Orvosi mulasztás?


lajcsó # 2017.03.27. 06:46

A perindításra és az ügyvédi képviseletre a válasz: igen. A többi szakkérdés.

mona38 # 2017.03.26. 18:22

Tisztelt ügyvéd úr!
Február6.-án megműtöttek Bécsben vesekővel ami nem ment könnyen komplikació adódott az orvos megsértette a vesevezetékemet ami miatt DJ katétert kellett viselnem egy hónapig.
Február 17.én kivették a másik azaz a jobb vesémet egy daganat miatt.Nagyon rossz állapotban voltam a műtét után 4 napig nem tudtam enni hánytam és fájdalmaim voltak.Azt mondták ez természetes az altató miatt és adtak hányás csillapìtót minden nap.A hasam fel volt duzzadva a műtét helyén erre is azt a választ kaptam ez természetes.21.-én reggel haza engedtek Szombathelyre.Rosszul éreztem magam de úgy gondoltam ez biztos természetes egy ilyen komoly műtét után de másnap már nem bìrtam tovább bementem a sürgősségire ahol megvizsgáltak ct- re küldtek majd azonnal megoperáltak.A hasfalam szét volt repedve a vékonybelem bele esett és kizáródott .Leállt a bélműködésem de szerencsémre nem halt el.
Az orvos szerint igy nem engedhettek volna haza ezt észre kellett volna venniük és ha nem megyek időben a kórházba akár meg is halhattam volna.
Szeretném megkérdezni hogy feljelenthetem e a kórházat és magyar ügyvéd eljárhat-e az ügyemben?
A válaszát előre is köszönöm!