Gyorshajtás


Feri29 # 2009.08.27. 07:56

Igazad van András, valóban felesleges felvenni a kesztyűt az ilyenek miatt, ha senki nem reagál a hozzászólásaikra, akkor előbb-utóbb úgyis felszívódnak.

margaréta*** # 2009.08.27. 07:42

Kedves Fórumozók!

Mivel a másik gyorshajtás topikban nem kaptam érdemi választ, hát üsse kő, átmásolom ide is, hátha kapok segítséget vagy tippeket... Elnézést azoktól, akiket zavar, hogy két helyen jelenítem meg...

"Páromat júli 21-én előzetesbe helyezték. 31-én kaptam egy levelet, 60e-s közigazgatási bírság kiszabásáról (gyorshajtás), az eset áprilisban történt. Megjegyzem, április 16-i dátumozású a levél, a postai bélyegző júli 31.
Hogyan indokolhatnám meg megfelelően a „mentességet“, már ha lehet ilyet. Párom nem tudja kifizetni, mivel előzetesben van. Követelhetik rajtam? Élettársak vagyunk, köteles vagyok én kifizetni? Ha nem teszem, annak milyen következményei vannak? Fellebbezni akarok mindenképpen, de nem tudom, mi a megfelelő módja."

Kérdésem a következő:
Nem áll módomban kifizetni ekkora összeget. Akár közös a kassza, akár nem, kizárt, hogy kifizessem. Hogyan indokoljam megfelelően, hogy legalább mérsékeljék a büntetés összegét? Várható egyáltalán a körülményekre való tekintettel, hogy mérsékelnék? Elég, ha a fentieket megírom, vagy mivel tudnám elfogadtatni a kérésemet?

Grád András # 2009.08.27. 07:17

Hagyd, Feri29, nem érdemes!

Minden ilyen jellegű fórumon akad néhány különböző okból frusztrált, sokszor patológiás személyiség, akik igazából csak az ürügyet keresik, hogy valakire fröcsöghessenek. Amikor valakit beazonosítok ilyenként (Toldiurral például már a Föld energiaellátását és a világ bűnözésének meggátlását megoldó találmányai kapcsán már sikerült találkoznom), akkor onnantól nem regálok az értelmetlenül gyűlölködő, sokszor nevetséges válaszaikra. Az ember megnézi, hogy kitől vesz fel sértést, ahogy egy gyerekkel sem kezdek el jogról vitatkozni. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Feri29 # 2009.08.27. 06:58

Illetve megvannak a fórumnak a született idiótái is.
Nem kell messzire menj, hogy megtaláld az egyiket...

antonnyó # 2009.08.27. 05:10

Tudod toldiur ezen a fórumon is megvannak az oldal zsebből fizetett pribékjei (monalisa1, TopSecret, Feri29).

toldiur # 2009.08.26. 23:26

ja .. ennyit erről..

toldiur # 2009.08.26. 23:25

Én csak szemléltetem,h egyes jogszabályok nem egyformán vonatkoznak minden polgárra,nem a személy a lényeg hanem a tények...
Enegem 82km ebességgel mértek be lakott területen és 3000-et kellett fizetni (igaz azt is zsebre)

Feri29 # 2009.08.26. 23:18

Te valamilyen üldözési mániában szenvedsz?

Miért nem a zsaru nagybátyádnál reklamálsz?

toldiur # 2009.08.26. 22:54

egy nem rég történt példa: nagybátyámmal aki zsaru lakot területen belül kb 100-al mentünk bemértek meg álitottak, bátyám csak az igazolványát mutatta,máris kolléga volt és törölték a képet, majd tovább mentünk. úgy,h ne papoljatok itt és ne próbáljatok be oltani senkit az egy oldalú szabályaitokkal...

toldiur # 2009.08.26. 22:46

az a durva,h ki törlitek egyes hozzá szólásait és az is,hogy a saját malmotokra hajtjátok a vizet, szerintem te is zsaru vagy,vagy legalábbis közel ülsz a tűzhöz. azt hittem azért van ez a topik,h a bajba jutottaknak segítsünk ha szükség van rá, illetve mit mivel lehet meg támadni.
Mivel mindenki tisztában van vele,h milyen szabályok nyúzzák ma a honpolgárt. hol itt az erkölcs és etika???
"minden éremnek két oldala van" és ti csak egyiket látjátok, azt a felét,h fizessen a paraszt...

Feri29 # 2009.08.26. 22:04

Azért ez kicsit durva volt...

toldiur # 2009.08.26. 20:58

ez szép volt antonnyó! de hová lett az én hozzá szólásom? miért lett törölve? vagy ide csak a rendőr pártiak írhatnak? Ami a szemeteket szúrja azt azonnal radírozni kell ,nehogy kiderüljön hogy nincs igazatok?
Igazad van antonnyó ide járnak fényezni magukat,sztárolják magukat egyesek, mert egységben a seggnyalás:) alattomos sunyi férgek..

antonnyó # 2009.08.26. 19:13

Úgyhogy a gyorshajtási kalkulátorodat max. arra használhatod, hogy a fedlapjára ragaszthatsz egy tükröt, és a szőke hajadat félóránként befésülheted!!

Üdv: antonnyó
élettapasztalt hozzászóló

antonnyó # 2009.08.26. 15:53

de ezt még hozzáteszi azért: Nem kell mindent elhinni, amit a médiában hallunk, olvasunk!
És mellékel egy szerényebb 10 ezer forintos helyszíni bírság csekket, amivel mehetsz az édesanyád seggelyukába reklamálni!

Tudod lisa?

antonnyó # 2009.08.26. 15:47

monalisa1

Nagyon értékeli az autóstársadalom ezt a rendőrpárti seggnyaló magatartásodat!
Nagyon jól tudhatnád, hogy a rendőrökben a humánum legcsekélyebb formája sem fellelhető, kizárólag a pénzre hajtanak!
Sunyi, elbújós, gerinctelenek!

"Mindmáig használatban van a háromlábú traffipax is. Ismert: ez egy mérőeszköz (…) és alkalmasint ott van elhelyezve ahol csak tetszik…"
"A rendőrség szerint „a“ radaros személygépkocsi is egy mérőeszköz (…) tehát alkalmasint ott van elhelyezve ahol csak tetszik…"
Ez a te véleményed!! Ahhoz mit szólsz mikor már réges-régen felújították az úttestet, le is festették, tehát készen van....de!!!!hoppsz, nocsak ottfelejtették azt a fránya 30-as táblát (jó pénzért, nyilván nem véletlenül)
Tudod az ilyen helyekre fészkelik magukat nagy előszeretettel ezek a haverjaid! Biztosan lehet közöttük egy-két (vagy több) egészen közeli ismerősöd!!
Tehát ilyen helyekre ahol automatikusan is minimum 35 km/h sebességgel megy a Magyar polgár. Mikor pedig közlöd velük, hogy ezért még nem kellene helyszíni bírságot fizetni, Mert ti itt nagy büszkén hirdetitek, fényezitek magatokat, hogy csak 44 km/h -tól mér a traffi.....nos a rendőr nagy ívben leszarja!

Feri29 # 2009.08.26. 08:12

Ez szabálysértési bírság, itt nincs 10%.
Az adatbekérőben kellett volna nyiltkozni, hogy megtagadod az adatszolgáltatást, ugyanis magadra vagy közeli hozzátartozóra nem vagy köteles terhelő nyilatkozatot tenni.

Atis77 # 2009.08.26. 05:58

Tomci

10% on belul voltál szerintem lehetett volna reklamálni, vagy a 10% megszünt?

Tomci # 2009.08.25. 23:53

Üdv!

Az én esetem:

2009.04.26.-án M35 autópályán Debrecen közelében 130 helyett 142km/h -val közlekedtem (a FÁMA lézer szerint). Július elején valahanyadikán jött az adatbekérő. Visszaküldtem. Augusztus 04.-én jött a határozat: "közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés elkövetése miatt 15.000.- Ft pénzbírság". Jogerőre emelkedéstől számítottan 30napon belül kell befizetni mellékelt válaszlevelezőlapon illetékbélyeggel. Ill. alternatíva 3nap közérdekű munka (5.000.-/nap), vagy 15nap elzárás (1.000.-/nap).

A héten valamikor már be kéne fizetnem! :(

A srác # 2009.08.21. 19:21

feri29,hasco, Köszönöm a segítséget ha esetleg hallotok valami újat szivesen fogadom.

Üdv.

Feri29 # 2009.08.21. 09:14

A szabálysértés évül el 6 hónap alatt, tehát szabálysértési bírságot nem lehet kiszabni. Viszont ebben az esetben valószínűleg közigazgatási bírságot szabtak ki. Közigazgatási bírságolásnál nem tudom, hogy hogyan van az elévülés, de mintha emlékeim szerint Sólyom is ezt kifogásolta volna, hogy ez a része nincs megfelelően szabályozva a dolognak. Hogy aztán mi lett belőle azt nem tudom.

hasco # 2009.08.20. 21:01

A srác

Ha megvan az a boríték, amiben a határozatot küldték, azon a bélyegzőlenyomatán a feladás dátumának rajta kell lennie. Budaörsön a postaközpontban minden levél aljára vonalkóddal és számmal is (narancssárga színnel) rányomtatják, hogy mikor dolgozták fel a levelet,tehát mikor került hozzájuk a feladást követően. Ha ajánlottan kaptad, akkor annak nyoma van a postán is,hogy mikor vetted át. Ha ajánlott volt,de nincs meg a boríték, akkor próbálj visszaemlékezni,hogy mikor kaptad meg. Menj be a postára és indíttassál tudakozványt,de lehet,hogy ez nélkül is tudnak adni igazolást az átvétel időpontjáról. Ezzel már el tudsz kezdeni intézkedni!
Bocs, de azt nem tudom,hogy lejárt-e. Ha nem fizeted be, akkor viszont a polginak adják át, aki adóhátralékként kezeli és az esetlegesen neveden szereplő kocsit is kivonathatja a forgalomból.(nálunk ezzel fenyegetőztek)

A srác # 2009.08.19. 19:30

Sziasztok szeretnék segitséget kétni.

Kaptam egy gyorshjtási Határozatot ami 2008.09.18.dátumal let keltezve.2009.07.13 vettem kézhez
40.000 ft ról van szó.én eszt elég réginek tartom és az álítólagos 6-hónap is le járt.
A kérdésm?

  1. Ez már elavult? HA IGEN MIJEN PARAGRAFUSRA HIVATKOZZAK.
  2. Ha nem fizetem be mijen következményei lesznek

elvisznek a börtönbe ha jogos kifizetni?

Vagy ráterhelik az ingóságokra ?

Előre is köszönöm a segítséget!

Sziasztok.

monalisa1 # 2009.07.23. 15:28

Igazad van, azonban én még nem hallottam olyan esetről, ahol a bíróság xyz-123 rendszámú "mérőeszköz" ellen eljárt volna.

Az autósnak kell szabályosan közlekedni (...) és akkor a traffipax-ra nem lesz szükség...

huorsi85 # 2009.07.23. 15:09

Jogos, de amikor álló helyzetben van és sebességet mér akkor MUNKAESZKÖZ, és hídon, szigorúan elzárt területen akkor sem állhat munkaeszköz megkülönböztetés nélkül.

monalisa1 # 2009.07.23. 14:33

Mindmáig használatban van a háromlábú traffipax is. Ismert: ez egy mérőeszköz (...) és alkalmasint ott van elhelyezve ahol csak tetszik...

A rendőrség szerint "a" radaros személygépkocsi is egy mérőeszköz (...) tehát alkalmasint ott van elhelyezve ahol csak tetszik...

Mert amikor álló helyzetben mér akkor nem közlekedik (...) ergo a KRESZ őneki nemigazán...