Gépkocsi adás - vételi szerződés


jozsefhevesi@gmail.com # 2012.04.01. 10:11

Üdvözlöm a fórum tagjait.
Egy érdekes kérdésem lenne.
Kettös állampolgár vagyok Román-Magyar,a kérdés az lenne hogy hogyan tudnék Magyarországon személygépkocsit névre iratni ha nincsen Magyarországi lakcimem csak Romániai, Lakcim kártyával rendelkezem de ezen cask az áll külföldi lakcim.
Elöre is köszönöm a válaszokat

guba" # 2012.03.29. 10:00

Közelebbről kellene ehhez ismerni a tényállást, azt sem írtad milyen teher van a kocsin. Mindenesetre elállhatsz, és kártérítést követelhetsz, a beidézett a jogszabály szerint.

atika10 # 2012.03.28. 08:53

Tisztelt guba!

Köszönöm válaszát!

Sajnos a kocsi nem volt kivonva forgalomból! :(

Miután a pénzt kifizettem és az okmányirodában kértem volna az átírást akkor derült ki a dolog!

Ön szerint mit tehetek ha a tulaj valószínűleg erről tudott és a pénzt nem akarja visszaadni?

Válaszát és segítségét előre is köszönöm!

guba" # 2012.03.28. 07:38

369. § (1) Ha harmadik személynek az adásvétel tárgyára olyan joga van, amely a vevő tulajdonszerzését akadályozza, a vevő elállhat a szerződéstől, és kártérítést követelhet.
(2) E jogainak gyakorlása előtt a vevő köteles az eladót megfelelő határidő kitűzésével felhívni arra, hogy tulajdonszerzésének akadályait hárítsa el, vagy adjon megfelelő biztosítékot.

Ha esetleg hatóságilag ki is van vonva a forgalomból a kocsi, akkor már az adásvételi szerződés is érvénytelen, tehát evidens módon a teljesített szolgáltatások visszajárnak.
Felmerülhet a csalás alapos gyanúja is szándékos megtévesztés esetén.

atika10 # 2012.03.27. 16:48

Tisztelt JogiFórumot látogatók!

Azzal kapcsolatban kérdeznélek benneteket, hogy szerintetek mit tehetek, akkor ha vásároltam a tulajdonostól egy olyan gépjárművet amin több teher is van de ez csak az átíratásnál derült ki az okmány irodában?

A tulajdonos nem hajlandó visszaadni a pénzt, tehát valószínűleg ez megtervezett dolog volt!

Mit tanácsoltok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

atika10 # 2012.03.27. 10:52

Tisztelt Jogi Fórum!

Azzal kapcsolatban kérdezném Önöket, hogy mi akkor a teendő, ha ügyesen vásároltam egy olyan autót, melyen az apehnek is rajta van a keze?

A kocsit a tulajtól vettem!

Milyen lehetőségeim vannak?

Ha perelek akkor annak van értelme?

Válaszukat előre is köszönöm!

guba" # 2012.03.11. 08:03

Már, ha te vagy a vevő a jogügyletben...

guba" # 2012.03.11. 08:02

Amíg az autót nem adta el másnak követelheted a teljesítést, ha megtagadja, vagy nincsen már a tulajdonában, akkor a foglalót kétszeresen.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.10. 08:35

Egyáltalán nem állhat el.

csaba1999 # 2012.03.10. 06:33

Üdvözlöm önöket .Autó adás vétel esetén foglalózás után , az eladó nem teljesíti az adásvételt eláll; mi a kötelessége az eladónak elállhat-e minden térítés nélkül?

sokk54 # 2012.02.17. 04:08

Én azóta sem kaptam vissza.

sokk54 # 2012.02.17. 03:14

Üdv!Még mindig nincs kész a matiz keresik a hibát azt mondták sokáig tart az elektronikát átnézni számítógéppel nem találják mi a hibája már másfél hete,azt mondtam el hozom a mitsubishit és a veszteséget nyeljék le és ha valóban motor hibás ?

guba" # 2012.02.14. 06:37

Ha többször javították időközben sikertelenül, akkor elállhatsz a szerződéstől.

sokk54 # 2012.02.14. 02:55

Még mindig nem jó a matiz nem találják a hibát ilyenkor mi van mit tehetek?

guba" # 2012.02.09. 11:21

Tudni kellene, hogy milyen motorhibáról van szó.Ha megjavítják, akkor ezen az alapon később sem tudsz elállni.

sokk54 # 2012.02.09. 06:49

Üdv!2012 jan 29 anyagi okok miatt el adtam mitsubishi colt autómat amin volt még 400000 tartózás autókereskedőhöz vittem 7éves és 53000km első tulaj vagyok át is vették, egy kisebb autót gondoltam veszek mutattak egy matiz meg is vettem de nehezen indult veszek új aksit interneten nézem az árakat és mivel matiz írtam hirdetések is meg jelentek, meg nézem mit látok a matiz amit meg vettem motorhibásnak van le írva amit nekem elfelejtettek meg mondani az autó jelenleg is náluk van mivel nem indult ezek után szeretném vissza adni úgy érzem becsaptak mit követelhetek vissza már vettem rá új téli gumit köszönöm.

Mi legyen? # 2011.10.12. 08:33

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy max hány személygépkocsi lehet bejegyezve egy magánszemély részére (tulajdonosként).

Köszönettel

domotorpeti # 2011.10.10. 19:57

Sziasztok!

Kérdezhetek?

Vettem egy motort néhány napja, de a gép
igazából túl erősnek bizonyult, illetve lenne rá jó ajánlatom is.

Tehát pár napja vettem, de máris eladnám. Szeretném a lehető legkisebb költséggel
megúszni, tehát amit nem muszáj, azt nem befizetni, mivel átírni nem akarom,
használni sem.

Hallottam egy olyan lehetőségről, hogy "kettős átírás", miszerint csak az átírási illetéket
kell fizetnem, és az új tulajnak a törzskönyv-forgalmi stb.-vel együtt átadom az én előző
adásvételimet is, így ő két adásvételivel íratja át.

A kérdés: valóban működik-e ez így? Van-e valamilyen limit? (pl 15 napon belül működik csak, etc.)
Van-e valamilyen büntetés kilátásban? Összességében ki tudok-e jönni ebből jól,
vagy már mindenképpen buktam az eredetiség-új forgalmi-új törzskönyv témát? (ez kb 30.000 Ft)

Régen vettem egy motort, ott vagy 4 tulaj nem iratta át, és csak kaptam az adásvételiket, simán át tudtam iratni.

Valakinek esetleg valami tippje? :) Köszönöm!

guba # 2011.10.10. 16:45

Te nem látsz ebben ellentmondást?

Nem. Dogmatikailag így tiszta.

Somatom # 2011.10.10. 13:45

Guba!
Igen, ez világos. Leegyszerűsítve: alkotnak egy törvényt, ami szerint ahhoz nem kell írás, hogy az enyém legyen, csak ahhoz, hogy e törvény alkotója által felállított hivatal elismerje/bejegyezze, hogy az enyém. Te nem látsz ebben ellentmondást?
No, nem világrengetőt, épp csak egy "koherenciazavarnyit". Persze lehet, hogy csak számomra ellentmondásos ez, mivel én nem tanultam jogot, így csak a józan logikára támaszkodva próbálom megérteni a helyzetet.

guba # 2011.10.10. 12:51

Ha pedig nem a tulajdonjog szerzés az alapja az átírásnak, akkor pontosan mit kell igazolnom az okmányirodában az adásvételivel?

A tulajdonjog szerzést kell igazolnod, csak nem a tulajdonjog megszerzésének a követelménye, hanem annak bejelentéshez szükséges. De ha elolvasod újra a korábbi beírásaimat, akkor szerintem világos lesz előtted is. A bejelentés feltétele.

Somatom # 2011.10.10. 12:17

Pazs!

Köszönöm!

pazs # 2011.10.10. 12:10

(Somatom: itt nincs ilyen funkció, ezért az a szokás, hogy megszólítjuk az illetőt, ha konkrétan neki válaszolunk.)

Somatom # 2011.10.10. 12:06

Bocsánat, egy kicsit összekeveredtünk. Itt még új vagyok, és nem találom, hogy hova kell kattintanom, ha egy konkrét hozzászólásra szeretnék reagálni. Csak az "új hozzászólás" gombot látom. Így fordult elő, hogy miközben Kovács_Béla_Sándor írására reagáltam, Gubáé után lettem sorolva. Melyik az a gomb?
Ami a témát illeti, ha a törvény papír nélkül is elismeri, hogy én vagyok a tulajdonos, akkor egy, a törvény alapján működő hivatal sem vonhatja ezt kétségbe. Ha pedig nem a tulajdonjog szerzés az alapja az átírásnak, akkor pontosan mit kell igazolnom az okmányirodában az adásvételivel?

guba # 2011.10.10. 11:31

Hát, nem tudom...Szerintem dogmatikailag nehezebben lenne indokolható, hogy miért is vesszük ki az általános szabály alól.