Kiskorú nevére szeretném ajándékozni autót.


wers # 2020.08.17. 09:06

Ja, hogy nem családtag zárójelben a lényeg. :) majd felébredek lassan.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.17. 08:52

Hé, hé, hé. A kérdés úgy szólt: hogyan lehet üzemben tartó valaki ( nem családtag! )?

wers # 2020.08.17. 08:30

KGFB-t pedig miért kötne a jogosítvánnyal nem rendelkező kiskorú tulajdonos?

Nem köt. De akkor nem lesz a kocsi forgalomba helyezve. Kell egy üzemben tartó aki szerződik, ha használni akarják. A kérdés az volt, hogy lehet-e üzemben tartó kiskorú tulajdonos mellett, válaszod, hogy leginkább sehogy. Ezt nem értettem.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.17. 07:28

(Cascoban lehet más a kedvezményezett és a szerződő. KGFB-t pedig miért kötne a jogosítvánnyal nem rendelkező kiskorú tulajdonos?)

wers # 2020.08.17. 06:52

Az ingyenes használathoz biztos, hogy nem járul hozzá a gyámhatóság.

Ja, így értem. Csakhogy nem helyezik forgalomba üzembetartó nélkül az autót. Vagyis biztosítás nélkül, ha találnak biztosítót aki kiskorúval szerződne.... (a biztosítás.hu vagy egyéb oldalon a szerződő életkora most 2002-nél indul lefelé)

Egyébként mintha már az adás-vételhez is kevés lenne a kiskorú aláírása.

(tapasztalat szerint csak elsőre tűnik jó ötlenek kiskorúra irtani vagyontárgyat, főleg autót)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.17. 06:43

Az ingyenes használathoz biztos, hogy nem járul hozzá a gyámhatóság. Tehát legfeljebb akkor, ha fizet az üzembentartó a tulajdonos gyereknek. Például bérleti szerződés alapján.

wers # 2020.08.17. 05:50

Leginkább sehogy, esetleg jó pénzért. (L. még: bérlet.)

Ezt mire értetted?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.16. 16:18
  1. Gyámhatóság hozzájárulása. Ha csak nem nagyon olcsó.
  2. Leginkább sehogy, esetleg jó pénzért. (L. még: bérlet.)
Laca22 # 2020.08.16. 15:47
  • kiskorú személy tulajdonában lévő autó megvételéhez plusszban milyen iratok szükségesek az adás-vételin kívűl?
  • van-e formailag más kritérium esetleg az adás-vételin?
  • kiskorú személy tulajdonában lévő autón hogyan lehet üzemben tartó valaki ( nem családtag! )?
drbjozsef # 2019.10.11. 12:55

prof laikus,

Az vesz neki aki akar, és azt amit csak akar, akár a milliárdos kastélyt is, csak ezt feltétel nélkül tegye, annak tudatában, hogy onnantól az a gyerek vagyona, az ő érdekei lesznek az elsők, és ezt a gyámhivatal kőkeményen tartani is fogja. Szinte (!) akkor is, ha a szülők a híd alá kerülnek...

prof laikus # 2019.10.11. 10:09

wers

ha már ekkor érdeklődést kelt a babám auto ügye?

mégis miből gondolod, hogy én veszem, van két szülője, nagyszülei is vannak stb.....


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

drbjozsef # 2019.10.11. 07:04

prof laikus,

Ha a gyerek nevére veszed, akkor jogilag ajándékoztad. Végrehajtás esetén elvehetik. Egyébként pedig, bármilyen változtatáshoz a gyámhivatal beleegyezése kell majd.

Nem tudsz semmilyen kiskaput nyitni erre. Vagy adod, vagy nem.

wers # 2019.10.11. 04:24

beíratom a forgalmiba,

ill. a baba "sofőrös autót" szerzett be az adás-vétel során

Sok csodát láttam én már, de ilyent még nem.

Hivatalból ilyen bejegyzést nem fognak beírni, de sok értelme nem is lenne. Esetleges eladásnál a gyámügyet nem igazán hatná meg.

Egyébként ha valami végrehajtás kikerülése a cél, az sem jön be, egyértelmű, hogy a 7 hónapos kis manócska nem rendelkezik önállóan ekkora összeggel, te veszed a kocsit.
Fedezetelvonó gyanús a történet.

prof laikus # 2019.10.11. 00:37

Hogy ne legyen mit akadákoskodni esetlegesen a gyámhatóságnak, beíratom a forgalmiba,

ill. a baba "sofőrös autót" szerzett be az adás-vétel során


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2019.10.09. 10:24

bonyolítja ez, ha egyáltalân lehetséges, az adás - vételt?

A vételt nem, de később az esetleges eladását igen kellemetlenné teheti a gyámügy, akár meg is akadályozhatja, vagy megszabhatja mit tehettek a vételárral.

(általában később igencsak megszokták bánni az ilyen "okosba" döntéseket)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.09. 10:18

Akadálya nincs. De hogy praktikus lenne...

(Azért a gyámhatóság hozzájárulására alighanem szükség lesz.)

prof laikus # 2019.10.09. 10:13

Párommal, nem házastársammal, autó vásárolunk. Praktikus okokból 7 hónapos gyermekünk nevére szeretnénk. Van ennek akadálya?

Természetesren az üzemben tartó felnött lenne.

Mennyiben nehezíti / bonyolítja ez, ha egyáltalân lehetséges, az adás - vételt?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2017.02.21. 08:47

Dr.Attika helyesen irja, mindegy, hogy tulajdonos, vagy üzembentartó. Ezen ez nem változtat, ha valakit mégsem büntetnek meg, az csak szerencse.

Ezen túl még kéréds, mennyire van kedve valakinek a gyámüggyel hadakozni, ha p. el akarja adni a kocsit?

Dr.Attika # 2017.02.21. 07:59

Ettől az osztrák rendőr még ugyanúgy büntet. Osztrák autót kell venni vagy lízingelni . Olcsóbb az üzemeltetése,fenntartása.

Atis77 # 2017.02.21. 06:21

Lehet kiskorú nevére autót venni, de kell egy üzembentartó.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.20. 19:03

Nem éppen precíz jogászi megfogalmazás - de igaz.

Bea1 # 2017.02.20. 19:03

Kiskorú nevére kötnek kfb-t???

Pety # 2017.02.20. 18:49

Üdvözlöm!
Olyan ügyben szeretnék tanácsot kérni,hogy Ausztriában dolgozom,két éve. Ideiglenes lakcímem van,minden hétvégén járok haza a 7 éves kisfiamhoz,mivel elváltam. Autót készülök venni,de nem szeretném Osztrák rendszámosra. Viszont Magyar rendszámos autóval megbüntetnek... A kérdésem az lenne,hogy vehetem e a kocsit a kisfiam nevére,és használhatom e úgy kölcsönadási szerződéssel,mivel nincs más családtagom.? Ha nem,akkor milyen módja van ennek? Válaszát előre is köszönöm!

Kissanyi # 2016.07.18. 09:13

Tisztelt Ügyvéd Úr / Hölgy,

Az autómat szeretném a 7 éves gyermekemnek ajándékozni. Kérdésem, hogy üzembentartóként maradhatok-e, így aztán maradhat-e a kötelező biztosítás is, ami jelenleg az autón van.
További kérdés a tárgyban, ha majd egyszer szeretnénk az autót eladni, milyen jogi bonyodalmakkal kell számolnunk, ha a gyermek akkor is még kiskorú.
Előre is köszönöm a válaszát.

Kissanyi

kiszacsek # 2013.12.25. 18:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Vásároltam egy opel calibrát 1 éve amit a 6 éves kisfiam nevére írattam,mivel nem akartam hogy lefoglalják a tartozásom miatt.Szeretnénk eladni az autót,és egy drágábbat venni. Voltunk bent a gyámügyön 2 hónapja, ott azt mondták, ehhez a gyáműgy beleegyezése szükséges, de ez hosszadalmas procedura ,és valószinűleg nem fogják enedélyezni, mert ha el is adnánk, akkor a pénzt a gyerek számlájára kéne utalni amit a gyáműgy felügyelne. Mondta a gyámügyes hölgy hogy már nem vesz fel jegyzőkönyvet h az autó a kiskorú nevén van, mert jövő év elején változni fog a törvény,hogy már nem a gyámügy fog rendelkezni a kiskorú vagyonával hanem a szülő. Érdeklődni szeretnél, h tényleg lessz-e ilyen uj törvény jövőre, és ha igen mikor? Köszönöm szépen előre is a választ!