Utánfutó átíratás körüli dilemma


wers # 2019.08.17. 09:39

Szerintem az eladónak átírás előtt ill. egyidőben be kell jelentenie az elvesztést, pótlás nélkül. Ügyintézőfüggő, mit kér ehhez, egy meghatalmazásnak elégnek kellene lennie, hogy a vevő eljárhasson. Új tartalom a meghatalmazáshoz: nem elég a rendszám, alváz számot is kérnek.

janooos11 # 2019.08.16. 19:21

Üdv! Egy 400kg os utánfutót szeretnék megvenni. De nincs meg a törzskönyv. Szükséges egyáltalán az eladótól? Hisz nekem mint vevőnek úgy is csináltatnom kell.

wers # 2018.12.03. 11:59

Ennyire rossz a tapasztalatod?

Ha késéssel is, de önként íratja át, elszoktak tekinteni a mulasztási birságtól. De ha már felszólítják, mégsem, kivonják a forgalomból, sőt, ha utána még rendőrbácsi is képbe jön, nem olcsó a hanyagság.

alfateam # 2018.12.03. 11:33

nagy valószínűséggel ráncolják csak a homlokukat. Főként ha rátok ismernek hogy voltatok már kétszer. Még a nagyobb kormányablakoknál is szoktak emlékezni.
Kifelejtetted, alattvalóként szíveskedjetek megjelenni...

wers # 2018.12.03. 11:17

kiderült hogy elflejtették ideadni a törzskönyvet, másodszorra pedig, hogy rossz személyigazolványszámot írtak az adásvételi szerződésre

Tehát nem kértétek el a törzskönyvet és nem ellenőriztétek a szem.ig.számot.

csak az okmányiroda dobja mindig vissza az átírást.
Ne vedd személyes sértésnek, csak hiányosan, pontatlanul adtad be a kérelmet.

Szerintem még egyszer ellenőrizzetek le minden adatot, és mihamarabb sűrű elnézéskérések között menjetek be átíratni, nagy valószínűséggel ráncolják csak a homlokukat. Főként ha rátok ismernek hogy voltatok már kétszer. Még a nagyobb kormányablakoknál is szoktak emlékezni.

Adaszi # 2018.12.03. 10:39

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy mi történik akkor hogyha túllépi valaki a 15 napos határidőt az utánfutó átíratásával?
Már kétszer próbáltuk, és először kiderült hogy elflejtették ideadni a törzskönyvet, másodszorra pedig, hogy rossz személyigazolványszámot írtak az adásvételi szerződésre.
Már megcsináltattuk az eredvizsgát, új biztosítást mindent, csak az okmányiroda dobja mindig vissza az átírást.

wers # 2013.07.11. 10:49

nem tudom, soknak tűnik, szerintem 16.000, max. 19.000 lenne, a műszaki vizsgáztatás utolsó felvonása, hogy a forgalmiba bejegyzik az új érvényességet.

Mondjuk műszaki vizsgán is készül "Jármű műszaki adatlap", meg kaptál számlát, abból is ki kell derüljön, mit fizettél. (hívd fel őket)

majd ezek után az okmányiroda is legombol még párezret, egyátalán ér ennyit egy futó? (csak költői a kérdés)

lndigh # 2013.07.11. 10:42

ezek szerint csak az eredetiségvizsgára fizettem ki 34.000Ft-ot?

wers # 2013.07.10. 12:19

jajjjj.... :)

az egy másik pénzhúzós procedura, ott az eredetiséget vizsgálják, és nem a műszaki állapotot
Az a majdani törzskönyvhöz kell.

Keress egy műszaki állomást, pl. Autoklub, de sok van belőle, azt hiszem kérni kellene ideiglenes engedélyt, mivel már lejárt a forgalmi (vagy kockáztatsz), kérsz időpontot, és a forgalmival, futóval együtt levizsgáztatod. Fontos, hogy az vizsgáztathat, aki adott napon a forgalmiban szerepel, vagy kell tőle meghatalmazás, utána használhatod akkor is, ha még nincs a neveden.

lndigh # 2013.07.10. 12:10

pedig a forgalmiba semmit nem írtak!

csak egy hatósági bizonyítvány készült az eredetiségvizsgáról, meg egy "Jármű műszaki adatlap", mindkettő NKH-s bélyegzővel.

wers # 2013.07.10. 11:54

csak annyi, hogy vagy elmegy veled a régi tulaj is, vagy ad hivatalos meghatalmazást, hogy vizsgáztathasd

wers # 2013.07.10. 11:52

a műszaki vizsgáztatáskor a forgalmiba beírják az új érvényességet, ezt nevezik műszakiztatásnak.
Ha nem írták be, akkor nem műszaki vizsgán voltál vele.

lndigh # 2013.07.10. 11:48

Utoljára 2005-ben volt levizsgáztatva, ez lejárt 2007-ben, azóta nem vitték műszakira. Most megvettük, levizsgáztattuk, de nem volt meg a törzskönyve, ezért nem írták át. Semmit nem csináltak, csak kiadták a körözést. Nincs új forgalmi, nincs a nevünkön. Csak a műszaki vizsga papír, a biztosítás meg a körözés kiadásáról szóló jegyzőkönyv van a kezünkben.

wers # 2013.07.10. 11:41

De akkor lentebb milyen műszaki vizsgát írtál?

wers # 2013.07.10. 11:39

akkor műszakiztasd le, utána közlekedhetsz (ahhoz sem kell törzskönyv)

lndigh # 2013.07.10. 11:22

A forgalmi szerint a műszaki lejárt 2007-ben...

wers # 2013.07.10. 11:04

közlekedéshez forgalmi kell, nem törzskönyv

lndigh # 2013.07.10. 10:45

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy utánfutónak nincs meg a törzskönyve, és emiatt köröztetni kell, (amit az okmányirodában már el is indítottunk), de a műszaki vizsgája megvan, és biztosítása is, akkor lehet-e használni? Tehát egyedül az átírás csúszik addig, amíg a körözés le nem zárul.

Ha így igazoltatnak, mi lesz a következménye?

Köszönöm, üdv

Döncigen # 2012.02.01. 05:41

Tiszteletem!
Azért én nem lennék túl nyugodt.
Átírás elmulasztása: szabálysértési bírság, vagyonszerzési illeték megfizetésének elmulasztása szintén bünti, a dátumokra pedig az igazat, abból még nem lett baj soha. Én mielőbb rendezném.

Soundcraft # 2012.01.31. 16:29

És ha esetleg az eladó (Cég) sem jelentette, akkor mire lehet számítani?

kfgabri # 2012.01.31. 13:05

ha az eladó lejelentette az ügyletet, nem lesz büntetés.
A dátumokat nem kell túlbonyolítani, lényeg, hogy egyezzenek.

Soundcraft # 2012.01.31. 12:17

Tisztelt szakértő urak!

Én tavalyi évben (2011 04.hóban) vásároltam egy utánfutót.

Sajnálatosan elfelejtődött az átírása egyéb gondok miatt.

Elkezdtem a kálváriát, a biztosítónál idén januárban kifizettem a fedezetlenségi díjat, így már rendelkezem KGFB szerződéssel az utánfutómra.

Az okmányirodában viszont nem fogadták el az adásvételi szerződésemet, azt kérték, hogy a hivatalos formanyomtatványon kitöltve ugyanazokkal az adatokkal adjam le.

Viszont most látom, hogy a hivatalos nyomtatványon 4 féle dátum van.
Okmányok átadása-átvétele; Adásvételi szerződés hatályba lépésének napja; A jármű a vevő birtokába kerül; és végül adásvételi szerződés kelte.

A következő volna a kérdésem:
ha a Jármű a vevő birtokába kerül dátumhoz pl a biztosítási szerződés kötésének napját írnám, akkor mi történne.
Arra vagyok kiváncsi, hogy azért mert ezidáig nem írattam át, milyen bűntetésre számíthatok, ill. hogy kerülhetném el, vagy csökkenthetném...