Gyorshajtás


Szomorú örökös # 2022.10.02. 06:15

groszfater

Mindebből az következik, hogy ha téged a rendőrség gyorshajtás esetén nem állít meg, és csak közigazgatási bírságot kapsz, akkor abban biztos lehetsz, hogy büntetőpontot nem fogsz kapni.

Ha viszont megállítják, akkor abból büntető feljelentés és nem büntető pont lesz.
Ugyanis az engedély nélküli vezetés már bűncselekménynek számít.

Majordomus # 2022.10.01. 19:28

Most már csak az a kérdés,ki vezetett?

groszfater@gmail.com # 2022.10.01. 17:07

Figyelemmel arra, hogy ilyen esetben az elkövető személye nem kerül vizsgálásra, értelemszerűen nincs lehetőség arra, hogy a rendőrség büntetőpontot szabjon ki a gyorshajtóval szemben, mert büntetőpontot csak természetes személy (értsd: ember, akinek van vezetői engedélye) részére lehet adni. Mindebből az következik, hogy ha téged a rendőrség gyorshajtás esetén nem állít meg, és csak közigazgatási bírságot kapsz, akkor abban biztos lehetsz, hogy büntetőpontot nem fogsz kapni.

drbjozsef # 2022.10.01. 10:25

Meg fogom próbálni.

Szomorú örökös # 2022.10.01. 09:59

drbjozsef

Most komolyan, normálisak vagytok?

Szerintem enélkül is lehet válaszolni. Köszi!

drbjozsef # 2022.10.01. 09:00

örökös meg MD

Most komolyan, normálisak vagytok? Milyen engedély nélküli járművezetésről deliráltok?

A kérdező közigazgatási bírságot kap, az objektív felelősség alapján. FELELŐSSÉG.
Az nem azt jelenti, hogy akkor azt mondják, hogy ő követte el. Csak azt, hogy neki kell kifizetnie, ha nem nevezi meg az elkövetőt. Ennyi. Semmi köze ahhoz, ki vezette a járművet. Felel érte, mint üzembentartó.
A büntipontokat meg szerintem felvésik neki, és kész. HA szerez jogsit, és még nem telt el a három éves elévülési idő, akkor beszámítják neki.

Szomorú örökös # 2022.10.01. 04:13

Majordomus

Harnmadik eset:
Lenyeled a 3 pontot befizeted a büntetést és behajtod a "vezetőn".

Pont ez a kérdés, hogy mi van ilyenkor, mivel a kérdezőnek nincs is jogsija. Akkor a 3 pontot hogy is számolják be neki?
Ha special létezik a jogsi, de épp bevont állapotban, akkor egyértelmű az engedély nélküli járművezetésért járó bünti szerintem.
Mi több, már bűncselekménynek számít és súlyosabb esetben börtönt is kiszabhatnak érte.

Majordomus # 2022.09.30. 19:53

Akkir két eset van.
Megbüntetnek engedély nélküli járművezetésért,vagy feldobod azt akinek átengedted a járművet.

Harnmadik eset:
Lenyeled a 3 pontot befizeted a büntetést és behajtod a "vezetőn".

Ő meg boldog lesz mert marad "ponttalan"

Szomorú örökös # 2022.09.30. 14:17

csbeci

A gépjármű üzembentartója gyorshajtásról kap egy 30.000 forintos csekket és 4 büntetőpontot.

Nem feltétlen! Pár hónapja én egy aprócska gyorshajtásba belefutottam. Mivel nem VÉDA kamera mért, így meg is kellett állítsanak, közigazgatási bírságról szóló adatlapot töltöttek ki és jelezték, hogy a közigazgatási bírság mellett 3 büntető pontot fogok kapni. Nem olyan régen leellenőriztem az előéleti pontjaimat és nem mutatott érvényes pontszámot. Most akkor vagy mégsem kaptam, vagy hiba van a gépezetben.

Ugye 18 pontnál elveszik a jogsit...de mi van akkor, ha az üzembentartó, aki kapta a büntetőpontot nem rendelkezik jogosítvánnyal?

Az én laikus véleményem szerint nyilatkoztatni fognak, hogy ki vezette a járművet. És még csak ki sem tudod kerülni a válaszadást - ez közigazgatási bírságnál az már ugye nem játszik - mert ha nem nevezed meg a személyt, akkor téged fognak érvényes jogsi nélküli vezetésért elég csúnyán megbüntetni, azaz nem úszod meg azzal a 30 ezerrel.

csbeci # 2022.09.30. 13:09

Üdvözletem!

A kérdésem a következő:

A gépjármű üzembentartója gyorshajtásról kap egy 30.000 forintos csekket és 4 büntetőpontot. Ugye 18 pontnál elveszik a jogsit...de mi van akkor, ha az üzembentartó, aki kapta a büntetőpontot nem rendelkezik jogosítvánnyal?

Szomorú örökös # 2021.11.14. 12:46

Akik gyorshajtásról közigazgatási bírság-csekket kapnak, általában kétféle embertípusból állnak, bár mindkettő tisztában van vele, hogy ő követte el a szabálysértést.

  1. Megkapja a csekket és vagy azonnal igyekszik befizetni, hogy ne legyen belőle végrehajtási gond, vagy pedig megpróbál részletfizetést kérni rá.
  2. Megkapja a csekket és helyből kifogásokat keres. Eleve plusz összeg a fellebbezés, de a végeredmény: kb. dupla annyit kell majd neki fizetnie érte, mert feljelentés lesz belőle.

Tanulság: A VÉDA kamera - főleg a fix telepítésű - nagyon ritkán szokott tévedni.

feei # 2021.11.14. 12:15

Szomorú örökös: tényleg? :)

Szomorú örökös # 2021.11.13. 06:52

feei

30.000.- büntetést szabtak ki rám

Az pontosan azt jelenti, hogy az aktuális helyszínen 15-30 km/h közötti értékkel átlépted a megengedett legnagyobb sebességet.

feei # 2021.11.12. 23:08

gerbera317: 30.000.- büntetést szabtak ki rám.

Szomorú örökös # 2021.11.12. 22:18

feei

a bizonyítékként feltöltött képek (3db) egyikén sincs rajta a sebességem, valamint hogy milyen távolságból mértek be.....érdemes fellebbezni, a képekre hivatkozva.....?

Több szempontból nem. Egyrészt a te autód van a képeken, egészen biztosan te követted el a gyorshajtást szerintem, ha háborogsz ellene, akkor tuti előkerül egy olyan is majd, ahol már a sebességed is rajta van és az sem lesz hamisíttvány. Másrészt pedig az is pénzbe kerül. Megéri neked, hogy még többet fizess érte? :-O

gerbera317 # 2021.11.12. 19:10

Az a határozat vagyoni marasztalást is tartalmaz, vagy csak közli veled, hogy "ejnye-bejnye, túllépted a megengedettet, hékás"?

feei # 2021.11.12. 18:03

Üdv.!

Gyorshajtásról kaptam határozatot, mely szerint 90km/h helyett, 113km/h-val közlekedtem. Az érdekesség az, hogy egy telepített sebességmérőnél történt, melyről tudtam, és emiatt - sem - hajtottam gyorsan. A másik pedig az, hogy a bizonyítékként feltöltött képek (3db) egyikén sincs rajta a sebességem, valamint hogy milyen távolságból mértek be.
Kérdésem az lenne, hogy érdemes fellebbezni, a képekre hivatkozva, vagy csendben nyeljem le a békát, mert úgysem megyek semmire?

Válaszokat előre is köszönöm!

aranka.b # 2020.04.29. 18:31

nem lesz itt tobet huncutkodás sándorfalvan az bizonyos

aranka.b # 2020.04.29. 18:29

csicskaja vitte el az is alkoholista, de igazam van?

aranka.b # 2020.04.29. 18:28

dolog rendezve. 2 bor a vegrehajtonak, rendoroknek kapaltak

wers # 2020.04.28. 12:33

ismerem itt a vegrehajtot megkerem segit feljelenteni ezeket. rendes. kap majd bort

Akkor minden rendben. Bizonyára helyi rendeletek érvényesek. Borral.

aranka.b # 2020.04.28. 12:01

nem letem itt okosab

aranka.b # 2020.04.28. 12:00

hagyjuk ismerem itt a vegrehajtot megkerem segit feljelenteni ezeket. rendes. kap majd bort

gerbera317 # 2020.04.28. 10:33

miért nem apagyilkos?
Már megbocsáss, de te vagy az, aki hiányosan, kvázi találgathatóan adtad elő a tényállást, aztán azt pótolgatod félmondatonként. Mégis, mire számítottál (főleg tőlem)?

alfateam # 2020.04.28. 10:33

Hát-akkor ez így tulajdonképpen rendben is van!
Az igaz,hogy magánterületről mérni nem szabad!