"Támadhatatlan ítéletet nem lehet hozni"


Dr.Attika # 2015.08.12. 14:55

Elfogadom amit írtatok.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 14:43

Ez is igaz, de Darák még idáig sem ment el. Mindössze azt mondta, hogy a politikusok, ha akarják, bármelyik ítéletet támadni fogják.

ObudaFan # 2015.08.12. 14:39

Még így a szövegből kiragadva is rendben van a mondat, ha hozzátesszük azt, hogy sok ügyben nem lehet támadhatatlan ítéletet hozni. Nyilván vannak egyértelmű ügyek, de még Magyarországon is előfordul, hogy egy-egy ügy éppen azért jut el a bíróságra, mert mindkét oldalon elég jó érveket lehet felhozni. Ha pedig így van, akkor lehet alapos, meg meggyőző ítéletet hozni, de támadhatatlant nem.

Dr.Attika # 2015.08.12. 14:35

Rexor! Ne keverjük a jogszabály szerint megtámadhatatlan és a tartalma szerint mind két fél által elfogadott ítéletet, melyet nem támadnak meg.

Rexor # 2015.08.12. 13:47

Ha csak ez az egy mondat a kérdés, akkor ezzel egyetértek. Emberek vagyunk, nincs olyan ítélet, vagy akár állítás, amit ne lehetne "támadni", vagy megkérdőjelezni. Az egy másik kérdés, hogy a felek kívánnak e élni ezzel a joggal vagy sem.

Ahogy Szokratész mondta: Állts valamit és megcáfolom. Állítsd az ellenkezőjét és én azt is megcáfolom :).

Dr.Attika # 2015.08.12. 12:55

Kolléga Úr! Én nem tekintem Dr. Darák Péter Kúriai Elnök Úr mellékes megjegyzésének, de megtisztelő, hogy reagáltál felvetésemre. Kíváncsi vagyok a többi jogász kolléga véleményére is.
Lehet, hogy 56. évemben még mindig naiv vagyok, de szeretnék olyan határozathozatalon részt venni- mint amit hivatkoztam-, ahol mindenki elégedett a jogvitát lezáró döntést meghallgatva és annak írásba foglalt változatával is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 12:13

Kolléga Úr, félreérted az elnök úr szavait; talán azért, mert kiragadod a szövegkörnyezetéből. (Ahogyan a szerkesztő is tette; címbe emelve ezt a tulajdonképpen mellékes megjegyzést.)

Dr.Attika # 2015.08.12. 12:01

Nyilvánította ki ezen álláspontját a Kúria Elnöke az alábbi linkben olvasható cikkben.
http://lb.hu/…peter_dr.pdf

Álláspontom szerint pedig lehet ilyen ítéletet hozni. Bírói alaposság és felkészültség kérdése. Én nem régen kaptam kézhez ilyen ítéletet. Marasztalt fél jogi képviselője voltam. Átolvasva, elemezve arra a meggyőződésre jutottam, hogy ez az ítélet nem támadható eséllyel. Bele nyugodott ügyfelem is. Hozzáteszem, hogy ritka és kirívó példa.