Köznevelési intézmény felszámolás


lajcsó # 2015.08.03. 20:45

Azt sem mondtad, hogy nem. Így viszont más "nyomon" kell elindulni!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 19:16

Mondtam én, hogy önkormányzat a fenntartó? :)

lajcsó # 2015.08.03. 18:32

"4. § (1) Az adósságrendezési eljárást a helyi önkormányzat, továbbá annak hitelezője kezdeményezheti. Az eljárás kezdő időpontja az a nap, amelyen a kérelem a bírósághoz érkezik.
(2) Az adósságrendezési eljárás akkor kezdeményezhető, ha a helyi önkormányzat vagy az önkormányzati költségvetési szerv

  1. a hitelező által megküldött számlát vagy számlaadásra nem kötelezett hitelező esetében az általa küldött fizetési felszólítást, ezek átvételét, illetve - a később esedékessé váló követelés tekintetében - az esedékességet követő 60 napon belül nem vitatta és nem fizette ki;
  2. elismert tartozását az esedékességet követő 60 napon belül nem fizette ki;
  3. jogerős és végrehajtható bírósági (hatósági) határozatban foglalt fizetési kötelezettségét nem teljesítette;
  4. fizetési kötelezettségét a korábban lefolytatott adósságrendezési eljárásban kötött egyezség ellenére nem teljesítette;

e)

  1. más helyi önkormányzattal szemben fennálló tartozását - ideértve a külön jogszabály szerint létrehozott társulás keretében vállalt fizetési kötelezettségének nem teljesítését is - az önkormányzattal kötött vagy társulási megállapodáson alapuló beszedési megbízás benyújtását követő 60 napon belül nem teljesíti."

(1996. évi XXV. törvény a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásáról)

lajcsó # 2015.08.03. 18:28

Ezeket nézd meg!
Ptk. 3:406. §, Áht. 11 § (5) bek.
Nekem a "felszámolás" gyanús! Szerintem inkább az adósságrendezési eljárást kéne megpróbálni az fenntartó (önkormányzat) ellen. A költségvetési szervet ugyanis csak az alapító szüntetheti meg (jogutódlással vagy jogutód nélkül).

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 18:00

Ezekben nem találtam, sőt, inkább azt olvastam ki belőle, hogy nincs mögöttes felelőssége a fenntartónak.
De ha az intézményt is fel lehet számoltatni, akkor mindegy, hogy ki helyett fizet a Bérgarancia Alap.

lajcsó # 2015.08.03. 17:47

Ptk-t is meg lehet nézni.

lajcsó # 2015.08.03. 17:46

"A fenntartónak nincs valami speciális mögöttes felelőssége a jogutód nélkül megszűnő köznevelési intézmény (pl., óvoda) fedezetlen tartozásaira?"
De van. Csak azt nem tudom melyik jogszabály alapján. (Még jegyző koromból dereng valami.)Tippjeim: Áht, Ötv. Köznevelési törvény.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 14:40

Benyújtottam a kérelmet. Eddig nem utasítottak el. :)

druzil # 2015.08.03. 13:47

Ez engem is érdekelne. Ha kiderült kérlek írd meg, hogy sikerült-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.07. 17:36

Hol kell köznevelési intézménnyel szemben felszámolási eljárást kérni? A törvényszéken?

A fenntartónak nincs valami speciális mögöttes felelőssége a jogutód nélkül megszűnő köznevelési intézmény (pl., óvoda) fedezetlen tartozásaira?