Gyorshajtás


catrace # 2009.07.22. 20:15

huorsi85!

A gyorshajtásról videófelvétel van. Abból vágták ki a képeket, amelyeket megkaptál. Az alapján sajnos beazonosítható vagy.
A hol-honnan méréshez nem tudok érdemben hozzászólni.

Cat

huorsi85 # 2009.07.22. 19:18

Sziasztok!

Szintén abba a hibába estem, ahogy Josti8.
Csak amit még tudni kell a dologról, hogy oké.. 80as táblánál én 106-al mentem, de ők szigorúan elzárt területen álltak, forgalommal szemben, HÍDON, minden megkülönböztetés nélkül.
Bementem a fotót megnézni illetve 100Ftos illetékbélyegért cserébe elhozni :-) 2 kép található a képen. Az egyik egy távolabbi, ahonnan még az autó típusa is beazonosíthatatlan oda van írva, hogy 106Km/h a másikon pedig CSAK a rendszám tábla látható és ott már 53Km /h sebesség van írva.
Honnan tudják bizonyítani, h az első képen az én autóm van?

Egyjogász # 2009.07.22. 16:26

Ez nagyon jó, hogy pont a Gyorshajtás topicban hirdetnek radardetektort!!:)

Egyébként ha valaki szabályosan (jogszerűen, ha már Jogi Fórumon vagyunk) közlekedik, annak minek is radardetektor???

monalisa1 # 2009.07.21. 17:10

A kézhezvétel napja nem számít, azt követően a 15.-ik nap letelte a jogerőre emelkedés határideje.

"Lisa"
laikus hozzászóló

ql0qxo # 2009.07.21. 15:01

Hali,

abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy megkaptam a csekket a gyorshajtásról. Ezt meddig kell befizetnem? Mikor emelkedik jogerőre a határozat?

monalisa1 # 2009.07.17. 15:41

Szerintem a mérővel nem szoktak manipulálni - minek. Természetesen kérhető a műszer hitelességét igazoló okirat bemutatása - le is van ez írva itt a topicban valahol előzőekben. (Én inkább a saját gépkocsid műszerének esetleges pontatlanságra szavazok, valamint a gázpedált nyomó jobb lábadra...)

A dátummal nem érdemes foglalkozni, egyrészt sok a szabálysértő valamint a nyári szabadságolások stb., másrészt végül is a 6 hónap elévülésen belül megkaptad a határozatot.

Mindezt nem saját tapasztalat alapján írtam hanem csupán a saját kútfőm szerint.

Tundee # 2009.07.17. 05:56

Kézhez kaptam a gyorshajtásomról a levelet.

130-as táblánál pályán 151-el mentem. Úgy tudom, hogy 150 a határ, ezt szerintetek nem lehet fellebbezni, hogy a mérőjük jó volt -e? -kicsit gyanús:(-

Illetve 2009.04.30-a a levél kiállítása és én 2009.07.15-én kaptam meg.
Ez majdnem 3 hónap, de mindenképpen túl van a 60 napon?

Ha van valakinek hasonló tapasztalata, hogy érdemes -e fellebbezni, akkor kérem szépen írja meg, vagy ha van egyéb ötlet.

Köszi, Tünde

monalisa1 # 2009.07.15. 15:00

A visszaírt válaszodat követően 30 ill. 60 nap + 4-6 nap posta várható a határozat és vele a csekk.

monalisa1 # 2009.07.15. 14:58

Megengedett sebesség 50-100 km/h-ig, 80-as táblánál sebességtúllépés 15-30 km/h, a bírság 30.000 Ft.

"Ennyinél" nem veszik el a jogosítványt, legfeljebb büntetőpont jár - bár nem vagyok benne biztos.

Ha elismered, hogy te voltál a gyorshajtó a párod makulátlan marad, a csekket meg közösen bánjátok...

Ha az egyösszegű befizetés esetleg problémát okoz kérj részletfizetésre lehetőséget.

"Lisa"
laikus hozzászóló

josti8 # 2009.07.15. 10:23

Sziasztok,

Ma kaptam egy szabálysértési eljárás megkezdéséről szóló közleményt…
Pontosabban az élettársamnak jött mert az ő nevén van az autó amivel az M30-as szakaszának a végén 80-as táblánál 109-el mértek be! :-(
A 80-as tábla előtt 110-es tábla van! A táblától kb.50m-re mértek be.Ez június 7-én történt!

Nem írnak semmilyen büntetési tételt benne.
Ha nem megyek be a rendőrkapitányságra,bizonyítani hogy nem a párom hanem én vezettem a kocsit akkor neki mi baja származhat belőle?
A jogosítványt ilyenkor bevonják?

Mikor és hogyan tudhatjuk meg mi a bírság ezért?
Mikor tudjuk meg hogy el akarják-e venni a jogsit?
A csekket mikorra várhatjuk?

Hogyan jöhetünk ki ebből a legjobban?

Köszönöm előre is a válaszokat!

monalisa1 # 2009.07.14. 12:23

adymelinda

Szerintem elévült mivelhogy 6 hónap áll rendelkezésükre a határozatot legkésőbb megküldeni. Írj egy udvarias válaszlevelet - tértis levélként add fel - és hivatkozz a két dátum közti 8 hónap eltérésre.

Valahol a fiók alján elfeküdhetett az ügyed és csak most vették kézbe.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.07.14. 12:17

Tundee

Valószínűleg regionálisan a nyíregyházi rendőrséghez tartozik a környező megyékben elkövetett gyorshajtások esete., nagy valószínűséggel a fénykép is ott fekszik el náluk - ha netán Bp-ről le akarsz utazni azt megtekinteni...

Mindenkor vedd át a hivatalos lehet mert soha nem tudhatod milyen fellebbezési lehetőségről maradsz le önhibádból...

"Lisa"
laikus hozzászóló

adymelinda # 2009.07.14. 08:49

megint én...:) olvasgattam a fórumot és olyat is olvastam,h arra is lehet apellálni,h ha nem adták fel 60napon belül a határozatot..márpedig én erről nem tudok,mivel most kapom az lesö levelet a rendőrségtől és 2009.07.09-i dátum van a borítékon.A szabálysértés pedig 2008.11.27-én történt!Ilyenkor lehet vmit tenni??

adymelinda # 2009.07.14. 08:42

Sziasztok!
Múlthéten kaptam meg a levelet, hogy még tavaly 11.27-én 50km/h helyett 72km/h-val mentem.A bírság 30000.Eléggé sokkolt a dolog:( Nagyon régen volt,mért most küldik??Lehet valahogy csökkenteni ezt az összeget??meddig őrzik meg a képi bizonyítékokat?
Köszönöm szépen a segítéget!

Feri29 # 2009.07.14. 08:29

Nincs értelme nem átvenni a levelet, egy idő után úgyis kézbesítettnek fogják tekinteni és csak rosszabbul járhatsz ha nem is tudod, hogy miről van szó.

Tundee # 2009.07.14. 08:15

Két kérdésem lenne. Kaptam egy rendőrségi levelet, amit mivel nem voltam otthon nem vettem át. A papírkán, amit a postás hagyott rajta van, hogy Nyíregyháza és környéke rendőrségétől.
Nyíregyházán nem jártam, Pesten lakom, de voltam vidéken jó pár hónapja az M3-on Debrecen felé.

Ehhez kapcsolódó kérdéseim:

  1. Lehet, hogy lefotóztak a pályán -más ötletem nincsen- és ez az autópálya, Debrecen környékén Nyíregyházához tartozik?
  2. Mi van olyankor, ha nem veszem át a hivatalos levelet, akkor ezt meddig lehet "játszani" ill. mit tudnak tenni, ha nem veszem át?

Nagyon köszönöm előre is a tájékoztatás, aki tud segíteni.

Szép Napot!

monalisa1 # 2009.07.13. 18:50

Megengedett sebesség 50-100 km-ig 70-90 km közötti gyorshajtásnál 130e Ft a büntetés - szerintem nem fogják elengedni legfeljebb részletfizetés történhet. Egy 19 éves fiatal már nagykorú, felelős a saját tetteiért, cselekedeteiért.

A család majd kifizeti helyette (...) miközben ő meg vállal munkát és a keresményből visszaadja a családnak.

Sablon szöveget ne is keress a net-en mert ahágy eset annyiféle az ok és indok - és a próbált magyarázat.

Peches ember a srác - sajnálom, de remélve egy életre megtanulta: a KRESZ-t be kell tartani.

Nekem ez a véleményem, hozzászólásom, lehet hogy valaki más egész másként látja majd a dolgokat.

"Lisa"
laikus hozzászóló

peedaal # 2009.07.12. 22:27

2009 06 02én közterületen kívül élettársam kocsiját a még iskolás 5csém vezette(keresettel nem rendelkezik 19éves).. és hát lakotterületen kívül 60asnál 89el ment...
lehet valahogy a büntit csökkenteni?
A közig hat eljárásos papír van ,más még nincs...
Telljesen szűz gyorshajtás terén mindannyiunk, ez az első.. a családban.
Valmi tartalmi dokumentum amit írni kell nekik... van valahol a neten? (én nem leltem)

Ha valki valmi okoságot tudna nekem azt megköszönném!!!!!!

akár ide is
peedaal@freemail.hu

mégegyszer kösz előre is!!!!!!!

Royal # 2009.07.12. 06:31

Nemcsak méltatlan, hanem nevetséges! Olyan sebességkorlátokról beszélünk, amit egy amatőr biciklis is simán áthág, akár defektes kerékkel.

Feri29 # 2009.07.10. 11:03

http://www.inforadio.hu/…d/hir-290311

Kár, hogy ez a bírságbejelentő honlap az ilyen típusú szabálysértésekre nem nagyon vonatkozik, mert jogszabály ide, jogaszabály oda, azért tényleg elég méltánytalan egy 30e Ft-os büntetés egy 14 km/h-ás sebességtúlépésnél.

Royal # 2009.07.10. 07:28

lefotóztak engem, hogy 30km/h sebesség korlátozásnál 44km/h sebességgel mentem

Azonnal elvenni a jogsit, a sportkocsidat pedig zúzdába! :)

antonnyó # 2009.07.09. 21:42

TomSecret fejezd be a "nem kell félni, nem fog fájni",.....esetleg....talán megúszhatod, szövegű hozzáállásodat!

Grád András # 2009.07.09. 17:54

Kedves Csaba12345!

Ha nem akar ennyit fizetni, bujkálhat élete hátralevő részében, de nem biztos, hogy érdemes. A másik lehetőség, hogy gyorsan megfellebbezi, de jelzem, hogy ennél kisebb büntetést nemigen lehet kiszabni, az pedig fölöttébb valószínűtlen, hogy a hatóság fog fizetni Önnek a gyorshajtásért. A fellebbezés költsége viszont garantáltan Önt terheli. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Feri29 # 2009.07.09. 17:51

Szerintem semmit.

csaba12345 # 2009.07.09. 17:32

Sziasztok.

Segítsetek már nekem.
2009.04.16-án lefotóztak engem, hogy 30km/h sebesség korlátozásnál 44km/h sebességgel mentem. Azt írja a határozatban, hogy 2009.04.29-én hivatalból indítottak közigazgatási hatósági eljárást a legnagyobb sebességre vonatkozó szabályok megsértése miatt, 30 ezer forint megfizetésére köteleznek.A határozatot 2009.05.18-án írták, de a borítékon 2009.07.07. dátum szerepel.
Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne kelljen ennyit fizetni?
Előre is köszönöm mindenki válaszát.