Gépkocsi adás - vételi szerződés


Syon # 2018.07.12. 10:05

Köszönöm a válaszod.
A köztes vevő egy autokereskedésel foglalkozó cég telephelye ugyan van bejeletntve de ott nincs senki.akitöl megvetük valami ismeröse a cégtulajnak és igy akarta kikerülni a nem átirás utáni büntit.Az a baj hogy a telefonja kikapcsolva és elérni nem tudjuk.A cég bejegyzett létezik de elérni azt sem tudjuk.Kérdés az hogyan tovább?A fiamnak a kocsi nagyon kénne és csak a névre iratás hiányzik.Valami megoldás csak van.?

wers # 2018.07.12. 08:52

Nem csak az szerződés fog hiányozni, hanem maga a köztes vevő is, hisz itt ő is ügyfél, ráadásul meg némi pénz is, hisz neki is kell vagyonszerzési illetéket fizetni. Ha nem akar ő is bemenni a hivatalba, akkor adjon meghatalmazást. Nyomtatvány van az okmányirodában.
Az eredeti vevő bizonyára 8 napon belül bejelentette az eladás, tehát valamelyik kormányablakban megtalálható. Viszont ki tudja, melyikben? Ugyanis a gépjármű átírás országos illetékességű, de ha köztes vevő lakcíme nem azonos területen van az eladóéval további ügyintézésre áthelyezik a lakcíme szerint illetékes kormányhivatalhoz. Ha szerencséd van oda, ahol te akarod átíratni, és esetleg eltekintenek a meghatalmazástól valamint te vállalod, hogy helyette is te befizeted az illetéket, talán el tudjátok intézni.

Legjobb lenne ha előkerülne a köztes vevő, mert átírás nélkül őt fogják először büntizni az eladó bejelentése alapján.

Ti mindenképpen menjetek be, kössetek biztosítást, fizessétek be fizetni valókat. Ha ti szerződésetek hatálybalépése után eltelik a 15 nap, és még nem tudjátok nevetekre íratni kérjétek az eljárás felfüggesztését, hogy titeket nem büntessenek.

Syon # 2018.07.12. 08:20

Üdv mindenkinek.
Tanácsra lenne szükségem.vetünk egy autot köztes adásvételivel.Az a baj hogy az az adás vételi szerzödé hiányzik amivel eladták az autot közben.Igy nem tudjuk átiratni.A kocsi az eredett vizsgán át ment nem körözik.
Mit lehet csinálni?Akitöl vetük nem lehet elérni.Hova fordulhatok segitségért?

nonolet # 2018.06.09. 12:42

Azonban a tartós kinti lét felveti
a külföldi rendszámra váltás kérdését is...

Így nem árt látni a következményt is.

wers # 2018.06.09. 10:52

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI

ez nem volt kérdés

tudnám használni a magyar rendszámos kocsit

Atis77 # 2018.06.08. 20:45

Mind a 2 kocsink a lányunk nevén van a feleségem és én csak üzembentartók vagyunk. A forgalmikba mi vagyunk bejegyezve, és az illeték is olcsóbb volt az átíráskor.

havrilla # 2018.06.08. 16:59

Megköszönve mindenkinek az ötleteket, válaszoltam a másik témánál!
HI

nonolet # 2018.06.08. 16:32

Az élethez szerencse is kell...

ezmostmi? # 2018.06.08. 15:45

20 év óta az asszony kocsijával járom a világot,Lisszabon-tól Moszkváig,mindenféle meghatalmazás nélkül,sosem volt ebből bajom,de eszembe se jut,,,

nonolet # 2018.06.08. 15:38

" én két-három hónapot kint vagyok, kint a lányom kocsiját vezetm, aztán egy hónapra hazajövök, majd megint két-három hónap kint. Így végeredményben ( nem nagy távolság ! )tudnám használni a magyar rendszámos kocsit, a biztosítást és az adót."

Na pont ez nem ilyen egyszerű...

Itthon ez van.
A címektől függően elég változatos a játék.

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

-

Külföldön meg az ottani a szabályok.
Bár azok hagynak pár hónapot legalább a honosításra.
Így azok, ha néha hazatér az autó nem igazán vészesek.

wers # 2018.06.08. 14:37

Tényleg túlbonyolítod. Szerinted még soha sem fordult elő, hogy családtagok ismerősök vezetik egymás kocsiját?

havrilla # 2018.06.08. 13:53

Ok! Ezek szerint jó ha nálam lesz valami hivatalos papír , hogy vezethetem a lányom kocsiját? Ez most közokirat vagy magánokirat?

csak úgy mellékesen. Egy gépkocsi volt a családban ( tönrement, ezért már nyugdíjasként én nem akarok magamnak venni, de ugyanakkor ha úgy jön ki , akkor vezetném más családtag kocsiját ) az én nevemen. Nagyon sokszor vezette a feleségem és a fiam, mikor én nem is voltam a kocsiban. Többször futottak bele ellenőrzésbe, de soha fel sem merült a tulajdonos/vezető probléma. Gondolom, a névazonosság, a lakcímazonosság elég volt.

Amire még gondoltam az a szituáció, hogy én két-három hónapot kint vagyok, kint a lányom kocsiját vezetm, aztán egy hónapra hazajövök, majd megint két-három hónap kint. Így végeredményben ( nem nagy távolság ! )tudnám használni a magyar rendszámos kocsit, a biztosítást és az adót. Olcsóbb lenne.
Persze lehet, hogy ez csak egy hülye elképzelés.

Mindenesetre köszönöm, hogy foglalkozol az ügyeimmel.

HI.

nonolet # 2018.06.08. 13:41

Ne kavarj... nem jársz jól.
(főleg ha külföldre húzol hamarost)

Vedd meg a lány nevére és kész.
Fél év múlva vezetheti ő is.

Te meg az engedélyével.

havrilla # 2018.06.08. 13:36

A lányomnak vennék egy használt autót. Még nem nagykorú, nincs jogosítványa . Ez a következő félévben meglesz, de bejött egy nagyon jó vétel és ezért megvenném a gépkocsit. Valamim rémlik, hogy kiskorú is lehet tulajdonos és meg üzembentartó. Gondolom a jogosítványszerzés után ő is teljes joggal vezetheti.
Letöltöttem a netről egy gk. adás-vételi nyomtatványt, de azon nincs üzembentartói rovat. Úgy rémlik, hogy a régebbi űrlapokon volt külön tulajdonos és külön üzembentartó.
Kérdéseim:

  1. lehet-e tulajdonos-üzembentartó megosztás? Ha igen, akkor hogyan?
  2. Ha a családtag nevén van a gk., akkor azt én , mint az apja vezethetem-e minden probléma nélkül, vagy adott esetben jó ha nálam van egy rokonságot bizonyító okirat? Külföldre menve ez nem okoz-e problémát, ha pl. nincs ott a tulajdonos. Emiatt is gondoltam üzembentartóként bejegyeztetni magamt, hogy ne legyen gond átlépni a határt.
  3. Más a helyzet ha nagykorú és más, ha kiskorú a tulajdonos?

Köszönettel:

Havrilla István

wers # 2018.06.08. 09:41

De figyeljetek rá, hogy ugyanazt írjátok

nonolet # 2018.06.08. 08:05

Felhívod és beírjátok...

Vica07 # 2018.06.07. 19:02

Segítséget szeretnék kérni.

Tegnap eladásra került kisautóm.
Sajnos csak a vevő ( és autó ) távozása után lettem figyelmes rá , hogy elfelejtettük kitölteni a km óra állás mezőt.
Így el fogja fogadni az okmányiroda ?

Előre is köszönöm a segítséget.

wers # 2018.05.05. 06:36

Amikor törli magát egy felhasználó választhatja azt a lehetőséget is hogy nem csak regisztrációja törlődik, hanem a bejegyzései is. Így jönnek létre ilyen amorf beszélgetések.
Ha nem ezt választja, akkor maradnak a bejegyzések, a nick mellett (törölt felhasználó) jelenik meg

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.04. 16:58

wers...."hogy lehet törölni a kérdést is" ???

wers # 2018.05.04. 09:15

már nem tudjuk meg, még a kérdést is törölte

:( elüldöztünk egy érdeklődőt

wers # 2018.05.04. 08:32

:) tudjuk mi, hogy mi a baja? Valami biztos, ha előre aláírt egy üres szerződést.

nonolet # 2018.05.04. 08:27

Szerintem: ez az ő igazi kérdése...

"pénzt nem kaptam az eladásból"

wers # 2018.05.04. 07:14

nonolet
. A tulajdonosa én voltam, az üzembentartója a volt párom.
Ez nagyon közös lónak tűnik. Te meg már a végrehajtót küldenéd az exre. Lehet, így egyeztek, a herendi porcelánkészlet meg az övé lett.

nonolet # 2018.05.04. 07:04

Ekkor hülyeség elkövetésére nehéz orvosságot találni...

De,

0.
Kérd szóban az autót vagy az árát, azonnal.
(max pár napot várj rá)

HA megkapod oké.

1.
HA nem, akkor kérd írásban, mondjuk 8 napos határidővel.
ÉS! a jogi út kilátásba helyezésével.

Írásban, azaz

  • átveteted vele az iratot személyesen, két tanúval

vagy

  • tértivevényes levél a JÓ címére

HA megkapod oké.

2.
HA nem, akkor közjegyzőnél "Fizetési meghagyás"-t bocsátasz ki ellene, a JÓ címére.

Amire ő 3 félét léphet.

  • Fizet 15 napon belül.
  • Nem fizet csak lapít 15 napnál tovább.

Akkor ráküldheted a végrehajtót a 15. nap utántól.

  • Nem fizet, DE ELLENTMOND 15 napon belül.

Akkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet.
Ha nem, akkor az ügy jogilag lezárul, a pénzed megfizetése csak rajta múlik.
Ha igen, akkor lesz ítélet, ami alapján fizetnie kell majd, akár végrehajtás útján is.

- -

Nos, ez az útja-módja a követelésed behajtásának, jogi úton.

wers # 2018.05.04. 07:01

az autót eladta. Nekem erről nem szólt, az adásvételnél én nem voltam jelen, pénzt nem kaptam az eladásból. Ha eladta az autót azt be kell jelentenem az okmányirodában. Meghatalmazást erre nem kapott

A szerződést előre aláírtad. Mit a kérdésed? Meghatalmazás az elás bejelentéséhez nem kell, még be sem kell hozzá menni a hivatalba, boríték, posta... ennyi. Ha egyáltalán bejlentette az eladást. Akkor van jelentősége, ha a vevő nem íratja át. Ez a bejelentés később is pótolható, ha az átírás nem történt meg.

Az pénz kérdést neked kell tudni, miben állapodtatok meg.