Osztatlan közös tulajdon


Toto002 # 2018.09.25. 04:21

Az első részben a tulajtársam alakított ki üzlethelyiséget (wc-mosdóval,ezt szeretném közössé tenni),engem mindenből kizárva( utólag vásároltam a 1/2 részt),ezért szeretnék én is bevételhez jutni az ingatlanból.

Toto002 # 2018.09.25. 04:21

Az első részben a tulajtársam alakított ki üzlethelyiséget (wc-mosdóval,ezt szeretném közössé tenni),engem mindenből kizárva( utólag vásároltam a 1/2 részt),ezért szeretnék én is bevételhez jutni az ingatlanból.

MajorDomus # 2018.09.24. 19:41

Miért lenne közös,ha csak a te érdekeidet szolgálja?
az értéknövekedés persze közös vagyon lesz.

egyezzetek meg!

Toto002 # 2018.09.24. 15:13

A fél tulajdonú ingatlanomban alakíthatók ki egy üzlethelyiséget,amit a későbbiekben bérbe tudnék adni?(Az ingatlan két részből áll,ezért a wc- mosdó helyiséget két oldalról bejárhatóvá szeretném alakítani)Ez közös költség lenne,vagy csak az enyém?

bufurcka # 2018.09.17. 08:56

Jogos a pont de így az ingatlanom kevesebbet ér hogy ha el kell magyaráznom ez közös de a szomszéd rá rakta a szigetelését úgy nézzen ki mintha az övé volna ez a enyém de ide meg teraszt építettet.

nonolet # 2018.09.17. 08:55

bufurcka

Földmérővel tűzesd ki a megosztási vonalat (~60 eFt)
Aztán építs oda egy masszív kerítést a te oldaladon.

Így már csak a neki kijelölt részen tud majd építeni.
Vélhetően nem áll neki kerítést bontani.

Az ő részén való jogtalan építést persze továbbra is csak jogi úton tudod majd gátolni.
(az építés hatóság útján)

- -

A további lehetőségeid.

Vedd meg a szomszéd részét,
vagy
Add el a te részed (akár neki akár másnak)

drbjozsef # 2018.09.17. 08:42

Érdeklődnék mit is tudok csinálni?
...
Meguntam el szeretném adni az ingatlant valahogy.

Hát, én ez esetben meghirdetném eladásra.

bufurcka # 2018.09.17. 07:51

Érdeklődnék mit is tudok csinálni? Egy osztatlan közös tulajdonú telken van 2 ingatlan az ingatlanok szabályozva vannak területileg kinek mi a tulajdona. A szomszédom rendszeresen ráépít valamit a közös tulajdonra és 1-2 méter erejéig az enyémre is. Kérhetem a e kert megosztását? Szét mérését? Már többször lebontattam a teraszát mert az én házam falán van a fele és az én ablakom alatt van az oldala de mindig vissza építi.Az építésügyi hatóság nem küldte el a jogerős végzést közel 1 éve mert nincs főépítész és jegyző se egy ideje már a községben.Meguntam el szeretném adni az ingatlant valahogy.

drbjozsef # 2018.09.03. 06:18

KBS
Jogos, nem, meg nem jelenik rajta, de érdemes benyújtani adásvételkor csatolt okiratként, gondolom mégiscsak több, mint a fiókban.

oligaliga # 2018.09.03. 03:02

Dbsr

A bankot nem érdekli, hogy van-e almérőd vagy nincs. Ez igazából azt sem igazolja, hogy műszakilag megosztott az ingatlan, arra csak a használati megállapodás a jó, ami nektek van. A külön mérők szerintem inkább csak az értékbecslésnél jelenthetnek valamit.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.02. 14:53

Ha a használati megosztás a tulajdoni lapra is fel van jegyezve
Láttál már olyat?

drbjozsef # 2018.09.02. 14:27

Ha a használati megosztás a tulajdoni lapra is fel van jegyezve, akkor a gyakorlatban szinte tökugyanaz a jogi helyzet, mint egy társasháznál. De ha nincs, akkor is hasonló, mert a szerződés akkor is érvényes.

Dbsr # 2018.09.02. 08:23

Annyi információt kaptunk hogy egy esetleges banki árverezés miatt ház műszakilag, stb. elhatárolt legyen. Én is a társasház példájából indulok ki, tehát így lenne logikus. talán még az ikermérő ami megoldás lehet ha nem fogadják el ezt a felállást.
Persze van szerződésünk, reméljük a legjobbakat.

drbjozsef # 2018.09.01. 17:33

Szerintem nemigen érdekli a bankot a közmű. A víz pláne nem : vagy egy millió társasházi lakás is hitelesített almérővel mér, a főmérő a társasházé. Igaz, ilyenkor az almérős tulaj is köt szerződést külön a vízművekkel, nektek van ilyenetek?

Dbsr # 2018.09.01. 17:23

Igen, ez már tisztázott elfogadják. Csak a közművek kapcsán vagyunk bizonytalanok.
A hitelügyintéző sem tudta ezt megmondani.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 17:11

Általában elfogadják, ha van használati megállapodás. Az értékbecslésnél nyilván számolnak azzal a körülménnyel, hogy közös tulajdon.

facsiga77 # 2018.09.01. 16:55

Nem gondolom, hogy egy bank egy ingatlan tulajdoni hányadot fedezetként elfogad.

Nem a vízóra lesz a kérdés.

Dbsr # 2018.09.01. 10:26

Üdv mindenkinek!
Szeretném a segítséheteket kérni az alábbi kérdésben.
Osztatlan közös tulajdon, használati megosztás van. Hitelt szeretnénk felvenni a részünkre.
A víz hitelesített almérővel van megoldva, probléma lehet ez hitel esetén? Mivel 1 helyrajziszám van egy főmérőt engedélyez a vízmű. Így gyakorlatilag van külön óránk de nem tudom mennyire tekintik egy külön állónak a bankok.
Ha valakinek van ismerete ezzel kapcs.köszönettel venném az infót.

wers # 2018.08.29. 17:45

Lilu88, nem te vagy az első, de gyanítom nem is az utolsó, aki ha kap korrekt, jó választ, becsmérli a választ adót, mert nem azt a választ olvasta, amit látni akart.

Nem a válaszban a hiba.

Lilu88 # 2018.08.29. 13:01

De elgondolkodtam, csak nem szokásom bele törődni a szar helyzetekbe és reméltem, hogy itt valaki tud megoldással szolgálni, kioktatás nélkül. Dehát nyilván itt mindenki rohadt okos. Én kérek elnézést, hogy ennyire egyértelmű kérdést ki mertem írni és raboltam az időtöket....

cipeke # 2018.08.29. 12:14

Köszönöm a válaszokat az én kérdésemre, habár boldogabb nem lettem tőle!

Lilu88 # 2018.08.29. 11:15

Szerintem normálisan kérdeztem valamit. De látom egyesek csak flegma , lekezelő stílusban tudnak válaszolni. Gondolom itt a fórumon nagy király az illető, otthon meg el van nyomva. Tehát ha nem tud válaszolni rendesen akkor kérem az illetőt, más posztja alatt vergődjön.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.29. 11:07

Szerinted az, aki jogosult egy ingatlan birtoklására, használatára (ráadásul, ha jól értem, akkor használati megállapodás folytán természetbeni rész kizárólagos használatára) jogosult anya megoszthatja-e a használatot a gyermekével?

Lilu88 # 2018.08.29. 10:55

Nem a 2/3_at. Hanem a pasit akit az anyja csak ugy beengedett ott lakni.
Tul.képp. két ház van a telken az egyik utca fronti a másik pedig mögötte .

nonolet # 2018.08.29. 09:47

A 2/3-os tulajdonost kiköltöztetni?!

Ne röhögtess már...

- -

A bácsi mint haszonélvező tehetné ezt meg CSAK!
Más senki.