Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Gyorshajtás

Chuck Norris # e-mail 2017.05.24. 11:41

Hogyne budösbunkó.

Chuck Norris # e-mail 2017.05.24. 11:41

Hogyne budösbunkó.

nonolet # e-mail 2017.05.24. 10:08

Látod ezt a témát sem látod át, mert agyilag zokni vagy.

Chuck Norris # e-mail 2017.05.24. 06:18

Családtagra terhelő vallomást nem kell tenni.

A befizetés alól akkor mentesülhet a megbüntetett ha okirattal igazolni tudja hogy nem ő vezette az autót.
A rendőrségi kép pont jó lesz....
Nevezzem meg anyucit vagyis a tulajdonost? Sík hülye vagy baszd meg. Rendőr már megnevezte de látom magas a történet ennyi nem fér a 10iqba.

Más halálából gúnyt űzni majd ezután stílusról pofázni ez mindennek a legalja kis csúszómászó eltaposandó férgek...

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:56

Hogy is szokták mondani? A stílus maga az ember...
És erre ma is egy jó példát láthattunk egy hozzászólásban, amely 22 óra 22 perckor jelent meg.
Kérdés, hogy ilyenkor hol van a moderátor? :-O

nonolet # e-mail 2017.05.23. 22:55

Agyatlankám...

Nos, akkor nevezd meg anyucit és ő fog fizetni :-)
Nem te.

Naaaa, okos vagy-e ... hülyegyerek?

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 22:31

Nonlet mond te is olyan puha pöcs vagy mint barátod Szomorúpöcs? Gyere megnézzük ki hal meg hamarabb...

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 22:28

Kinek inge vegye magára kinek nem inge....

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 22:27

Jaj hát akkor meg van a megoldás mert valójába anyuci autóját vezettem. :D :D :D És a fotó a bizonyíték mert anyuci nem olyan magas hogy a feje bele lógna a tetőbe....

Vadsuhanc #   2017.05.23. 22:26

Köszönöm Norris a rólam alkotott véleményedet. Ezért nem akartam beleszólni.

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 22:22

Na kis fasszopó barátaim ilyenkor jön elő hogy mekkora kurva köcsögök vagytok. csak lógtok itt mint bíró seggébe a lófasz.
Szóval más halálból viccet okoskodást tudod mikor a hozzátartozók jelenlétébe akkor próbáljátok csak meg kis mocskos gennyládák...

A szomszédodat meg a rokonodat nem tudod megválogatni, de titeket jó lenne ha valaki jól megválogatna egy baltával és majd odabökné hogy hát majd legközelebb jobban figyelsz mit mondasz köcsög.

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:16

nonolet

Egy úton táblák nélkül is tudni kell végigmenni!

Régen elég gyakran mentem Csikéria környékén. Ott van több olyan átjáró, amelyek a valamikori történelmi Szabadka-Csikéria-Baja vasútvonal kockaköves megmaradt részei. Ha az ember jót akar ott magának, akkor este bekapcsolja simán térképkövető módra a GPS-t és az mutatja a kanyarokat, no meg ezeket az átjárókat - az egyiket pl. csakis a GPS mutatja, nincs tábla - mert ha nem lassít az illető, akkor annak előbb-utóbb futómű javítás a vége.

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:12

nonolet

Ebben nem a tábla as hibás... hanem a hülye sofőr
Aki túl gyorsan ment!

Ahogy mindenható chucknorrisunk nyilatkozik, úgy vélem, hogy pont olyan ismerősökkel igyekszik magát körül venni, mint ő maga. Nyilván minden szabálysértésnek oka van és hát persze mindig más miatt történik, más a hibás.

nonolet # e-mail 2017.05.23. 22:09

Hát igen...
Egy úton táblák nélkül is tudni kell végigmenni!

Aki nem tud az rosszul-felelőtlenül vezet.
Nagyon rosszul
Nagyon felelőtlenül.

Ezért az élet/sors kiszabja a helyszíni bírságot rá!
Ott azonnal és fellebbezési lehetőség nélkül...

Ahogy a nép ajka mondja: aki hülye, halljon meg.

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:09

Chuck Norris

Egyébként mi van az adatkérő nyilatkozatról? A rendőrség részéről hogy ki vezette a járművet abban az időpontban?

Egyre gyengébbek a kifogásaid.
Adatkérést csakis szabálysértés esetén fogsz kapni. Ez viszont közig. bírság, megy az üzemben tartónak és nagyon nyomós indok esetén fogják tőled visszavonni, pl. ha bizonyítani tudod, hogy nem te vezetted a járművet. De szerintem ez is már almás bőségesen részedről. :-)

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:07

Vadsuhanc

Az öt kép közül, ha csak egy bizonyítja, hogy a megengedett sebességet túl lépted az alkalmas arra, hogy a szabálysértési eljárást ellened kezdeményezzék.

Egy bizonyítja a sebesség túllépést, a másik pedig mutatja a rendszámot. Viszont mint írtam, a folyamat a lényeg, tehát ha egyértelműen bizonyítható - miért is lenne nem az? - hogy egy és ugyanazon járműről van szó, akkor bőségesen elég a bírság kiküldéséhez.

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 22:06

Egyébként mi van az adatkérő nyilatkozatról? A rendőrség részéről hogy ki vezette a járművet abban az időpontban?

nonolet # e-mail 2017.05.23. 22:05

vidéken a kanyarodás tábla ellopva ők meg berepültek a kanálisba marutival

Ebben nem a tábla as hibás... hanem a hülye sofőr

Aki túl gyorsan ment!

Mert nagyobb volt a féktávja, mint
az általa belátható útszakasz hossza.

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:05

Chuck Norris

temetésre menet vidéken a kanyarodás tábla ellopva ők meg berepültek a kanálisba marutival ott fulladtak meg

Ezt hívják relatív gyorshajtásnak, de a leírásodból kiderült, hogy te őket sem tartottad hibásnak. Nem feltétlen van kanyarodás tábla, viszont az útviszonyoknak megfelelő sebességgel kell vezetni.

Anno én egy vidéki, kevés táblával jelzett alacsonyrendű úton sokszor mentem végig. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy egy nagyobb kanyart nem sikerült bevenni és egyenesen kimentem tovább, ahol szerencsére földút volt, így nem lett baj. Később a barátom is hasonlóan járt, amikor mellette ültem. Mindez azért fordult elő, mert a terelő táblának valaki nekiment és lecsúszott szinte a föld felettig, amely így nem volt látható. Érdekes, hogy amióta látszik, nem szaladtam bele sohasem ebbe a kanyarba többé.

Vadsuhanc #   2017.05.23. 22:05

Norris!

Abból indulok ki, hogy az adott útszakaszon 110 km/h óra volt a megengedett legnagyobb sebesség. Ugye ?

Az öt kép közül, ha csak egy bizonyítja, hogy a megengedett sebességet túl lépted az alkalmas arra, hogy a szabálysértési eljárást ellened kezdeményezzék.

Ez ellen panasszal élhetsz az általad helyesnek vélt indokok alapján.

A tábla lopást nem véletlenül írtam látod.

nonolet # e-mail 2017.05.23. 22:02

"Mert feltételezés 3as képen 124el mentem a 4esen 135tel és a két kép között 200méter távolságmegtétel van akkor kijönne hogy úgy gyorsulna a 70le járgányom mint egy vfts lada?"

Ennyire még egy terhes csiga is gyorsul.

Bárhonnan szabad fényképezni, ha láhatóak.
Csak lesből tilos...

Szomorú örökös # e-mail 2017.05.23. 22:00

Chuck Norris

És mint tudjuk csak akkor készít képet a gép amikor gyorsan hajtok akkor a többin miért nincs adat?

Csinált rólad 5 képet (legalábbis ennyit mutattak meg neked). Szerinted csak egy képen hajtottál gyorsan? Valahogy ez nem áll össze nekem. :-D

Anno rólam a legutolsó gyorshajtásomnál - ez még a régi lézerrel mért sebesség volt - három képet készítettek, abból az elsőn volt a magas sebesség, az utolsón már szabályos voltam, mivel folyamatosan lassultam, de a rendszámom azon volt látható, és hát a folyamat a lényeg, ahogy közeledtél a mérőeszköz felé, ergo egyértelműen azonosítható vagy.

Az engedélyezett mérőhely pedig az a pont, ahová a parancs szólt.
Nagyon sok esetben mérnek felüljáróról, ebből számodra mi a konklúzió? :-D

Igen csak akkor láttam és ők is csak akkor készítettek fotót

Ne reménykedj, ők már régen bemértek, mire észrevetted őket. :-)

Szerintem add fel, inkább ne háborúzz ellenük, hanem fizesd be a csekket, mert csak növekszik az összeg. :-)

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 21:56

Helyszínen kell bizonyítani és akkor? Vicces. Akkor a helyszínen kellene büntetni és akkor...

Röhögni szerintem sem kell, mondjuk az egyik ismerősöm családja így haltak meg, temetésre menet vidéken a kanyarodás tábla ellopva ők meg berepültek a kanálisba marutival ott fulladtak meg...

Chuck Norris # e-mail 2017.05.23. 21:52

Ja hogy 134km a határ akkor ezer százalék hogy nem léptem túl..... :D :D :D

Mondom esett az eső és a felüljáróról fényképeztek. Az véletlen nem tilos hely? Igen csak akkor láttam és ők is csak akkor készítettek fotót....

Az ember az igazáért csak kiáll...
Na látod az ilyen megjegyzésekért kezdek el én is sértegetni, ha elfelejtetted volna....

A jegyzőkönyvben szerepelnie kell hogy engedélyezett helyről fényképeztek? Biztosan...

Vadsuhanc #   2017.05.23. 21:49

Szomorú örökös

Az hogy a szabálysértési eljárásban az eljárás alá vont személy mire hivatkozik legyen az Ő dolga. Én nem látom értelmét, de joga az van és azt senkitől ne lehet elvonni még akkor sem, ha a hivatkozás szembetűnően valótlan. Soha nem lehet tudni.

( És ha ellopták a 110-es korlátozó táblát.pld ? :-)
Röhögni meg nem kell, mert volt már erre példa, de azt a helyszínen kell bizonyítani és akkor. )