Parkolás maximális időtartama nem fizetős övezetben


nonolet # 2018.03.15. 20:21

Az ÜZLETSZERŰ gépjármű javítás-szerelés az egy másik eset...
(ami ugye bejelentés köteles szolgáltatás és van tűzvédelmi, környezetvédelmi, stb., stb vonzata is)

Itt egyelőre saját célú esetleg szívességi szerelésről volt szó, ahol "ellenérték" nem mozog.

Azaz pl. elromlik az önindítóm és kicserélem a parkolóban...
Vagy éppen a kormány gömbfejeket, féktárcsát.
Vagyis nem üzleti alapon folyik a szerelés.

Atis77 # 2018.03.15. 19:09

Nálam a teken kívül majd minden hatóság kint volt hogy a saját udvaromon autót szerelek, ismerősöknek rokonoknak.

nonolet # 2018.03.15. 17:35

Milyen szabály tiltja a parkolóban szerelést?

drbjozsef # 2018.03.15. 16:51

De közterületen nem szerelgethetnek autókat. A sajátját talán igen, vagy a haverét esetleg, de üzletszerűen, egyiket a másik után biztosan nem.
Mondjuk ez a kérdés a parkolástól független, a gazdasági tevékenységet lehet szankcionálni, de magát a parkolást nem. Annyi - rendszámos - autóval parkol, amennyivel csak akar.

nonolet # 2018.03.15. 00:13

FDToth

A közterületet mindenki használhatja a saját céljaira is...
Csak törvényt nem sérthet rajta.

Rendszámos járgány addig áll ott amíg csak jólesik neki!
Rendszám nélkülire (ami rendszám köteles egyébként) van valami korlát, talán 10 nap.

- -

Találj egy szabálysértési vagy BTK alakzatot, akkor esetleg tudsz lépni.

FDToth # 2018.03.14. 16:36

Az olyan felvetésekre, hogy mi közöm van hozzá, stb nem reagálnék.
Kb minden este és reggel a parkolóban autószerelés folyik, hozzák-viszik a roncsautókat (ezekről van felvétetem).
Az említett utánfutó és környéke tele van szeméttel (lökhárítók, autódarabok, építési törmelékek, stb.)
Ne mondja nekem senki, hogy ez normális (a lakóautók is raktárként funkciónálnak, 3-4 bicaj és motorok is vannak, kb a negyed parkolót elfoglalják...
Igényes vagyok a környezetemre, nem csak a közvetlenre. A rendtelenséget, szemetet, szemetelés nem tűröm meg.
Csak az a baj, hogy a helyi közteresek tojnak rá, hiába jeleztem többször. Rendőrségnek nagyobb a hatásköre, vagy ők is tesznek rá, és így én sem tehetek semmmit?

Rexor # 2018.02.02. 12:13

A kérdés, hogy neked tulajdonképpen mi közöd van ehhez? Mi a konkrét problémád?

FDToth # 2018.02.02. 12:02

Köszönóm! Mielőtt felvetettem volna a témát, tájékozódtam, ezt is olvastam. Ennek alapján én úgy gondlom, ha lakóautót leparkolok, majd hol lakom benne, hol nem (tehat nappal dolgozom, eset ott laszom), akkor az tárolás, nem parkolás.
Egy fontos (lehet az) dolgot kifelejtettem: a rendszámok nem magyar rednszámok.

nonolet # 2018.02.02. 10:57

Tájkép közterületi jármű tárolás ügyben...

http://www.kormanyhivatal.hu/…fuggesei.pdf

FDToth # 2018.02.02. 10:41

köszönöm szépen a választ!
A parkoló az Önkormányzaté.
Értem, tehát az teljesen normális és elfogadható, hogy kettő lakóautóval, egy utánfutóval (rajta cuccok), 3 biciklivel, 1 személyautóval és 4 áruszállítóval 'letelepedek' és ottmaradok ameddig csak akarok? A lakóautóban laknak (nem mindig), és tartózkodnak benne.
Ha ez így jogilag rendben, akkor persze, maradjanak, dehogy irigykedem, csak furcsa nekem, így olyan mintha ott élnének és tárolnák az autókat.
Nekem az lenne a normális, hogy ha lakóautóval jönnek, akkor 1-2 hétig ott maradnak, utána mennek tovább, nem pedig az, hogy letelepednek. Na mindegy, csak érdekelt a téma.

Szomorú örökös # 2018.02.02. 07:19

FDToth

Irigykedsz? Teljesen jogosan mondták a közteresek, semmi "kammantás" nincs benne. Ha minden papírja rendben van a járműveknek, akkor annyit várakoznak ott, amennyit csak akarnak. Ha a plaza vagy a lakópark ezt nem tiltja, akkor neked se és nekik se sok jogotok van belekötni.

FDToth # 2018.02.01. 22:50

Tisztelt Fórumozók,

helyszín Budapest, nem fizetős övezet. Egy pláza/lakópark közelében vannak parkolók. Ennek egyik részén már 2-3 hónapja ‘parkol’ 2 lakókocsi (vontatható), egy utanfutó, 3 bicikli, egy személyautó es 4-5 áruszállító, utóbbiak változtatják a helyüket, a lakóautó, utánfutó, biciklik és a személyautó nem.
A lakóautóban van mozgás, hol vannak benne, hol nem.
Mivel eleg sok helyet foglalnak és gyanúsak a mozgások is (autókat (főleg roncs) hoznak az áruszállítókkal traileren este, reggel meg viszik el), így kértem a helyi köztereseket h nezzenek oda.

Annyit mondtak h a ott levő autók papíjai rendben, van forgalmi engedélyük, így nem követnek el szabálysértést, jogosan várakoznak.

Szerintem a közteresek vmit nagyon kammantanak, én ezt inkább tárolásnak nevezném, 2-3 hónapja egyhelyben várakozni...

Kérdésem: jogilag 2-3 hónap parkolás várakozásnak minősül? Ha igen, meddig lehet így várakozni?

A válaszokat előre is köszönöm,