Gépkocsi adás - vételi szerződés


Callisto333 # 2010.08.09. 15:17

Üdv

Olyan Problémám Van, Hogy Vásároltam 1 Motorkerékpárt, Amin Nem Volt Rendszám És Nem Volt Forgalmi Engedélye, Mivel Az Előző Tulaj Nem Íratta Át És Össze Is Törte. Az Okmányiroda Elvette Az Átíratás Hiánya Miatt. A Motorkerékpárt Egy Bt-től Vásárolta A Törzskönyvben Még Mindig A Bt. Neve Szerepel Tulajként. A Bökkenő Ott Van, Hogy Mielőtt Átírattam Volna A Motort Ellopták Benne Volt Az Adásvételi Szerződés Is. Hála Az Ügyes Nyomozóknak Előkerült A Motor Már A Műszaki Állapota Is Megfelelő. A Bökkenő Ott Van, Hogy Azt Mondták Adásvételi Nélkül Nem Lehet Átíratni.. Már Több Mint 2 Hónapja Bent Van A Motor És Csak Hazudgálnak, Hogy Hivatalból Felszólították Az Előző Tulajt, Hogy Adjon Adás-vételi Szerződést... Most Szeretném Saját Kézbe Venni Az Ügyet! Van 1 Törzskönyvem És 1 Rendőrségi Papírom Arról, Hogy A Motorkerékpár Vissza Került Jogos Tulajdonosához Vagyis Hozzám. A Kérdésem Az Lenne, Hogy Mit Tudok Csinálni, Hogy A Nevemre Tudjam Íratni A Motort?

guba # 2010.07.28. 08:19

Ahhoz is kell.

zoolee69 # 2010.07.28. 07:19

Kedves Guba!

Az okmányirodában azt mondták, hogy póthagyatékit kell csinálni a testvérem fél tulajdonrésze után. Így már csak az én fél részemet kell unokaöcsinek ajándékoznom!
Csak az a bibi, hogy elég macerás és költséges egy ilyen hagyatéki.... az egész autó nem ér annyit!
Azon tűnődöm, hogy mi lenne, ha unokaöcsi lenne az üzembetartó. Vagy ehhez is kell törzskönyv és mindkét tulajdonostól engedély, hozzájárulás vagy szerződés??

Flati # 2010.07.27. 16:42

Sziasztok
olyan kérdésem lenne hogy kb 2 és fél hónapja eladtam a motorkerékpáromat és véletlenül nem lett kitöltve az adás vételi teljesen szóval a vevő adatai nincsenek meg csak 1 aláírás van az adás vételin és telefonon keresem nem veszi fel nevét nem tudom pontosan az autója rendszámát tudom és nem tudom lemondani igy a biztositásomat mit tanácsoltok mit csináljak ? biztositónak írtam de nem ír vissza telenorosoknak írtam nem-e tudják ki adni az adatait az illetőnek de nem adják ha valaki tud segiteni meg köszönném.

guba # 2010.07.26. 07:03

A hagyatékátadó végzéssel és a szerződéssel bemegy az okmányirodába.

zoolee69 # 2010.07.26. 06:21

Kedves guba!
Köszönöm a válaszát!
Én is így gondolom... logikusan, csak az a bökkenő, hogy testvérem halála óta, ami 4 évvel ezelőtt volt, nem lett bejegyezve tulajdonos változás. A jármű törzskönyvében ill. a forgalmiban még mindig testvérem és én vagyunk feltüntetve tulajdonosként.
Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ebben az esetben mi a menete a jármű unokaöcsém kizárólagos tulajdonába kerülésének. A testvérem már sajnos nem tudja aláírni a papírokat, mint tulajdonos, valamint a hagyatéki jegyzőkönyvben sem szerepel unokaöcsi, mint öröklés jogán társtulajdonos.

guba # 2010.07.26. 05:56

Te a tulajdonrészeddel rendelkezhetsz, azt adhatod, vagy ajándékozhatod el. Ha az unokaöcs az örökös, akkor a másik rész már az övé.

zoolee69 # 2010.07.25. 21:29

Szép napot Mindenkinek!

Személygépkocsit örököltem testvéremmel közösen, ami közös tulajdonként lett bejegyezve a törzskönyvbe. A járművet én használom, én vagyok az üzembetartó is. Sajnálatos módon testvérem közben elhalálozott. Most viszont másik jármű vásárlása miatt szeretném az autót eladni... pontosabban testvérem fiának ajándékozni.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt milyen formában tudom megtenni!? Ajándékozási vagy adás-vételi szerződéssel? Ill. kérdés, hogy milyen problémát vet fel a törzskönyvben szereplő közös tulajdon bejegyzés??

monalisa1 # 2010.07.21. 16:18

Tudomásom szerint f.hó 1-től már csakis a hivatalos formanyomtatvány kitöltésével lehet autót eladni/venni - az okmányirodán adnak ilyent. (Vagy a net-ről letölthető.)

Atis77 # 2010.07.21. 15:55

Jeromos

rjátok bele az árat mert ha szavatosáági vagy egyéb probléma merül fel akkor könnyebb dolgod lesz.

üdv ati

guba # 2010.07.20. 19:07

Az az oka, hogy még mindig a te neveden van.

elune # 2010.07.20. 17:41

Kérdésem:

8 éve autószalonban leadtam meglévő gépkocsimat beszámításra, és egy másikat vásároltam helyette.

Az okmányiroda a napokban a BEADOTT gépjármű hatósági engedélyének és jelzéseinek leadását követeli tőlem.

Mi lehet ennek az oka?
Az én feladatom lett volna kivonni a leadott autót a forgalomból?

Kérem, aki segíteni tud válaszával, jelezzen.

Köszönöm előre is!

guba # 2010.07.19. 08:37

Nincsen akadálya, de előtte végleg ki kell vonatnod a forgalomból. Hívd fel az okmányirodát.

lüszike # 2010.07.19. 07:58

Kedves Szakértők!
Lehet, hogy kicsit OFF a kérdésem, de nem találtam más topicot.
Tavaly lejárt műszakis, ideiglenesen forgalomból kivont autómat venné meg egy külföldi (nigériai) állampolgárságú ember.
Eladhatom neki sima adás-vételi szerződéssel?
Lehet utólag valami károm, vagy hatósági vegzálás belőle? Úgy tudom, hogy külföldre akarja kivinni, vagy eladni.
Tud valaki segíteni ebben a kérdésben?

Patrika # 2010.07.18. 14:54

T.Végrehajtó!

Köszönöm a válaszát csak két dolgot kérdeznék,mert nem egyértelmű számomra.
Először is az autót kinek a nevére írassam a lányom vagy az élettársamra?Ahhoz,hogy a végrehajtó ne vonja ki a forgalomból.
Másik,hogy kérdeztem,hogy több banki tartozásnál a bamkok sorban álnak azt értem de addig még a jövedelmem tiltsák addig nem jön a végrehajtó???????????????????????????
Ugyanis azt hallottam még jövedelmem van nem jön a végrehajztó.Ez igaz?
Köszönöm a választ.


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2010.07.17. 18:06

justwork

Jogszerüen nem tudja megtenni.Jogtalanul pedig azt tesz amit nem szégyell.Okmány irodában érdeklődj

Ha mégis megteszi jelentsd fel.

végrehajtó1 # 2010.07.17. 18:03

Patrika

Foglalkoznak egyáltalán ilyen értékű autóval?

Ha a vh kérő vh lapon megjelöli akkor igen.

Ha igen akkor elég-e az ha írunk egy adásvételi szerződést,mintha az élettársam megvette volna az autót?

Legjobb ha át is íratja a nevére

Mikor írassa a nevére az élettársam az autót?Ha kapunk levelet a bíróságtól?

minél elöbb de jobb lenne ha távolabbi nem rokon nevére kerülne
Egyáltalán mikor és honnan tudom meg,hogy az autó veszélyben van?

nem lesu veszélyben max. lefoglalják.Kap jegyzőkönyvet és határozatot hogy kivonták a forgalomból
Az is igaz még jövedelmem van nem jön ki a végrehajtó?

nem
Több banki tartozásról beszélek.kb.5000000ft.
Olyat is hallottam,hogy a bankok sorban álnak?

jól hallotta

Ami nagyon fontos számomra,hogy mikor tudom meg,hogy sűrgősen az élettársamra kell íratni a kocsit?

semmikor, tegye meg minél elöbb a fent írtak alapján

justwork # 2010.07.17. 15:58

Kedves Mindenki!

Egy kérdésem lenne, volt párom, akivel 10 hónapja külön élünk megfenyegetett, hogy átíratja az én tulajdonomban lévő személygépkocsit (az én nevemen van az adásvételi szerződés). Törzskönyv nincs nálam, viszont a forgalmi és az adásvételi szerződés másolata nálam van.
Tud nekem segíteni valaki, hogy meg tudja-e tenni? Hol tudok ennek utána érdeklődni, hogy át lett-e írva? Gondolom érdemes forgalmit pótoltatni. Tudom hogy az aláírásom meghamisítása nem jelentene neki gondot, bár látszana hogy nem én írtam alá.
Köszönöm a választ!
Justwork

Patrika # 2010.07.16. 01:14

T.Végrehajtó!

Azt szeretném megkérdezni,hogy a tulajdonomban van egy kb.150-200.000ft-os autó.
Elég sok a banki tartozásom sajnos és el is vagyok maradva egy jó párral.
Attól félek,hogy lefoglalják az autót egyszer.
Foglalkoznak egyáltalán ilyen értékű autóval?
Ha igen akkor elég-e az ha írunk egy adásvételi szerződést,mintha az élettársam megvette volna az autót?
Mikor írassa a nevére az élettársam az autót?Ha kapunk levelet a bíróságtól?
Egyáltalán mikor és honnan tudom meg,hogy az autó veszélyben van?
Az is igaz még jövedelmem van nem jön ki a végrehajtó?
Több banki tartozásról beszélek.kb.5000000ft.
Olyat is hallottam,hogy a bankok sorban álnak?
Ami nagyon fontos számomra,hogy mikor tudom meg,hogy sűrgősen az élettársamra kell íratni a kocsit?
Köszönöm a válaszát!


Hol kérdezhetek?

kuturugu # 2010.07.10. 16:45

Tisztelettel kérdem .hogy elkövettem egy nagy hibát. Vásároltam egy motor kerékpárt,de 3 nap múlva eladtam a mocit de a régi tulaj nevét írtam az adás vételire. Az okmány irodába kiderült ,én elismertem a bűnöm. Milyen büntetésre számíthatok? Köszönöm.

guba # 2010.07.07. 19:32

vád elhalasztást, megrovást, próbára bocsájtást

rikaldo # 2010.07.07. 18:17

Jo napot olyan problémám lené hogy vásároltam egy autót kifizetem de nem tudtam átíratni mert nem volt rá pénzem sajnos de nagyon kelet a autó mert a feleségem terhes és el kelet vinnem a orvoshoz és ezért írtam egy adás vételi szerződést es megfogtak vele.
De en nem voltam meg büntetve soha mit kapatok én ezért

Skyline71 # 2010.06.07. 15:57

Tisztelt Jogi Fórum !

Tudomásom szerint a személygépkocsi üzembentartója felel az alábbiakért :

- kötelező felelősségbiztosítás befizetése
- baleset következményei
- gyorshajtás és következményei
- tilosban várakozás, parkolás
- parkolási ügyek stb.

A fentiekkel kapcsolatban az alábbi kérdést intézném Önökhöz :
Mire és mikor terjed ki a tulajdonos felelőssége ?

üüdvözlettel : Zoltán

prometheusz # 2010.04.12. 22:31

én csak laikus hozzászóló vagyok, tehát ne vedd készpénznek, járj utána, de szerintem nem csak jogod van az adásvételi szerződés adatai szerint kötelező felelősségbiztosítást kötni (online módban nem kell papir s fizetni is ráérsz késöbb)(remélhetőleg minden hozzá szükséges adatod megvan hozzá), hanem kötelességed is. ugyanis minden biztosítás nélküli nap után utólag köbcentitől függően 300-500 Ft-ot rászámol (naponta!!!) a biztosító s csak akkor fog élni 1 hónap után is a biztositás ha ezt is kifizeted.
Az hogy nincs nálad az autó és a papirok, csak egy dolog.
Lehet h kártéritést kérhetsz, nem tudom, de szerintem így is kérhetsz minden egyes nap után amig nincs nálad a kocsi.
Az átiratás nehezebb ügy ahhoz kell a papir, de arra 15 napod van és nem ketyeg közben kötbér szerű pénz... 15 nap után persze kényszerátíratás magasabb pénzekért...
szerintem kármegelőzésképp feljelentheted s hosszutávon így minden kárt rá hárithatsz...
elvileg ajánlott levélben fel kell szólitanod de tekintettel a rövid időre talán már holnap is mehetsz a rendőrségre ha nem adja át a papirokat hogy az átiratási procedurát elkezdhessed...

Gabesz304 # 2010.04.12. 17:34

Segítséget szeretnék kérni !

Egy olyan probléma áll fenn hogy, egy ismerősömtől vásároltam egy autót. Pontosabban írtunk egy adásvételi szerződést és kifizettem neki egy X összeget. Úgy egyeztünk meg , hogy neki még lenne gy kis dolga de másnap elhozná nekem a kocsit a papírjaival együtt. Persze nem hozta a megbeszélt időre, és most úgy áll a helyzet hogy van egy hivatalos Adásvételi szerződés, a kifizetett összeggel, de autó nincs.

Segítséget szeretnék kérni, milyen jogi intézkedést lehet ilyen esetbe tenni hogy az autó hozzám kerüljön és megtörténjen az átírás?

Köszönettel:Gábor