Motorszám probléma


Atti71 # 2021.08.24. 15:21

UDV!
Adott egy 2009 VW golf aminek a forgalmiában a motorszám rovatban csak egy RR bejegyzés van. Ami biztos, hogy ez nem a motor száma, és nem is a motor kódja. A szervíz szerint a motor kódja az CCZB. Eredetvizsgán 3x volt az vautó 2019 óta. Az ügyfélkapun lekérdezve mindig ez volt bejegyezve. Akkor ez most milyen kód? Hogy kapta? Miért?

Csabi841210 # 2021.01.17. 12:21

Az előző eredetvizsgán sem fotózták a motor számot 2016 ban! Ennyit a hatósági vizsgálat ról! Ráadásul a szervíz papírokon is a régi motorszám szerepel!

drbjozsef # 2021.01.17. 11:32

Csabi,

Ezt egyrészt nem én írtam, másrészt nem ezzel részével értettem egyet, harmadrészt másról volt szó, még meg se kapta a vevő de már fennakadt az autó az eredetvizsgálaton. A többi stimmel. Ja, nem.

De jó, igazad van, egy motorszámot nem egyszerű ellenőrizni minden autón. De én azért csak megtenném, ha milliókat adok ki egy autóért.

ezmostmi? # 2021.01.17. 06:19

Én mikor eladtam az autómat , közöltem a vevővel , hogy most megyünk együtt az eredetvizsgára , utána az okmányirodába átiratni - ha jó , viheti , ha nem jó , akkor neki nem eladó! - Ez mindegyikünk érdeke, megértette , azóta sincs gond vele.

Csabi841210 # 2021.01.16. 19:25

drbJózsef azért neki igazat adtál lejebb idézet:
Szerintem két külön dologról beszélünk. Ez nem műszaki érvényesség, állapot kérdés, hanem eredetiség igazolás, ami nélkül nem lehet a tulajdonosváltozást bejegyezni.
Ezeket csak a megfelelő vizsgálat során lehet igazolni, a vevőnek szemrevételezés, vagy az okiratok ellenőrzése során nincs lehetősége, de még akkor sem, ha szervizben ellenőrizteti.
És itt a pont

Csabi841210 # 2021.01.16. 18:51

Ha valakiben nincs ennyi gerincesség hogy közölje ha valami nem stimmel a jármű papírjaíval számítson a lebukásal és a következményeivel ennyi!

Csabi841210 # 2021.01.16. 18:45

Hogyan elenörizzem amikor az eredetvizsgásnak is szerelő álmából különböző burkolatok eltávolítása után fért a motorszámhoz? Vigyék magammal egy csaápos emelőt?

drbjozsef # 2021.01.16. 18:25

A kérdésem az miért nem közli az eladó ha eltér a motorszám?

Mondhatná, de aki úgy vesz autót, hogy az azonosítójeleket nem ellenőrzi, az azért egy kicsit meg is érdemli.

Csabi841210 # 2021.01.16. 18:09

Én is ugyanebben a cipőben járok csak vevőként. A kérdésem az miért nem közli az eladó ha eltér a motorszám? Ráadásul az én esetemben nem is tipusazonos motort rakott bele! Hab a tortán euro3 helyett euró2 rakott bele a közlekedési felügyelet nem jegyzi be ezt a motort mivel minden jogszabálynak ellentmond! Az eladóval nem tudom felvenni a kapcsolatot mivel nem veszi fel a telefont sem! Én megyek az ügyvédhez onnan a rendörségre! Eladott nekem egy kasztnit!Had pusztuljon a férgese!

alfateam # 2021.01.15. 18:38
F.józsef190 # 2021.01.15. 18:30

De nekem az a kérdésem hogy van egy autó aminek a forgalmi engedélyben a régi motorszám van és én idő közben vettem magánkéztől egy használt motrot de nem írtunk adásvételit se számla semmi ő ide adta a motrot én a pénz utanna elvileg szerelemhez aki bele rakta de ö se adott semmit hogy azt a motrot bele rakta az automba amit vittem neki amiben megegyeztünk oda adtam neki és én előttem de én ezt sehol nem jegyeztettembe nem vittem el semmi hivatalos helyre csak úgy járkálni vele hogy a forgalmi engedélyben a régi motorszám szerepel mit kaphatok érte ha feljelentést engem ezért mert van egy olyan emberke aki fel akar mit kaphatok ezért én a választ előre is köszönöm

Atis77 # 2021.01.15. 11:48

Miért is jelentenének fel ezért. Nálam már 10éve nem néznek motorszámot, csak mikor szólok a vizsgán hogy cserés volt a motor. Ott bemutatom a szmlát vagy adásvételit és adatlapra levizsgázik az autó mejd kap új okmányokat. de ezt is csak akkor ha be van jegyezve a szám is a forgalmiba ha csak kód van akkor nem is foglalkozok vele. Természetesen tipus azonos motor esetében.

F.józsef190 # 2021.01.15. 10:22

bermuda haromszog
semmi nincs rola egyáltalan nincs rolasemmi csak ugy benne van ha frljelentek mit kaphatok erte?

F.józsef190 # 2021.01.14. 18:14

Üdv van egy autom at van mar iratva menetkozben motor cserét csinaltattam de nincs sehol bejegyzve a régi motorszam van a forgalmiban mit kaphatok erte ha feljelentenek a rendőrségen?

Atis77 # 2020.05.13. 07:24

Adj nei adsvételit a te nevedről és akkor nincs gond. Beírjk az uj számot.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.11. 13:09

Elírtam.
Helyesen: felkeresed a eladót...

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.10. 18:14

Dafka98

Ha tényleg nem kamu a motor és valóban csak elkeveredett a számla vagy az adásvételi, legjobban akkor jársz ha felkeresed a vevőt és kérsz tőle egy másolatot, mert egyébként jó nagy szarban vagy...

Szomorú örökös # 2020.05.10. 13:36

Dafka98

Ha újra forgalomba akarja helyezni akkor is kellene igazolni valamivel?

Szerinted???

''Mi a teendő? Milyen hátrányom lesz/lehet belőle?

Hát pl. az, hogy vissza kell venned azon az áron, amelyen eladtad, mivel a vevő szinte egy percig sem tudta használni rendeltetésszerűűen, amiért ugyebár vette. Utána lesz egy olyan autód, amely ki lesz vonva a forgalomból egészen addig, amíg meg nem találod a motor számláját.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.10. 13:07

Szerinted sikerülni fog neki újra forgalomba helyezni, anélkül, hogy igazolná, honnan van az új motor?

Dafka98 # 2020.05.10. 12:07

Üdvözlöm!
Eladtam az autómat 2 hónapja, amibe az utolsó műszaki vizsga után motor csere volt , amit én nem irattam át a forgalmiba.
Most az új tulaj 2 hónap után keresett hogy az eredet vizsgán ez kiderült igazoljam valamivel a motort mert el tér a motorszám.
A bontott motorról nem találom a számlát , adásvételit.
Közben kapott egy levelet, mivel le telt az x nap a vétel óta kivonják a forgalomból az autót.
Ha újra forgalomba akarja helyezni akkor is kellene igazolni valamivel?
Mi a teendő? Milyen hátrányom lesz/lehet belőle?

drbjozsef # 2018.12.03. 10:48

Igazad van.

az eredetiségvizsgálatnak meg kell előznie a szerződéskötést.

Pedig ez teljesen evidens lenne.

wers # 2018.12.03. 09:29

Szerintem két külön dologról beszélünk. Ez nem műszaki érvényesség, állapot kérdés, hanem eredetiség igazolás, ami nélkül nem lehet a tulajdonosváltozást bejegyezni.
Ezeket csak a megfelelő vizsgálat során lehet igazolni, a vevőnek szemrevételezés, vagy az okiratok ellenőrzése során nincs lehetősége, de még akkor sem, ha szervizben ellenőrizteti. Ezért vannak a vizsgaállomások.
Ki van zárva.hogy egy tulajdonjog átruházási szerződésben lehet úgy fogalmazni, hogy az eladó nem felel az eredetiségvizsgálat eredményért. Nonszensz lenne.

de idézek:

A jármű előzetes eredetiségvizsgálatának törvényi definíciója szerint az olyan hatósági eljárás, melynek célja a járművek azonosító adatai és a jármű okmányok valódiságának megállapítása. A vizsgálóval szemben támasztott jogszabályi követelmény, hogy megfelelő eszközök alkalmazásával a gépjármű eredetiségének megállapításában a hatósággal közreműködjön a bűncselekményből származó gépjárművek, gépjárműelemek (karosszériák, alvázak, motorok) forgalomba helyezésének, tulajdonjogot érintő jogosulatlan megváltoztatásának megakadályozásában.

Abban egyet értek, hogy nem egészen pontos a megfogalmazás, az eredetiségvizsgálatot a vevő is és az eladó is kérelmezheti, mindkettő lehet ügyfél, de ez az eladót szerintem nem mentesíti. De az biztos, hosszú és rögös pereskedésnek néznek elébe. Főként ha beleszámítjuk, hogy maguk a vizsgaállomások is némi hibaszázalékkal dolgoznak.
Biztos egyértelműbb lenne, ha úgy szabályoznák, hogy az eredetiségvizsgálatnak meg kell előznie a szerződéskötést. Na ezért a kereskedők már lázadnának is.

drbjozsef # 2018.12.03. 07:12

Normális?
Nem. Vehetsz roncsot is, érvényes forgalmi nélkül, miért ne?

Mondom : a szerződésedet nézd át alaposan. Van benne bármilyen utalás papírokra, vizsgára ?

mtompo # 2018.12.03. 05:42

A kereskedőtől kapott autót egyszer sem kaptam meg, tőlük nem hoztam el. Egy hónapja csak várok rá. Mindez a motorszám miatt. Az utolsó telefon beszélgetésünkbe a kereskedő azt mondta, hogy ott az autó, elvihetem. Ő csak jófejségből intézi el nekem hogy a papírok renbe legyenek.
Ezért is kérdeztem itt, hogy nem úgy lenne normálisan hogy az autó papírjai rendbe vannak? Amenyiben nincsenek rendbe, úgy a kereskedőnek kutya kötelessége rendbetenni, és csak az után eladni a járművet? Ha nem így tett, és ezzel húzta az időt, eddig egy hónapot, és még most is plussz 3 hetet mondott, akkor jár nekem ezért valami kártérítés? Mondjuk valami költséget átvállal, vagy új gumikat rakat rá stb.

ezmostmi? # 2018.12.01. 17:32

...az eredetvizsgáért mindig az eladó szavatol,független attól,hogy ki fizeti annak költségét,,,,miért kellene a vevőnek tudnia-bizonyitania,hogy lopott-átütött számú,esetleg hamis papiros jószágot vesz,,,de valóban kellene ismerni a szerződéstartamot,amit neked úgy kellett volna átvenned,hogy a kereskedő elismeri benne a valótlan adatot,mert ha anélkül elvitted,időközben Te is átüthetted már a számokat,független attól,hogy nem volt érdekedben,,igy nehéz bizonyitani ennek eredetét,,,főleg,ha az ezelőtti pár éves eredetvizsga is rendben volt,,igy még bajod is lehet ebből a herce-hurcából...