Forgalomból történő végleges kivonás. De hogyan??


nonolet # 2017.09.29. 19:10

Bontó papír nélkül NEM fog menni a végleges kivonás.

-

Nem szép dolog, de add el egy romániai neppernek...
Csak papíron.

(némi zsebpénzért megveszi és eltűnik a nevedről)

Minc # 2017.09.29. 09:28

T Fórum!

Szeretném megkérdezni, ha bontási papír nélkül kellene személygépkocsit forgalomból végleg kivonatni mennyi lenne a környezeti bírság?

/Zugszerelő tulajdonképp ellopta a roncsautót..., nem tudunk adásvételit kötni, a roncs meg már nincs meg, ez a dilemma./

Jelenleg forg-ból ki van vonva.

Előre is köszönet a segítségért.

wers # 2017.05.11. 17:44

Mit értesz azon, hogy "átadtam"?
Gyanitom, a kocsi még most is a te tulajdonod közigazdaságilag, igy igen, minden költség téged terhel.
Egyébként, hogy miben egyeztetek meg, azt te tudod, mi nem.

dobrin # 2017.05.11. 16:08

Tisztelt oldal!
Leírhatom a problémát? Nem fizetett biztosítás miatt határozat a kormányhivataltól amennyiben nem, akkor végleg. Ok. Leadva forgalmi, kért rendszám, a törzskönyvet nem kérték. Most továbbhasznosítás céljából jött egy "uriember" akinek átadtam a szgk.t. Viszont kéri a bontási engelyézhet kötött adatokat, pedig az Ajándékozási szerződésben mindent leírtunk, átadtuk a határozat másolatát is. Van vki jogértő, hogy a végén még én fizetek, hogy kaszál a bontóban, s velem fizettet mindent?

dobrin # 2017.05.11. 15:51

leírhatom a problámát, vagy két soronként kitessékelnek
?

dobrin # 2017.05.11. 15:49

Tisztelt Cím!

Lehet mást is érdekel, de mondom a történetet röviden.
Van egy kocsi, ami után nem fizettem biztosítást. Kaptam egy

alfateam # 2017.04.19. 15:14

A motorszám is egy magyar hülyeség, kopó alkatrész mint egy gumi.” Ejnye...

Atis77 # 2017.04.19. 14:50

Amennyiben a típust gyártották azzal a motorkóddal amit be akar építeni, és a környezetvédelmi besorolása nem rosszabb, akkor legálisan is be lehet építeni,de illeték köteles. Az átalakítási kérelem kb. 10e ft . A származást elég adásvételi szerződéssel igazolni. Ami meg a kinti forgalmikat illeti 90%-ban csak kód szerepel a motornál szám nem. A motorszám is egy magyar hülyeség, kopó alkatrész mint egy gumi.

Vadsuhanc # 2017.04.18. 19:43

nonolet

Teljesen igazad van... de egy külföldről behozott ott ideiglenesen forgalomból kivon gépjárműről van szó. Nem magyar. külföldi.

Azt a motort itt hogyan tudja a kérdező legalizálni ugy ahogyan leírta ?

Ez a kérdés..

Vadsuhanc # 2017.04.18. 19:32

Tisztelt kérdező!

Sajnos a villanyszerelő ostoba alfateam nem árulta el a jogilag megfelelő választ, így javaslom forduljon ügyvédhez:-)

Az általam adott válaszokat kérem figyelmen kívül hagyni az okosabb és mindenben tapasztalt alfateam válaszai alapján.

Nyugodtan tegye azt amit leírt kedves kérdező alfateam majd megvédi az általa leírt válaszok alapján. ( amit ugyan én még nem olvastam )

Vadsuhanc # 2017.04.18. 17:38

Köszönöm megtisztelő véleményed, hogy mire voltam jó és mire nem.

De azt még mindig nem írtad le mi a válaszod a kérdezőnek? Mit tegyen ?

A kérdezőnek válaszolj értelmesen és ne velem kötözködj!

alfateam # 2017.04.18. 17:33

Belinkeltél egy oldalt, de el is olvastad ?
És te ?!
Még rendőrnek sem voltál jó,ostoba vagy, részemről ennyi,

Külföldi számla vagy adás-vételi szerzodés, és a vámeljárás lefolytatását igazoló okirat,

Vadsuhanc # 2017.04.18. 17:24

Tisztelt alfateam !

Belinkeltél egy oldalt, de el is olvastad ?

Motorcsere nyilvántartásba vétele

Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok, kellékek:

Azt hiszem harmadik csortocska... Motor származásának igazolása ? Milyen módon igazolod a külföldön ideiglenesen kivon gépjármű motorjának Magyarországon történő behozatalár és beszerelését? ( Hol van a behozatai engedély, Hol van a VÁM ) Soroljam ?

Várom megtisztelő válaszod.

wers # 2017.04.18. 17:23

Na, egy biztos, az okmányirodát nem nagyon fogja érdekelni, hogy beépithető-e. Abban nem fognak segiteni, sőt... az nem az ő feladatuk. Van ott elég más. Magam részéről leitram, mit kell tenni.

Szomorú örökös # 2017.04.18. 17:14

alfateam

És miért-ne lehetne nagyobb teljesítményű motort beletenni?!

Amilyen motorkódú motor volt a forgalmi szerint az autóban, csakis ugyanolyan motorkódú motort lehet benne csere útján beszerelni, ez ilyen egyszerű. Azt az autót, ami a kérdező birtokában van, egy bizonyos motorral helyezték forgalomba, csakis ugyanilyen motorral lehet a cserét megvalósítani.

alfateam # 2017.04.18. 17:02
Vadsuhanc # 2017.04.18. 17:02

Tisztelt wers !

A Te szavaidat azért fogadom el, mert én is ezt írtam. Be kell menni az " okmányirodába " és elmondani mit szeretnék. Van hivatalos ut, de nem az amit a kérdező leír.

És még ott van a behozatal a motorral kapcsolatban.

Vadsuhanc # 2017.04.18. 16:59

Tisztelt alfateam!

A hülyeség kérdésre.

Az a motor egy külföldön „ideiglenesen kivont” járműből származik a kérdező állítása alapján.

Hogyan és milyen módon igazolod azt, hogy a tulajdonodat képezi? ( hogyan került Magyarországra )

Köszönöm megtisztelő válaszod !

wers # 2017.04.18. 16:56

Megismétlem, igen, lehetséges. Megfelelő körülmények mellet egy gépjármű visszahelyezhető a forgalomba.

alfateam # 2017.04.18. 16:42

. az, hogy motort cserél benne "
Ne beszélj már hülyeségeket, miért volna bűncselekmény egy motorcsere.
És miért-ne lehetne nagyobb teljesítményű motort beletenni?!
Bemész egy autószalonba és ugyan-azt a típust legalább 4- féle motorral megrendelheted.

Vadsuhanc # 2017.04.18. 16:38

Tisztelt alfateam!

A kérdésimre a válaszaidat szeretném megkapni.

Azt, hogy nem értesz hozzá a válaszaid hiányában én is le tudom írni !

Köszönöm ha kérdéseimre megtisztelő válaszod érkezik jogilag megalapozva! Addig ne vitatkozzunk rajta ki ért hozzá vagy ki nem.

A kérdezőnek egyébként mit javasolsz ?

Tisztelettel irányodban.

Szomorú örökös # 2017.04.18. 16:27

alfateam

Például, mi bűncselekmény szerinted?

Pl. az, hogy motort cserél benne - ráadásul nem is típus-azonosat szeretne beletenni - majd még ráadásul az a gondolat is felmerült benne, hogy átteszi a saját kasznit a behozott autóra és utána úgy akarja minden extra plusz költség nélkül forgalomba helyezni ismét.

Anno amikor nekem rommá tört egy autóm, akkor elég mókás volt, mert egy RENDŐR tette azt a javaslatot, hogy próbáljam meg egyben eladni, mert nagyon sokan így legalizálnak külföldről behozott autót, hogy először motorcserét jelentenek be, majd később kasznicserét és máris a behozott autóra ott van egyben egy legális engedély. Nos, ez is akkoriban bűncselekménynek számított tudtommal és ez azóta mit sem változott.

wers # 2017.04.18. 16:10

Vadsuhanc, én nem olvastam, hogy a kérdező ezt számlák nélkül akarja. Az, hogy ki van vonva a forgalomból, nem probléma. Ugyan már, hány "halott" kocsit kocsit újitottak már fel, voltál már veterán autótalálkozón? Jó buli, főként, ha neked is van egy :))

alfateam # 2017.04.18. 16:06

Szerinted nem aggályos ? HA nem akkor kérlek mond el miért nem mert taluni szeretnék az esetből.

Világos, fogalmad sincs mit lehet legálisan megtenni, de azért biztos ami biztos leírod ezt:
Azt amit leírtál legalább a fele bűncselekmény.

wers # 2017.04.18. 15:58

Van valami olyan út", hogy ne kelljen kétszer papíroznom a kocsit?

Igen, az a lényeg, a hagyatéki végzéssel 15 napon belül menj be az okmányirodába, kezdeményzzétek az eljárást, és egyből kérd az eljárás felfüggesztését. Azt sem az okmányiroda, sem itt senki nem fogja neked megmondani, hogy az a motor beszerelhatő-e, vagy sem. Ha igen, akkor először a közlekedési hatősághoz kell menned, ott vizsgáztatni kell, de szerintem ezt a szerviz tudni fogja.