Parkolási bírság


gerbera317 # 2015.11.17. 16:24

Ezzel már többen is próbálkoztak, és mind elbukták. Miközben az ER-Park továbbra is működik, és a fizetési meghagyásai is jogerőre emelkednek.

runningman # 2015.11.16. 10:40

Atomot nekik Lillian.

"A vonatkozó jogszabályok értelmében"

1988. évi I. törvény
a közúti közlekedésről
9/D. §31 (2)32 A helyi közutakon, valamint a helyi önkormányzat tulajdonában álló közforgalom elől el nem zárt magánutakon, tereken, parkokban és egyéb közterületeken járművel történő várakozás biztosítását célzó közszolgáltatást a helyi önkormányzat, vagy a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (a továbbiakban: Mötv.) 16/A. §-a szerinti szolgáltató látja el.

2011. évi CLXXXIX. törvény
Magyarország helyi önkormányzatairól
16/A. §12 A helyi közutakon, a helyi önkormányzat tulajdonában álló közforgalom elől el nem zárt magánutakon, valamint tereken, parkokban és egyéb közterületeken közúti járművel történő várakozási (parkolási) közszolgáltatást

  1. a helyi önkormányzat,
  2. kizárólag e közszolgáltatási feladat ellátására alapított költségvetési szerv,
  3. 100%-os önkormányzati tulajdonban álló gazdasági társaság, továbbá e gazdasági társaság 100%-os tulajdonában álló gazdasági társaság,
  4. önkormányzati társulás, vagy
  5. a közterület-felügyelet

láthatja el külön törvényben szabályozottak szerint.

Az erpark nem felel meg a tulajdonosi feltételeknek, akár én is szedhetném helyette a pénzt. Azért ügyvéddel konzultáljál, az erparknak ilyet SEMMIKÉPP ne írjál, hadd fizessék az eljárási díjakat.

Szomorú örökös # 2015.11.04. 20:09

Lillian

Szerintem te vagy a gépjármű tulajdonosa és üzembentartója egyben, így jogos, hogy a parkolási céget nem érdekli a bérleti szerződés. Csakis polgári peres úton tudod követelni a bírságokat, ehhez már szó nélkül el kell fogadják a bérleti szerződésedet.

Lillian # 2015.11.04. 14:55

Segytségkérés.

Kölcsönadási szerződést kötöttem az autómra. A használója sorban parkolt rossz helyen, több kerületben illetve van egy gyorshajtás is.
A rendőrségnek elküldtem a kölcsönadási szerződés másolatát, el is fogadják azzal nincs gond.
Az ER-Park azonban visszadobta, hogy "őket nem érdekli a szerződés":

...A vonatkozó jogszabályok értelmében – függetlenül attól, hogy a gépkocsit az adott időszakban más használta, tekintettel arra, hogy a gépjármű-nyilvántartásban átvezetésre nem került a gépjármű használója – az elmulasztott parkolási díj és pótdíj megfizetése a tulajdonos kötelezettsége....

Szakmai vélemény szerint ez elfogadható? Vagy igenis "harcoljak" velük? Ha a rendőség elfogadja, akkor egy parkolási társaság, egy kft nem??

Köszönöm a választ.

wers # 2015.10.28. 10:52

hkati2
ha a jogosult munka vagy lakhelyére érte érkezem a jogos-e a használata ?
Persze, jogos a használat.

Edelweis # 2015.10.28. 09:53

groszfater@gmail.com - Igen, gondoltam rá, hogy kiteszem a háromszöget, de nincs hova, mert egy szűk parkoló. Vagy még arra is gondoltam, hogy kiírom a szélvédőre, hogy az autó üzemképtelen, de aztán eszembe jutott, hogy minek, mert ezzel az erővel bárki kiírhatná, hogy üzemképtelen az autója, aztán nem kell fizetnie...
Nem üzemképtelen autóval álltam oda, hanem két nap alatt lemerült az aksija.
Hasonlóan szemét dologba csúszhatott bele "Szomorú örökös" is. Kívülről sajnos nem látszódott az autóján, hogy nem volt benne benzin, mint ahogy nálam sem látszódott. Talán valakinek ott kellet volna maradni az autó mellett "őrködni", hogy ne büntessenek. De az ember arra azért nem gondol, hogy ha egy percig tilosban parkol, már rögtön viszik is az autóját...

groszfater@gmail.com # 2015.10.28. 08:16

Szomorú örökös !

Te még mindig a Te "mesédnél" tartasz, én meg Édelweis kérdésére válaszoltam.
A két történet egészen más. A parkolóba felesleges kitenni a háromszöget, attól nem hatódik meg senki.
Ha viszont a forgalomba áll le az autód akkor kötelező kitenni az elakadás jelzőt de akkor sem hagyhatod az autót bárhol.
Segítséget kell kérned akár a rendőrtől eltolni az autót ne akadályozza a forgalmat.

hkati2 # 2015.10.28. 06:28

A gyermekem mozgáskorlátozott és én is mindig kiteszem az engedélyt ! De csak akkor parkolok "tilosban" , ha ő is velem van ! A parkolási engedéllyel nekem az a gondom , hogy ha a jogosult munka vagy lakhelyére érte érkezem a jogos-e a használata ? Igen , ilyenkor használom , de nem tudom szabályos-e ? Bár az is gondot okoz , hogy a lakásba bekísérem , de mire a kocsihoz megyek már nincs velem , tehát elvileg nem jogos a kártya használata .
Szabálytalankodom vagy sem ?

Szomorú örökös # 2015.10.28. 05:48

groszfater

Pontosan úgy, mint amikor lerobbant járművet vontatnak: azaz a hátsó ablakba.
De azért eléggé furcsa, hogy ezt eddig nem tudtad. :-)

A gáz az volt az egészben egyébként, hogy nem egy parkoló helyen, hanem megállni tilos táblánál tette le a kocsit, ezért vitték el a közterület felügyelők. És nem az első eset volt, hogy kifogyott teljesen az üzemanyag ebből az autóból. Pedig egy hatalmas sárga visszajelző világít neki az utolsó 70-80 km alatt. Mi ezeken jókat mosolyogtunk, de minden alkalommal "megmentettük" az autóját az "enyészettől". :-D

wers # 2015.10.27. 20:00

Azt írta.

groszfater@gmail.com # 2015.10.27. 19:57

Szóval ha ilyen van, akkor ki kell rakni a háromszöget!

A parkolóba ?!

Szomorú örökös # 2015.10.27. 19:33

Edelweis

Én ismerek egy embert, aki annyira el volt foglalva a gondolataival, nem vette észre és kifogyott az üzemanyaga a belvárosban. Kocsi leáll - persze tilosban - bemegy gyalog a munkahelyre, majd udvariasan megkért bennünket, kollegákat, hogy egy kannával menjünk el benzinért és miután végre beindul a kocsi, menjünk vele benzinkútra, majd tankoljuk tele a kocsit. Nos, a kocsi sehol, elkezdtük keresni azon a telephelyen, ahová az elszállított kocsikat tárolják. Természetesen ott van. Magyarázat: ki kellett volna helyezni az elakadás jelzőt, mivel az autó tényleg üzemképtelenül állt ott, azonban a közterület felügyelő felé ezt semmi sem jelezte.

Szóval ha ilyen van, akkor ki kell rakni a háromszöget!

szuppermen # 2015.10.27. 19:01

Ne ragasszátok ki a kártyát állandóra, mert betörik érte a szélvédőt!

groszfater@gmail.com # 2015.10.27. 18:40

Kifizetni a büntit.
Az üzemképtelen autót nem a parkolóba kell tárolni.

Edelweis # 2015.10.27. 18:20

Velem ma egy érdekes és nagyon dühítő dolog történt. Óbudán nemrég vezették be a fizetős parkolást. Reggel nyolc után már fizetni kell. Be akartam ülni az autóba, ami azonban nem indult, mert lemerült az aksija. Még betolni sem lehetett. Amíg intéztem a szervízt, vagy valami megoldást, addig jött az értelmes arcú közteres és mégis megbünetett. Annak ellenére, hogy mondtam neki, sajnos nem tudok elállni, mert baj van.
Jogosan tette? Ilyenkor mit lehet tenni?

wers # 2015.10.26. 06:39

Igen, csak felhívtam a figyelmet. Igazolvány és jogosult együtt élhet a joggal. A kocsi mellékes.

wers # 2015.10.26. 06:39

Igen, csak felhívtam a figyelmet. Igazolvány és jogosult együtt élhet a joggal. A kocsi mellékes.

Szomorú örökös # 2015.10.26. 06:34

wers

Velem ott volt anyukám, együtt mentünk a patikába.
A kérdező édesanyja meg a saját kocsijában felejtette el kitenni.
De teljesen jogos az észrevételed mások felé, okulásul.

wers # 2015.10.26. 06:30

Nem elég kirakni az igazolványt, a jogosultnak személyesen ott kell lennie. Ebből is sok a büntetés. Az nem indok, hogy a mama receptjeit váltja ki.

ius latratus # 2015.10.25. 20:20

Bori Bori

Jaj.
:)

Bori Bori # 2015.10.25. 20:04

Múltkor meg olyan volt, hogy kirakta az igazolványt, de elfelejtett odaparkolni a mozgáskorlátozott parkolóhelyre. Ja, nem.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.25. 17:41

Szomorú örökös

Igen, igazad van! Már megoldottam, mert leragasztottam neki a szélvédő belső felére. Sajnos az állandó kapkodásának az eredménye, hogy feledékeny.
Szép estét!

Szomorú örökös # 2015.10.25. 06:16

Attila111111

Én is egyszer elfelejtettem kitenni, amikor anyukámmal az orvosi rendelő után gyógyszertárba ugrottunk be. Hiába kapták meg a rendelőben kinyomtatott kezelőlapot, azt közölték, hogy a kártyának egyértelmű kihelyezési szabályai vannak és én azokat nem tartottam be. Ennyi!

Egyébként azért egy valamit valahogy nem értek:

Kocsija személyes használatban az ő tulajdonában van és valósan használhatja a kártyáját.

Ha ez így van, akkor miért nem teszi ki állandóra a kocsi szélvédőjére a kártyát? Akár ragasztva is oda lehet tenni, sok ilyet láttam már és akkor nincs ilyen probléma.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.25. 02:25

Bori, Korábban leírtam, hogy jó szándékú segítséget fogadok, de nem olyat mint a tiéd. Sajnos nem rizsa, bárcsak az volna és nem írtam volna ide. Továbbiakban nem foglalkozok a témával és köszönöm az eddigi segítséget.

Bori Bori # 2015.10.24. 20:46

A valóban beteg mozgásukban korlátozott személyek sosem felejtik el kitenni a kártyát.

"Nem láttam a táblát, lekopott az útburkolati jel, lecsúszott a kártya, rokkant rokonom volt, aki elfelejtette kitenni a kártyát..." Rizsa rizsa rizsa.