Gépkocsi adás - vételi szerződés


shark300 # 2014.03.03. 17:21

Sziasztok!
Nemrégiben párom vásárolt egy Toyota Yaris gépkocsit autókereskedésből. Olaszországból honosították az autót, nem volt előtte rendszáma, rögtön az ő nevére került, forgalmiban is az ő neve szerepel. Viszont nem kapott SEMMILYEN papírt sem a pénz átvételéről, sem az eladásról. Az sem az olasz, sem a magyar törzskönyvet sem kapta meg. Ez szerintem nem helyes, így mit csináljak?

guba" # 2012.09.10. 18:44

Mikulás74 a per eltarthat egy évig kb, hogy pénzt mikor látsz belőle, az attól függ, hogy nyersz-e, fizet-e az alperes, miből lehet végrehajtani, stb.

smallville80 legegyszerűbb, ha közös megegyezéssel ezt a szerződést felbontjátok, és a fiad veszi meg helyetted.

smallville80 # 2012.09.10. 17:38

Tiszteletem!A következő lenne a kérdésem:vásároltam tegnap egy gépjárművet.Nálam van az én nevemre szóló adásvételi eredeti példánya,a forgalmi,a törzskönyv,de még semmi többet nem tettem!közben meggondoltam magam és szeretném ha inkább a 18éves fiam nevén lenne,el tudom én a fiamnak adni csak a rendelkezésemre álló dokumentumokkal az autót?És utána ő folytatná az átírást?
Az eladó egyébként még nem jelentette a tulajdonosváltozást!válaszokat előre is köszönöm!

Erre én is kivánsi lennék csak nekem a fiam 14 éves.

Mikulás74 # 2012.09.07. 20:05

Köszi!
Az ő elmondása szerint autókkal kereskedett, de nem hinném, hogy ez neki legális foglalkozása lenne.
Még amit fontos lenne tudnom, ha perre viszem a dolgot, mennyi idő lenne, amíg pénzt látok ebből az egészből?
Köszönöm.

guba" # 2012.09.07. 04:40

Ha autókereskedő volt az eladó, akkor akár a csalás is megállhat a polgári jogi igényed mellett. Ő ui.legkésőbb amikor megvette és a nevét beírták a forgalmi hátsó rovatába, akkor tudomást szerzett a terhelésről. Törzskönyvet akkor nem kaptál, ebből adódóan.

Mikulás74 # 2012.09.06. 19:31

Üdvözletem!

Vettem egy autót, amit elég hülyén csináltam, úgy volt meghirdetve, hogy autókereskedőtől bianko adásvételi szerződéssel. Kifizettem az autót, csak kíváncsiságból elmentem egy okmányirodába, ott megmutattam az adásvételit, forgalmit, és közölték velem, hogy sürgősen adjam vissza az autót, mert...van rajta 460000Ft terhelés, 4x ki van vonva a forgalomból...erre felhívtam az eladót, aki azt mondta, ő már a pénzt elköltötte, de kitalált mindenféle marhaságot, hogy ad másik autót, részletekben visszafizeti a pénzt...annyit érdemes tudni az eladóról, hogy ilyen típusú emberrel csak egy hülye köt üzletet(vagyis én...) nem akarok mindenféle etnikai kérdésekbe bonyolódni, szóval kizártnak tartom, hogy vissza tudná fizetni az autó árát. Abban szinte biztos vagyok, hogy tudott az autó problémás papírjairól...mit tudnék tenni, hogy mielőbb viszont lássam a pénzem?
Az autót gondolom elvinné egy végrehajtó, a rendőrségen gondoltam már, hogy feljelentem csalásért, na meg egy polgári per...? Érnék vele valamit? És kb mikor?
Köszönöm az ötleteket előre is.

guba" # 2012.09.06. 17:38

Nem gondolod komolyan, hogy erre a hirdetésedre egy jó ügyvéd be fog jelentkezni. Ugyan. :)

RBandi # 2012.09.06. 08:48

Keresek gépkocsi adásvétel kapcsán felmerült jogvitában járatos ügyvédet, jogi képviselőt, Budapesten vagy annak környékén.

Köszönettel,
András

főzős laci # 2012.05.19. 09:05

Tisztelt Fórumozók!
Ez év április 03-án vásároltam a Formont Autó Kereskedésben egy 11éves,használt 301.000 km-es,Opel Omega B dízel kombit.
Egy hónap,és 200 km megtétele után kiderült,hogy az adagolóját(ez egy fő alkatrész) teljesen fel kellett újítani 180.000 ft-ért,és a ki és beszerelés díja pedig 93.700 ft.
Milyen jogaim vannak a kereskedővel szemben,egyáltalán neki kell-e valamilyen szavatosságot,garanciát vállalni egy ilyen autóra?
Tisztelettel: Főzős Laci

guba" # 2012.05.08. 16:36

Lehet-e érvényesíteni vmit a felmerült költségekből?

Nemigen.

piper # 2012.05.07. 18:12

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretném a segítségüket kérni. Kb. 1 hónapja vettünk egy 6 éves dízel személyautót kereskedőtől 2009-ig vezetett szervízkönyvvel, elvileg 186 e km-rel. A kereskedő javaslatára a vezérműszíjat azonnal lecseréltettük, ezen felül elvégeztettük az olajcserét, pollen szűrő cserét (szervízkönyv szerint cserélve volt, gyakorlatban azonban kétséges), stb. Kiderült, hogy mindkét oldalon a kerékagy csapágyat is cserélni kellett (a javítási költség kb. 150 000 Ft volt). Az autó a múlt héten megállt az autópályán, trélerrel kellett felhozni. A diagnózis szerint a nagynyomású szivattyúval van baj, melynek javítási költsége még kb. 150 000 Ft. Mi a javaslatotok? Lehet-e érvényesíteni vmit a felmerült költségekből? Ha igen, ezt milyen úton tehetjük meg? Az autó visszaadása sajnos azért sem jöhet számításba, mert az adás-vételi szerződés 400 e Ft-tal kevesebbről szól, mint amennyiért a kocsit valójában vásároltuk, nem beszélve az eddig kifizetett javítási költségekről.
Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv, Pipe

guba" # 2012.05.02. 19:31

Az autót átadni a vételár visszafizetése nélkül, könnyelműség volt. Tisztázni kellene, hogy kitől vetted az autót. Ez nem feltétlenül az a személy, aki a törzskönyvben szerepel, viszont szavatossági igényed vele szemben lehet.

zsana82 # 2012.05.02. 09:52

Kedves Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni. Párom 2011. szeptemberében vett egy 1 millió Ft értékű gépkocsit. Az adás-vételin egy cég neve szerepelt, de a kocsit igazából egy magánembernél néztük, és vettük meg. 1 hónapra rá kiderült hogy motorcserés és még egyéb hibás a kocsi. Vissza vittük a srácnak akitől hoztuk, írtunk egy átadás-átvételit, és megbeszéltük hogy, visszafizeti októberben. Nem fizette, úgyhogy hozott hozzánk (szerinte 1.050e Ft értékben ) árut (húsdaráló, 3d-s játék) hogy amíg nem fizet az itt lesz biztosítékkén, és leírtuk, hogy ő fogja (nem a cég aki az adásvételin szerepel) visszafizetni a kocsi árát. Azóta se fizetett semmit, csak hiteget. Se kocsink se pénzünk. Az áru mint kiderült kb 3-400e-et ér. Mit tudunk csinálni?
Segítséget előre is köszönöm!

guba" # 2012.05.02. 08:23

Nem kell kifizetned, a szükséges kiadásaidat pedig követelheted az eladótól.

A megbízott # 2012.05.01. 14:49

Szép napot mindenkinek!
Két kérdésem volna még,ha az eladó visszaadja a pénzt,nekemakkor is ki kell fizetnem az illetéket vagy stornosnak tekinthető a tranzakció?
2-Ha a közeljövőben veszek autót hogyan lehet ezt vagy hasonlót elkerülni???
Köszönöm!

A megbízott # 2012.04.29. 19:16

Gerbera317!
Köszönöm szépen a kimerítő választ.
Pont most volt nálam az eladó és egyezkedtünk.
Mivel kifizettem az eredetiség vizsgálat árát.Ezt is ugye visszakérhetem tőle?
Plusz,azt sem tudom,hogy a vagyonszerzési illetéket ki kell-e fizetnem,mert lassan egy hónapja nálam van a kocsi....

gerbera317 # 2012.04.29. 13:05

A tartozást nem ráterhelték az autóra, hanem foglalás alatt áll. A Vht. 104. § (3) szerint A lefoglalt ingóságon elidegenítési és terhelési tilalom áll fenn. Az adós a lefoglalt ingóságot köteles gondosan megőrizni. A lefoglalt ingóság elhasználása, elzálogosítása, elidegenítése, megsemmisítése vagy a végrehajtás alól más módon való elvonása a Btk. 249. § szerinti bűncselekmény. Tehát az adós az autót nem adhatta volna el neked.

Következmény nélkül marad az ügylet, ha a vételárból az adós rendezi a tartozását, és akkor feloldásra kerül, és átírhatóvá válik az autó. Nyilván erre kért tőled haladékot.

Ha viszont a vételár nem fedezi az adós tartozását, kipótolni pedig nem tudja, vagy pedig nem az adósság rendezésére fordítja a vételárat, és nem is adja vissza a pénzedet, akkor elveszett a pénzed, ráadásul köteles vagy tűrni, hogy az autóval a végrehajtó rendelkezzen továbbra is, és akár árverést tűzhet ki rá, ha olyan szakba jut az ügy. Csakhogy itt kanyarítható vissza a történet a 104. § szerinti zártöréshez. Kilátásba kell helyezned, hogy jelented az ügyletet a végrehajtónak, aki azonnal indítványozni fogja a bíróságnál a büntetőeljárás megindítását. Ehhez elegendő bemutatnod a szerződést. Ha erre nem mozdítja a füle botját sem, akkor tényleg jelenteni kell a dolgot a végrehajtónak, egyidejűleg vissza kell perelned a pénzedet.

vizslás # 2012.04.29. 12:24

Tiszteletem!A következő lenne a kérdésem:vásároltam tegnap egy gépjárművet.Nálam van az én nevemre szóló adásvételi eredeti példánya,a forgalmi,a törzskönyv,de még semmi többet nem tettem!közben meggondoltam magam és szeretném ha inkább a 18éves fiam nevén lenne,el tudom én a fiamnak adni csak a rendelkezésemre álló dokumentumokkal az autót?És utána ő folytatná az átírást?
Az eladó egyébként még nem jelentette a tulajdonosváltozást!válaszokat előre is köszönöm!

A megbízott # 2012.04.28. 19:11

Tisztelt Fórumozók!
Sgítségre volna szükségem.Vettem egy autót,az átírás sikertelen volt,mivel egy Önálló Bírósági Végrehajtó "keze rajta van".
Kiderült,hogy az előző tulajnak van tartozása,amit a kocsira terheltek.Nem átiratható.2010-es ügyszámmal.
Kértek tőlem egy kis türelmet.Kaptak két hetet,ami szerdán lejár.
Kérdésem az,hogy mit tegyek,ha nem tudják rendezni a sarukat?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

sanyoka90 # 2012.04.13. 19:28

Üdv.
Nekem olyan problémám lenne,hogy vettem egy autót kereskedőtől,így nem kaptam törzskönyvet a kocsihoz (mert tán azt neki le kellett adnia) de a gpjárművet tovább szeretném adni úgy hogy nem íratom át,de a vevő kéri a törzskönyvet! Mit tegyek?

guba" # 2012.04.07. 11:02

Arra, hogy az a személy írjon alá, aki a cég képviseletére jogosult. Ezen túlmenően mindarra, amire magánszemély esetében is.

djkay # 2012.04.06. 07:14

sziasztok. egy autóeladást csináltam. cég nevére irják az autót (vmi kereskedés veszi meg). mire figyeljek oda? eddig csak magánszemélynek adtam el kocsit.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.02. 10:22

Lehet.

oxika # 2012.04.02. 08:20

üdv. érdeklődnék hogy 16 éves gyerek nevére lehet gépkocsit vásárolni és átiratni a nevére? még nincs jogositványa.köszönöm a választ.

Karesz42 # 2012.04.01. 12:57

Üdvözlet mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne,ha egy olyan gépkocsit szeretnék megvásárolni,amit átirás elmulasztása miadt 2 hónapra kivontak a forgalomból,ha igy megveszem,nekem átirják a nevemre,és vissza tudom helyeztetni a forgalomba?Vagy meg kell várni a 2 hónapot?Köszönettel.