Gyorshajtás


TomSecret! # 2009.01.17. 10:49

dodii remélem olvasod még a topikot:

monalisa1 sajnos nem igazán adott jó tanácsot akkor, ha jól értettem, hogy 50 km/órás sebességhatárnál közlekedtél 64 km/órával. Ez ugyanis NEM TARTOZIK az objekt. felelősség hatálya alá, a szokásos régi trükkel, ti. hozzátartozó vezette a gépjárművet, ki lehet bújni az eljárás alól! Ha még nem küldted vissza az adatközlőt, akkor a járművezető személyéhez ezt írd be!


jogvédö

monalisa1 # 2009.01.15. 14:29

Mondtam hogy OK.

Pjotr # 2009.01.15. 14:28

Nekem jobban tetszik???
Mi köze van annak ahhoz, hogy mit mond a kresz?
Nem a síneken kell 30-al átmenni, hanem a vasúti átjáró kezdete táblánál már 30/40Km/h-val kell menni, ami több tíz (fene tudja mennyi) méterre van a sínektől.
Ráadásul lakott területen 30 azon kívül 40-el lehet menni.
Ha csak a síneken lassít valaki attól még megbüntetik a táblánál már annyival kell menni.

monalisa1 # 2009.01.15. 13:57

OK., vasúti átjáró - ha ez neked jobban tetszik.

Pjotr # 2009.01.15. 13:44

Ne haragudj Monlisa de megint javítalak, legalább annyi fáradságot vegyél már, hogy elolvasod a jogszabályt amiről tanácsot adsz.
Milyen sínpárok, milyen 30km/h?
Semmilyen sínpárról nem beszél a kresz, nem a sínen kell lassítani és nem feltétlenül 30-ra...

monalisa1 # 2009.01.15. 13:41

30 ezer forint. (Ha 66-tal mentél volna akkor már 50 ezer forint lenne a büntetés.) A részletfizetés Ft/hó kedvezményét valamint az esetleges büntetőpontot nem tudom megválaszolni, bár az utóbbi nem valószínű - végül is nem volt az akkora túllépés.

hapacér # 2009.01.15. 13:37

websas ez komoly. Ha tényleg így van talán ennek van a legnagyobb visszatartó ereje. Képzeld el a 100 tonna 80mph/óra. Na ezt felejtik el a "sínen" közlekedő autósok.

dodiii # 2009.01.15. 13:23

üdvözletem.

egy olyan kérdésem lenne, hogy megbüntettek mivel 50 km/h helyett 64km/h-ás sebességgel haladtam.
mekkora büntetésre számithatok? Illetve bűntetőpontot kapok e érte?
Mivel diák vagyok és nincs keresetem hivatkozhatok erre és 6 havi kedvezményt kapok az összeg befizetésére. (ezt egy rendőrségen dolgozó ismerős mondta), viszont itt ha jól olvastam kapok érte 5 büntetőpontot ha beismerem h én vezettem az autót, az ismerős szerint pedig nem jár érte pont.
mi az igazság?

websas # 2009.01.08. 16:37

Cinikus !?
Az USA-ban csak ennyit irnak:"ebben az átjáróban a vonat 80 mph/ó-ra sebességgel halad keresztül,AKKOR IS HA ÖN A SINEKEN TARTÓZKODIK" a többit döntsd el.

websas

monalisa1 # 2009.01.08. 16:12

Legfeljebb 30 km a sínpárak feletti max áthaladási sebesség, de saját érdekből akár előzőeleg meg is kell állni., a "fehér" nem a szabad utat jelzi!

Tróger: egy vasúti kereszteződés előtt egy 40 tonnás böhöm hogyan tudna megfordulni?... Ha tiltanák az azon keresztűli áthaladását akkor az adott útszakaszra a behajtását jóval előbb tábla jelezné- tiltaná már.

Amit te a táblánál "t"-nek láttál, legfeljebb így utólag a saját magyarázkodásod - gyenge...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.01.08. 14:59

Nem. Vasúti átjáróban, tábla nélkül is sebbeségkorlát érvényesül.

Tróger # 2009.01.08. 08:42

Sziasztok sors társak!

Egy rövid kérdés, hátha tud nekem valaki választ adni?!

Szokásos sztori! Én mentem 72km/h-val majd lelassítottam a vasúti átjárónál 42 km/h-ra.Jött a csekk 60000 Ft. Elvileg a vasúti átjáró előtt volt egy 40 km/h korlátozó tábla, melynek vonalánál a felvétel szerint valóban 72km/h-val "száguldottam"! Kérdésem annyi lenne, hogy a 40 km/h -ás korlátozó tábla meg volt rongálva oly módon, hogy egy t betűvel ki volt egészítve magyarúl a kocsiból úgy tünt mintha 40 tonnás korlátozó tábla lenne ( legalábbis én erősen úgy láttam ). Szerintetek ha ezt áttekintő fényképpel vagy fényképekkel egy fellebezéssel megküldöm a hatóságnak elérek valamit, vagy fogcsikorgatva fizessem ki a bírságot? Megér 5000 ft fellebezést?

Kacsa1111 # 2008.12.22. 09:18

Kedves peater24,

ahogy érzed, de 5000 HUF még helyszíni bírságnak is alacsony...


Kacsa11

peater24 # 2008.12.22. 07:17

hát egy probát megér,hogy ne 60-at kelljen fizetnem hanem csak 5000-el megusszam:)
ha megkapom a határozatot igérem feltöltöm ide:)
köszönöm még1* is a válaszokat

Dr. Lee # 2008.12.21. 21:39

Nincs vkinek bírósági döntés a birtokában olyan keresettel kapcsolatban, amiben ezt a 60 napos határidő be nem tartását támadja?A másodfokon eljáró hatóság biztos nem fogja emiatt a döntést megváltoztatni...

Dr. Lee # 2008.12.21. 21:35

De ez nem szabálysértési eljárás,hanem közigazgatási hatósági eljárás.

Kacsa1111 # 2008.12.21. 19:44

Kedves peater24,

nem szándékoztalak cikizni, pusztán arra hívtam fel a figyelmedet, hogy már meglett válaszolva ez a kérdés korábban...és még böngészni sem kell, csak az oldal feléig legörgetni...

nem látom, hogy alkotmányos jogaid mennyiben sérülnek attól, hogy nem 60 nap, hanem 6 hónap az elévülési idő...


Kacsa11

peater24 # 2008.12.21. 18:20

ahogy az elöttem szolo is irta ez sérti az alkotmányos jogaimat...
mivel hogy is védekezzek 3hónappal ezelötti esetről..
és bocsi kacsa11 hogy nem vok olyan lángész mint te
ha az lennék akkor valószínű nem írnék ebbe a rovatba
nem cikizés végett irtam ide hanem segitségért..
köszönöm a fellengzös szavakat...
jah és még annyit,hogy ne haragudj hogy nincs idöm az egészet végig olvasni,de nekem más dolgom is van mint itt böngészgetni...

azért köszönöm a választ a fellebezést ennek ellenére feladom
thx

Kacsa1111 # 2008.12.21. 11:52

Kedves peater24,

ha visszaolvastál volna néhány bejegyzést, megkaptad volna a választ a kérdésedre...

erre hivatkozva nem érdemes fellebbezned, mert a szabálysértések elévülési ideje 6 hónap, a 60 nap csupán ügyintézési határidő, amihez semmi közöd...

OFF
nem elavul, hanem elévül.
ON


Kacsa11

peater24 # 2008.12.21. 10:15

Hello!

Nekem olyan kérdésem lenne hogy most kaptam decemberben egy szeptember 28-as traffipax büntetést
lakotterületen 50-en helyett bemértek 86km/órával
nah ez nem is lényeges,mert lehetséges hogy annyival mentem...
az lenne a kérdésem,hogy ha 60nap alatt nem küldik ki akkor elavul nem?
legalábbis én ugy tudom,hogy a törvényben 60nap van meghatározva az átfutási ídőnek..
sztetek hogy van ez?
érdemes fellebeznem erre hivatkozva?
mondjuk mindenképpen fellebezek azt az 5000ft-ot megéri ha elejtik a 60.000-et:)
elöre is köszönöm a válaszokat

üdv.
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek:)

motoros76 # 2008.12.16. 14:31

Sziasztok!

Téma volt itt az ügyintézés és az a bizonyos hatvan nap a közigazgatási bírságnál. Az alábbiakban a fellebbezésemet olvashatjátok és kérem, hogy mondjátok el a véleményeteket. Mert a több mint egy hónapja feladott fellebbezésre még nem érkezett válasz... És bocs, hogy ilyen hosszú a hsz.

"Alulírott ……….2008. október 23-án vettem kézhez határozatukat közigazgatási bírság kiszabásáról.

A határozat ellen fellebbezéssel élek.

Indoklás

Fellebbezésemet az eljárási határidő be nem tartására alapozom. Alapelvi szinten fogalmazza meg a 2004. évi CXL. törvény 4. § (1) bekezdése a következőt: „az ügyfeleket megilleti a tisztességes ügyintézéshez, a jogszabályokban meghatározott határidőben hozott döntéshez való jog”. Az 1988. évi I. tv. 21. § (3) szerint a bírságolással kapcsolatos eljárás lefolytatására a Kormány által rendeletben kijelölt hatóság jogosult. A bírságot a hatóság az (1) bekezdésben meghatározott előírás megszegését követő 60 napon belül szabja ki. Véleményem szerint a hatvannapos határidőt a hatóság jelentősen túllépte. A szabálysértés 2008. július 26-án történt. A határozatot 2008. október 23-án vettem kézhez. Azt a postabélyegző szerint október 17-én adták postára. A határozaton 2008. szeptember 5. szerepel. Nem tartom életszerűnek, valósnak, elfogadhatónak azt, hogy egy szeptember 5-én hozott határozatot közel másfél hónapos késéssel adjanak postára. Felmerülhet a gyanú, hogy azt egyszerűen visszadátumozták, és a valóságban az október 17-ét megelőző napokban hozták csak meg. De a dátumozástól függetlenül bírság kiszabására rendelkezésre álló határidőt jelentősen túllépték.

A határozat végén a KET 29. §-a (4) bekezdésének b) pontjára hivatkoznak: Az értesítés csak akkor mellőzhető, ha b) az egyszerű megítélésű, a tényállás előzetes tisztázását nem igénylő ügyben az eljárás megindítása után azonnal sor kerül az érdemi határozat meghozatalára. Megítélésem szerint az azonnal fogalom jelentésének kiterjesztett értelmezésébe sem préselhetjük bele a 90 napot. Ha egyetértenek abban, hogy az azonnal kifejezés ennél jóval rövidebb intervallumot takar, akkor elvárható lett volna a fenti szakasz (3) bekezdése szerint, hogy a hivatalból indult eljárásban mint ismert ügyfelet az eljárás megindításától, számított öt napon belül értesítsenek. Ez esetemben nem történt meg.

Az eljárás elhúzódása sérti az idézett KET alapelvet és olyan alkotmányos alapjogot is, mint a tisztességes eljáráshoz való jog. A hosszú átfutási idő miatt mikor tudhatom meg, hogy hány eljárás folyik ellenem?

Kérem, hogy a fentiek alapján a bírság megfizetése alól mentesítsenek és a fellebbezéshez lerótt ötezer forintos illetéket térítsék vissza az OTP-nél a nevemen vezetett … számú bankszámlámra."

sourvey # 2008.12.13. 21:33

Üdvözletem mindenkinek!

Egy problémával fordulok a fórum olvasóihoz. Nemrég kapott az autó tulajdonosa egy csekket, gyorshajtásról. Mint kiderült, akkor én vezettem. Nem nagy összeg, 30 ezer. Ügye nekem illdomos kifizetnem, de a tulajnak már van egy büntetése, aminél kérte a részletfizetést és meg is kapta. Én írhatok-e részletfizetési kérelmet? Beleírnám, hogy én vezettem, nem az autó tulajdonosa, tehát engem terhel az egész. vagy ezt visszautasítják, mivel a tulajdonosra szabták ki a díjat? Ha ez így van, akkor a tulaj írhat még egy részletfizetésit erről is?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv, sourvey!

bryant24 # 2008.12.01. 10:24

Üdv mindenkinek!

Gyors segítségre lenne szükségem!

5 napja jött a levél, szeptember 15-én elkövetett gyorshajtásért 130.000. Ft-os bírság.
Lakott területen belül, 30-as táblánál 67-tel...

Namost. Miután kézhez kaptuk a csekket, elmentem megnézni a helyszínt. A tábla le van fújva feketével, nem lehet felismerni a számokat rajta, pláne nem vezetés közben.
Kérdés, hogy mikor fújták le. Érvelhetek azzal, hogy le volt fújva (igaz, nem tudom, le volt e, de a rendőrök se tudják bizonyítani, hogy nem, illetve, hogy én fújtam e le), vagy nem érdemes?

Remélem tudtok segíteni!

Kacsa1111 # 2008.12.01. 08:20

Kedves Royal,

a 60 nap nem elévülési idő, hanem ügyintézési határidő.
a szabálysértések elévülési ideje 6 hónap, ami megszakadhat, nyugodhat, azonban a cselekmény elkövetésétől számított két év elteltével még így sincs helye szabálysértési felelősségre vonásnak.


Kacsa11

BenceKékFényes (törölt felhasználó) # 2008.12.01. 05:39

Tomi, hova gondolsz? Ilyen nálunk elképzelhetetlen lenne. :-DDD