Gyorshajtás


guba # 2008.09.02. 05:36

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája „siet“ – a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Nem feltétlen siet, akár késhetne is. Azért tűnik így, mert a mérőműszer iránya és a haladási irányod szöget zár be egymással. Akkor mérné a tényleges sebességedet, ha pont szembe mennél a műszerrel.

norbert0002 # 2008.09.01. 17:21

köszi

Traffic # 2008.08.31. 16:39

3.000 - 20.000.- forint

norbert0002 # 2008.08.31. 14:30

Köszönöm a válaszokat:-) Szerintem se lesz semmi, csak hát sosem lehet tudni. Amúgy a helyszíni bírságolás mennyi szokott lenni?

monalisa1 # 2008.08.30. 13:16

Na, nem akartam leírni - hogy el ne bizza magát -, 50 km/óra +30%-ig nem fényképeznek, de ez nem jelenti azt, hogy akár már egy 55 km-es sebességnél leállíthatták volna a gyorshajtás miatt = helyszíni bírságolás.

Monalisa
laikus hozzászóló

ferrke # 2008.08.30. 00:27

Nyugi Norbi!
60-65 alatt nem villan a trafi)))))

monalisa1 # 2008.08.29. 19:44

Elnézést a duplázásért - lassú ma este a gép.... én meg másodjára is megnyomtam a "rendben" gombot.

monalisa1 # 2008.08.29. 19:42

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.08.29. 19:41

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

norbert0002 # 2008.08.28. 06:36

Sziasztok!

Tegnap lakott területen 3 lábúval mértek. Beszoktam tartani a sebességeket, itt is betartottam, amikor megláttam a rendőrt ránéztem az órára és hajszálpontosan 50-t mutatott.
De felvetődött bennem hogy csalhat pár km/h-t az óra. A kérdésem az lenne ha 53-54-el mentem akkor is büntetnek? Ha igen kb. mennyire számíthatok? És mennyi idő múlva küldik?
(mert ugye "0" tolerancia van...)

ferrke # 2008.08.20. 10:38

Edgar!

Tudtommal a trafik egy min 10%-os ráhagyással dolgoznak. Tehát 130-nál csak 143-nál villannak.

Még az objektiv felelősség előtt volt egy komolyabb ellenőrzés az autopályákon amikor csak 150+ nál fotoztak.

ferrke # 2008.08.20. 10:32

A máj. 1 előttti büntikhez:
Nem kell bonyolitani, kitölteni az adatkérőt, természetesen hogy ki vezetett azt kihagyni az egyéb okhoz beiirni az 57§-t.Tuti siker.
Nekem ápr. 25-én volt egy tilosban parkolásom, kb máj. 15 körül jöt az adatkérő, ezt irtam vissza.
Azota néma csend....
Máj. 1 után nem müxik az 57§, valami másik §-t kell irni, ez valahol szerepel az adatkérőn.Ezzel a büntit nem, csak a pontokat lehet elkerülni.

Amugy az objektiv felelőség alkotmánybiroság előtt van.

EdGaRHG # 2008.08.20. 08:17

Köszönöm monalisa1! Megfogadom a tanácsodat és tényleg visszajelzek a végeredményről.
Végül is valóban nem a felelőség alól akarok kibújni, a szabálysértés, az szabálysértés.
További szép napot Mindenkinek!

monalisa1 # 2008.08.19. 19:23

Számodra az ápr. 30. a fontos dátum, az hogy a hatósági ügyintézés valamely okból lassú, hátrányodat nem jelentheti.

monalisa1 # 2008.08.19. 19:19

Azzal a "nem emlékszem stb., stb. " válasszal ha közvetve is de elismered. hogy akár te is lehettél a gyorsan hajtó... A rendőrség szerint akkor te vagy a hunyó.

Ellenben a "hozzátartozóm vezetett" - ez nem nevesíthető., a büntetési csekket bár mindenképpen be kell fizetni - majd megoldjátok a családban -, de az elkövető nincs meg! És mint ilyen nincs büntetőpont sem.

A vezetői engedélyt csak a helyszínen lehet elvenni, utólagosan nem - kitől is ha nem bizonyított a vezető kiléte.

Monalisa
laikus hozzászóló

EdGaRHG # 2008.08.19. 19:18

Tényleg, csak egy eszmefuttatás! Mi van akkor, ha az autóm kilométerórája csal (hisz nem kellett OMH által hitelesíteni és szerintem mindegyik csal) és 130 km/h-nál valójában 137 km/h-val haladok?

EdGaRHG # 2008.08.19. 18:29

Kedves Traffic!

Még egy gondolat ezzel kapcsolatban. Az Objektív felelőségre vonás hatályba lépése ugye május 1 volt. A törvény vajon a szabálysértés időpontjára (április 30), vagy a nyilatkozat tételre vonatkozik? Nekem gyanús, hogy az utóbbira.
Azt olvastam, hogy ezek a készülékek még éjszakai sötétségben is igen jó minőségű képeket készítenek. Amennyiben azt nyilatkozom, hogy "nem emlékszem adott napon mit tettem és, hogy én tettem-e", nem állítottam valótlant, míg a "hozzátartozóm vezette" egyfajta beismerés, nem?

baga # 2008.08.19. 18:26

ok értem azt fogom irni mégegyszer kőszőnőm!!!

  • igen a részletfizetés az jo hogy van!csak a jogsit ne vegyék el bár nemtudom pontosan azt milyen sebességtúllépésnél veszik el na nemparáztatom tovább magam:-) kőszőnőm neked is
Traffic # 2008.08.19. 18:14

Nagyon szívesen!

EdGaRHG # 2008.08.19. 18:11

Köszönöm én is a választ és a segítséget! Megígérem, hogyha vége lesz, referálok az eredményről, hátha másnak hasznára lesz.
boga! Még annyit, hogy úgy tudom - bármennyi is lesz a vége (ha lesz) - van lehetőség a részletfizetésre.

Traffic # 2008.08.19. 18:06

T. baga!

Nem jó válasz a "Nem emlékszem." Azt írd vissza, hogy a hozzátartozód vezette, akit nem szeretnél megnevezni.
Nem fognak kitalálni semmit, nyugi.

baga # 2008.08.19. 17:45

2008 május 1 vel vezették be az Objektív felelősség-re vonást én gyakorlatilag 4 hó 30-án hajtottam gyorsabban:-) akkor ezek tények:-) remélem nem találnak ki semmit hogy hamarabb találtuk ki a jogszabályt stb! akkor beirom hogy nagyon régen volt és nem emlékszem melyik hozzátartozóm vezette ennyi!

válaszokat kőszőnőm

Traffic # 2008.08.19. 17:18

T. baga!

Válaszlevélben lehet azt nyilatkozni, hogy hozzátartozó vezette a járművet, akit nem szeretnél megnevezni. A sebességtúllépés még az objektív felelősség alkamazása előtt történt, ezért lehet a nyilatkozaton a fenti válasz.

T. EdGaRHG!

A te esetedben sem az objektív felelősség alkalmazandó, mivel a sebességtúllépés olyan csekély mértékű volt. Válaszként a "hozzátartozóm vezette" mehet(ett volna).

baga # 2008.08.19. 17:14

a képen vagy filmen látják hogy ki vezetett mármint az alakját nő ffi stb:-) csak azért kérdem mert nem mindegy hogy nekem vagy a feleségemnek vagy anyosnak vonják be a jogsuját!:-) perszre remélem csak 100 ezer lesz a birság:-(((((((((!!! miért nem irják meg hogy emnnyi most a birség és csatolnak képet stb! most para hetekig:-((((

EdGaRHG # 2008.08.19. 17:01

Szia baga!

Ugyanezen a napon, ugyanitt bűnöztem és én is ma kaptam kézhez a levelet.
Mi valóban többen használjuk az autót és mi sem emlékszünk a valós vezető kilétére... de sajnos ez úgy érzem a tényen nem változtat. Talán csak idő nyerés miatt beírtam, hogy az elkövetés időpontja oly távoli, hogy nem tudom biztosan megmondani ki vezette az autót. Már csak abban bízom, hogy csak "egy-két" kilométerrel léptem át félelmetes 130 km/h-t.
Azért kicsit zavar, hogy a rendőrség nagyobb hangsúlyt helyez egy költséges trafipax rendszer kiépítésére, mint a bűnüldözés hatékonyságának növelésére! Már-már elgondolkoztató a "Cég" non-profit mivolta.