Jogász karrier


barrerra # 2014.11.26. 07:02

@marcia: Pp.-n nem tanították nektek a Vht.-t? Nem kérdeznél butaságokat a végrehajtói munkáról...

  • Végrehajtó-helyettesi és jelölti fizetés: irodánként változik...
  • Hogyan lehet valaki öbv: Vht.-ban megtalálod.
  • Mennyire éri meg: ha tetszik a végrehajtási jog, polgári eljárásjog, bírod a nagyfokú stresszt, meg azt, hogy az ügyfelek baltával kergessenek meg kilakoltatás esetén, akkor megéri.
  • Ügyfelek tekintetében kijelölt területek vannak amiket egy végrehajtó megkap? - Vht.

Multinál is akkor érdemes dolgoznod, ha bírod a gépies munkát, és felszínes jogi tudással rendelkezel. Egyébként pályakezdőként multinál dolgozni maga a borzalom. Viszont nem kapsz nehéz, elgondolkodtató feladatokat - ez azzal jár, hogy egyáltalán nem érdekes a meló általában ilyen helyeken.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 22:09

Az valóban nem a legjobb megközelítés, hogy mivel lehet majd kezdőként a legjobban keresni. Inkább igyekezz minél több gyakorlatra szert tenni, amíg van erre lehetőséged és ne csak a kötelező gyakorlatra, hanem akár önkéntesen, ingyen. A diploma megszerzése után, amikor majd munkát keresel, a legtöbb helyen a gyakorlat fog számítani, arra meg majd rá fogsz jönni, hogy az egyetem nem a gyakorlati képzésről szólt. Lehet sokmindent megtanultál, de azt majd alkalmazni is tudni kell. Ha már mást gyakorlatra teszel szert, akár ügyfelezés vagy ügyintézés tekintetében, akkor később jobban fogod tudni, hogy mivel foglalkoznál szívesebben.

ius latratus # 2014.11.25. 20:24

Babám! És még senki nem szólt - egyetlen vizsgán sem? - hogy hogyan tagolunk mondatot, vagy egyenlőre (sic!) minden hepi? Az meg hogy egy szó helyett rendre egy betűt lehelsz ide, az a végem. Majd próbáld meg ugyanezt vizsgán!
P az ien ióta bar v e t j.

Majd ha megy a magyar, akkor menni fog az élet is. Amúgy meg a multik pont az ilyen felszínes egyéneket szeretik.

P h esz n

marcia (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 20:09

azon vagyok h tapasztalatot szerezzek, és áprilisban tervezem jogi szaknyelvvizsga letétét is.tisztában vagyok h nagyon nehéz a helyzet, ezért is érdeklődöm.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 20:04

Az a baj, hogy amikor elkezdesz állást keresni frissen végzetten tapasztalat nélkül, akkor a fizetési igényed lesz a legkevesebb problémád.

marcia (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 20:02

igen hallottam, viszont pont azért kérdezem itt mert a gyakorlat, a valódi tapasztalatok érdekelnek ezen a két területen.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 19:38

:) Biztos, ami biztos.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 19:38

:) Biztos, ami biztos.

gerbera317 # 2014.11.25. 19:35

Ha jogász vagy, akkor talán hallottál már a Vht-ról. Na, annak 232. §-ától kezdődően tudhatsz meg többet arról, mi a feltétele a végrehajtóságnak. Ha pedig az 1. §-tól kezdődően tanulmányozod a jogszabályt, akkor azt is megtudhatod, mit és miért csinál.

Ami a hozzáállásodat illeti: Éppen az ilyenek miatt éri annyi kritika a végrehajtókat, és ezért követeli a fejüket több civil szervezet, sőt, politikai erő is.

Nem mellesleg: Hány helyen kérdezted meg ugyanezt?

marcia (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 18:38

Sziasztok!
Negyedéves joghallgató vagyok,érdeklődnék a végrehajtói és a multi cégek, bejutási esélyiről , feltételeiről, várható anyagi juttatásairól.
Ebben a kettőben gondolkodom egyenlőre egyetem után, de más tippeket szívesen fogadnék hogy szakvizsga előtti időben hol lehet leginkább jól keresni.(vidéki vagyok, szülők nem támogatnak stb. )
Multikhoz hogy lehet bekerülni, szükséges e a jogi szaknyelv ismerete? mennyi gyakorlatot várnak el, milyen további kritériumoknak kell megfelelni? mire lehet számítani anyagiak terén szakvizsgáig?
Önálló bírósági végrehajtó tudom elsősorban nem annyira jogászok által választott pálya, valahol mintha ezt olvastam volna.Érdekelne hogyan lehet valaki az ? mennyire esélyes( nőként, nem veszélyes -e), és mennyire éri meg, szeretnék többet tudni erről a pályáról is.( jelölti, helyettesi fizetések, ügyfelek tekintetében kijelölt területek vannak amiket egy végrehajtó megkap?)
Nagyon köszönöm a választ előre is !

bokros # 2014.07.14. 15:52

"Az újonnan megbízott törvényszéki elnök 2005-től tevékenykedett a Zalaegerszegi Városi Bíróság büntető ügyszakos bírájaként"

Hát ha ez nem az akkor semmi.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.30. 18:32

Ejnye.

sirkan # 2014.06.30. 17:53

Sziasztok!

Ez csak egy kis közvélemény-kutatás kb. 15 mp az életetekből, 2 jogi továbbtanulással kapcsolatos kérdés:

https://docs.google.com/…VLw/viewform

Köszönöm.

pazs # 2014.04.11. 13:12

Valamint egy régi ismerősöm, amikor megtudta, hogy jogásznak tanulok:
"hát a nagybátyám ügyvéd, de az nem tud semmit. Bármit kérdezek tőle, elővesz egy vastag könyvet a polcról és percekig lapozgatja, mielőtt válaszol"

pazs # 2014.04.11. 12:37
orangeman # 2014.04.11. 12:10

Tőlem múltkor a nagybátyám megkérdezte, hogy mennyit keres egy gépíró a bíróságon.

Úgy gondolta, hogy tudnom kéne...


For God and Ulster

Dr.Attika # 2014.04.11. 11:59

Immaculat!
Igen belefutok én is. Nem is mutatkozok be doktorként, és azt sem említem, hogy jogász vagyok un. baráti társaságokban, mert ez szokott lenni, hogy jogi problémájukról faggatnak.
Én soha nem támadtam le senkit baráti társaságban a szakterületére vonatkozó kérdésben az ügyemben. Úgy látszik ez dívik a jogászok vonatkozásában.

Kacsa1111 # 2014.04.11. 11:38

Kedves Immaculata,

Belefutottam...de egy idő után leszoknak arról, hogy kérdezgetni próbáljanak.:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.11. 10:28

:) Ez jó.

bokros # 2014.04.11. 10:21

Persze, hogy igen. Ilyenkor egyenesen megmondom, hogy családjogi kérdésekkel nem foglalkozom. Nincs ebben semmi különös. Eddig ezt mindenki természetesnek vette.
Akinek a foga fáj, az sem a családorvosához megy.
Az már más kérdés, hogy ilyenkor ajánlok neki egy olyan kollégát, akiről tudom, hogy családjogban ott van a szeren.
Én ehhez tartom magam még akkor is, ha minden kisvárosi ügyvédi irodára ki lehetne irni,hogy
" Vegyespereskedés"


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.11. 10:12

Belefutottatok már olyan esetbe, amikor társaságban, vagy ismerősök körében megkérdezett titeket valaki munkajogi-, vagy családjogi problémával, egy egyszerű adásvétel megkötésével, vagy adózás miatt és azt válaszoltátok, hogy bocs, nem vagyok munkajogász, vagy a családjoghoz nem értek ugyan, de a pénzügyi jog icike-picike szegmensét viszont nagyon alaposan, bár adókérdésekben fordulj inkább adótanácsadóhoz.:)

Rexor # 2014.04.11. 08:23

Érdekes, én is egy jogterülettel foglalkozok már 14 éve, de szinte minden nap tanulok valami újat. Persze lehet hogy bennem van a hiba :)

Kacsa1111 # 2014.04.11. 07:45

Kedves Immaculata,

Pontosan egy jogterület ismeretével "vegetálok" már hosszú évek óta..
de még mindig nem érzem úgy, hogy a megszerezhető tudásnak akárcsak a felét megszereztem volna...
ráadásul ünnepnapnak minősül, amikor végre ugyanabba a kérdésbe vagy ugyanolyan problémába futok bele, amibe már egyszer korábban is.

Tehát csak ismételni tudom magam:
Ennek ellenkezőjét csak az gondolhatja, aki még annyit sem tud az adott jogterületből, hogy felfogja, hogy mi mindent nem tud.:)


Kacsa11

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.11. 06:11

:) Kedves Kacsa!

Azt gondolom, hogy manapság nem lehet elvegetálni egy-két jogterület ismeretével, mert minden mindennel összefügg. Vannak jogterületek, aminek az elsajátítása 1 hónap, vagy legyen 6, egy-két eset után már mondhatni, hogy tapasztalatot is szerez vele az ember.

Az a tudás, amiben biztonságban érezheted magad, egy idő után már nem elégíti ki az ember, többre vágyik, legalábbis én. Ráadásul a rögzült gyakorlat visszaüthet azzal, hogy a változást nehezen illeszti be az ember.

Nekem elég annyi, hogy emlékezzem dolgokra, tudjam hol keressem és ha megtaláltam, tudjam alkalmazni egyszerűen ezért, mert látom az összefüggéseket és tudok értelmezni. Akinek sokféle jogterületen kell nap, mint nap dolgoznia, hamarabb találja fel magát, mint aki vakon válaszol a héten ugyan abban a témában az ezredik e-mailre.

Kacsa1111 # 2014.04.10. 18:28

Kedves kbs,

Látod? Én meg pont azt nem mondom, amit mondasz, hogy mondok.:)

A probléma (legalábbis a jelöltkeresésben) pont abban áll, hogy hiába látszik valakin, hogy rátermett, nem tudom felvenni, ha nem bírja elég jól az angolt, mert nem lesz képes elvégezni a napi feladatait (az meg nem pálya, hogy tomálcsot adok mellé:)). Viszont azt se fogom felvenni, aki shakespeare-i angolsággal beszél, ha látom rajta, hogy idióta.

Na, ezért nem találunk jelöltet már majd' három hónapja!:)


Kacsa11