Gépkocsi adás - vételi szerződés


nonolet # 2018.03.07. 14:03

wers

Általában kereskedő a bank ügynöke IS egyúttal.

Akkor pedig...
A kereskedő az aláírandó szerződést is
megkapja banktól és szólni fog,
hogy lehet menni aláírni.

(ha netán nem ügynöke a banknak,
akkor meg bankba kell menni aláírni.
de ekkor is szólni fog valaki...)

nonolet # 2018.03.07. 13:59

A végleges banki szerződést alá KELL(ETT) írnod...
A nélkül NYILVÁN nem fog életbe lépni!
(meg egy halom más nyilatkozatot is

Tehát tudni fogsz (vagy már tudsz róla) róla, hogy mikortól él.

- -

Amíg nem írod alá addig az autót sem tudod megvenni.
Sőt megrendelni sem, ha hitelre viszed.

Diocska33 # 2018.03.07. 13:42

De ez normális? Először csinálok ilyet azért nem tudom.

wers # 2018.03.07. 13:31

a kereskedő pénzt kap a banktól, te meg a csekkeket :) vagy azt is csak jelképesen

Diocska33 # 2018.03.07. 13:26

Már múlt hét kedden hívtak, hogy rendben van az igényem, de azóta semmi. A kereskedőnek szerintem kellett visszakapnia valamit.

wers # 2018.03.07. 13:17

szerintem azt a bank fogja küldeni

azóta sem kaptam róla áltuk aláírt példányt.” ez kb. mit takar? Mióta?

Diocska33 # 2018.03.07. 13:08

Tisztelt Címzett!
Új autó vásárlásánál mennyire "elvárható", hogy a kereskedő megküldje a bank által elfogadott hitelkérelem végleges változatát? A kereskedésben az adásvételi megvolt, plusz egy előzetes hitelkérelem, amire állítólag rábólintottak, de azóta sem kaptam róla áltuk aláírt példányt.

wers # 2018.03.07. 07:30

ha bejelentetted, de ha azt a vevő nem jelentette be, és a bíróság megsemmisíti a szerződést, akkor a bejelentés "széljegyét" törlik. Te vagy a tulajdonos.

Mintha nem létező volt a vevő. Hiába jelentette volna be az eladó nem jegyezték volna be. Visszautasították volna. Sőt, indítottak volna eljárást okirat hamisítás gyanújával (vagyis kezdeményezik a rendőrségen). Nanemár, hogy hasrapacsival meg lehessen szabadulni egy rom autótól.

drbjozsef # 2018.03.07. 04:54

És igen, biztos hogy eladtam!

Legfeljebb "oda"adtad.
Ha a hamisítás miatt a szerződés semmis, akkor olyan, mintha meg sem történt volna. Fogadok, hogy a nyilvántartásban továbbra is te vagy bejegyezve tulajdonosnak. Esetleg mellé jegyezve, hogy bejelentetted annó az eladást, ha bejelentetted, de ha azt a vevő nem jelentette be, és a bíróság megsemmisíti a szerződést, akkor a bejelentés "széljegyét" törlik. Te vagy a tulajdonos.

Tamás21 # 2018.03.07. 03:02

Tisztelt Bermuda háromszög, és Nonolet!

A tárgyaláson (büntetőügy közokirat hamisítás bűntette végett), nem tértek ki ki vezette az autót, meg úgy egyáltalán az autóról nem volt szó. Csak a hamisításról. A bíróság elmulasztotta megkérdezni véleményem, hogy kié a kocsi? Meg sem fordult a fejemben, hogy rám akarják tukmálni. És igen, biztos hogy eladtam!

nonolet # 2018.03.05. 07:18

Tamás21

Biztos eladtad?!

A vevő kiléte a szerződésen megdőlt!
Az a vevő NEM létezik.

Ettől még az elkapott csákó az okozott károkért felel.

A kár MEGTÉRÍTÉSÉT IGÉNYELD!!!! már a büntető perben!!!
Ne külön polgári perben...

Tamás21 # 2018.03.05. 04:01

Tisztelt fórumozók!

Az egyiküknél voltak papírok, a másikuknál nem. Előbbinek hamis. De most nem ez a lényeg. Hanem hogy eladtam az autót, a rendőrség kiderítette kik voltak az "elkövetők", büntetést kaptak, és nekem akarják "visszaadni" az autót, holott az elkövetőké lett mikor megvették. Nekem az a roncs nem kell! Összetörték, és évek óta valami telepen rohad. Tárolási díj, súlyadó stb. Nem pereskedni akarok, hanem arra lennék kíváncsi hogy lehet hogy nekem akarják adni? Hogyan lehet elérni, hogy ismerje el a bíróság, hogy az elkövetőké a kocsi? Meg fogom fellebbezni, de nem tudom mennyi az esélyem..

nonolet # 2018.03.03. 08:23

Egyébként pedig perben követelheted tőlük a NEKED okozott kárt!
Akkor, amikor már bizonyítható károd van.

Amiért a büntető ítélet alapján ők a felelősök...

- -

Tehát számold össze a bekövetkezett károd.

Tértivevényes levélben szólítsd fel őket a kártérítésre, határidővel.

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet, akkor "Fizetési meghagyás".

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet, akkor per...

nonolet # 2018.03.03. 08:19

"A vevő, és a tanújuk hamis adatokkal vették meg. (amiről nem tudtam)."

Hááát eléggé méretes hülyeség volt,
hogy
nem kérted el az iratokat, de miért nem?!

HA az elkövetők megvannak,
akkor
az is bizonyítható, hogy ők voltak a vevők.
Azaz az övék lett az autó.

Vagy nem?

Tamás21 # 2018.03.03. 00:36

Tisztelt fórumozók, Ügyvédek!

Először elmesélnék egy történetet, aztán tenném fel a kérdést:

2014 szeptemberében eladtam egy Trabantot. A vevő, és a tanújuk hamis adatokkal vették meg. (amiről nem tudtam). Már másnap hívtak a rendőrségtől, hogy a kocsit megtalálták valami természetvédelmi területen felborulva. Még aznap elvittem az adás-vételit a rendőrségre mert kérték, aztán az okmányirodában. Ide-oda dobálták az okmányirodák, mert nem találták a beírt személyeket a gépükön. Aztán rendőrségi nyomozás lett az ügyből. (állandó kihallgatások, oriási hű-hó). Végül a bíróságon kötött ki az ügy (közokirat hamisítás bűntette miatt) 2017 nyarán, ahol tanúként lettem beidézve. A kocsit az erdőből vagy honnan a közterület felügyelet elszállitatta egy telephelyre. 2017 áprilisában a bíróság mint tárgyi bizonyítékot lefoglalta 2017 decemberéig (erre most pontosan nem emlékszem meddig). 2018 januárjában meghozták az ítéletet, az elkövetők 1 év felfüggesztettet kaptak. Aztán most jött levél, hogy az ügyészség felszólította az elkövetőket, hogy vegyék át a járművet. Ők kétszer is panasszal éltek, most meg azt írják, hogy "mivel fiktív személyeknek" adtam át a járművet, ezért a tulajdonosa változatlanul én vagyok, és vegyem át a járművet. Ezen kívül semmi nincs írva. A kérdés a következő: ha én nem írok fellebezést, akkor a 3,5 év tárolási díját, elszállítását, súlyadóját stb kamatokkal velem akarnák kifizettetni?? Vagy ha pl elutasítják fellebbezésem, akkor mi van? Szerencsére nincs bankszámlám, meg munkahelyem, viszont van 2 autóm, amit lefoglalhatnak? Mert ezt a horror végösszeget ki nem fizetem!!! Szerintem ez milliós nagyságrend. Vagy ebben a rossz esetben milyen költségek terhelnének? Nem én vezettem a kocsit 2014-ben természetvédelmi területre, és nem miattam került a közteresek alvállalkozójának telephelyére, ahová a lejárt műszakis, rendszám nélküli kocsikat szállítják. Válaszokat előre is köszönöm! Üdvözlettel: K. Tamás

nonolet # 2018.01.22. 15:58

Nálatok is ott vannak
az adásvételihez szükséges adatok
a régebbi biztosítási kötvényeken!!!!

Azok csak tán megvannak még.
Ha mégse, akkor kérj a régi biztosítónál másolatot a rendszám alapján.

- -

Ez nem rendőrségi ügy, hanem felelőtlen-balfaszsági.
Hát persze, hogy elhajtották.

faba # 2018.01.22. 14:25

Az eredeti vevőnk nem találja a papírt, hiába mondtuk neki, hogy ezzel ő sem tudja bizonyítani hogy nem lopta - ő vállalja a vételt csak nem tudja ő sem előszedni a papírt... ő meg utána egyből eladta alkatrészként az autót papírostul úgyhogy még a helyes adatokkal se tudjuk újra megcsinálni a szerződést.

Már azon gondolkozom hogy nem lehetne e a forgalmit újra készíttetni mintha az veszett volna el és az alapján egy szerződést írni.... de az nem lesz visszamenőleges és asszem annak is díja van.

Illegális dolgokban nem mennék vele, nem tudom az öreg hogy tudná... ő már kétségbeesettségében a rendőrséghez is fordult de hát tojtak rá magasról.

Minden esetre köszönöm a választ.

nonolet # 2018.01.22. 12:58

hiába fordultunk a vevőhöz - aki elismeri a vételt, de nem tud segíteni "

Neki sincs meg a szerződési példánya?!
Ha azt mondja, hogy megvan neki, akkor
kérjetek róla HITELES másolatot tőle...

Azaz odautazol hozzá két tanúval!!!!
Lemásolod az ő példányát és ráírod, hogy:
"az eredetivel mindenben egyezik"
A két tanú aláírja...

A hiteles másolattal már be tudjátok jelenteni az eladást!
Onnantól az átírás már a vevő dolga lesz...

Plusz szabadultok a fizetni valóktól
az eladás napjától kezdve, visszamenőleg.
(az eladásra hivatkozva)

- -

HA a vevő azt állítja, hogy neki sincs meg.
(mert nem akarja átíratni)

Akkor jön a kínos kérdés...

Kinél van MOST az autó?!!!!
Szerezzétek vissza tőle.

Hisz adásvételi híján "el sem adta" a nagyi.
Az még az övé.... úgymond.
Mivel nincs papír róla, hogy másé lenne.

Tehát ez esetben fenyegesd meg a vevőt, hogy köröztetni fogod az autót, ami még úgymond a nagyié, hisz neki nincs is papírja a megvételről!

Jobb esetben ekkor mégis előkerül majd az példánya...
Akkor meg jöhet fentebbi hitles másolat+bejelentés.

Rosszabb esetben megpróbálod rávenni,
hogy írjatok egy új szerződést a régi dátummal...

De ha a képedbe nevet és azt mondja, hogy: nem!
Akkor a kész, vége marad a szívás.

Illetve maradnak az illegális megoldások a maguk kockázatával
(külföldre eladás, lopás bejelentése)

faba # 2018.01.22. 11:56

Tisztelt Fórumozók!

Egy olyan elhúzódó probléma kapcsán kérnék javaslatot, mely most már fél éve tart.

A hibákat tudjuk, a megoldás felé vezető útra lenne szükség...

Adott egy több mint 25 éves autó, melyet az öreg vén nagyapám kivonatott ideiglenesen a forgalomból, mert nem kaphatta meg a műszaki vizsgát már probléma mentesen. Drágább lett volna a javíttatás.
1 hónappal később eladta az autót, adás-vételi szerződés mindennel, szabályosan, feltüntetve hogy ideiglenesen ki van vonva.

Költözés közepette utána az az adás-vételi papír eltűnt, nem tudjuk fellelni, a vevő már utána tovább adta, neki sincsen meg (alkatrész gyanánt vásárolta).

Sajnos a vevői fél nem irattatta át a gépkocsit a nevére, hiába egyeztek meg, mivel az nagyapám nem tudott elmenni a kormányhivatalba állapota miatt.
Letelt a fél év, a gépkocsit visszahelyezték forgalomba.Jöttek a csekkek a kötelező biztosítás díjának megfizetéséről, mely már nincs a tulajdonában.

Nem tudjuk már mit tehetünk, hiába fordultunk a vevőhöz - aki elismeri a vételt, de nem tud segíteni semmiben, illetve a hivatalok elzárkóznak bárminemű segítségtől, még a rendőrség is.

Mit lehet tenni, hogy a biztosító ne behajtóval kopogjon az ajtónkon? Kis nyugdíjas emberről van szó, örülünk, hogy együtt tudjuk a hitelünket fizetni, nem tudok helyette semmit se fizetni.
Milyen szervhez lehet fordulni, akár vevői oldalról, hogy lekerüljön a nagyapám nevéről a gépkocsi?

Én nem tudok már mit tenni már, azt sajnálom a legjobban, hogy én nem voltam ott, amikor ez megtörtént. Kérem, bármi javaslatnak örülnék..
Kérem e-mailben válaszukat.

Egy elkeseredett Unoka

wers # 2018.01.22. 05:55

Először eredet vizsgálat, majd ha ott minden rendben, akkor jöhet a honosítás, műszaki, stb., majd a legvégén jöhet a forgalomba helyezés magyar rendszámmal.
ű
Nem, honosításkor nincs eredetiség vizsgálat, hatósági műszaki vizsga van. Azzal lehet forgalomba helyezni. Alapvetően ez nem lehet gond.

Elvileg az nem baj, ha két adásvételi van, azaz a forgalmiban szereplő eladó eladja, és még 15 napon belül ismét értékesítik. Ilyenkor az első veveőt köztes vevőként jegyzik be, és a vagyonszerzési illetéket kell megfizetnie.

Az igen, gázos, hogy nem a valóságnak megfelelő vételárat akar szerepeltetni a szerződésben, és igen, a garanciális kötelezettség másképp érvénysíthető.

Vadsuhanc # 2018.01.20. 19:39

Szerintem helyesen cselekedtél.

goldend # 2018.01.20. 19:22

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Elengedtem! :)

drbjozsef # 2018.01.20. 18:55

goldend,

olvasd el ezt, és ha nyugodtan akarsz aludni, felejtsd el az ilyen céghálós dolgokat :

https://totalcar.hu/…egyel_autot/

Szomorú örökös # 2018.01.20. 17:52

goldend

Az autó honosítva lett, műszaki megvolt, nincs forgalomba helyezve (ezért nincs rendszáma), eredetvizsga még nem volt meg

Azért én ezt egy kicsit más sorrendben tettem volna. Először eredet vizsgálat, majd ha ott minden rendben, akkor jöhet a honosítás, műszaki, stb., majd a legvégén jöhet a forgalomba helyezés magyar rendszámmal.

Szóval én inkább akkor írnám alá helyedben a szerződést, ha az autót forgalomba helyezték és egyértelmű, hogy ki is adja el neked. Félek, hogy ez a történet így, ahogy leírtad, nem vezet jó eredményre.

goldend # 2018.01.20. 17:08

Köszönöm a gyors válaszokat!

Vadsuhanc: Nem ragaszkodom hozzá. Ha az derül ki, hogy nem lehet jogilag korrekt módon megoldani, akkor már el is engedtem... Vagy arra gondolsz, hogy ha ezek a gondok felmerültek, akkor fel fognak merülni más gondok is?

Nonolet: A tulajdonos egy magyar cég. A cég tulajdonosa szintén magyar. Az autó honosítva lett, műszaki megvolt, nincs forgalomba helyezve (ezért nincs rendszáma), eredetvizsga még nem volt meg, de a végleges pénzátadás elé ütemezném.

Vadsuhanc, Nonolet, bárki más: Jól értem, hogy a lenti kérdések mindegyikére "negatív" a válasz, tehát

  1. kérdés: nem fogyasztó ilyenkor a vevő
  2. kérdés: igen, be kell mutatni (miért is ne kéne?)
  3. kérdés: nem érvényes, vagy ha igen, akkor elvesztem a lehetőséget, hogy visszakérjem a vételárat, hiszen az nincs írott formában rögzítve
  4. kérdés: a "külön papír" mindenképp kilógna valahogy: vagy jogilag nem lenne rendben, vagy jogot vesztenék (ld. 3. kérdés esete).

Köszönöm a segítséget!