Gépkocsi adás - vételi szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 13:29

Hát még ha tudnád, hogy sárga! :D Nem vajsárga - kanári!

drbjozsef # 2017.07.19. 13:17

KBS,

eladnád 130.000.- Ft-ért?
Megvenném. :)

nonolet # 2017.07.19. 12:50

"Ez a természetes elhasználódásból eredő együttjárója az ilyen autóknak."

Francokat... nem velejárója.
Csak sok elhanyagolt autó van.

Épp ezért kell a szerződésben tisztázni az állapotot.
Akkor nem lehet vita a korral arányosságról...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 12:41

Te vagy a szakember, de az én 12 éves Suzukimat nem hogy nem ette szét a rozsda, de folt sincs rajta. Még a küszöbön se.

guba" # 2017.07.19. 11:21

Ilyen kis értékű, öreg kocsik esetében célszerű a szerződésben rögzíteni, hogy van jelentős mértékű korrózió a karosszérián. Ez a természetes elhasználódásból erdő együttjárója az ilyen autóknak.
Főszabály az, hogy ilyen hibák esetében nem lehet szavatossági igényt érvényesíteni. Másképpen fogalmazva: a természetes elhasználódásból eredő rozsdásodás jogi értelemben véve nem is hiba, aki idős kocsit vesz, erre számítania kell.

nonolet # 2017.07.18. 23:29

Az nem jogi kérdés, hogy:
Rohadt-e az alja, amikor eladtad !!!

Az sem jogi kérdés, hogy rejtett-e?

Az sem jogi kérdés, hogy beleírtad-e szerződésbe, ha igen.

A jogi kérdések ezután jönnek.

Mert, ha rohadt, de nem írtad bele, abból lehet gondod...

-

Szóval mik a tények?!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 18:32

Szóval nem érted. Tudod mit? Az nem az én bajom.

Bazsi356 # 2017.07.18. 18:20

Szerintem jogi kérdés! Mert perrel fenyeget ha nem veszem vissza az autót. Nekem most kötelességem vissza venni vagy menjek bíróságra vele

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 18:04

Most komolyan: szerinted mi ezt innen látjuk? Tovább megyek: szerinted ez jogi kérdés?

Bazsi356 # 2017.07.18. 17:46

JÓ napot!
én eladtam egy 18 éves Suzuki Swiftet 130.000 ft ért ( 160.000 ért hirdetem) A vásárló átnézte kipróbáltan. El is vitte majd 2 hónap után hív hogy rejtett hibája van az autónak. Azt állítja hogy szét van rohadva az alja a kocsinak és hogy vissza akarja kapni a pénzét vagy jogi útra viszi az ügyet.
A kérdésem az lenne hogy igaza van a vevőnek hogy ez rejtett hiba vagy nem? Meg hogy nekem vissza kellene venni az autót?
válaszát elöre is köszönöm!

juc44 # 2017.07.06. 08:17

Üdv

grumpy # 2017.05.12. 05:07

Kedves fórumozók! Remélem jó topicba írok, nagy segítségre lenne szükségem. Vásároltunk egy autó, a kedves eladó kitöltött adásvételit hozott. Gyanús volt, de megmagyarázta, hogy kié az autó, illetve egyezett az eladó neve a papírokon szereplővel. Gondoltuk gond nincs, megvettük. Megjegyzés nem került az adásvételibe de ez mindegy is. Kiderült, hogy az adásvételi hamisítvány, a tulajdonos még tavaly októberben eladta az autót. Az a személy aki hirdette ő az adásvételin tanúként szerepel. Fogalmunk nincs kié az autó, de a forgalomból is ki van vonva minden bizonnyal az át nem írás valamint a gyorshajtási és egyéb bírságok miatt. A feljelentést természetesen megtettük. A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő egy ilyen ügy lebonyolítása? Kié lesz az autó és kinek kell pl a forgalomba helyezést fizetni? Kártérítési per indítható, ha igen milyen összegben ? Nem volt olyan nagy az összeg, 100e ft. De nekünk ez rengeteg pénz, sokáig gyűjtöttük és szükségünk lenne az autóra. Ehelyett se autó, se pénz és még járhatunk a rendőrségre is. Előre is köszönöm a válaszokatm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 18:38

Erről konkrét jogszabályhely rendelkezik? Meghivatkoznád?

Dr.Attika # 2017.03.21. 17:46

A gépkocsiknál színkódot használnak a gyártók. A megnevezés mellett szerepelnie kell a színkódnak. Ha a megrendelőn nem volt színkód az az eladó gépjármű kereskedés hibája, így nem jár bánatpénz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 14:01

Csakhogy erről szó sincs, ennyi világos az eddigiekből is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 12:05

Nem kíváncsiságból kérdeztem. Ezt fogja kérdezni egy esetleges perben a bíróság is. Ha másképp megy, akkor egy szakértőtől.

Kati149 # 2017.03.21. 11:53

Hogy mit takar a tényleges szín? Azt csak a gyár tudja megmondani, ő meg azt mond amit akar...mert ő keverte ki és ő adta neki a nevet. Azért köszönöm...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 11:30

És annak a tényleges szín megfelel?

Kati149 # 2017.03.21. 10:07

csak egy angol fantázia név szerepel szín megjelölésként

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 09:47

Benne van-e a szerződésben a szín? Hogyan van benne?

Kati149 # 2017.03.21. 09:26

Csak annyi lett volna a kérdésem, hogy a bánatpénzt kifizettethetik-e velem, ha én arra hivatkozok, hogy azért állok el az üzlettől, mert nem tetszik az autó színe. (nem azt kapom, amit rendeltem)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 09:20

szerintem ez elég így.
Jobb lenne, ha beleírnák, hogy erre tekintettel állapították meg az árat.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.21. 09:18

Elállhatok az üzlettől és visszakapom az előleget? Vagy a bánatpénzt tényleg ki kell fizetnem, ha nem tetszik az autó?
Is. De a második mondatban van egy kis csúsztatás. Nem azért kell bánatpénzt fizetned, mert nem tetszik az autó - hanem mert elállsz.

Milyen esélyeim vannak?
Mire?

Kati149 # 2017.03.21. 09:09

Előleget fizettem új autóra, de az autó színe nem tetszik. Nem olyan az árnyalata, amit a képen mutattak.( sajnos készleten nem volt ilyen autó). Úgy tudom az előleg visszajár, de a megrendelés hátulján 15% bánatpénz is szerepel, ha elállok az üzlettől. Elállhatok az üzlettől és visszakapom az előleget? Vagy a bánatpénzt tényleg ki kell fizetnem, ha nem tetszik az autó? Milyen esélyeim vannak?

Köszönöm

guba" # 2017.03.09. 17:00

Itt nem arról van szó, hogy az árban nem állapodtak meg. Hiszen a vevő ki is fizette. Csak nem kívánták a szerződésben feltüntetni. Jelenleg folyamatban lévő ügyeimből is kettőre biztosan emlékszem, amelyben szerződésben a vételár helyett csak annyit tüntettek fel, hogy "megállapodott összeg". Talán attól félnek egyesek, hogy a hatóság érdeklődni kezd a pénzük eredetéről, ezért inkább nem írják le. Mindkettőnél simán átírták a kocsikat. Ha tudod a számát, elolvasnám azt a kúriai határozatot, amit említettél.