Fórum autók, motorok régebbi elöl     új hozzászólás

Parkolási bírság

Rexor # e-mail 2018.10.05. 15:41

A kérdés, hogy a 8 EUR-t befizetted annak idején amikor a szabálysértést elkövetted (ha elkövetted)? Ha nem két verzió van: fizetsz, ha igazuk van, mielőtt még nagyobb lesz a számla (EU-n belül be fogják rajtad hajtani ezt) vagy ha nincs igazuk egy horvát ügyvédhez fordulsz, mert nem valószinű hogy ezen a fórumon bárki ismerné a horvát jogszabályokat.

marky1972 # e-mail 2018.10.05. 14:43

HORVÁT PARKOLÁS - PULAI ÜGYVÉD (Vinkovic) nem nyugszik.
Ki kapott újabb levelet?

Ma vettem át a pulai ügyvéd újabb fenyegető levelét, melyben már 205 eurót követel (2. és egyben utolsó bírósági eljárást megelőző fizetési felszólítás.

Fizessek be 205 eurót 8 napon belül. 3 éve történt az eset (2015)
205 euró megoszlása (34 euró fordítási költség, 85 euró lekérdezés a gépjárműnyilvántartóból, 41eu postai címlekérdezés, 34 euro postázási költség és csak 8 euro a szabálysértés)
Nagyon gáz! :(

Vadsuhanc #   2018.09.24. 19:57

Angyal1

2018.09.18-án kiküldött 10.000 Ft-os büntetés befizetésére 30 napod van, ha nem fizeted meg akkor a 2012.évi II.törvény 100.§. (2) bekezdés alapján a szabálysértési eljárás lefolytatása céljából a rendőrségnek küldi meg.

A rendőrségnek meg kell állapítania - ha a helyszínen nem állapították meg - annak a személynek a kilétét aki a szabálysértést elkövette. Önmagára és családtagjára nézve senki nem köteles terhelő vallomást tenni.

( ha nem állapították meg a szabálysértés elkövetőjének kilétét a helyszínen akkor rendszám alapján az üzembetartónak küldik meg a felszólítást.)

A szabálysértés elévülése hat hónap.

Szomorú örökös #   2018.09.24. 19:20

Kedves drbjozsef és gerbera317

Nem szándékozom foteljogászkodni, azt meghagyom nektek. :-D

Akkor maradjunk annyiban, hogy én alapvetően erkölcsileg kritizálom a tisztelt kérdezőt, hiszen egy biztonságos vezetésre nem képes állapotban beült a volán mögé és vezetett. Persze hogy valóban vezetett is, azt special itt elismerte, tehát ezt sem lehet kétségbe vonni, felmenteni alóla. De ha útközben ezt az állapotát egy rendőr fedezte volna fel, nos ő nagy valószínűséggel nem csak erkölcsileg kritizálta volna, hanem ott helyben kötelezte volna, hogy hívjon magának betegszállítót és ne vezessen tovább, és ez még a legenyhébb verzió lett volna...szerintem. Az ilyen cselekményre - már bocsánat - nálam nincs mentség. És ha már így vezetett végig, és még meg is úszta, legalább arra figyelt volna, hogy hol áll meg. :-O

Egyébként engem is egyszer munkavégzés alatt megbüntetett a hátam mögött a közterületes, pedig én még oda is mentem egyből, még a bírság-papír se volt kitöltve, de közölte, hogy márpedig időkorlátos várakozni tilosnál álltam meg és nem fogom megúszni a büntetést. Ha cseppnyi jóindulat lett volna benne, akkor hozzá se fog az eljáráshoz, de ő megtette és mindössze a pókos kocsit úsztam így meg. Szóval maradjunk annyiban, hogy aki ahhoz a céghez megy dolgozni, az sose véletlenül teszi, hanem azért, mert megvan benne az „emberi” tulajdonsága, hogy tökéletes droid legyen belőle.

gerbera317 # e-mail 2018.09.24. 18:46

Közterület-felügyelő nem vizsgálódhat a 4. § szerint.

drbjozsef # e-mail 2018.09.24. 18:26

Na most jön a klassikus foteljogászkodás, "no de hát ha mnegállt ottan, akkor oda is ment hogy megállhasson, tehát ment, tehát"...

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

gerbera317 # e-mail 2018.09.24. 17:38

Mindenki átsiklik a leglényegesebb gondolat felett
Talán mert nem lényeges. Ő ott és akkor az autót nem vezette, viszont tiltótábla hatálya alatt állt meg, illetve várakozott.

Szomorú örökös #   2018.09.24. 17:02

Mindenki átsiklik a leglényegesebb gondolat felett, amit a kérdező írt:

2018.05.09-én "megállni tilos" jelzőtáblánál parkoltam. Kórháznàl történt,
a térdemben szakadt keresztszalaggal nem találtam máshol parkolóhelyet

Mit is ír erről a KRESZ?

4. § (1) Járművet az vezethet, aki
b ) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van

Kérdezem én, szakadt térd-keresztszalaggal vajon hogy lehetett biztonságos vezetésre képes állapotban? Lehet inkább örülni kellene, hogy nem ezért suhintották meg és CSAK a tilosban várakozásért kapott bírságot. :-O

Kedves Gabi!

Minden rosszindulat nélkül írtam mindezt, inkább betegszállítót kellett volna aznapra kérni, higgye el, biztonságosabb és „olcsóbb” megoldás lett volna.

drmosza # e-mail 2018.09.24. 16:16

...csak olyan volt...

gerbera317 # e-mail 2018.09.24. 16:07

Bocs, de berumuda hozzászólása nem a "ha... akkor"-ról szól, és Rexor sem erről ír.

drbjozsef # e-mail 2018.09.24. 15:15

Szerintem a "HA...AKKOR" tanácsoknak gyakran van értelmük. Pláne ha a kérdező se igen van a kérdezés művészetének zenitjén.
Amire talán gondolhatsz, "HA (ezlett) VOLNA... AKKOR (amazlett) VOLNA" típusú válaszok (bár mások előre okulása a saját hiba helyett esetén még ezek se feltétlenül feleslegesek).

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drmosza # e-mail 2018.09.24. 14:49
Rexor # e-mail 2018.09.24. 13:54

Nem beszélve arról, hogy a "ha akkor" kezdetű "tanácsoknak" (még akkor is ha helytállóak) maximum a költészetben és a filozófiában van van helyük de nem egy jogi fórumon...

gerbera317 # e-mail 2018.09.24. 12:41

Vedd észre, hogy nem parkolójegyről szól a dolog, hanem tilosban megállt, mitöbb, várakozott!!!

OFF
Azt kéne pofán vágni, aki ezt a topikot ezzel a címmel létrehozta, meg azt, aki a nyitókérdését itt felteszi, meg azt, aki úgy válaszol, hogy maga sincs tisztában vele, hogy a "parkolási bírság" egy nem létező fogalom.
ON

bermuda háromszög # e-mail 2018.09.24. 12:31

Szerintem átvágott.
Ha akkor veszel jegyet 5 percen belül, vagy telefonon indítasz parkolást akkor megúszod.
Azt egyébként is megtehetted volna.

Angyal1 # e-mail 2018.09.24. 10:37

Tisztelt Fórumozók.

Az alábbi témában kérek hozzáértő tanácsot:

2018.05.09-én "megállni tilos" jelzőtáblánál parkoltam. Kórháznàl történt, a térdemben szakadt keresztszalaggal nem találtam máshol parkolóhelyet, mire a vizsgálatról visszaértem a kocsihoz, előttem tette rá a büntetést az autóra, majd előttem le is fotózta gyorsan és közölte velem, ha hamarabb értem volna oda, még tudott volna valamit csinálni. Hmmm.... Na, de nem is ez a kérdésem.
2018.09.18-án küldték ki a 10.000 Ft-os büntetésről a csekket és a felszólítást.
Tehát több, mint 4 hónap múlva.
Jól tudom, hogy 3 hónapon belül ki kell küldeniük az értesítést, mert különben hatályát veszti?

Köszönöm a segítő hozzászólást.
Üdvözlettel: Gabi

F. Laca # e-mail 2018.08.15. 06:47

Azért szöveg-értelmezési problémáid vannak - látom.
faluban te laksz, ahol még a vízdíjat sem szedik be tőled.

1 (egy). Ha Budapest falu, akkor úgy legyen! Nagy falu.
2 (kettő) A telkem vizéről beszéltem - ha nincsen fogyasztásom (logikusan télen nem igazán szokot), akkor a vízszámlám az NULLA!. Ráadásul a telkem is a faluban van, azaz Budapesten.
De te csak hidd, hogy okos vagy!

Kamuzni meg - ugyan minek?
Én lakom itt, és én látom jobban a problémákat.
A külföldieket (és a a néha errefelé járókat meg elvakítja a főváros, a hibák (és a szönyeg alá) a gyakorlatban be sem néznek, így nem veszik észre. Legfeljebb csak akkor, ha egy autóból kiszálláskor simán belelépnek a szarba ... Ami lehet kutyáé, de lehet emberé is. (a kutya nem szokott segget törölni, de ha papir (vagy néha papirzsepi) is van az anyag mellett, az minden bizonnyal nem kutya!

Igaz vizet se kapsz így, de téged ez sem érdekel.”.
Ahol lakom, ott bizony kapok. Kinn a telkemen meg - télen - ugyan MINEK?

bermuda háromszög # e-mail 2018.08.14. 20:22

Engem az az egy dolog érdekelt.
Nonolet értette a kérdést és érdemi választ írt.
Neked ez nem megy

Szomorú örökös #   2018.08.14. 19:25

bermuda háromszög

Döntsd el végre, hogy neked az a nyamvadt jegy a lényeg, vagy az, hogy ne büntessenek meg, amíg a parkolási jogot megveszed? Én legalább a környezetbarát, papírmentes parkolást patronálom, hiszen ezért fát nem kell kivágni, a tiédért viszont muszáj. Mellesleg én is kapok érte jegyet, hiszen ott szerepel a havi számlámban. :-D

Szóval inkább azzal foglalkozz, hogy szabályosan parkolj, ne azzal, hogy kapsz-e érte jegyet vagy nem. Mert amíg ezen lovagolsz, addig megbüntetnek és jóval többe fog kerülni.

bermuda háromszög # e-mail 2018.08.14. 18:58

Látom nem megy.
Mobillal kifizeted a parkolást, de nem kapsz jegyet.
Én a jegyvásárlást kérdeztem.
Mert pont azt akartam kérdezni.
Nem az egyéb alternatívák érdekeltek.

Szomorú örökös #   2018.08.14. 18:30

bermuda háromszög

Ezért tettem fel ezt a kérdést:
„Hogy lehet megoldani ott a jegyvásárlást, ahol nincs türelmi idő?”

És ezért válaszoltam rá, hogy mobillal veszel parkolójegyet az autódra. ;-)

F. Laca # e-mail 2018.08.14. 18:16

természetesen az állításod nem igaz. Nálunk rendszeresen takarítják a közterületet

Ezt valójában honnan tudod?
Laksz valami kis istenháta mögötti kis faluban, vagy laktál régebben Szegeden - de lehet, hogy ott valóban úgy van!

Itt Budapesten viszont TELJESEN más a helyzet - minden kutyatartó hülye a kocsik között szaratja meg az ebét ... avagy - ő maga is ott szarik!
És aztán - mindenütt megvan hozzá a kosz!
Kádárnépe nem igazán foglalkozik a tisztasággal, s az illetékesek sem igazán! Büntetés az persze SOHA nincs, de utána takarítás - az pláne SINCS!
Láttam én már fényes nappal nőt szarni az utcán, a férfiak hugyozása pedig szinte rendszeres! Mert demszky világvárosa és az a nagyfene liberalizmus sajnos ide züllesztette le a fővárost!
Az utcaseprő (ha néhe akad olyan) azzal a nagy seprőjével ... NA hová sepri a szemetet?
Egyenesen bele a csatornába! Aztán amikor néha jön egy nagy zuhé, persze mind el van dugulva.
Itt csupán akkor nem kell fizetni az utcán parkolásért, ha télen olyan nagy a hó, hogy már-már lusták eltakarítani! Egyébként pedig - fizetős ...
A koszban-mocsokban ...
Ha itt lehetne, bizisten küldenék fotókat ...

bermuda háromszög # e-mail 2018.08.14. 16:03

szomorú

Ezért tettem fel ezt a kérdést:
„Hogy lehet megoldani ott a jegyvásárlást, ahol nincs türelmi idő?”

Szomorú örökös #   2018.08.14. 14:23

bermuda háromszög

Te azt mondtad, hogy olcsóbb a jegy, ezért azzal parkolsz. Nos ha amíg elmész jegyet venni, de közben megbüntetnek, akkor vajon valóban olcsóbb lesz? Kétlem...

bermuda háromszög # e-mail 2018.08.14. 13:10

szomorú
Tudom, hogy mit fizetek mobillal és tudom, hogy melyik mikor a drágább, vagy célszerűbb.
És pontosan ezért kérdeztem a jegyre.
Te másra válaszoltál, miközben szó szerint beraktad a kérdésem.
Nekem nem gond, de tudj leállni.