Kárrendezés


Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.23. 09:03

arra kért, hogy én bizonyítsam, hogy az útviszonyoknak és látási viszonyoknak megfelelően haladtam.
Nekik kell bizonyítaniuk, hogy nem. Neked a kátyút kell bizonyítanod, a kárt meg a kettő közötti ok-okozati összefüggést.
(Abba most nem megyek bele, hogy ezt sem számukra kell bizonyítanod, hanem vita esetben a bíróság számára. Ők nem kérhetnek tőled bizonyítást. Kettőt tehetnek: fizetnek vagy vitatják a tartozást.)

monyez # 2010.09.23. 08:34

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Autómmal kátyuba mentem, mely következtében autómban kár következett be. Tekintettel arra, hogy a szakadó eső miatt nem igazán lehetett észrevenni a kátyút nem sok esélyem volt kikerülni.
Az Önkormányzat nem hajlandó fizetni, és arra kért, hogy én bizonyítsam, hogy az útviszonyoknak és látási viszonyoknak megfelelően haladtam.

Kérdésem mit lehet ilyenkor tenni? És mégis hogyan lehet ezt bizonyítani??? Hiszen a kijelölt sávon belül haladtam a megengedett sebességgel. Mit kellett volna tennem?

Előre is köszönöm a segítésget.

Üdv
Monyez

Roni80 # 2010.09.21. 08:16

Tisztelt Fórum!
A következő ügyben szeretném a segítséget kérni:
2010 04 26-án volt egy balesetünk későn fékeztünk és belementünk egy kocsiba amely ennek hatására neki löködőtt az előtte állonak,a mi kocsinkat és amibe belementünk egy wolsvagent totálosnak minősített a biztosító ugyanugy fél fél millió forintot itélt meg már ezzel is voltak bajaim mert a mi autonk egy 5 éves suzuki az övé meg 14 éves volt de ezt elfogadtam, ezzel szemben aminek a wolsvagen nekilöködőtt(egy opel astra) csak pár felületi karcolás lett a hátulján még meg is voltunk nyugodva hogy nem lett nagy baja csak fényezni kellet volna a hátsó lökháritót a biztósitó mégis fél milliót kifizetett neki mi erről tegnap kaptunk tájékoztatást. Kérdésem hogy lehet hogy a totálos autó is annyit kapott mint aminek csak karcolásai lettek ráadásul a gyerek csak 3 héttel később jelentette be.Mondtam a biztosítónak hogy ezt nem hagyom annyiban és fellebezek de hogy fogjak hozzá????
Mit lehet ilyenkor tenni?Bár a biztósító azt mondta hogy már kfizették és nem kérik vissza a pénzt de szerintem ez akkor sem volt korrekt mondtam hogy ha fél milliós baja van akkor nem megy vele csak ugy el a helyszinről hanem trénerrel visszik mint a másik kettőt.Kértem adják ki a fényképeket amiket a szakértő csinált de hogyan bizonyitsam be hogy mondjuk azok a sérülések nem a balesetben keletkeztek.A balesetnél készült rendőrségi fotók is kikérhetők??Vagy csak ügyvédnek adják ki?
Van valami szervezet ahová lehet segítségér fordulni?
Már meg sem emlitem hogy amit nekünk megitéltek a cascora még ki sem fizették várjáka rendőrségi papirt amit persze nem küldenek igy saját zsebből csináltatuk meg.Persze nekik azonnal fizettek.
Előre is köszönöm a segítséget!!!

isihawaii # 2010.09.16. 15:32

Szép Napot !
Szeretnék segitséget kérni egy ügyben !
A minap bent voltam egy üzletben és a kocsim a parkolóban.Az üzletnek volt füves területe és egy külsös cég elkezdte lenyirni a füvet,igenám csak a kocsim kis tulzással ugy nézet ki mint a dzsungel ráadásul 4-5 helyen kavics is rápantatt ahol behorpadt.Felvettem a főválalkozóval ő tovább küldött az alválalkozóhoz mert az ő emberei voltak,elmondta megkérdi az embereit mi történt de azt is mondta bárhol olyan lehetett a kocsi nem biztos,h miattuk lett ilyen,de van tanum akik látták.És nem csak az én kocsim másé is olyan lett.
Tudod ez legyen a legnagyobb problémám de hiába vigyázz az ember a saját kocsijára amikor más meg osszeba.....a neki.
Ha nem tududkn megegyezzni akkor mit tegyek??
köszönöm !!!!!

Atis77 # 2010.09.14. 04:59

pocinger
szerintem értékeltesd fel egy márkaszervizben. tuti hogy többet ér az a haverom szétrohadt F-asrtájára 280at fizettek ki és 140 volt a roncsérték, 95 ös de lepüsztult gép volt ugyszinén GTK-s.

pocinger # 2010.09.13. 19:57

De hogyan egyezkedni tök kuka vagyok ehez a témához mit mondjak nekeik?

guba # 2010.09.13. 17:46

240 ezer. Vitathatod, próbálj velük egyezkedni!

pocinger # 2010.09.13. 16:16

Nincs rá mod ,hogy valamit tegyek amivel több pénzt csikarhatok ki belölük? Szerintem abszolut nem tükrözi a 170ezer forint a kocsim értékét.

guba # 2010.09.11. 17:50

A link nem sikerült, de a lényeg, hogy ebben az árban lehet jó állapotú, ilyen típust találni.

guba # 2010.09.11. 17:47

Vitathatod, de nem biztos, hogy érdemes. http://www.hasznaltauto.hu/…_000-4090776

pocinger # 2010.09.10. 14:04

üdvözlök mindenkit
egy honapja belémjött egy auto volt kint a kárszakértö a kocsi gazdasági totálkáros (opel omega b 94 kiadás).
a biztositot töbször hivogattam, a mai nap folyamán megálapitották hogy kifüzetésre kerül a károm. egész idáig nem tájékoztattak rola menyit kapok. mire kiderült hogy 170 ft kapok és a roncsérték 70 forint és ez az öszeg 4 napn belül a számlámon lesz. de ez az öszeg meg sem közeliti a kocsim piaci értékét mit tehetek? elöre is köszönöm

SunshineS # 2010.08.03. 18:24

Tisztelt Fórum!

A következőkben szeretném a segítségüket kérni:

Körülbelül egy hónapja véletlenül beletolattam egy autóba egy parkolóban.Kezdő vezető vagyok,bepánikoltam,és elhajtottam.Barátnőmmel voltam,akinek a nevén van az autó.Tudom,hogy nem szabadott volna ilyet tenni,de hibáztam.Most előkerült a kocsi tulajdonosa.Kérdésem igazából csak annyi lenne,hogy milyen opcióim vannak?(1 hónapja végzetem a főiskolán,jelenleg munkanélküli vagyok).
A válaszokat előre is köszönöm!

n.gabor75 # 2010.07.19. 21:58

Tisztelt Fórum!

Segítségüket szeretném kérni az alábbi kérdésekben:

4 hete összetörték 96-os évjáratú autómat. A Biztosító 2 hétre rá mondott egy egyezségi összeget 115e Ft-ot, melyet nem fogadtunk el, és kértük, hogy küldjék el a kárrendezéssel kapcsolatos számításokat. Ez mind a mai napig nem történt meg. Többszöri telefonálgatás után mondtuk, hogy kénytelenek leszünk a felügyeleti szervhez fordulni, mely hatásosnak bizonyult. Még aznap közölték - visszahívtak-, hogy az autó kárkori értékét 195e Ft-ban határozták meg (gazdasági totálkárra vették). Ezt nevetségesnek tartottuk, mivel ezen évjáratot 300e Ft felett árulják. Erre 3nap mulva jelentkeztek ismét,hogy felülvizsgálták számításaikat, és a fenti összeget 221e Ft-ra módosították. (Mindez szóban, telefonon, semmi hivatalos levél).

Kérdés:

1. az autó kárkori értékét mi alapján kell a Biztosítónak meghatároznia, erre van-e vmilyen törvény, rendelet, jogszabály?
Hogyan tudom érdekeimet érvényesíteni, hogy "közel" a piaci árat megkapjam, mivel a 2009. évi LXII. törvény-ben nem találtunk erre vonatkozó leírást.
(A törvény 31-es paragrafusa kimondja, hogy 15 napon belül a Biztosítónak megfelelő kárrendezési ajánlatot kell adnia, ha az összes dokumentum a rendelkezésükre áll.)
2. Mennyire hivatalos a telefonos tájékoztatás?
3. Ha bérautót szeretnénk igénybe venni, akkor azt hogy téríti a Biztosító.

Gyors válaszukat előre is megköszönve.
Tisztelettel:
n.gabor75

Atis77 # 2010.07.14. 07:49

Betty mami

Mabiszhoz kell fordulni ha a rendőrség lezárta az ügyet. A térfigyelőkamerától ne várj sokat mert a képük nem nagyon értékelhető, még napsütésben sem.

Üdv Ati

Betty mami # 2010.07.07. 15:11

Tisztelt Fórumozók!
A problémám a következő:2010.07.06.-án egy parkolóban hagyott járművünkbe belmentek.A sofőr nem hegyott betétlapot,angolosan távozott.Mivel esteledett és szemerkélt az eső,visszaérkezve a parkolóba ezt nem vettük észre,csak haza érkezvén tünt fel a sérülés.Először felháborodtunk,elkeseredtünk,majd teljes tanácstalanságba estünk.Aztán el kezdtünk gondolkodni az esetleges lehetőségeinken.Beugrott hogy a parkoló közelében térfigyelő kamera van.Igen ám de mivel el hagytuk a hejszint nem hittem volna hogy egyáltalán valaki foglalkozni fog az ügyünkkel a rendőrségen.Hát mondhatom hogy pozitívan tévedtünk.Pótlólag felvették a jegyzőkönyvet,nagyon készségesek voltak.Viszont ami elkeserítő,az az a tény,ha nem lesz meg az elkövető,a kb. 100 000 Ft.körüli kárunkat nem fedezi senki!Vagy van erre valami alap,amiből az ilyen károk kerülnek rendezésre?Kérem aki bármilyen ötlettel,tanáccsal tud,segítsen!Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.08. 09:07

Szolgálunk és védünk! :)

bladerunner # 2010.06.08. 08:53

Köszönöm a gyors választ :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.08. 08:52

Ha más kizáró ok nincs, akkor a működtetés közben a gépjárművel okozott bármilyen vagyontárgyban - sőt, személyek egészségében, testi épségében - okozott kárra kozkázatban áll a felelősségbiztosító.

bladerunner # 2010.06.08. 08:49

:D
Ez jó.

Tehát ha működő autó egy parkoló autót húz meg akkor a kárt fedezi a biztosító?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.08. 08:27

Igaz, de úgy, mint a jereváni rádió hírei.

A parkoló autó által okozott kárra nem nyújt fedezetet a kötelező felelősségbiztosítás.

bladerunner # 2010.06.08. 08:14

Üdvözlet mindenkinek :) !

A kérdésem az, hogy apám néhány napja meghúzott egy parkoló autót. Cetlit hagyott, és a másik autó tulajdonosa most jelentkezett.

Korábban hallani lehetett olyan történeteket, hogy a parkoló autóban okozott kárt nem fizeti ki a biztosító (mivel, hogy akkor éppen nem üzemszerűen van használatban az autó).

Kérdésem, hogy ez így van-e vagy városi legenda?

Köszönöm a segítséget.

ompis # 2010.04.21. 11:43

Köszönöm a válaszokat - én is ezt gondoltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.21. 09:48

Pontosan erre. :))

guba # 2010.04.21. 09:38

(nyilván hiszen Pl.:a 6 éves karosszéria elemek újracserélésével jobb lett az autója mint volt)

Erre gondoltál, Béla?
Mert ez, valóban egy szopatós duma. :-))

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.21. 07:16

Érdemben igazad van.
De a biztosítók típusdumáját te is beszoptad.