Osztatlan közös tulajdon


gyendre # 2017.08.23. 12:54

az a 3m es nyél a bejáró utat jelenti gondolom,a nyeles telekre?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.23. 12:53

OFF
Az megvan, amikor a pilóta eltéved a ködben, és nem tudja, hol jár? Egyszer csak egy felhőkarcolót vesz észre, közvetlenül balra. Bekiabál: "Hol vagyok?" Mire egy ember visszakiabál, hogy "egy repülőgépen".
Mire a pilóta megköszöni, és hibátlanul elnavigál a reptérre.
Kérdik tőle később, hogy hogy csinálta:

  • Nézzék, a kérdésemre kaptam egy tökéletesen helytálló, precíz, pontos, ugyanakkor teljesen használhatatlan választ. Rögtön tudtam, hogy ez csak a Microsoft ügyfélszolgálati székháza lehet, és így már vakon is eltaláltam a leszállópályára.

ON

gyendre # 2017.08.23. 12:52

Építési hivatal válasza,akkor valamennyire sejtettem ezt az 1500m2-t csak a többi szabályt nem:

telek beépítésre nem szánt mezőgazdasági rendeltetésű területen fekszik "MG-RF-XI" jelű övezetben, ahol telekalakításnál a kialakítható legkisebb teleknagyság 1500 m2, legkisebb telekszélesség 16,0 m kell legyen. Továbbá az új telekhatárt úgy kell megtervezni, hogy a meglévő épület szabadon álló módon helyezkedjen el a telken. Nyeles telek kialakítása is lehetséges a mezőgazdasági területen. Ebben az esetben a nyélnek legalább 3 m szélesnek kell lennie és nem lehet hosszabb 100 m-nél. A telek területének a nyél nélkül kell legalább 1500 m2-nek lenni. A beépítettség maximum 3 % lehet, de 1500 m2 feletti telekterület esetén a beépítettség számításánál az 1500 m2 feletti területet figyelmen kívül kell hagyni, vagyis az épületek 45 m2-nél nagyobb területet nem foglalhatnak el az ingatlanból az 1500 m2-nél nagyobb telek esetén.
A 2017 tavaszán készült légifotó alapján nem tartom valószínűnek, hogy a telek két részre osztása során a fenti szabályok mindegyike betartható lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.23. 12:48

:)

ki lehet -e vonni egy telket az osztatlan közös tulajdonokból
Gyendre ezt úgy értette, hogy a közös tulajdon megszüntetni. A hivatal meg arra válaszolt, hogyan lehet kivonni a művelésből.

drbjozsef # 2017.08.23. 12:22

KBS,

ha rosszul kérdezett, de nem arra válaszoltak, amit kérdezett, akkor lehet, hogy a (szerinted) jó, de fel nem tett kérdésre végülis helyes választ kapott. :)

nanemaaa # 2017.08.23. 12:13

gyendre
Szerintem pontos választ kaptál.
Annak nincs hírértéke.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.23. 10:55

Az a baj, hogy rosszul kérdeztél, ők pedig rosszul értették, és nem arra válaszoltak, amit kérdeztél.

Tehát, nem, ez így nem érdekes.

gyendre # 2017.08.23. 09:31

Feltettem a kérdést a földhivatalnak e-mailben,hátha érdekes a válasz felteszem ide:

Érdeklődnék,hogy ki lehet -e vonni egy telket az osztatlan közös tulajdonokból,MG-RF övezetben,...Mik ennek a feltételei?Tehát ebben a zártkerti övezetben?

Földhivatali válasz:

Az érintett ingatlan nem zártkerti, hanem külterületi besorolású, így nem vonatkozik rá a zártkerti ingatlanok művelés alól történő kivonása, amely eljárás ingyenesen kérhető december 31. napjáig.

Az érintett ingatlanra vonatkozóan kérhető termőföld végleges más célú hasznosítása. Ebben az esetben a kérelemben le kell írni, hogy mekkora területet szeretne művelés alól kivonni az ingatlanból, milyen célból a célt pedig indokolni szükséges. Csatolni kell a tulajdonostársak hozzájárulását, térképmásolatot, amelyen be kell jelölni a kivonással érintett területrészt. A földvédelmi eljárás díja 30.000,-Ft..
400 m2-nél nagyobb területnagyság kivonása esetét csatolni kell humuszmentési tervet, valamint földvédelmi járulékot kell megfizetni.

Nagy_István # 2017.08.23. 07:46

köszönöm a válaszokat!
akkor magyarul ha saját költségen,semmit nem kérek tőle a pincét a beleegyezése nélkül is felújithatom?függetlenül a pertől?

nanemaaa # 2017.08.23. 07:06

A tiszta helyzet a per. De a bíróság csak akkor tud rendelkezni a megosztás útján történő közös tulajdon megszüntetésről, ha biztosított, hogy a telek valóban osztható.

Nagy_István # 2017.08.23. 05:49

az nem érdekel annyira.csak szeretném helyrehozni és tiszta viszonyokat teremteni.

nanemaaa # 2017.08.23. 05:37

A "többségi szavazat dönt". Az meg te vagy. ;)
Legfeljebb a költségekből a rá eső részre vethetsz keresztet, hacsak nem akarsz hosszan pereskedni azért is.

Nagy_István # 2017.08.23. 04:14

eladni (pláne reális) áron nem fogja csak azért,hogy nekem ne legyen jó.
ezért kell mindenkép a hivatalos dolog...szóval akkor nem kezdhetem meg nélküle a helyreállítást?

nonolet # 2017.08.22. 21:21

Akut életveszély, katasztrófa... ilyesmik.

dorka11 # 2017.08.22. 20:06

nonolet!

"A másik tulajt ugyanis nem igazán tudod
olyasmire kényszeríteni, amit ő nem akar."

(van pár kivétel, de az most nem játszik)

Azok a kivételek engem érdekelnének.....

Köszi, ha válaszolsz.

MajorDomus # 2017.08.22. 19:18

Ez tűnik logikusnak.

nonolet # 2017.08.22. 19:09

Szerezd meg az ő részét IS.
Aztán azt teszel amit akarsz, egyedül.

Tegyél rá reális vételi ajánlatot.
Ha eladja, meg is vagy.

Ha nem akkor pert indítasz a
"közös tulajdon megszüntetése" iránt.

  • *-

A másik tulajt ugyanis nem igazán tudod
olyasmire kényszeríteni, amit ő nem akar.

(van pár kivétel, de az most nem játszik)

Nagy_István # 2017.08.22. 13:53

Nanemaaa,

a telek értéktelen (nekem is csak érzelmi alapon kell),de semmihez nem járul hozzá önszántából.
Többségi tulajdonosként van ilyenkor valamilyen elsöbbségem?Ha nincs akkor mi alapján dönt a bíróság?
Van a telken egy romos pince amit szeretnék felújítani.Amíg nincs megosztás addig én tehetek ezzel kapcsolatban valamit?vagy ha ő nem járul hozzá akkor semmit?

nanemaaa # 2017.08.22. 13:38

Nagy_István
Akkor abból per lesz, közös tulajdon megszüntetésére.
Régebben ha megosztással történt a megszüntetés, akkor a perhez be kellett nyújtani a jogerős telekalakítási engedélyt, de mióta megváltozott a rendszer és a földhivatal lényegében egy eljárásban végzi a telekalakítás engedélyezését és annak telekkönyvi átvezetését, így gondolom ma ez már nem fog így menni. A megoszthatóságot legfeljebb a települési jegyzőnek a telekalakításhoz adott előzetes szakhatósági hozzájárulásával tudod igazolni.
Tehát első lépcső a vázrajz elkészíttetése, és a jegyzőtől telekalakítási engedélyhez adott előzetes szakhatósági állásfoglalás kérése.

nonolet # 2017.08.22. 09:48

"Nem azért nem vitatkozom veled, mert igazad van...."

Nem is tudnál...mert.

Sajnos: igazam van.

Ennyi.

Nagy_István # 2017.08.22. 09:34

nanemaaa!

Nem hajlandó.Ezért akarom bíróságtól kérni.

nanemaaa # 2017.08.22. 07:46

Nagy_István
Ha a közös tulajdon megszüntetésére a társtulajdonosod is hajlandó, akkor keress egy földmérőt, aki elkészíti a vázrajzot. A telekalakítási kérelmet a földhivatalhoz kell benyújtani. A közös tulajdon megszüntetéséhez pedig egy szerződés is kelleni fog, különben mindkét telekre az eredeti tulajdonosok, eredeti tulajdoni aránnyal fognak felkerülni. A költségviselés is megállapodás kérdése.

nanemaaa # 2017.08.22. 07:43

nonolet
Nem azért nem vitatkozom veled, mert igazad van....

nanemaaa # 2017.08.22. 07:41

lajcsó
természetesen lehet, de ez nem azt jelenti, hogy maga a terület, vagy a telek beépítésre szánt. Az elsődleges cél a művelés, és nem a beépítés.
Üdülőt nem lehet építeni, azt gazdasági épületnek hívják. ;)

Nagy_István # 2017.08.22. 06:48

Tisztelt Fórumozók!

Egy külterületi telek 2/3 tulajdonosa vagyok.A másik 1/3 rész tulajdonosával nem vagyunk jóba.Ha én szeretném a telket megosztatani hivatalos úton akkor annak a mi a gyakorlati menete?Ennek a költségeit közösen viseljük,vagy mivel én kérném ezért csak én?Értéktelen terület,eladni nem akarja,de engem csak hátráltat a telepítésben,művelésben.

köszönöm ha válaszolnak!