Károkozás kgfb nélkül


Bendegúz01 # 2018.04.05. 09:23

Nem volt neki 2017 júliusa óta kötelezője.
Erről én még azon a héten kértem egy igazolást a MABISZ tól.
Én kértem rendőri intézkedést mert meg is fenyegettek.

wers # 2018.04.05. 09:15

Az ok, hogy addig nem fizet, de tájékoztathat, hogy volt-e kötelezője.
Bocs nem olvastam vissza, balesetkor rendőrt hívtatok? Látniuk kellett volna kapásból, hogy van-e kgfb. Akkor mi a kérdés?

Bendegúz01 # 2018.04.05. 09:10

A MABISZ addíg nem fizet míg nincs rendőrségi határozat hogy ki volt a hibás, A rendőrség addig nem hoz határozatot amíg nincs igazolás hogy volt kötelezője vagy sem mert más más a bünti érte.
A rendőrségen ül az ügy.
Mit csináljak?

wers # 2018.04.05. 09:06

Amit itt. Hogy nem tudod, volt-e érvényes biztosítása a károkozónak. És persze a rendszámot.
Ha nem volt és nem fizeti a károdat fizet helyette a MABISZ. Utána meg ő behajtja a károkozón.
Egyébként meg nem értem, a rendőr mit bénázik.

Bendegúz01 # 2018.04.05. 08:39

Elvileg egyszer kapott egy emailt amit nem tudott megnyitni mert vírust jelzett és törölt is a gép.
Újra kérte de semmi!
MABISZ nak mit mondjak?

wers # 2018.04.05. 08:32

? A rendőrség nem tudja? Fura. Akkor MABISZ.

Bendegúz01 # 2018.04.05. 08:26

Az ügy sajnos megfeneklett.

A rendőrség már lezárná az ügyet de egy hivatalos papírra vár már több mint egy hónapja.

Elvileg kapok egy "szóbeli" írásbelit hogy legközelebb jobban figyeljek, de a másik félt hozták ki hibásnak.

Tudna valaki abban segíteni hogy mit lehet azzal kezdeni hogy a másik fél biztosítója nem adja ki többszöri kérésre sem igazolást hogy volt e biztosítása vagy sem a baleset időpontjában. Ami durva mert a rendőrségnek nem adja ki.
Kihez, hova lehet fordulni? Ha egy évig nem adja ki akkor egy évig nem zárják le az ügyet?

Köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2018.02.10. 22:08

Atis,

igazad lesz, nincs a kgfb törvényben korlátozás. A területi hatálya az EU tagállamok+egyébre terjed ki, de olyan jellegű szűkítés, hogy magán- vagy közterület, nincs.

Ha kárt okozol, és elismered, a biztosítónak térítenie kell, ha a károkozás magánterületen történt is.

Atis77 # 2018.02.10. 17:20

Andrea28

netán ismersz?

Atis77 # 2018.02.10. 06:48

Nem hanem bejegyzett karosszériás műhely a családi ház udvarán.

drbjozsef # 2018.02.09. 07:07

Ügyfél?
Netán egy cég közforgalom számára megnyitott parkolójáról beszélsz?

Atis77 # 2018.02.09. 06:18

"Ezek szerint a haver kertjébe beállva nem téríti a kgfb-m a lehúzott kocsioldalát?"

de fizeti. mi is ugy jártunk, ügyfél állt ki a kocsival az udvarról, közben meghúzta a kollegám autóját még az udvaron. simán perkált a biztosító.

holicse # 2018.01.31. 08:19

Köszönöm, értettem!

h

nonolet # 2018.01.30. 17:36

"Ezek szerint a haver kertjébe beállva nem téríti a kgfb-m a lehúzott kocsioldalát?"

Nem.

"Vagy a tesco hátsó rakodórámpájánál a beálló kamionos által kicsapott rámpalépcső is a kamionos (vagy munkaadója) saját kára?"

Attól, függ, hogy az ott közforgalom számára megnyitott rész-e még ...

holicse # 2018.01.30. 16:41

Köszönöm!

Ezek szerint a haver kertjébe beállva nem téríti a kgfb-m a lehúzott kocsioldalát?
Vagy a tesco hátsó rakodórámpájánál a beálló kamionos által kicsapott rámpalépcső is a kamionos (vagy munkaadója) saját kára?

holicse

nonolet # 2018.01.30. 15:39

A KGFB csak a közforgalmú útra vonatkozik ...
(közút+megnyitottmagánút)

A belső-zárt parkoló így nem a KGFB területe már.

holicse # 2018.01.30. 14:50

Talán ide is elmegy a téma...

Történt egy országos cég flottában biztosított (sok gk-ja közül) 2 gépkocsija közt egy baleset a cég egyik telephelyének belső, zárt parkolójában. A kocsik cascóval is biztosítottak.
A gk előadó azt állítja, kgfb alapon nem rendezhető a káreset, szerinte csak a cascojuk alapján lehet rendezni a káresetet. Hivatkozik egyszerre belső és külső szabályozási környezetre, de nem tételesen.

Kérdésem, valóban van ilyen megkötés a vonatkozó polgári joganyagban?

A cégen belüli szabályt nyilván nekem kell más úton megismernem. Ha van ilyen, annak oka lehet, hogy a kgfb alapon rendezett kár esetén marad többletköltsége a munkaadónak, amit talán át sem tud hárítani a munkavállalóra. Míg cascóval rendezés esetén semmilyen költség sem marad, hisz az önrészt kifizettetheti a munkavállalóval.
Kérdésem tehát az előbbiek szerint a külső szabályokra kérdez rá!

Köszönöm: holicse

drbjozsef # 2018.01.13. 23:34

Amennyiben Magyarországon volt a baleset és megvan a vétkes fél, akkor a MABISZ kártalanítási számláról kifizetik a vétlen fél kárát azon balesetek után, ahol a vétkesnek nem volt kötelező biztosítása, és akkor is, ha a gépjármű ki van vonva a forgalomból.

Vedd fel a kapcsolatot a MABISZ-szal.

Bendegúz01 # 2018.01.13. 16:33

Tanácsot szeretnék kérni mi tévő legyek, mi a kilátásom. Adott egy közlekedési baleset elsőbbség nem megadás miatt. Védett útvonalon haladtam és jobbról elém hajtott egy autó. Elsőbbség adás köteles táblával alárendelt útról. Rendőrség kint volt, ő volt a hunyó. A gondom a következő. Sajnos nem volt rajta már fél éve kötelező biztosítás valamint az autó ki van vonva a forgalomból.
Ki fizeti meg a káromat? Biztosító vagy pereskedéssel tudom elérni?
Ha per akkor annak mi a menete. Kocsim mozgásképtelen. Javíttatni lehet de nagyon sokba kerülhet.
Köszönöm a választ.