Osztatlan közös tulajdon


MajorDomus # 2016.12.02. 22:54

Nem.
Használati megosztás nem lehet egyoldalú. Kérheted a közös tulajdon megszüntetését, akkor magadhoz válthatod az ő részét.

A pincét felujithatod. Szőlőt is telepithetsz ha a társad nem kifogásolja.

MajorDomus # 2016.12.01. 19:08

De ha a bíróság megszünteti a közös tulajdont, akkor a tulaj társ megveheti a földet a megállapított áron!

nanemaaa # 2016.12.01. 06:44

Kiss Béla
A válasz a helyi építési szabályzatban. De ha a külterületi ingatlan rendeltetése mezőgazdasági terület, akkor általában nincs minimális telekterület követelmény. A telekterülettől az függ, hogy a telek beépíthető-e, illetve, hogy mivel?

lajcsó # 2016.11.30. 21:22

3000 négyzetméter.

MajorDomus # 2016.11.30. 19:15

Miért nem kérsz többet a földre?

ObudaFan # 2016.11.29. 17:15

Kiss Bela

A legkisebb terület településenként eltér, érdeklődj az önkormányzatnál. Közösen viseltek a koltsegeket.

ObudaFan # 2016.11.29. 17:13

Petra513

Hogy rá lehet-e venni, azt nyilván nem tudhatom, de vita esetén majd dönt a bíróság.

Kiss Béla # 2016.11.29. 14:20

Tisztelt Cím!
Osztatlan közös tulajdonban vagyok kisebb részben tulajdonos. A nagyobb tulajdonos kérte a közös tulajdon megszüntetését.Felajánlott bizonyos összeget, amit én kevésnek tartottam. A bíró előtt, azt mondtam nem akarom eladni a részemet, jelöljék ki a tulajdonomat.Azt szeretném megkérdezni, hogy mekkora az a legkisebb terület, amelyet még meg lehet osztani.Külterület, rét,legelő.A megosztás költségeit ki viseli?
Előre is köszönöm!

Tisztelettel: Béla

Petra513 # 2016.11.29. 10:56

ObudaFan

Köszönöm a választ!
Mi az ingatlantól még véletlenül sem szeretnénk megválni, csupán a használati megosztási szerződést szeretnénk megkötni, mert szükség van rá - nyilván több szempontból is. Igazából csak annyi érdekel, hogy ezzel rá lehet-e venni a bele nem egyező tulajdonostársat, hogy aláírja a szerződést a felosztásról.

ObudaFan # 2016.11.29. 06:56

Petra513

Az általad idézett mondat csak szűk korben igaz. A használatról lehet többségi határozatot hozni, de ez a birosagon megtamadhato. A teljes ingatlan értékesítése viszont csak megegyezessel, vagy biroi döntés alapján lehetséges.

bandero # 2016.11.29. 03:29

Így már érthető!

Köszönöm Ügyvéd Úr!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.27. 15:39

Nekik kell egymással megállapodniuk. Van is ilyen megállapodás közöttük, csak le kéne írni, és alá kellene írniuk. Ezt azért illene az eladónak vagy az ügyvédeteknek intézni.

bandero # 2016.11.27. 15:37

Akkor hogyan?

Petra513 # 2016.11.27. 14:32

Tisztelt fórumozók!
Mit jelent az alábbi bekezdés abban az esetben, ha a társtulajdonos (1200 nm-ből 70 nm!!! tulajdonrésszel) nem hajlandó használat megosztási szerződést kötni. A szerződés nem érintené hátrányosan, azt a részt kapná, amit eddig is "használt", karban ugyan nem tartja az ingatlant és nem is él ott. Arrogáns, rosszindulatú, gyerekes viselkedésű és pénzsóvár a delikvens. Eladni majd csak évek múlva lesz hajlandó, de azzal tisztában van, hogy gyakorlatilag csak nekünk fogja tudni. Aduász van a kezünkben, vagy csak áltatom magam? Hogy oldhatnánk meg? Az idézet vonatkozik a hivatalos megosztásra is?

"Ha bármilyen rendelkezésekkel kapcsolatosan a tulajdoni hányadok szerinti tulajdonosok többsége egyetért, úgy ez a rendelkezés a többi - kisebbségben lévő - tulajdonostársukra kötelező érvényű."

Nagyon várom a hasznos hozzászólásokat.

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.21. 08:17

Nem neked kell velük megállapodnod. (És nem is külön-külön.)

bandero # 2016.11.21. 04:39

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Sorházi lakást szeretnénk vásárolni,2 gyermek után használt lakásra vennénk igénybe a csok-ot.
Ez mennyiben lehetséges?(osztatlan közösre már elvileg adják a támogatást ez oké!) Megosztási megállapodás annyit jelent hogy én minden egyes tulajdonossal egyezzek meg abban ,hogy meddig is az addig amit így is tudott mindenki, hogy kinek meddig tart a területe hiszen el van kerítve?
Ez,hogy működik tud valaki segíteni?
Köszi: B

MajorDomus # 2016.11.17. 22:24

Azért bizonyíték nem árt.

laila0616 # 2016.11.17. 17:48

Nanemaaa,
köszönöm a választ. Nincs írásbeli megállapodás, sajnos szóban egyeztünk meg, hittem a szavának (van 3 tanú,a ki hallotta).
Akkor bíróság lesz belőle.

credit # 2016.11.16. 13:41

nanemaaa
Akkor teljesen félreértettem, arra gondoltam, a kétszer igen után, hogy jól gondolom a leírtakat.
Ezek szerint, hogy az ingatlannyilvántartásba fel tudjam tüntetni. először meg kell váltanom a különbözeti részt kötelezően, akkor is ha én nem akarok a maglévőnél nagyobb hányadrészt a közösből?

nanemaaa # 2016.11.16. 13:14

laila0616
Akkor létrejött közöttetek egy megállapodás, amit a másik fél nem akar betartani. Ha készült a megállapodásról magánokirat, akkor azzal fordulhatsz a bírósági végrehajtóhoz, ha nincs, alighanem mehetsz a bíróságra.

nanemaaa # 2016.11.16. 13:10

credit
A kérdés az volt, hogy van-e? Erre a válasz igen. Hogy lett ebből neked nem? ;)

credit # 2016.11.16. 12:51

Nanemaaa

"igen, igen"-ez azt is jelenti, hogy a hányadrésznek nincs forgalmi értéke?
Köszönöm szépen a választ.

laila0616 # 2016.11.16. 12:18

Nanemaaa

Én vagyok az egyik társtulajdonos...

nanemaaa # 2016.11.16. 11:11

laila0616
A két tulajdonos, vagy bérlő polgári jogi vitájába harmadik félnek szerintem nem kell beleavatkoznia.

nanemaaa # 2016.11.16. 11:08

credit

Igen.
Igen.
Az alapító okirat módosítást csak ügyvéd készítheti el. Ő majd megoldja a dolgokat.
(Ha minden egyes tulajdonos külön külön módosíttatja az alapító okiratot, azzal csak az ügyvéd jár jól, mert annyiszor kell őt megfizetni. Csak abban az esetben van ennek értelme, ha valaki ellensége a saját pénzének is.)