Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Gyorshajtás

Egyjogász #   2013.11.02. 17:10

"Ilyenkor tényleg nem hátrány, ha valóban nem vagy sáros, de legalábbis ez a szilárd meggyőződésed."

Én eddig ha gyorsan mentem valahol, és kaptam egy ilyen sztárfotót, mindíg tudtam, hogy tényleg én voltam-e ott akkor, és hogy tényleg gyorsan mentem-e...:))

Ezt a topicot visszaolvasva egész meglepő, hogy hányan szenvednek részleges amnéziában.....:)))

gerbera317 # e-mail 2013.11.02. 14:39

Persze, hogy meg lehet támadni. Még a határozaton is rajta van, hogy megteheted, nem?

Netán azt akartad kérdezni, érdemes-e megtámadni? Nos, közlekedési szabálysértési határozatot elsősorban úgy érdemes megtámadni, hogy arra hivatkozol, hogy nem követted el a szabályszegést. Ilyenkor tényleg nem hátrány, ha valóban nem vagy sáros, de legalábbis ez a szilárd meggyőződésed.

Ha a szabályszegés elkövetését nem vitatod, csak a képi bizonyítékot támadod, azzal nem fogsz célt érni. Neked itt a siker érdekében nem kevesebbet kell állítanod, mint hogy a szabályszegés nem történt meg, a képi bizonyíték pedig hamisítvány. Magadnak kell eldöntened, szeretnél-e egy ilyen pofozkodásba belemenni.

wolfi069 # e-mail 2013.11.01. 12:43

Üdv !

Kaptam egy 30.000 Ft os bírságot gyorshajtás miatt. Egyik barátom javasolta, hogy támadjam meg a dolgot, mivel a fotón se az autóm színe, se a márkája nem látszik, csak a rendszám, mivel korom sötétben készült.

Meg lehet ezt támadni ?

Fotó :

https://www.dropbox.com/…i_takart.jpg

gerbera317 # e-mail 2013.10.26. 14:22

Azt egy pillanatra vontam kétségbe

Helyesen: Azt egy pillanatra sem vontam kétségbe...

gerbera317 # e-mail 2013.10.26. 13:42

Nem mindjárt a plafonon lenni. Azt egy pillanatra vontam kétségbe, hogy jó az, amire hivatkozol. Amit kifogásoltam, az volt, ahogyan hivatkoztál. Továbbra is fenntartom, hogy az itt véleményezésre közrebocsátott fellebbezésed "zavaros és nehéz olvasmány" volt. Szerencséd volt, hogy türelmes ügyintézőhöz került, aki legalább annyit megértett belőle, mint amit meg akartál értetni, az alapján pedig kétség kívül igazad volt. Örülök a sikerednek.

Foky # e-mail 2013.10.26. 11:59

Üdv!

Nos, kb 3 hónapja írtam ide, és kértem a fórumozók véleményét egy feltételezett gyorshajtással kapcsolatban. Egyedül csak, kedves gerbera317 válaszolt, így leginkább neki üzenném, hogy bármennyire is olvashatatlan átláthatatlan, zavaros, stb. volt az irományom, a célom elértem vele, ugyanis a határozatban leírták, hogy kétséget kizáróan nem lehet megállapítani a gyorshajtás tényét. Az iratokat "megsemmisítették". Emberi oldalról köszönöm a válaszát gerbera317-nek, szakmai oldalról pedig nem ajánlom senkinek!
"A háttértörténet, már csak érdekesség képpen, arról szólt, hogy egyetlen képet készítettek a gyorshajtásról, ahol is 69 km/h-val hajtottam, lakott területen belül, a mérőkészülék gps koordinátái alapján. Viszont az autó helyzete, beazonosítható volt a tereptárgyaknak köszönhetően. Így derült ki hogy a fénykép 250 méterrel odébb készült ahol már a 70-es sebességkorlátozó tábla van érvényben."

Foky # e-mail 2013.10.26. 11:59

Üdv!

Nos, kb 3 hónapja írtam ide, és kértem a fórumozók véleményét egy feltételezett gyorshajtással kapcsolatban. Egyedül csak, kedves gerbera317 válaszolt, így leginkább neki üzenném, hogy bármennyire is olvashatatlan átláthatatlan, zavaros, stb. volt az irományom, a célom elértem vele, ugyanis a határozatban leírták, hogy kétséget kizáróan nem lehet megállapítani a gyorshajtás tényét. Az iratokat "megsemmisítették". Emberi oldalról köszönöm a válaszát gerbera317-nek, szakmai oldalról pedig nem ajánlom senkinek!
"A háttértörténet, már csak érdekesség képpen, arról szólt, hogy egyetlen képet készítettek a gyorshajtásról, ahol is 69 km/h-val hajtottam, lakott területen belül, a mérőkészülék gps koordinátái alapján. Viszont az autó helyzete, beazonosítható volt a tereptárgyaknak köszönhetően. Így derült ki hogy a fénykép 250 méterrel odébb készült ahol már a 70-es sebességkorlátozó tábla van érvényben."

Russel23 # e-mail 2013.10.25. 15:34

Jónapot!
Sajnos jött egy levél Szombathelyről. Többit nem kell részleteznem. 50 helyett 70. Megnéztem a képet és felmerült a kérdés bennem, hogy érdemes lenne megfellebbezni a bírságot? Ugyanis szerintem a környezetből nem lehet megállapítani, hogy tényleg ott készült a kép ahol írják, valamint csak 1 képet kaptam, vagy 1 kép elég a bizonyításhoz? Valamint, ha nem érdemes támadni, akkor mi a folyamata annak, hogy részletfizetést kérjek, illetve milyen indokot fogadnak el?

Ime a kép: http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

porcmistrec # e-mail 2013.10.21. 00:45

Gerbera, Eurosolar

Oke, igazatok van, ebben tevedtem, tenyleg 100 km/h-ig csak +15 km/h lehet a kozig. birsag nelkul tullepni, akkor is csak akkor, ha a helyszinen nem allitanak meg. Nem mintha en szaguldoznek, 1x buntettek eddig meg csak, 3 eve. Inkabb engem szoktak megelozni, mint en masokat. De jobb ezt persze letisztazni.

gerbera317 # e-mail 2013.10.17. 10:03

És természetesen nem tábláról van szó, hanem ahogy az imént elhangzott, a korlátozás alá eső útszakaszról. És a sebesség túlléphetősége úgy értelmezendő, hogy közigazgatási bírság szerinti szankció nélkül túlléphető. Ha a helyszínen megállítanak, az ott kiszabott bírság akármennyi is lehet, minimális túllépéssel is.

eurosolar # e-mail 2013.10.17. 08:57

porcmistrec

Tehát nem az számít, hogy a te sebességed 100 alatt vagy felett van, hanem az, hogy a táblán mi van.
A 100-as tábla értelemszerűen nem több, mint 100, hanem pont egyenlő vele.
Igaza van gerberának, hogy a 110-es, 120-as, 130-as útszakaszra vonatkozik csak a 20 km/h túllépés, ahol még nem jön közigazgatási bírság.

gerbera317 # e-mail 2013.10.17. 08:23

100 km/h legnagyobb megengedett sebesseg felett, + 20 km/h a buntetes elvi also hatara

Ez csapda, és bukják is sokan. 100 km/h-ig csak 15 km/h-val lehet túllépni. A 20 km/h túlléphetőség 100 km/h felett hatályos, és mivel 101-es vagy 105-ös tábla nem létezik, gyakorlatilag a 110-es táblával kezdődően hivatkozható ez a szabály.

porcmistrec # e-mail 2013.10.16. 23:05

Josémi

Amivel meglepetesemre senki nem ervelt, amellett, hogy bizonyitott a szabalyszeges, az a kovetkezo:
100 km/h legnagyobb megengedett sebesseg felett, + 20 km/h a buntetes elvi also hatara, ez torvenyben leirt. A traffi pontatlansaga miatt minimum + 2-3 km/h-val feljebb kell beallitani, azaz esetedben, jogszeruen legalabb 122 km/h sebessegtol lehet kozigazgatasi birsagot kiszabni. Erre alapozva, megfellebbeznem. Tovabba kernem a traffi ervenyes hitelesito okmanyai igazolasat, mivel esetedben felmerul a gyanu a pontatlan meressel kapcsolatosan.

gerbera317 # e-mail 2013.10.16. 15:59

Tehát a km/óra =/= km/h? Megnézném azt a bíróságot, amelyik előtt ezzel az érveléssel pert tudnál nyerni.

Rasmanov # e-mail 2013.10.16. 14:46

eurosolar#e-mail 2013.10.15. 18:39

Szabi38!
Megnéztem a fotót, és gyakorlatilag csak a Te autód borítja be a teljes fotót. Eléggé félreérthetetlen.
Én befizetném a csekket.

Szabi38!

Szerintem ad neki oda a csekket, mert írja, hogy befizetné. Nagyon rendes tőle, majd köszönd meg neki

:)

Rasmanov # e-mail 2013.10.16. 12:08

KRESZ könyvekben, KRESZ abc, igen le van írva, hogy km/h, na de a rendelkezésben, törvényben nincs leírva!!! Itt a bökkenő, szerintem.

Rasmanov # e-mail 2013.10.16. 12:03

Kedves gerbera!

legnagyobb sebességre utaló felirat a sebességet km/órában határozza meg

Nem találom a kifejezés pontosítását, miképpen km/h írna.
Mértékegységet nem használ a paragrafus. Idézd be légyszíves, hogy lássam :)

Más a gyakorlat, meg persze így is tanítják, de attól még nincs benne a km/h mértékegység. Tudtommal a mértékegységek használata Magyarországon kötelező!

Érdekelne, hogy a bíróság ilyen esetben mit mond, ha én mondjuk m/s értem a tábla jelölését. Persze biztosan szimpla hülyének nézne, de mégis az írottak szerint?

Véleményem #   2013.10.16. 11:51

Ha már táblákról van szó, van egyáltalán olyan tábla ami jogilag megállja, hogy a km/h esetleg rá van írva?

Egyértelmű, hogy a KRESZ mit ír le és az ott mutatott képek a táblákról. Pont, hogy az támadható amikor még a km vagy km/h is szerepel a táblán. Ilyen tábla nem létezik elméletileg de mindenfele lehet találkozni vele... Egy sebességmérésnél nem állja meg. Nem a sebességkorlátra vonatkozik. Én hallottam rá példát.

Rasmanov # e-mail 2013.10.16. 11:51

Bocsánat, de én poénnak szántam amit írtam, Csak, mint menekülő útvonalnak gondoltam az eszmefuttatásomat, mert a napnál is világosabb, hogy bírság lesz a fotó alapján.

gerbera317 # e-mail 2013.10.15. 20:54

1/1975. KPM-BMr. 10. § (10) Az utasítást adó jelzőtáblán és a járművek forgalmára vonatkozó tilalmi jelzőtáblán, a kötelező legkisebb, illetve a megengedett legnagyobb sebességre utaló felirat a sebességet km/órában határozza meg. http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
14. § (1) d) táblaminta: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

eurosolar # e-mail 2013.10.15. 18:39

Szabi38!

Megnéztem a fotót, és gyakorlatilag csak a Te autód borítja be a teljes fotót. Eléggé félreérthetetlen.
Én befizetném a csekket.

eurosolar # e-mail 2013.10.15. 17:47

KRESZ könyvben le van írva, hogy mit jelent a kör alakú, fehér alapon piros szegélyű tábla, benne egy fekete 100-as felirattal: kilométer per órát!

A KRESZ könyvet pedig olvasnod kellett, ha van jogosítványod. Ha nincs, akkor pedig nem vezethetsz.

http://www.kreszabc.hu/…k/mozgo.html

Rasmanov # e-mail 2013.10.15. 16:03

100 micsoda? km/h vagy m/s? ha m/s, akkor nincs túllépés.

Bíróságon nem állná meg a helyét, ha én m/s-nak nézem a táblát?

Mértékegységek használata nem kötelező???

eurosolar # e-mail 2013.10.15. 14:24

Josémi!

Itt van a 100-as tábla:
http://goo.gl/maps/ytNb9

Pár száz méterrel előrébb a fák előtt, a két pályatest közötti részen állt a mérőautó:
http://goo.gl/maps/IN00O

A fotód szerint 69,5 méterre voltál a mérőkocsitól.
Ez szerintem már a 100-as tábla utáni területre esik.
Én befizetném a csekket.

eurosolar # e-mail 2013.10.15. 14:00