Behajtani tilos táblán túli parkolás


gerbera317 # 2016.09.03. 10:24

Azt írod, magánterület. Mi dolga volt ott a közterület-felügyelőnek?

augusztus29 # 2016.08.29. 10:14

Tisztelt fórumozók ! Adott egy be, és ugyanott kijárattal rendelkező parkoló, ami az önkormányzat mögött helyezkedik el. Nem átjárható. Sok évig mindenki által használható parkoló volt. Egy kétirányú útról lehetett behajtani. Egy napon gondoltak eggyet és a P jelzés helyett kiraktak egy mindkét irányból behajtani tilos / gk,motor / táblát, kiegészítve :engedéllyel. Az indok : magánterület. Kb. három hétig szanaszét büntettek mindenkit, majd a tábla eltűnt. A P táblát sem rakták vissza. Én úgy gondolom , hogy a közforgalom előli elzárásnak vannak szabályai, jelzései. Kérdés : A behajtani tilos nem útra vonatkozik ? Amennyiben a parkoló eddig beleesett az út fogalmába, most nem közforgalom elől elzárt magánút ? Szabályosan büntetett-e a közterület felügyelő ? Köszönöm.

gerbera317 # 2016.03.29. 22:01

Pedig az. Egyirányú a túlsó irányból, és onnan is csak célforgalomban használható. Így nem sok értelme van, mivel innen eleve tilos behajtani.

kea4 # 2016.03.29. 21:31
Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.28. 22:31

Egyirányú az utca és az is csak célforgalomban.

kea4 # 2016.03.28. 20:40

Tudná valaki számomra értelmezni azt a helyzetet, amikor a "behajtani tilos" (kerek, piros, vízszintes fehér csík) tábla alatt közvetlenül egy "mindkét irányból behajtani tilos" (piros szélű, kerek, fehér) tábla van, ez alatt pedig egy "kivéve célforgalom" kiegészítő tábla?

Üdv:
KEA.

Balesethelyszínelő # 2016.03.26. 13:49

Fagin!

Jogos a bírság. Ha több szabályt szegsz meg több miatt fognak bírságolni.

A beHAJTANI tilost sem egészen értem, egy utcán PARKOLÓ autót ezért meg lehet büntetni? (Tréler is behozhatta...)

Jaja meg katonai szállítóhelikopter is odatehette, vagy a tininindzsák feltolhattták a csatornából.

Az életszerűtlen kifogások keresésébe fordított energiát szerintem fordítsd a közlekedési jelzőtáblák utasításainak betartására és nem kerülsz ilyen helyzetbe.

efi99 # 2016.03.16. 16:58

Ha a másik oldalon van egy behajtani tilos tábla, akkor hogy lehet kétirányú?

szuppermen # 2016.03.16. 15:11

:D

gerbera317 # 2014.09.06. 15:16

Ha igen ezt hol találom a KRESZ-ben?

Sehol. Csak az van a KRESZ-ben, hogy nem hajthatsz be: 14. § (1) n) pont. Egyébként KBS + 1.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.06. 13:42

Nem. Tolhatod.

OlléLászló # 2014.09.06. 13:41

TF!

Főútvonalról vagy mellékútvonalról "behajtani tilos/mindkét irányból behajtani tilos" tábla ellenére bekanyarodhatok/behaladhatok emberi erővel hajtott biciklivel? Ha igen ezt hol találom a KRESZ-ben?

Köszönettel!

gerbera317 # 2014.05.21. 19:16

14. § (1) n) „Mindkét irányból behajtani tilos” (40. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra mindkét irányból tilos behajtani;
(10) Ha az (1) bekezdés n) pontjában említett jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla időszakot jelöl meg, a tilalom csak ebben az időszakban áll fenn; azzal a járművel, amellyel a nem tiltott időszakban az útra behajtottak, a tiltott időszak kezdetéig az utat el kell hagyni.

A szabályszegés megvalósult, a bírság kiszabása jogszerű.

Blackywhite # 2014.05.19. 12:25

Nem vagyok szakértő, de szerintem nem lenne bünti, ha 23.59-kor elhagyod a helszínt. Ha tudnád bizonyítani, hogy 0.00 követően nem voltál ott, nőnének az esélyeid.

MasterZuhl # 2014.05.18. 11:02

Kedves Fórumozók!

A péntek este 8-kor megkezdtem egy parkolást egy parkolóban, amit egy mindkét oldalról behajtani tilos tábla zárt el a forgalomtól. A tábla alatt egy kiegésztő tábla állt, ami azt tüntette fel, hogy szombaton 00.00-15.00-ig érvényes az adott tábla.

Mivel péntek este 8 órára nem vonatkozott ezek alapján a behajtani tilos tábla, így behajtottam, és szombat estig ott parkoltam, mert parkolást tiltó táblát nem láttam.

A 30000 Ft-os csekket viszont megkaptam szombaton 02.37-kor, és a behajtani tilos tábla megszegésére hivatkoztak.

A kérdés az lenne, hogy jogosan jártak-e el, ugyanis, én nem a feltüntetett időszakban hajtottam be. Esetleg van-e olyan jogszabály ami esetemben tiltja a parkolást, egy mindkét oldalról behahjtani tilossal időszakosan elzárt területen?