címer ált. isk. osztályteremben


Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.17. 10:07

bocs: szóval agyag helyett anyag :)

Immaculata # 2015.11.17. 09:44

Azt, hogy milyen agyagból kell készülnie, azt nem tudom.

Szerintem a szabvány részletesen tartalmazza.

Immaculata # 2015.11.17. 09:43

:)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.17. 09:06

Szemmagasság felett kell elhelyezni úgy, hogy a diákok szeme látásszögének viszonylatában, a 45 - 60 szögben legyen.

Kerülni kell a baleseteket, így azt úgy kell elhelyezni, hogy leesés esetén ne okozzon testi sérülést, maradandó fogyatékosságot, vagy súlyos egészségromlást.

A tisztítására vonatkozó szabályokat Dr. Attika már leírta.

A kinézetére az Alaptörvényben van leírás. Azt, hogy milyen agyagból kell készülnie, azt nem tudom.

BataG # 2015.11.17. 08:46

Köszönöm a jogszab-megjelölést.

Van részletesebb leírás, rendelkezés is?
Vagy továbbiakban az iskola (személy szerint ki?) ~jóizlése érvényesül ?

Kérdés oka:
Furcsa lehet, (számomra az) ha a sok digitális tábla, mágnestábla, óra, stb., miegyéb mellett, (ami a ~tanári asztal mögött van - és amit akaratlanul is a nebulók mint háttér néznek, vagy elszenvednek, néha sajátos kompozícióban), a címer mondjuk az oldalt lévő tanterembejárati ajtó mellett, a szemetes felett van. (Pozitívum, hogy nem esett le.)

Dr.Attika # 2015.11.17. 06:47

Gondosan figyelni kell rá, hogy le ne szarják a legyek, ha már leszarták a legyek azt gyorsan le kell mosni. Gondoljunk a Svejk a derék katona c. film kocsmai jelenetére, amelyben 10 évet kapott a kocsmáros felségsértés miatt, mert "ferencjóska" képét leszarták a legyek.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.16. 21:24

http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

25. § (8) A köznevelési intézmény tantermeiben, címtábláján, épületének homlokzatán, továbbá az állami, települési önkormányzati fenntartású intézmények körbélyegzőjén Magyarország címerét el kell helyezni, más intézmények körbélyegzőjén el lehet helyezni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.16. 21:19

Vannak fontos jogi problémák az életben...

BataG # 2015.11.16. 21:05

Van jogszabály arra, hogy ált. isk. osztályterembe ki kell tenni a hivatalos címert, s azon belül szabályozott-e a méret, és a hely (a kiteendő címer kifüggesztésének helye) ?