Gyorshajtás


Pjotr # 2009.04.27. 10:10

Hivatkozhatsz szükséghelyzetre a fellebbezésnél, becsatolva az orvosi papírokat.

Pirka13 # 2009.04.27. 09:45

Monalisa, már ne haragudj, de, ha én rosszul lennék, első gondolatom a családom lenne, majd a barátaim, és, ha nagyon rosszul lennék, a mentő, de semmi esetre se a rendőrséget kötném le vele.
Bocs az offért, de ezt nem bírtam szó nélkül hagyni.

TTZ2009 # 2009.04.27. 08:30

Sziasztok! A hétvégén Szlovákiában mértek a rendőrök. Állítólag a vasúti átkelő előtt a megendegett 30km/h helyett 34km/h-val mentem. Fénykép nem készült az esetről, a csekkre is "közlekedési szabálysértést" írtak és így bírságoltak meg 50 Euróra. Hogyan léphetnek fel ellenem ha nem fizetem be a szerintem indokolatlanul magas összeget? Nálunk ekkora túllépés miatt meg sem állít a rendőr, ha mégis maximux 5000 a bírság. Köszönöm

monalisa1 # 2009.04.26. 19:29

30%-tól 50%-ig 30.000 Ft összegű bírság várható.

"Lisa"
laikus hozzászóló

mata1011 # 2009.04.26. 19:15

szakmai jellegű kérdés.
Vasúti átjáróban lakott területen 30 helyett 42 km/h-val mentem, igazoltatás, stb 60 nap múlva értesítés. Kérdésem, hogy ezért mennyit lehet fizetni. Előre is köszönöm ha valaki válaszol.

Anonym5 # 2009.04.26. 16:11

Sziasztok!LÉcci valaki szakértő pillantson bele a :"Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés" topikba mert senki nem akra válaszolni. előre is köszi

monalisa1 # 2009.04.26. 15:22

A "szólni" a rendőségnek alatt azt kell érteni, hogy rendkívüli helyzet van, sürgős segítségre van szükség - konkrétan útbiztosítás kérése.

Vagyis hogy küldjenek egy járőrkocsit aki miután megérkezett eléd áll és szírénázva felvezet a kórházba.

Az egyik rendőr fogja vezetni majd a te autódat, mert mint hivatalos személy indokolt esetben "civil" autóval is megszeghet sok tiltást stb.

A mi rokonságunkban egy ilyen eset már előfordult, onnan jegyeztem meg.

És ez a lehetőség a későbbeikben is "igénybe" lett véve: egyszer vezetés közben rosszul lettem - "szóltam" az ügyeletre, aztán hamarosan megérkezett a rendőrautó., helycsere és az egyik rendőr vezette haza az autómat, még a garázsba is beállt bele, és besegítettek a lakásba.

Szidni (...) én is szoktam "a" rendőröket, de a "Szolgálunk és védünk" szlogen a kocsijaikon azért nem véletlenül van kiírva.

Elég a 007-re betelefonálni.

stefan-5 # 2009.04.25. 09:00

@monalisa1
Köszönöm szépen a hozzászólást!
Egyébként az adott útszakaszon nem volt sebességkorlátozó tábla. Tehát elméletileg 140-ig büntetlen a dolog.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
a netti88 -nak adott válaszodban találtam egy figyelemreméltó megjegyzést:
„szólni“ a rendőrségnek és kérni az útbiztosítást"

Ilyen tényleg létezik? Egy adott telefonszámon? Adott összegért, vagy csupán az INDOKOLT ESET is elég hozzá?

monalisa1 # 2009.04.24. 15:44

netti88

Úgy 1-2 hónapon belül - legkésőbb fél év - megjön a hatóságtól a hivatalos levél. Arra kell majd érdemben válaszolni, vagyis előadni, hogy életveszélyes esetről volt szó és ennek okán a nagy sietség. És feltétlen csatolni kell a kórház illetékes osztályának oszt.vez. főorvosi igazolását.

Tény, ha egy közeli hozzátartozó igazándiból rosszul van rohanunk vele a kórházba - remélve még időben odaérve.

De a barátodnak (vagy a papájának) ugye van mobiltelefonja? Mert abban a nagy rohanásban semmiben sem került volna "szólni" a rendőrségnek és kérni az útbiztosítást! Akkor ma valószínüleg nem félné a gyorshajtás miatti büntetést...

Ami a kérdést illeti: 50 km/óra sebességig: 100% felett 150%-ig 130.000 Ft a büntetés, de valószínűleg jár hozzá büntetőpont is.

Azt, hogy a hatóság elfogadja-e az orvosi igazolást és annak alapján mérlegelve a körülményeket végül is miként dönt, nem tudhatni.

Remélve a barátod apukája azóta már jobban van?!

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.04.24. 15:30

stefan-5

Ha a gépkocsi üzembentartója simán bevállaja (...) és a csekk befizetésre kerül, onnantól a rendőrség a maga részéről általában lezártnak tekinti az esetet.

A másik kérdésre: 100 km/óra sebesség felett, 20%-tól 40%-ig történő gyorshajtás esetében 50.000 Ft a bírság összege. (Ez csak általános válasz, mert nem írtad: adott utszakaszon volt-e sebességkorlátozó tábla...)

"Lisa"
laikus hozzászóló

netti88 # 2009.04.21. 19:52

Sziasztok!

A barátom jócskán túllépte a sebességhatárt 50 helyett 130al ment, de meg is volt rá az oka mert az apukája rosszul lett és vele rohant be a kórházba. Észrevette h bemérték. Ilyenkor lehet felebezni ha orvosi papírokkal igazolja h az apukája tényleg kórházban volt aznap éjszaka? Van értelme?

stefan-5 # 2009.04.20. 08:03
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Az autópályán egy rövid szakaszt /kb. 5-10 km./ a megengedettnél nagyobb sebességgel tettem meg / 180 km/h /. Kb. mekkora büntetésre számíthatok, ha bemértek? A másik kérdésem: Nem saját tulajdonú autót vezettem, amikor kiküldik a tulajnak a büntetési csekket akkor állítólag mellékelnek egy nyilatkozatot is, hogy ki vezette az adott időben az autót! ha a csekk be van fizetve a nyilatkozat visszaküldése nélkül, akkor a jövőben feszegetnék-e azt, hogy ki vezette az adott időben az autót? /ez csak azért lényeges mert én aki vezettem az autót más büntetési kategóriába esnék /valószínű/ mint az autó tulajdonosa./
  • mivel én csak sebességkorlátozással vezethetnék!
monalisa1 # 2009.04.19. 10:15

Az hogy "nem kaptad meg" ill. nem küldted vissza az adategyeztető lapot az végül is lényegtelen, mert a bizonyítottan elkövetett szabálysértés okán a gépkocsi üzembentartója mindenképp köteles befizetni a csekket...

mile # 2009.04.19. 09:47

én a helyedben lépnék, hiszen tudják igazolni, hogy megkaptad a levelüket... nem lenne jobb a 30000 forintot kifizetni?!

Nono33 # 2009.04.19. 07:14

Köszi a gyors választ!

De a próblémám az, hogy az adategyeztető lapot én vissza sem küldtem, nem reágáltam semmit ( sajnos egyébként ajánlottan jött)! Csekket és bírságot sem kaptam mivel az adategyeztetés után indítják meg az eljárást! A 35/2000 Bm rendelet szerint adatszolgáltatás megtagadásáért a rendőrség kezdeményezheti a forgalomból való kivonást 6 hónapra a Közlekedés Felügyeletnél, viszont január óta semmi reakció!

Járt már így valaki, mert tanácstalan vagyok, hogy várjak at ő lépésükre vagy lépjek valamit?

Ismét köszi a segítséget, üdv: Nono

monalisa1 # 2009.04.18. 21:50

Pontosítva április 22-én jár le a 6 hónap elévülési idő. (Mindig 1 nappal több mint x havi időtartam.)

Ha a fényképet meg akarod nézni a gyorshajtásodról akkor a lakhely szerinti Rendőrkapitányság megmondja: regionálisan hová is kell menni "szemlézni"., rossz esetben 150-200 km távolságra is evégből.

A büntetés 30.000 Ft lesz majd, indokolt esetben lehet részletfizetést kérni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

kea4 # 2009.04.18. 20:21

Kedves Nono!

Ha a januári levél véletlenül sima (nem ajánlott, térti) lett volna, akkor azt - ugye - nem kaptad meg, ebben az esetben április 21-én lejár az a hat hónap, ami a szabálysértés elévülési ideje. Ha a levél ajánlott/térti volt, akkor csak azt tudom mondani, hogy ragaszkodj a felvétel(ek) megtekintéséhez, hátha (nem) látsz rajta valami olyasmit, amibe a siker reményében bele lehetne kötni. Olvastunk már olyanról, hogy a gyártó nyilatkozott róla, hogy a teherkocsija még szabadeséssel sem tudja elérni az adott sebességet, amelyről a traffipax szólt, és láttunk már félreolvasott rendszámot is. Stb. stb. stb.

Üdvrivalgással:
KEA.

Nono33 # 2009.04.18. 09:00

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

2008.10.21. 68-cal mentem 50 helyett és 2009.01.12-én küldtek egy adategyeztető lapot -csekk nélkül- amit én sikeresen elkavartam! A napokban előkerűlt a papír amin az van, hogy a rendőrség kezdeményezheti a kocsi forgalomból való kivonását, ha nem küldöm vissza a lapot! Azóta csend van! Kivonhatja-e a közlekedés felügyelet úgy a kocsit-hogy nem is értesít? Fontos lenne tudnom, mert 2 hét múlva Svájcba megyek és nem szeretnék a határnál bukni!

Mit csináljak, " megpiszkáljam az ügyet" vagy hagyjam békén?
Előre is köszi: Nono

monalisa1 # 2009.04.13. 08:47

zsloti

A volt feleség megnevez téged mint aki a gyorshajtást elkövette, egyidejűleg te pedig a hajléktalanság (= jövedelem nélküliség?) okán kérj részletfizetést. Tértis levélben kell postára adni.

efi99 # 2009.04.12. 17:40

"Hogy lehet megoldani azt hogy ne neki hanem nekem keljen kifizetni a pénzt?"
Nem értem hol a probléma, adsz neki 30 ezret és ő meg kifizeti.
Egyébként tudomásom szerint nem automatikusan azt büntetik, akié a kocsi, sőt. Az már csak az utolsó verzió, ha nem akar "gazdája lenni" a gyorshajtásnak.

zsloti # 2009.04.12. 17:18

Sziasztok
Lefényképeztek,megkaptam a csekket 30 pénz:(
A helyzet az hogy a kocsi a volt feleségem nevén van
Hogy lehet megoldani azt hogy ne neki hanem nekem keljen kifizetni a pénzt?
Nem áll anyagilag ugy hogy kifizesse(mondjuk én se)
Hátha megusznám
Hajléktalan vagyok :)
Esetleg közmunkával 6 nap
Zs

monalisa1 # 2009.04.09. 16:50

Családi állapot, anyagi helyzet, egyösszegben a fizeti nehézség stb. - valamelyik csak "idevágó" nálad is...

monalisa1 # 2009.04.09. 16:49

Oda kell visszaírni ahonnan jött a pénzbírság - tértis levelet.

Syzygye # 2009.04.09. 11:06

Egyébként ha már nem úszom meg én sem...ezt a részletfizetést hogyan kell kérni?Kinek írjak és mit?

monalisa1 # 2009.04.06. 20:18

50 km/óra sebességig 30%-tól 50%-ig a szabálysértési bírság összege 30.000 Ft. (Kevesebb nem lehet, elengedni úgyszintén nem lehetséges - legfeljebb részletfizetés kérhető.)

Azt nem tudom, hogy 40 km/óra sebességkorlátozásnál a tól-ig százalékos érték mennyi is.

A gépkocsi üzembentartójának kell megneveznie az autó vezetőjét, ha nem teszi akkor ő lesz kénytelen megfizetni a bírságot. (Ha ragaszkodsz a munkahelyedhez /.../ simán befizeted a csekket...)