üzembentartói szerződés


guba # 2010.03.29. 18:23

Má mér ne lenne???

Dr.Attika # 2010.03.28. 21:30

Nem. Üzembentartói jog nincs, csak üzembentartói kötelezettség.

guba # 2010.03.28. 20:40

Igen.

DiamondBack # 2010.03.27. 22:22

Tisztelt fórumozok.
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy én mint a gépjármű tulajdonosa visszavonhatom e a gépjárművemet üzembentartó személy üzemben tartási jogát anélkül hogy ő bármilyen dokumentumot aláírna?

Feleségemtől különélünk. Pár éve vásároltunk egy autót hitelre a hitel az én nevemen van ő a kezese, valamint ő van bejegyezve üzemben tartóként, a törzskönyv letétben van a banknál. Miután szétköltöztünk én az ingóságokkal együtt az autót is otthagytam mondván hogy ő majd fizeti a részleteket. 1 hónapra rá jött egy ügyvédi felszólítás hogy amennyiben nem fizetem be az elmaradt törlesztőrészletet 5 napon belül lefoglalják az autót elárverezik nekem pedig további kb. 1 milliót kell kifizetnem tőketartozásban. Barátnőmmel kifizettük a részletet majd az autót elhoztuk a feleségemtől egy kölcsönadási szerződést írtak egymás között hogy a barátnőm használhatja az autót. Igen ám de ugye a biztosítás a feleségem nevén van illetve ő kapja a csekket aminek a csekkjét nem adja át gondlován hogy ezzel ellehetetleníti a használatot. Innentől kezdődik a kérdés. Miután kértem hogy mondjon le az üzemben tartói jogáról és a forgalmiban én legyek bejegyezve mint tulajdonos (hogy új biztosítást tudjak kötni a nevemre) azt válaszolta hogy nem ír alá semmiféle papírt és nem mond le semmiről. Megtehetem és ezt az ő hozzájárulása nélkül is? Mint tulajdonos van jogom hozzá? Köszönöm a választ

Atis77 # 2010.03.27. 22:12

a vevöt ha van adásvételi téged meg megfujolnak hogy nem jelentetted le

baba32 # 2010.03.27. 14:46

sziasztok olyan kérdésem lene hogy hároméve elatam a kocsim,rá egy honapra irtunk üzembetartoi szerzödést,ami nincs be jelentve az okmányirodába.adás-vételim meg van most gubanc van belőle kit vonhatnak felelöségre.

gbao # 2010.03.14. 21:37

Kedves fórumozók!
Remélem valaki tud segíteni nekem.
Külföldön élek és magyar rendszámú autómat itt (külföldön) szeretném eladni. Az autó magyarországi forgalomból való kivonásához ugye szükségem lenne az autó papírjaira (forgalmi, törzskönyv) ill. a rendszámtáblákra. Ez utóbbival nincs semmi probléma, de az autó papírjaihoz ragaszkodik az autókereskedő, aki megvenné a kocsit.
Holnap után reggel viszem eladni, tudna valaki segíteni, hogy milyen iratot, igazolást kérjek tőle, hogy magyarországon ki tudjam vonni a forgalomból? Vagy elég lenne az adás-vételi szerződés?
Mi a hivatalos módja ennek, mit kell tenni ebben az esetben?
A válaszokat előre is köszönöm.

monalisa1 # 2010.03.14. 14:56

Tőled az üzembentartótól indul a dolog tehát neked kell menned. A tulajdonos csak aláírva a kettőtök közt születendő megszüntetési szerződést.

Vidd a kocsi papírjait.

monalisa1 # 2010.03.14. 14:53

Esetleg a hengerűrtartalom alapján 4,5 Ft/cm3 illetékfizetés merülhet fel, de ebben nem vagyok biztos.

Időpont előre kérhető az okmányirodán a konkrét ügyre:
http://www.magyarorszag.hu

Alex3 # 2010.03.14. 14:53

Köszi guba.
Még azt kérdezném hogy az okmányírodába a tulajnak kell menni?

guba # 2010.03.14. 14:45

Írjatok egy megszüntető szerződést és az okmányirodában visszaírják a forgalmit a tulajdonos nevére.

Alex3 # 2010.03.14. 13:52

Segítsetek!Az lenne a kérdésem hogy mi a teendőnk:üzembentartói voltam(forgalmiba be is van jegyezve)egy autónak,most vissza adtam a tulajdonosnak.
Mít kell erről írni?mi a dolgom?
Köszönöm előre is.

pocsimari # 2010.03.12. 16:03

abcess !

Erre a célra a legmegfelelőbb az üzembetartói szerződés.
Ha a szerződésben egy minimális összeg fejében adjátok a jogot, akkor 25% átírási költség van,nincs eredet vizsga.

pocsimari # 2010.03.12. 15:55

Robi
A saját gépkocsit nem adom idegennek üzembetartásra, legfeljebb tovább értékesítési megbízást írok.

pocsimari # 2010.03.12. 15:52

Robi
az üzembetartótól nem vásárolhatjuk meg a gépkocsit, mivel a tulajdonosé az eladási jog.Nincs kiskapu

monalisa1 # 2010.03.10. 09:59

A vagyoni értékű jog ellenértéke fejében történő szerzés során (= üzembentartói jog szerzése során) a maximum 1890 cm3 hengerürtartalomig az illeték 25%-át azaz 4,5 forintot, az azon felüli hengerürtartalomnál 6 forintot kell fizetni. Mindegyikőtök a "csereautó" után fizeti az illetéket.

Az okmányirodában időpont kérhető:
http://www.magyarorszag.hu

"Lisa"
laikus hozzászóló

abcess # 2010.03.09. 19:32

Sziasztok!
Családon belül szeretnénk a hugommal autót cserélni, az átírás költségeinek megkerülésével. Megoldás ilyenkor az üzembentartói? Mivel jár ez egyáltalán? Ilyenkor mi terhel kit?
köszi a segítséget!

guba # 2010.03.09. 16:26

Az üzembentartónak kell fizetnie a súlyadót, és addig nem fogják visszahelyezni a forgalomba, amíg nem rendezi valaki a tartozást.

Bettsy # 2010.03.09. 10:23

Sziasztok,

Az autónak magánszemély tulajdonosa és kft. üzembentartója van/volt. Érkezett egy levél a tulajnak, és ennek a kft-nek is, hogy súlyadó nem fizetése miatt (határozat) adják le a rendszámot a jogerőre emelkedést követő 3 munkanapon belül, vagy fellebbezésnek van helye 10 munkanapon belül.

Az autó a fenti levél megérkezése előtt más cég üzembentartása alá került, okmányirodában, forgalmiba még nincs bejegyezve, de 15 napon belül vagyunk.

  1. Kivonható -e a forgalomból az autó, ha már más volt az üzembentartó?
  2. Mikortól lesz jogerős a határozat? (a levél erre utaló szöveget nem tartalmaz)
  3. Behajtható-e a tulajonoson vagy az ÚJ üzembentartó cégen a súlyadó?

Köszi
B.

monalisa1 # 2010.03.06. 19:00

A lejárt műszaki okán a saját kormány és fék stb. üzembiztonságának hiányában nem lehet vele önállóan közlekedni. Vagyis másik jármű által merev ruddal vontatható a Kresz sebességkorlátozását betartva -valamint utas nem ülhet az autóban, vagy pedig trelleren szállítható.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Binyu # 2010.03.06. 18:27

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy Törökszentmiklóson vettem egy kocsit, levan járva a műszakija, és a nincsen rajta kötelező. Haza hozhatom-e Debrecenbe a kocsit útvonal engedéjel vagy nem? Válaszotokat előre is köszönöm.

szasza016 # 2010.03.05. 16:44

SZIASZTOK!

HA VALAKI CSAK ÜZEMBETARTÓ EGY AUTÓN , NEM A TULAJDONOS,ÉS MÁR CSAK 1. ÉVIG TART EZ A HELYZET, MERT ADDIG VAN FORGALOMBAN A GÉPJÁRMŰ.
EZÁLTAL MIVEL JOGSIJA VAN 12 ÉVE DE MÉG NEM VOLT KOCSIJA, A BIZTOSÍTÁST IS A0 -RÓL KEZDI,DE CSAK EGY ÉVIG LESZ ÍGY MERT A KOCSI MÁR ÖREG.
KÉRDEZNÉM, MENNYI IDŐ UTÁN MENNEK FELJEBB A BÓNUSZ FOKOZATOK?
PL: HA VALAKINEK MÁSIK BÓNUSZBAN VAN , AZ NEM ESHET LE X IDŐ UTÁN HA NEM LESZ KOCSIJA?
MIVEL, A MOSTANI KOCSI UTÁN MÁR NEM LESZ MÁSIK, EGY IDEIG BIZTOS.

KÖSZI A VÁLASZT.

Robi781203 # 2010.03.04. 21:39

Sziasztok,
Jogi jellegu segitsegre lenne szuksegem :-)
A sracnal, akitol megvennem a hasznalt kocsit, uzembentartoival van, ergo nem a o a tulaj, nem az o neven van a torzskonyv.
Ilyenkor mit lehet tenni???
Hogyan vedjem le magam, hogy az eredeti tulaj ne kovetelhesse vissza a kocsit?
(Allitolag van egy blanko adasveteli az eredeti tulaj alairasaval, de ugye en nem neki fizetnek :-) )
Raadasul hitelt vennek fel az autora, es ott mindennek stimmelnie kell!

A masik kerdes:
A srac maganszemely, de beszamitana a jelenlegi automat onerokent szinten uzembentartoival, mert nem szeretne megtartani, de a penz surgos neki (a ket kocsi kulonbozete...)
Itt hogyan tudom levedeni magam? (a kocsimon nincs hitel, stb)

Remelem ertheto volt, koszonom a valaszokat!

guba # 2010.03.03. 19:12

A kölcsöntartozás a te kötelezettséged akkor is, ha eladod az autót. Már, ha egyáltalán eladhatod, mert valószínűleg a kölcsön fedezeteként szolgál és elidegenítési tilalmat kötött ki rá a bank.

monalisa1 # 2010.03.03. 16:33

Pisti55

A gk. tervezett eladása előtt, a hiteltartozás lezárása- egyben átvállalása végett előbb a bankot kell felkeresnetek.

Zárójelben írom: a bank szempontjából nem biztos hogy a vevőjelölt hitelképes...

"Lisa"
laikus hozzászóló