Egyedi átalakításon átesett, lejárt műszakis autó


pohicop # 2014.09.06. 16:48

Szerintem ha egyszer átment akkor okés. Példa erre mondjuk, hogy egy új szabály szerint tegyük fel 2010-től drl-el kell ellátni minden új autót. Ettől még a ladákra nem kell tenni, mert csak az új forgalomba helyezésekre vonatkozik. Ha forgalomba lett helyezve és az akkori szabályoknak tökéletesen megfelelt, akkor most csak sima műszaki ellenőrzés lesz.

guba" # 2014.09.06. 06:17

Igen, ezt gondolom én is.

Atis77 # 2014.09.06. 02:49

Ha már rendelkezik okmányokkal és így már le volt vizsgáztatva (jóváhagyva az nkh által) akkor szerintem felesleges aggódni.

MNMN # 2014.09.01. 18:03

Igen, műszakiztató szakértőkkel beszéltem, és a baj pont az, hogy több válasz érkezett.
Több, egymásnak ellentmondó :)

NKH-nak írtam emailt, remélem válaszolnak hamar.

JoghallgatóMiskolc # 2014.09.01. 13:23

Javaslom hívd fel a Mozaik utcai KPM-et. Képben vannak.

Véleményem # 2014.09.01. 13:16

Egy műszaki vizsgákat lefolytató cégnél több választ kapsz. Keress fel egy ilyet, elég sok van belőlük, bármelyik ad választ, mivel ezzel foglalkoznak.

MNMN # 2014.09.01. 11:23

Egy 2007-ben elektromos meghajtásúra átépített, és akkor leműszakiztatott, forgalomban használt járművet szeretnék vásárolni.

A jármű műszaki vizsgája 2011-ben lejárt, az eredeti tulaj nem sokkal korábban meghalt, örökösei nem törődtek az autóval (nem vonatták ki a forgalomból, nem is használták).
Most 2014-ben szeretném megvásárolni ezt az autót, de az a kérdésem, hogy az új műszaki vizsgán "mire lehet számítani"?
Ugyanis a 2007-es jogszabályok sokkal kedvezőbbek voltak, mint a mostaniak, ha most építenék át egy autót, akkor több, nagyon drága vizsgálatra kellene elvinnem, amik kb. 1,5-2M forint plusz költséget okoznak, viszont ennek az autónak a 2007-es vizsgáztatásakor még nem voltak a követelményrendszerben.

Vagyis ha megveszem az autót, akkor "simán" át fog menni a műszakin (és vihetem bármelyik műszaki vizsga állomásra), vagy az új követelmények szerint be kell szereznem a hiányzó tanúsításokat(pl. a legdrágább az elektromágneses kompatibilitás vizsgálat, amit csak a Bp-i TÜV labor tud megcsinálni), és NKH-s vizsga is kell?