Eu - s állampolgár mo - i autóvásárlása


wers # 2017.12.21. 10:10

Ami úgy rendelkezik, hogy ezeket

a helyi konkrét szabályokat
az adott állam, saját hatáskörben
szabhatja meg magának

:)) éljen a kölcsönösség és a viszonosság

Egyébként a fél év nem erre vonazkozik.

nonolet # 2017.12.21. 07:16

"Az EU-ra elvileg egységes nemzetközi egyezmény érvényes,"

Ami úgy rendelkezik, hogy ezeket

  • a helyi konkrét szabályokat
  • az adott állam, saját hatáskörben
  • szabhatja meg magának
nonolet # 2017.12.21. 07:14

Tehát... akkor

  • a Magyarországon élő (szokásos tartózkodási helye)
  • magyar állampolgár

Hány napig is járhat külföldi rendszámmal?
Hát, pontosan NULLA napig!

Már a határtól sem vezetheti haza a pl. Németországban megvett járgányát, nemhogy még használhatná is azt tartósan ...

Nicsak:
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

A lényege: hogy a forgalomban

"magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel vehet részt"

"a) az üzemben tartója e törvény rendelkezései szerint belföldi üzembentartónak minősül"

Ide kapcsolódó fogalom:
"18.1. természetes személy üzemben tartó esetében - állampolgárságára tekintet nélkül - a lakóhelye és szokásos tartózkodási helye is- Magyarországon van"

"b) vezetője!!!!! Magyarország területén lakóhellyel!!!! rendelkezik."
(azaz "Lakcím"-el "Állandó cím"-el)

- -

Más kérdés, ha van külföldi tartózkodási címe is.
Akkor van némi kedvezménye.

Mivel:

"A járművezető akkor mentesülhet a rá vonatkozó korlátozások alól, ha az ellenőrzés során igazolja, hogy szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van."

- -

Szumma: egy csak magyar "Lakcím"-ű magyar állampolgár pontosan NULLA ideig vezetheti az autóját külföldi rendszámmal Magyarországon.

A magyar "Tartózkodási cím"-el rendelkező EU polgár alapeseteként szintén.

wers # 2017.12.21. 05:38

Mivel erre minden ország eltérő türelmi időt ad,
ha

Az EU-ra elvileg egységes nemzetközi egyezmény érvényes, az egy másik kérdés, hogy egyes államok nem egyformán értelmezik, tarják be. Élen állnak a németek.

Magyarország pl. NULLA türelmi időt enged a külföldi rendszám használatára,

Ezt tartsd mélyen magadban, mert ekkora marhaságért hosszabb idejű kezelésben részesülnél.

nonolet # 2017.12.20. 14:55

"Mivel tartózkodási helyem Magyarország,tehát életvitel szerűen Magyarországon élek."

Naaaa... tisztába kéne raknod a fogalmakat!

1.
Lakcím (állandó cím): ahol életvitelszerűen élsz, amit otthonodnak tekintesz.
Ahová visszatérsz a tartózkodási címedről.

2.
Tartózkodási cím (ideiglenes cím): ahol csak átmenetileg élsz és onnan egyszer majd máshová költözöl tovább vagy vissza a "Lakcím"-edre...

Bővebben Ausztria esetére a cím kérdéről...
A lakcím létesítésével kapcsolatban
http://elet-becsben.webnode.com/…kovetkezik-/

- -

Más kérdés az autó rendszáma!
Mivel erre minden ország eltérő türelmi időt ad,
ha
ott használod az onnan nézve külföldi rendszámot.

Magyarország pl. NULLA türelmi időt enged a külföldi rendszám használatára, ha valaki életvitelszerűen/tartósan itt él és itt autózna külföldi rendszámmal.
Azaz azonnal magyar rendszám kell rá...

Ausztria tudtommal 6 hónap türelmi időt enged
az életvitelszerűen/tartósan ott élőknek az osztrák rendszámra cserélésre.

- -

Szóval tisztázni kell magaddal a státusod!

Aztán a szerint kell elrendezni

  • a címeid
  • az autód rendszámát
  • a TB fizetésed (TAJ kártya és nyugdíj ügye)
  • az adózásod mikéntjét
wers # 2017.12.20. 11:55

Őszikék57! Szerintem az EU területére él a fél éves szabály. A gépjárművet a lakóhely szerinti hatóságnak be kellene (kellett volna) jelenteni, és ott fogsz adózni.
A magyarországi jegyző már nem lát a nyilvántartásban, ha bejelentetted, hogy külföldön élő magyar állampolgár vagy.

wers # 2017.12.20. 11:49

Úgy igen ttip, ha bejelentette, hogy külföldön élő magyar állampolgár, akkor lehet csak tartózkodási helye, de akkor az a része nem igaz, hogy Magyarországon él.

ttip # 2017.12.20. 11:00

Magyarországon élsz, itt használod az autót, magyar rendszám van rajta: akkor a magyar gépjárműadót kell fizetni.

Az a bizonyos másik ország, ahol állandó lakcímed van, esetleg szintén szeretné majd beszedni a gépjárműadót, amennyiben elkap téged az ország területén egy magyar rendszámú autót vezetve.

(Külföldön lakó polgárnak lehet magyarországi tartózkodási helye. Igazság szerint magyarországi lakóhelyet kellene bejelentenie annak, aki életvitelszerűen él itt.)

wers # 2017.12.20. 10:55

Hogyan lehet tartózkodási helyed, ha nincs (állandó) lakóhelyed bejegyezve Magyarországon?
Bocsi, nem figyeltem rendesen, milyen a rendszám.

Őszikék57 # 2017.12.20. 10:45

Írtam, hogy magyar rendszáma van az autónak. Mivel tartózkodási helyem Magyarország,tehát életvitel szerűen Magyarországon élek.

wers # 2017.12.20. 09:17

ha külföldön van az állandó lakcímem, Magyarországon csak tartózkodási hellyel rendelkezem.
??? ezt kifejtenéd?
Milyen rendszám van az autón? Ausztriában biztos, hogy fél évet meghaladóan, életvitelszerű tartózkodás mellett osztrák rendszámot kell igényelni. Németországban még nem veszi ennyire szigorúan. Rendszámot kibocsátó állanak kell az adót fizetni.

Őszikék57 # 2017.12.20. 09:07

Kedves Fórumozók! Szeretném megkérdezni, hogy hova kell fizetnem a gépjárműadót, ha külföldön van az állandó lakcímem, Magyarországon csak tartózkodási hellyel rendelkezem. Magyar állampolgár vagyok, és magyar rendszámú az autóm is.

Dr.Attika # 2016.03.23. 18:38

Vásárolhat és Svájcban a nevére is írathatja. A svájci vám 0%, csak azottani 6 vagy 8 %-os forgalmi adót kell megfizetni. Legegyszerűbb, ha Svájcba történő belépéskor jelzi a svájci vámtisztviselőnek a vámfizetési szándékát. Az gyorsán ki fogja állítani a vámfizetési határozatot, melynek birtokában Svájcban gyorsan forgalomba is tudja helyeztetni.

Heidich # 2016.03.23. 17:58

Szeretném megtudni, hogy Magyarországon vásárolhatok-e
lakókocsit, amely magyar rendszámu és a nevemre kerülhet-e.Svájcban élő magyar vagyok,kettős állampolgársággal rendelkezem.Személyigazolványom nincs, csak utlevelem, magyarországi lakcimmel nem rendelkezem, csak svájci lakcimmel.A magyar lakcim kártyámon az van beirva, hogy
külföldi lakcime van.Svájc nem Unios ország, de EGT tagállam.M.o-on kapok nyugdijat, van adó kártyám is és
haszonélvezője, vagyok egy Bp-i lakásnak.
Köszönöm előre is a választ.

wers # 2015.03.19. 19:00

Megkockáztatom, hogy jelenleg külföldön élő magyar állampolgár a rendszerben, és a személyi igazolványa és lakcímkártyája érvénytelenítve van. Ez sokszor az személynél maradt (el is feledkeznek róla), és csak ügyintézés közben derül ki, hogy ezzel kellett volna kezdeni.

renéke # 2015.03.19. 17:20

Magyar állampolgár vagyok,és Svájcból hoznám haza az ott vett autómat több mint 1 éve vettem és 3 éve dolgozok,bejelentett munkám volt,és bérelt lakás,most jönnék haza juniusban.köszi a segítséget vagy a tanácsot.

Dr.Attika # 2015.03.19. 16:52

Teljesen mindegy milyen állampolgár. Én tudok segíteni. Elérhetőségem lentebb látható.

wers # 2015.03.19. 16:23

Milyen állampolgár vagy?

renéke # 2015.03.19. 15:17

Üdvözlök minden Kedves fórumozó társat.Tudnátok -e segíteni a Svájcból hazahozott autó honosítási teendőkről.3éve dolgozom Svájcban bejelentett munka helyen,2014 januárban vettem Svájcban egy személygépkocsit.Most haza költözök juniusban,hogy tudom az autót az országba behozni és üzembe helyeztetni,mik a teendők és mennyibe kerül a honosítás.Hogy kezdjem el egyáltalán?? üdv és köszönet aki segíteni tud.

Dr.Attika # 2015.02.28. 05:11

Én írtam és pontosan így is gondoltam.

wers # 2015.02.27. 18:05

„Az állampolgárság teljesen irreleváns a "rendszámhasználat" jogszerűsége vonatkozásában.”

Ezt nem tudom, ki írta...de nem én. :)m tudom, ki írta...de nem én. :)

Dr Attika írta, de biztos nem pont így szánta

wers # 2015.02.27. 18:04

mar teljeskoru felvilagositast kapott
:))) az lehetetlen

Jeromos # 2015.02.27. 18:02

„Az állampolgárság teljesen irreleváns a "rendszámhasználat" jogszerűsége vonatkozásában.”

Ezt nem tudom, ki írta...de nem én. :)

A BÁH (legalább is itt Bp-en) szálláshelybejelentőt minden esetben kér a lakcímkártyához + a bérleti szerződést. Bérbeadót még nem tapasztaltam, hogy behívták volna. (Csak azért tudom, mert az összes külföldi munkatársunk idegenrendészeti ügyét én intézem a cégnél.)

Szép estét!

wers # 2015.02.27. 17:53

Hajrá, végül is nem neked kell megértened, hanem az ügyintézőnek. Tanács, előbb érdeklődj, ne hosszú sorbanállás után derüljön ki, mit (vagy esetleg kit) kell magatokkal vinni.
A lakcímbejelentésnél pl. bérlet esetén nem egységes az értelmezés, van, ahol a bérleti szerződést önmagában elfogadják, hogy azzal hozzájárult az ott tartózkodáshoz, akkor a bejelentéshez is, van ahol azért a bejelentő lap aláírását kérik, de van, amikor magát a bérbe adót is behívják.

Az állampolgárság teljesen irreleváns a "rendszámhasználat" jogszerűsége vonatkozásában.
Azért ezt te sem így gondoltad teljesen... abban a tekintetben igen, hogy Magyarországon a külföldi milyen állampolgár, de a mondat önmagában nem helyes. Pl. magyar állampolgár Magyarországon nem vezethet külföldi rendszámú járművet.

Jeromos # 2015.02.27. 10:52

Próbálom...:)

Majd nekiveselkedünk és minden kiderül :)

Köszönöm a segítséget.