Gépkocsi adás - vételi szerződés


drbjozsef # 2018.05.04. 06:53

Adtál neki egy biankó adásvételit? Akkor mégis mit akarsz jogi úton? Pecsétes papírt, hogy hülye vagy? Esetleg valamilyen büntetést az okirathamisításban való részvételért?

Nem jogi út kell, hanem hogy elmenj az exedhez, kérsz egy példányt az adásvételiből, és azzal bejelented a kormányhivatalban, hogy eladtad. Ezt egyébként 5 napon belül kellett volna. Verd ki belőle, fenyegetőzhetsz rendőrségi feljelentéssel, meg perrel, de abban Te is nyakig leszel.

wers # 2018.05.04. 05:32

HA vállalkozóként (kereskedőként) adta el akkor kell állapotlap.
Beidéznéd a törvényt rá?

nonolet # 2018.05.03. 17:45

Csak az (autó)KERESKEDŐ VÁLLALKOZÁSNAK kell állapotlapot adnia.
Akár cég akár egyéni vállalkozó az az (autó)kereskedő vállalkozás.

- -

Az egyéni vállalkozó sokak szemében magánszemély.
De a vállalkozói minősége a lényeg az adásvétel során.
Ami a szerződésből kiderül!
(adószám van rajta, ha egy vállalkozás adta el)

HA vállalkozóként (kereskedőként) adta el akkor kell állapotlap.
Még, ha ügyesen magánszemélynek álcázta is magát esetleg.

Egyébként pedig nem kell.

- -

Bevett átverős trükk, hogy a vállalkozás CSAK BIZOMÁNYOS!
Ezért a szerződésen nem ő szerepel eladóként, hanem egy a vevő számára ismeretlen magán eladó.

Ami jókora szívás a vevőnek
Jobb kerülni az ilyen átverős trükköket...
(mivel így nem minősül "Fogyasztó"-nak)

wers # 2018.05.03. 15:16

Nem igazán látok rá jogszabályt. Hol írják ezt elő? És ki kéri? Eredetiségvizsgálathoz nem kell. Átiratáshoz főleg nem.

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.03. 14:41

Wers...jogi személynek kell,aki kereskedelmi tevékenységet folytat,de magánszemélynek nem,,,Én igy tudom,de már ez sem biztos...egyik ügyvéd ezt mondja-másik azt,,,

wers # 2018.05.03. 14:40

De a szerződésnek ezt tartalmaznia kell. Ezt nem tudja az ügyvéd? Nem baj, ehhez nem is kell, van erre formanyomtatvány, ami mindent tartalmaz, amit a jogszabály előír. Átírásánál a hivatal jobban is szereti, de persze nem kötelező.

wers # 2018.05.03. 14:37

egyáltalán nem is kell az

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.03. 14:16

Egyötvenes köszönöm a választ,mert egy barátomat most üti a vevőszerinti ügyvédje,hogy magán eladásnál is kell állapotlap,hiába mondom,hogy nem kell,aztmondja rosszul tudom,ő az ügyvéd...:-)))remek ország,mindenkinek igaza van,de mégse,közben meg mindenki király..:-))))))))))

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.03. 05:54

Kereskedésnek kötelező az állapotlap, magánszemélynél nem. Eredetiség vizsga gyakorlatban közös megegyezéssel történik, viszont törv.szerint az eladónak kell megcsináltatnia.

csellósokk (törölt felhasználó) # 2018.05.03. 05:49

Üdv mindenkinek!
Szeretném megkérdezni,hogy használtautó magánszemélyek közötti adás-vételnél,kell-e állapotlapot biztositania az eladónak?...és autókereskedésnek?..mi erre a szabályzat? köszönöm,

wers # 2018.04.26. 12:21

:) vagyis egy eredetiségi elég

wers # 2018.04.26. 12:20

Nem, biztosítás sem kell csak a második vevőnek és új forgalmi törzskönv sem. De az illetéket meg kell fizetnie a köztes vevőnek is. Az első adás-vételitől 15 napon belül.

Sherlock # 2018.04.26. 11:47

Wers,
ha köztes adásvétellel veszik meg a kocsit (hétfőn megveszi egy ürge, kedden eladja a végleges vevőnek) és csak a második adásvétel után kérik az okmányirodában az új forgalmit/törzskönyvet, akkor két eredetiségvizsgálat kell vagy elég egy? Köszi, ha tudsz segíteni.

drbjozsef # 2018.03.12. 06:46

Jah, jogos, ez fel sem tűnt. :)

wers # 2018.03.12. 06:40

Adóhivatalba is be tudom majd jelenteni az eladást?

Azt javaslom, inkább a Kormányhivatalhoz (kormányablak) jelentsd be az eladást. Ők értesítik a nav-ot (is) ha szükséges.

drbjozsef # 2018.03.11. 18:25

Eladhatod meghatalmazással, és be is jelentheted vele az eladás tényét, de vigyázz, ha a meghatalmazás külföldi keltezésű, akkor nem jó a két tanús normál magánokirat, csak a konzulátus által hitelesített aláírás jó.

Blingi # 2018.03.11. 16:04

Feleségem nevén van az autó,aki külföldön él,és én szeretném értékesíteni.Az a kérdésem,ha meghatalmazást írunk,úgy én is eladhatom?Adóhivatalba is be tudom majd jelenteni az eladást?

wers # 2018.03.10. 05:53

50% hogy igazat adnak. Majd meglátjuk.
A remény hal meg utoljára :) Hajrá.

Tamás21 # 2018.03.10. 02:05

Kedves "wers"!

Volt már közokirat hamisítás miatt már per is, amin megtalálták az elkövetőket, el is ítélték őket.

Egyébként fellebbeztem a döntés ellen, hogy rám tukmálják az autót, egy törvényre hivatkozva, ami magyarul arról szól, hogy gépkocsi eladásához nem kötelező adás-vételi szerződés. Szóban megállapodtunk, azonnal át is adtam az autót. Hirtelen nem tudom melyik az a törvény, de van!! Az adás-vételi azért kell, hogy át lehessen íratni az autót. 50% hogy igazat adnak. Majd meglátjuk. Valószínűleg hónapok múlva válaszolnak. Az önkormányzatnál pedig úgy van, hogy én vagyok a tulajdonos, és mellette, hogy: "vélelmezett tulajdonos xy".

Diocska33 # 2018.03.07. 19:32

Akkor jó..

wers # 2018.03.07. 17:40

Nekem sem kellett a kereskedőhöz a banki szerződés miatt bemenni. Postán jött utána minden.

Diocska33 # 2018.03.07. 14:26

Akkor ezt is elfelejtette mondani, hogy majd postán jön minden??

Csillag74 # 2018.03.07. 14:24

Nálunk a kereskedő a bank ügynöke is volt. A kocsit akkor hozhattuk el, amikor a bank elbírálta a hitelkérelmet és utána postán kaptuk meg a csekkeket + az összes papírt.

Diocska33 # 2018.03.07. 14:14

Persze, rakat iratot aláírtam, de már az első alkalommal, amikor is ugye az még csak egy tervezet volt, mert nem tudhatták, hogy megadják-e valóban a hitelt (pl. lehetnék BAR listás is). Annak dátuma utáni dátummal papírt nem láttam.

Diocska33 # 2018.03.07. 14:14

Persze, rakat iratot aláírtam, de már az első alkalommal, amikor is ugye az még csak egy tervezet volt, mert nem tudhatták, hogy megadják-e valóban a hitelt (pl. lehetnék BAR listás is). Annak dátuma utáni dátummal papírt nem láttam.