Casco kártérítés


Bendegúz01 # 2015.08.24. 09:24

Újra előkerült ez a problémám.
A biztosítótól kikértem a dokumentumokat és sajna valóban meg volt a hiba.
Mérgembe fel is mondtam a Cascót.

De mostanáig nem keresett senki hogy kifizessem a szélvédőt.
Mi nap viszont felhívtak hogy miért nem fizettem már ki.
Közöltem, mivel nem kaptam számlát és csekket sem így hogy is fizethettem volna ki?
De a hölgy kedvesen közölte hogy az összeg az 85eft és majd jön a számla. Kérdeztem hogy miért is ennyi. Azt válaszolta hogy azért mert nem kp. ba rendeztem és azért mert sokat kellet foglalkozni az ügyemmel és az ő "bérüket" valakinek fizetni kell.
Kérdésem az lenne hogy ennyi idő elteltével is küldhetik a számlát ill. az hogy ilyen irreálisan magas díjat megtámadhatom e, és ha igen hol?
Köszönöm előre is a segítséget!

biztositasi1x1.hu # 2014.10.23. 08:46

A casco megkötésekor, ha az autó nem 0 km-es, márka kereskedéstől vásárolt autó volt, akkor szemlézték.

A szemle alkalmával az autóról készültek fényképek (általában a meglévő sérülésekről még pluszban is).
A biztosítótól ki kell kérni ezeket a fotókat és ha azokon nem látszik a sérülés lehet velük vitatkozni és kérni a kár megfizetését.


Biztosítási 1x1

guba" # 2014.10.16. 18:00

Ha fele volt az ajánlatban szereplő díja ugyanannak a cégnek, aki megjavította, akkor tőlük kellene megkérdezni, hogy miért írtak kétszer annyit a számlára.

Bendegúz01 # 2014.10.15. 06:25

Tisztelt fórumozók.
Tanácsot szeretnék kérni egy Casco ügybe.
Adott egy alap casco: törés, elemi tűz és üvegkár.
Az üveg kár az a szerződés alatt csak egyszer vehető igénybe. Sajnos sérült lett a szálvédőm (kőfelverődés).
Eszembe jutott, hogy erre is van biztosításom, gondoltam megcsináltatom. Telefon, ügyintéző és kérdi hogy van ahol én kívánom megcsináltatni? Közöltem hogy nincs. Ajánlott egy ő általuk preferált szolgáltatót. Meg is kerestek onnan és ki is cserélték a szélvédőt.
Jött egy fordulat hogy a biztosító közölte hogy nem fizet mert a szerződéskötéskor is fent ált ez a sérülés. Én nem emlékezem rá. Ami a kérdésem lenne és ami felháborít az hogy a kiszámlázott tétel igen csak húzós! 85eft! én szét néztem ezek után a környezetembe és 45eft körül bárki megcsinálta volna. Ami a vicc az hogy megkerestem a kiközvetített szolgáltatót is és onnan fele ár ajánlatot kaptam!!!!
Mit lehet tenni ilyen esetbe? Milyen jogaim vannak?
Köszönöm előre is a választ.