Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Gyorshajtás

pohicop # e-mail 2016.01.03. 00:04

szomorú örökös!

Nem jól sejted. Maradjunk annyiban, hogy itt Nógrád megyében csak lámpás autóból van mérés és nincs mérés korlátozó tábláknál. Szóval az elbújt, lesben állós teória itt elvérzik. A másik fele pedig az, hogy ha nem a rendőrnek kellene mindent csinálnia akkor lenne ember a megállításra, de mivel nagyon kevesen vagyunk, így marad a 69-től mérés közigre.....és ez azt hiszem az állampolgároknak csak jó.

gerbera317!

Pontosan 100 km/h sebesség alatt + - 3 km/h, 100 km felett pedig ha jól emlékszem 3% az új gépeknél. Már rég mértem és Nógrád megyében nincs 90 km/h feletti útszakasz XD Szóval ebben nem vagyok biztos, de az új gépek esetén nem fix számban van megadva a 100 km/h feletti eltérés hanem %-ban.

Nem büntethet, belső szabályzó alapján x (50) km/h esetén csak úgy ahogy leírtam + 10% +3 és e fölött. ;)

Ha 69 vagy felette esetén megállítás van akkor a vezető megkapja a büntetőpontokat is, ha nincs megállítás akkor ezt megússza rend szerint.

gerbera317 # e-mail 2016.01.02. 18:24

50 km/h korlátozásnál 50 km/h a határ, szerintem

Ennek senki nem állította az ellenkezőjét. A közigazgatási bírság határa kezdődik 65-nél (50-es korlátozásnál). Ehhez adják hozzá a 3-4 km/h hibatűrést.

+10%-os eltérés (55) felett büntethet a rendőr

Ez nem igaz. 50 felett (illetve a megengedett sebesség felett) már büntethet. Ha a helyszínen megállítják az elkövetőt, +15 alatt helyszíni bírság, afölött közigazgatási bírság, azzal, hogy objektív felelősség ilyenkor nem állapítható meg.

SzÖrökös amit kérdez, igaz, mégis, a kérdés csak költői kérdés, választ nem érdemel.

Szomorú örökös # e-mail 2016.01.02. 18:06

pohicop

Az teljesen rendben van, hogy 50 km/h-nál 50 km/h a határ.
No de mostanában hányszor fordult elő, hogy valaki -50 felett, de a közigazgatási határ alatt megy gyorsabban és megállítják? Szerintem egyszer sem, legalábbis én nem tudok róla. Egyszerűbb lesből traffizni mindenféle álságos módszerekkel, mert ha azzal megfog, akkor nincs neki utálatos helyszíni adminisztrácó, az adatok helyből mennek a központba és mindent vagy Szombathelyen, vagy Vásárosnaményben csinálnak. Jól sejtem? :-)

pohicop # e-mail 2016.01.02. 16:17

50 km/h korlátozásnál 50 km/h a határ, szerintem :)
+10%-os eltérés (55) felett büntethet a rendőr az 56.
A gép tévedhet + - 3-at, azért lesz 59, mert persze jóváírják.
59-69 között szabálysértés, ami büntethető.
69 felett közig.bírság.....
Aki 50 helyett 70-el megy az ne nyafogjon ha bírságot kap. Hiszem, már 20-al túllépte a megengedett sebességhatárt :)

gerbera317 # e-mail 2016.01.01. 14:55

A hibás mérésre történő hivatkozás úgy is megállja a helyét, ha ezek nem egy sávban vannak. Az, hogy a mért sebességviszonyok közt összekoccannának, csak további opció. Olyat, hogy a fotó nem számít, nem állítottam. Sorry.

groszfater@gmail.com # e-mail 2016.01.01. 13:29

Ezeknek nincs érdemi jelentőségük, a határozat ettől függetlenül sikerrel támadható.

Figyelemre méltó a logikád. A fotóknak nincs érdemi jelentőségük, viszont a határozat érdemben támadható.
A határozatot a fotó alapozza meg és még-sincs jelentősége !?

gerbera317 # e-mail 2016.01.01. 13:16

Jó cikk, két észrevételt mégis tennék:

- A cikk szerint 69 a bírsághatár. Ez csúsztatás. A határ 65, és a gyakorlatban ez felcsúszhat akár 69-re is, de ennyire nem szabad kidekázni.

- Az Opel és a Renault szerintem nem azonos sávban vannak, bár olyan erős a torzítás, hogy erről akár sokáig is el lehet vitatkozni.

Ezeknek nincs érdemi jelentőségük, a határozat ettől függetlenül sikerrel támadható.

groszfater@gmail.com # e-mail 2016.01.01. 12:17

Gubancos !

Hogy Te gyorsan mentél az egyáltalán nem biztos...
Nézd meg a lentebbi linket, és számolj egy kicsit.
Annál a mérésnél vajon hányan kaptak bírságot hasonló mérési eredményekkel ?

pohicop # e-mail 2016.01.01. 10:38

Valamelyiken csak van sebesség. Legalább az egyiken. Ha nem lenne nem küldték volna ki a bírságot :)

gerbera317 # e-mail 2015.12.31. 15:01

A bírságról szóló határozat nem rágja a szádba, hogy miért bírságoltak, és azt mire alapozzák?

pohicop # e-mail 2015.12.19. 20:32

Jópofa a linkben szereplő "nem értenek a rendőrök a traffipaxhoz" rész. Nem a rendőr járőr hüle, hanem a gép :) meg aki csinálta a gépet meg aki......

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.12.19. 05:12
gerbera317 # e-mail 2015.11.21. 12:02

Ja, és még le is tolnád a hatóságot, hogy nem értesítettek téged külön arról, hogy szűkítettek a hibatűrésen. Óriási ötlet...

gerbera317 # e-mail 2015.11.21. 11:49

@Jorosz8

mit értesz rosszhiszeműség alatt?

A megengedett sebességet túllépni, eleve rosszhiszeműséget feltételez. Ha ezek után úgy igyekszel szabadulni a felelősségből, hogy a túllépést még ki is akarod dekázni, főleg úgy, hogy túldekáztad a dolgot - nem tudom, mire számítasz.

Ahhoz, hogy a mérőműszer hibatűrésére hivatkozhass, előbb el kell ismerned a 151-et, ami 21-es túllépés (30e Ft). Szerinted az elismerésre mi lesz a reakció? Gondolkozzál már...

tamáskodó # e-mail 2015.11.20. 12:26

Fejlemény:
Ön a Vas Megye Rendőr-főkapitánya által hivatalból indított xxx/2015 ált. számú közigazgatási hatósági eljárás során, az Ügyfélkapu elektronikus ügyintéző rendszeren keresztül 2015. november 06. napján kelt beadványt terjesztett elő.
Tekintettel arra, hogy az elsőfokú határozat átvételére 2015. november 02. napján került sor, az Ön által előterjesztett kérelem bizonyítási indítványnak minősül.
A beadványában előadottak, valamint a tényállás további tisztázása érdekében szükségessé vált a szabályszegés helyszíne szerint illetékes rendőrkapitányság megkeresése. A helyszíntisztázás eredményének függvényében beadványának elbírálására intézkedem, mely döntés postai úton kerül kézbesítésre.

Szomorú örökös # e-mail 2015.11.19. 18:05

jorosz8

Én a helyedben átállítanám 140-145 körüli értékre azt a tempomatot, azzal nem fognak nagy valószínűséggel megbüntetni. Bár szerintem az engedélyezett 130-cal is mindig oda lehet érni bárhová. Egyébként meg nem lehet, hogy azon a szakaszon, ahol bemértek, éppen nem 130, hanem mondjuk 100-110 vagy esetleg 80 km/h lehetett a határ, csak nem vetted észre? Ha így van, akkor nem fogod 30 ezerrel megúszni... :-(

gerbera317 # e-mail 2015.11.19. 16:48

A jogszabály szerint 130 + 20 km/h a közig. bírság tűréshatára + 2-3 km/h a trafi hibatűrése. Nem okos dolog ezeket a határokat rosszhiszeműen feszegetni.

upssz # e-mail 2015.11.10. 14:39

Kedves Fórumozók,

Október 13-kán nagy valószínűséggel belefutottam egy sebességmérő kamerába. DE van rá esély, hogy még nem működött, mert még nagyon új, fix telepítésű kamera volt.
Kérdésem:
Mennyi ideje van a hatóságnak, hogy kiküldje a bírságot?
Szóval mennyi ideig kell esetleg számítanom még a levél érkezésére.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Bagi József

tamáskodó # e-mail 2015.11.05. 13:56

Ez az utolsó okfejtés már annyira nyakatekert, hogy nem is értem. :)
Mindenesetre tegnap megint jártam arra. Na hát a szóbanforgó lehajtó után is megismétlik a táblát. Akkor viszont rejtély, hogy miért nem azt fotózták le. Lehet, hogy azért mert akkor még nem volt ott? :)

pohicop # e-mail 2015.11.04. 23:41

Gerbera317!

Megkérdeztem a biztonság kedvéért nálam okosabb embert is:

"Alapvetően veled értek egyet, mivel a A KRESZ szerint az útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.
Az autópályának nincs szintbeli kereszteződése, ez fogalmilag kizárt, tehát a felhajtók, lehajtók nem tekinthetők kereszteződésnek."

A becsatlakozó (lehajtó-felhajtó) ág sem azért oldja a sebességkorlátozást, mert az kereszteződésnek minősül, hanem azért, mert a

• kresz 10. § (3) szerint a jelzőtábla jelzése – a (4) és (5) bekezdésben említett kivétellel – a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik.-

A becsatlakozó (lehajtó-felhajtó) ágon haladó jármű tehát nem tud a korlátozó táblával szembe közlekedni, így annak hatálya nem is terjed ki rá."

Szóval ezért ismétlik.... :)

pohicop # e-mail 2015.11.04. 18:40

Vagy 8 napon belül az ingyenes bizonyítási indítvány és ha nyered akkor okés, ha nem akkor bukta van, mert jogerőre emelkedik.

Vagy a 15 napon belüli fellebbezés ami 5000 Ft amit ha nyersz, akkor visszakapod az 5000-et, ha nem akkor bebuktad azt is.

Szomorú örökös # e-mail 2015.11.04. 18:24

tamáskodó

Szerintem pont egy ilyenbe szaladtál bele a képek alapján.
Most volt hír a híradóban, pont az M3-as kivezetőjéről volt szó.

http://www.origo.hu/…eresrol.html

tamáskodó # e-mail 2015.11.04. 18:17

Még a bizonyítási indítvánnyal kapcsolatban bizonytalan vagyok. Ez halasztó hatályú a fellebbezés 15 napos határidejére vonatkozóan? Amúgy be lehet adni a weboldalukon is (itt nem lehet mellékletet csatolni!!??) és ÁNYK-n át is ügyfélkapuval.

pohicop # e-mail 2015.11.04. 17:39

Ők ezt a táblás képet készítették ahhoz a szakaszhoz. Szóval nem fognak másik táblára hivatkozni. Szerintük ez hatályos arra a szakaszra.

A kiegészítő tábla........hát ha van egy ilyen oszlop akkor nem fogják mindegyik alá kirakni a "2 km-en át tartó" kiegészítő táblát. Az sem logikus, sem szabályos nem lenne. Ha lenne egy 60-as sebességkorlátozó + előzni tilos + úton folyó munkák és ezek alatt lenne a "2 km hosszan" kiegészítő tábla akkor azt mondanám, hogy vonatkozik mindhárom táblára, mert egyikükkel sem ellentmondó és fentről lefelé haladva is értelmezhető. Bár a logikai sorrend inkább az úton folyó munkák, 60-as sebességkorlátozás majd előzni tilos lenne inkább és aztán a kiegészítő tábla.

Szerintem ez esetben csak az úton folyó munkák 2 km-es hosszát jelzi a sárga ideiglenes kiegészítő tábla és a másik kettőre nem vonatkozik. De lehet tévedek....legalább is a sebességmérő úgy gondolta, hogy 2 km hosszan van 60-as sebességkorlátozás is.

tamáskodó # e-mail 2015.11.04. 16:09

Igen, erre is gondoltam, hogy esetleg az alsó tábla minősülhetne kiegészítő táblának, de megnéztem és csak a tábla hatályát csökkentő kiegészítő tábláról van említés. Az már mellesleg nem világos, hogy két tábla esetén egy esetleges kiegészítő tábla mindkét táblára vonatkozik-e vagy csak az alsóra.
Tud valaki arról, hogy létezik-e online aktuális táblakihelyezésekről megnézhető oldal?
Ma majd megyek arra, megnézem, de ha van is akkor azt már nekik kell bizonyítani, hogy volt ott tábla a méréskor. Azt sejtem, hogy nem, mert akkor azt fotózták volna a mérés kezdetekor...