Foglaló - Visszajár?


alfateam # 2017.07.24. 10:03

Most komolyan? Egy bejegyzésen múlik bármi is?
A Te születési évszámod is csak egy közigazgatási adat mégis elkísér egész életeden át...

mmp1971 # 2017.07.24. 10:02

Szerintem igen. Múlni fog akkor, amikor el akarom adni.Mert ez már most 1 éves autó.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.24. 09:57

Most komolyan? Egy bejegyzésen múlik bármi is?

SolnesM # 2017.07.24. 09:36

Valaki nem mondott igazat !
Mert ha még fordítva lenne, azaz gyártás 2016 és a forgalomba helyezés 2017, az még elmenne !
Elsősorban a kereskedőt kell megkérdezni !!

mmp1971 # 2017.07.24. 08:59

Tanácsra lenne szükségem: új, 0 km-es autó vásárlás, hitelszerződéssel. Az árajánlatban, a szerződésben az autó gyártási éve: 2017. Venném át az autót, de a forgalmiban azt látom, hogy 2016. Mi van ilyenkor? Nevemen az autó, megkötött biztosítás, aláírt szerződés, kifizetett előleg. Mit tehetek? Köszönöm előre is!

Gabicsek # 2013.09.18. 08:39

Az én autóm 2006-os gyártású, és 2007-ben lett forgalomba helyezve. Szalonautó volt. Valószínű, nálad is ez a helyzet, 2007-ben gyártották, de 2008-ban helyezték forgalomba.

gerilege # 2013.09.18. 07:55

Szerintem lehet ekkora eltérés olyan autónál is, ahol az első forgalomba helyezés itthon történt egy júliusi forgalomba helyezésnél. Ha egyébként jó az autó, átlagos esetben ettől nem lesz rosszabb. Lehet, hogy kevesebb idő telt el a gyártástól forgalomba helyezésig, mint egy januári gyártástól, amit decemberben helyeztek forgalomba.

A gyakorlati oldaláról inkább az lehet itt lényeges, hány tulajdonosa volt eddig az autónak, mikor, és ki helyezte először forgalomba. Több lehetőség van. Lehet, hogy

  • szalonautó volt
  • év végi gyártás, és kicsit beragadt készleten, vagy nem az kapta, aki eredetileg rendelte.
  • messziről jött és ritka gyártás és felszereltség (pl. egy japán autó, amin 99%-ban nincs tetőablak, és tetőablakkal rendelt)
  • vagy lehet az, hogy nem itthon helyezték először forgalomba.
guba" # 2013.09.17. 15:21

Ilyen mértékben akkor szokott eltérni a moi forgalomba helyezés a gyártási évtől, ha külföldön vett használt kocsiról van szó.

Ha a szerződésben, amit aláírtak a valós gyártási év került feltüntetésre, akkor sikerrel nem nagyon hivatkozhat arra, hogy félretájékoztatták. Alapszabály ui. hogy mindenki olvassa el alaposan amit aláír.

Takist # 2013.09.14. 19:30

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. A hasznaltauto.hu -n találtam egy személygépkocsi hirdetést, amely felkeltette az érdeklődésem. A gépkocsi évjáratánál 2008/7 volt feltüntetve. Megnézés és kipróbálás után megfelelőnek találtam az autót, valamint az árban is megtudtunk egyezni, így lefoglalóztam. A forgalmi engedélyt az eladó kérésemre lefénymásolta.
Este néztem bele a fénymásolt forgalmiba, és meglepetésemre azt látom, hogy gyártási év: 2007.
Ez az adat a hirdetésben sehol nem szerepelt.
5 éves korig szerettem volna autót vásárolni, így 2008 -tól kerestem. Ha ezt feltüntetik lehet, nem is érdekelt volna. Felhívtam az eladót, hogy történt egy kis félreértés (nem feltételezem, hogy szándékos volt, mert egyébként szimpatikus pár), és így vagy nem érdekel az autó, vagy engedjenek az árból. Teljesen elzárkóztak minden megoldás elől, mondván, hogy nem számít a gyártási év csak a forgalomba helyezés (2008/7), illetve részükről elállhatok a vételtől, de a foglalót nem adják vissza.
Szerintem mindenhol a gyártási év számít (kötelező biztosítás, stb.), nem is beszélve a későbbi eladásról.
Igaz én is hibáztam, mert nem kérdeztem rá ott, illetve nem néztem meg a forgalmi engedélyt, de fel sem merült bennem, hogy eltér a hirdetésben szereplő adattól.

Én úgy gondolom, hogy megtévesztő volt a hirdetés, mert egy fontos információ nem, illetve rosszul volt feltüntetve.
Ez alapján szeretném visszaállítani az eredeti állapotot. Lenne rá jogi alapom?

Előre is köszönöm a válaszokat tanácsokat.

guba" # 2013.09.09. 17:52

ha a bank elutasítja a hitelkérelmet, vagy olyan önerőt/havi részletet állapít meg, amit nem tudok kifizetni, akkor a szerződés az én hibámból nem jön létre, vagy ez az "egyik fél sem hibás" kategóriába tartozik?

Ezt az esetet külön érdemes a szerződésbe venni úgy, hogy ez nem tartozik a vevő érdekkörében előállt lehetetlenülésnek. Ellenkező esetben elveszted a foglalót.

wers # 2013.09.09. 13:27

nem kell foglalót adni, csak akkor ott a rizikó, hogy közben eladja másnak (szerintem ennek kisebb a kockázata)

luck-666 # 2013.09.09. 13:07

ismerek olyat,aki ebből szerzi a plusz bevételét,azt mondta,havi 5-6 bebukott hitelkérelem fedezi a rezsit és az alkalmazottak bérét

lajcsó # 2013.09.09. 12:22

"Visszajár a foglaló ebben az esetben, vagy bukom az összeget?"
Ebben az esetben a foglalót elveszíted. (A bírósági gyakorlat is ezet támasztja alá.)

WillR # 2013.09.07. 13:41

Tisztelt Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni, éppen használt autó vásárlás előtt állok, meg is egyeztünk mindenben a kereskedővel, igényt tart 100.000 Ft foglalóra. Az autót hitelre venném, a hitelkérelem beadását a kereskedő intézi.
A kérdésem az lenne, hogy ha a bank elutasítja a hitelkérelmet, vagy olyan önerőt/havi részletet állapít meg, amit nem tudok kifizetni, akkor a szerződés az én hibámból nem jön létre, vagy ez az "egyik fél sem hibás" kategóriába tartozik? Visszajár a foglaló ebben az esetben, vagy bukom az összeget?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Sziasztok!