Bűnügyi szakjogász


Dr.Attika # 2015.12.29. 04:13

Igen. Az élettől nincs nagyobb tanítómester.

bokros # 2015.12.28. 18:48

A szakjogász képzettség kizárólag a bírósági ügyészségi szférában mutathat valamit de ott sem sokáig, mert mindenhol megvan a speciális értékelési rend a szakmai statisztikákra alapítva.
Kezdő ügyvédként vagy jelöltként szerintem többet ér minden elképzelhető kirendelés elvállalása.
Múltkor valami miatt megnéztem a nyilvántartásomat és az
ügyvédi működésem első évében 108 büntető kirendelésem volt. Mindegyiket elvállaltam, minden kollégától minden helyettesítést átvállaltam, hogy megtanuljam a szakmát.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

ngyzslt # 2015.02.14. 13:32

Bíróságon, ügyészségen biztosan értékelik az előmenetel során. Még csak az első évfolyamot indították el, sok tapasztalat még nem lesz, de a mintatanterv alapján gyakorlatiasabbnak tűnik a többi egyetem hasonló témájú képzéseihez képest.

Egyjogász # 2015.02.14. 07:23

Ha lehet választani, én inkább az alábbi linken szereplő szakjogász képzés gyakorlati oldaláról szeretnék tapaszalatot szerezni...:)

http://tovabbkepzes.ajk.pte.hu/…i_szakjogasz

Néhány további javaslat az egyetemek szakjogászképzést gründoló illetékeseinek:

  • szexjogi szakjogász
  • macskajogi szakjogász
  • pálinka (sör, whisky) és minden egyéb piajogi szakjogász

És a tutinyerő:

szakjogászjogi szakjogász

Dr.Attika # 2015.02.14. 06:41

Névjegykártyán jól mutat, de az gazi bűnügyi szakjogász képzést a tárgyalótermi és konkrét ügyekben szerzett tapasztalat adja. Inkább olvasgass Büntető tárgyú jogegységiket, elvi véleményeket és határozatokat, publikációkat.

Fructus # 2015.02.13. 16:22

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Károli Gáspár Református Egyetem Bűnügyi Szakjogász képzésével kapcsolatban?
Mennyire gyakorlatias, mennyire nehéz elvégezni?