Elkésett gépjárműátírás


_Wasp_ # 2006.07.24. 11:34

Vásároltam egy személygépkocsit 2006.05.04-én.
Sajnos személyes gondok miatt ezt máig még nem tudtam a nevemre iratni.
(rendőr nem fogott meg, figyelmeztetést nem kaptam)
Készíttettem egy eredetvizsgálatot még 05.20-án, valamint van érvényes felelősségbiztosításom is a járműre.

Mire számíthatok, ha megyek átiratni?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Traffic # 2006.07.24. 13:31

T. _Wasp_!

Elméletileg az Okmányiroda kivonja a járművet a forgalomból.

35/2000. BM rendelet
88/A. § (1) Amennyiben a jármű jogszerű megszerzője a bejelentési kötelezettségét, annak keletkezésétől számított 15 napon túl, késedelmesen teljesíti a közlekedési igazgatási hatóság az (5) bekezdésben foglalt intézkedések megtétele mellett, bejegyzi a tulajdonjogot a nyilvántartásba, és a forgalmi engedély, valamint a törzskönyv kiadására intézkedik.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben értesíti a mulasztási bírság kiszabása érdekében az Illetékhivatalt.

(3) Amennyiben az (1) bekezdésben meghatározott esetben a közlekedési igazgatási hatóság megállapítja, hogy az ügyfél önhibájából nem tett eleget bejelentési kötelezettségének a járművet kivonja a forgalomból, amennyiben a jármű tulajdonjogában időközben nem következett be változás.

A kivonás időtartama:
89. §
(2) A 76/A. § (6) bekezdés a) pontja és a 88/A. § (3) bekezdése esetében a kivonás időtartama, ha a mulasztás

  1. 30 napot nem haladja meg, két hónap,
  2. 31 és 90 nap közé esik, négy hónap,
  3. 91 és 180 nap közé esik, hat hónap,
  4. 180 napot meghaladja, egy év.

Úgy vélem olcsóbb megoldás 15 napon belül átíratni a járművet. Az önhibát is vizsgálja az Okmányiroda, bizonyítani kell, hogy mik voltak a személyes gondok, amely miatt nem sikerült a törvényes határidőn belül átíratni a személygépkocsit.
Ha elfogadják az indokot, akkor elmarad a forgalomból történő kivonás.

_Wasp_ # 2006.07.24. 13:44

Mivel a 15 napos határidőn sajna túl vagyok, arra lennék kiváncsi, hogy mit tehetek?

Mennék családostul Horvátországba augusztus végén, várjak a bejelentéssel, addig, hogy ne kelljen leadnom a rendszámot? Egyáltalán - átengednek a határon idegen névre szóló forgalmival és adásvételivel?

Ráadásul a gépkocsi a munkámhoz is kell, szóval nagy bajba kerülök, ha kivonnak a forgalomból. Adjam el és vegyek másikat?
Próbáljak megegyezni az autókereskedéssel ahonnan vettem, hogy írjunk egy másik adásvételi szerződést?
Vajon milyen okokat fogadnak el? Mi az amit biztos nem?
(nem feküdtem kómában vagy ilyesmi, csak összejött az új munkahely - vizsgaidőszak - gyámhatósági eljárás - élettársam korházi kezelése)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Traffic # 2006.07.24. 13:55

Véleményem szerint nem fognak átengedni a határon.
Másik szerződés írásán ne gondolkodj, az magánokirat-hamisításnak minősül!
Azt nem tudom, hogy milyen indokokat fogadnak el (a kómát biztosan elfogadnák), szerintem mondd el az igazat. Részletesen, pontosan, bizonyítsd be, hogy miért nem volt pénzed.

Egy megoldást tudok, de az sokba kerül. Add el az élettársadnak a járművet a kitiltás ideje alatt, ő írassa át időben, ezzel megszűnik a kitiltás, hiszen az új tulajdonost nem érheti hátrány az előző tulajdonos mulasztása miatt.

Attól tartok, hogy az eredetiségvizsgálatot is meg kell ismételned, tudomásom szerint 60 napig használható fel...

Lökött # 2006.07.26. 15:46

Ezen megoldással, dupla átírást fizetsz.

Kényszerátíratást és az élettársad a sima átírást.

Le kell ülni és számolni, mi a jobb megoldás.

Szerződés átírásával kapcsolatban első lépés a megánokirat hamisítás. Ha netán azt közokiratba is foglalják, azaz bevésik a forgalmiba az új tulajdonost, a hamis magánokirat szerint, akkor már közokirathamisításról beszélhetünk.

Szükségünk van egy bünti eljárásra, melyből nem tudunk jól kijönni?
Vélelmezem nem.

Egy lehetőség van azért, a régi tulajdonost felkeresni személyesen, s megkérdezni, hogy Õ felhasználta-e az annó készült adásvételit, valahol is. Ha nem akkor újat készíteni, az aznapi dátummal, s villám gyorsan átíratni a kocsit. ( minden példányát a régi szerződésnek megsemmisíteni )

Ha felhasználta az eladó, akkor nem jó megoldás az előbb említett, mert új szerződés készítésekor, az eladó is bűncselekményt követ el. 2x adja el a kocsit. Magánokirat hamisításban elkövető.

Remélem tudtam segíteni.

----------------------
  • Löki
_Wasp_ # 2006.07.27. 07:41

Köszönöm a segítséget

úgy tűnik egyébként, mint mindenben, ebben a kérdésben is meg kell találni azt az embert, aki dönthet.....

azt hiszem, sikerült, szóval talán nem lesz gond az átírással

de azért kösz, még egyszer is


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2006.08.08. 12:29

Aki hasonló problémába fut bele, az privizzen meg, van egy jó tippem :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Shane87 # 2006.09.18. 21:51

Noss nekem az a súlyos gondom, hogy vettem egy kocsit de az van a papirjára irva, hogy (város) 01 03/1041-4/2004 es hat. alapján a forgalomból kitiltva. Sajnos nem értem hogy ez pontosan mit jelent és mit lehet ellene tenni, hogy ismét forgalomba lehessen helyezni, ebben kérném a segítségeteket, csak azt tudom, hogy KPM müszakira kell vinnem.
Tehát a kérdésem, hogy mit is takar hogy "forgalomból kitiltva" és hogy miként lehet cselekedni kocsi érdekében.
Remélem tudtok segiteni, válaszotokat elörre is köszönöm.
Rutai Norbert

Shane87 # 2006.09.18. 21:56

Mellesleg ha véletlen rossz fórumba irtam volna a "gondomat" ellnézést kérek de sajnos most vagyok ezen az oldalon és nem tudok könnyen eligazodni.

monalisa1 # 2006.09.19. 09:25

Norbert! Én csak egy laikus hozzászóló vagyok, tehát várd meg az értő (= jogász) ember válaszát!

A valahonnan valamely okból kitiltva szó azt jelenti, hogy ott a tiltás feloldásáig nem vehet részt. (Többeket pl. Ausztriából tiltanak ki az ottani hatóságok 5 évre valamely okból...)

Szóval nálad vélem esetleg időközben lejárt a gépkocsi a forgalmija, vagy egy rendőri ellenőrzés alkalmakor vonták meg az autó további használatát. (A rendszám az továbbra is megvan? - de ez csak mellékkérdés volt.)

Vidd el a kocsit és vizsgáztasd le - legalább is a műszaki állapottól függően...

Egyébként nagyon jó helyre írtál ezen fórumba. És bármikor máskor is, ha az élet során valami egyéb galibád adódna.

Traffic # 2006.09.19. 18:48

T. shane!

A járművet azért vonták ki a forgalomból, mert az előző tulajdonos valamely szabályt megszegett. Az új tulajdonost azonban nem érheti joghátrány az előző tulajdonos mulasztása miatt, így az átírási eljáráskor a kitiltást törlik.

Miért gondolod azt, hogy KF-es vizsgára kell vinned?

Menj be a papírokkal az Okmányirodába, ott elmondják a szükséges teendőket (eredetiségvizsgálat, átírási illeték befizetése, stb.)

Shane87 # 2006.09.20. 10:52

Nagyon köszönöm a segitségeteket, igen sokat segítettetek.
Igen valóban mint útólag megtudtam az autón kissebb átalakítások voltak (tuning) ami nem tettszett a közegnek és ezáltal kitíltották. Csak még annyi kérdésem lenne hogy az van irva, hogy 2004/10/29 - én tiltották ki, noss ez már nem most volt, azóta a kocsi állt nála.
És kb. fél éve hoztam el de eddig csak a müszaki állapotával foglalkoztam, hogy majd forgalomban részt vehessen.
Nekem azt mondta a volt tulaj, hogy nem kell fizetni semmit amíg nincs forgalomban, na most én ebben nem bízok, hogy "semmit".
A Kpm müszakit meg azért gondolom mert ezt mondta a volt tulaj. De teljesen igazad van, mindenképp meg kell erről bizonyosodni.
De csak szimplán aggódok, mert sajnos nem értek a jogi dolgokhoz 19 éves mivoltom miatt.
Csak a kocsi a szívemhez nőtt és szeretném újra forgalomban látni, a saját kezem alatt :)

Még eggyszer ellnézést kérek, hogy ennyit traktállak titeket.
Mellesleg: Monalisa 1 válaszom a kérdésedre igen, megvan a rendszáma. :)
Majd még biztos fordulok hozzátok, mert van még pár dolog de az még nem aktuállis.
Köszönöm eddigi segítségeteket és a továbbiakat is.

Traffic # 2006.09.22. 19:10

T. Shane87!

A probléma ott kezdődik, hogy:

És kb. fél éve hoztam el de eddig csak a müszaki állapotával foglalkoztam, hogy majd forgalomban részt vehessen.

15 napon belül át kellett volna íratnod függetlenül attól, hogy a jármű forgalomban van vagy sem.

_Wasp_ # 2006.09.22. 20:30

Viszont kérelmezheted, hogy tekintsenek el a bírságtól és a forgalomból kivonástól, mert a kocsi járóképtelen volt (szervízes igazolás!) és nem tudtad emiatt eredetvizsgára elvinni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Shane87 # 2006.09.25. 15:26

Sziasztok.
A kocsi müszaki állapota mostmár lassan megfelelö lessz a KPM vizsgának a körülményeihez.
Adás-vételi szerzödést irtunk.(dátum nélkül)
Nekem csak az a bajom, hogy nem tudom, hogy most akkor igy a kocsinak milyen hátránya van velem, valamilyen pénzt kellett volna-e fizetnem.
Ezt nem tudom. És hogy mi a teendöm, ha a kocsit forgalomban szeretném látni.
Hogy tisztább legyen ez egy 2107 es lada.
üdv...

guba # 2006.10.01. 06:13

Ha a tulajdonjog változást 15 napon túl íratod át a gyakorlatban nem forgalomból való kivonással szokott járni, "csak" mulasztási bírsággal. Ez az adózás rendjéről szóló tv. alapján, ha magánszemélyként vetted 100 e. forintig terjedhet. A késedelem kimentésére van mód, ha tudod igazolni hogy úgy jártál el ahogy az adott helyzetben elvárható. Ha fél évig az okmányiroda tájára sem mentél ez nem lesz könnyű. A legjobb megoldásnak azt tartom amit korábban mások javasoltak: régi szerződést eltépni, későbbi dátummal újat írni. Az aláírások meghamisítása eszedbe se jusson.
Ha ez az út nem járható hivatkozhatsz esetleg arra, hogy a késedelem oka az volt, hogy nem tudtad az eredetvizsgát időben megcsináltatni, mert az autót úgy vetted, hogy nem volt benne a motor. (ebben az esetben ui. nem csinálják meg) Ez persze még önmagában nem a tuti, mert ezt is be kellett volna jelentened, ha úgy jársz el ahogy az adott esetben általában elvárható, de legalább egy elfogadható magyarázatod van.

Shane87 # 2006.10.04. 07:33

Tisztelt Guba

Tehát, irassak egy új adás-vételit késöbbi dátummal.
Amugy érdekes mert most találkoztam az "úriemberrel" akitől vettem a gépjármüvet és ö is ezt javasolta.
Én is kicsit próbáltam utánajárni a dolgoknak de sajnos nem sokat tudok mert iskola plussz muka és aludni sincs sok idöm, ezért is vagyok ilyen tudatlan ebben a témakörben.
És arra gondoltam, hogy az eredetiség vizsgát azt elég-e mikor a kocsit müszakira viszem?
Ja és a kocsi nem volt mozgásképes amikor elhoztam illetve megvettem, mivel müszakilag 0-volt.
Sem fék, sem jó kormánymü (egy körös holtjáték) illetve egyéb problémák.
Mielött a tisztelt "kollégák" félreértenék, ez a kocsi nem azért kellett mert nem volt jobb, csak mert érzelmi szálak füznek hozzá.
Tehát mindenképp ezt akarom magamnak...
És most hogy lassan elkészül, már össze kéne rakni hogy akkor mit tegyek, hogy forgalomban lehessen.
Gondolok arra, hogy adók illetve eredetiség vizsga meg a többi, mert most van a kezemben a kocsi forgalmi engedélye és kész.
Mégegyszer mondom, nem nagyon értek ehhez a témához ezért is vagyok ennyire tudatlan.
Csak megköszönni tudom a segítségeteket.

Tisztelettel: Shane

Főlökött # 2006.10.24. 16:47

Tisztelettel

Tudatlanság nem bűn, csak kellemetlen, főleg ha anyagi ráhatás is fellép.

Alap tényállás szerint, a volt tulaj által is aláírt szerződéssel rendelkezünk. Másunk nincs a forgalmin kívül.
Olvasatomban most lett felújítva a jármű, s az, hogy milyen állapotban vettük, senki nem fog érdekelni, az eljárás során. Műszaki előtt állunk jelenleg.

Hát első az eredet vizsga, saját kérésre. Majd a kötelező bitosítás megkötése. Irány az okmányiroda, ahol könnyes szemmel előadjuk, a történteket. ( mivel súlyadót, köt. bizt. nem fizettünk, a fennálló időre, átiratás időből kicsúsztunk, így büntetésre számíthatunk-könny-ráhatás-esetleges fellebezés-kérelem-csökkentés-stb. ) Van sumák megoldás, de azt itt, nehéz lenne ecsetelni, s abba a volt tulajnak is bele kéne menni, s Neki is leetséges, hogy rázós lenne, így vélelmezem, hogy nem megy bele.

Szóval ha átírattuk, miénk, saját tulajdonunk, irány a műszaki.

Szóval ennyi.

----------------------
  • Löki
tanna # 2006.10.26. 17:57

Ha nincs műszakija nem kapsz a nevedre szóló forgalmit, mert anélkül nem állítható ki. Szóval előbb a műszaki, ha egy lépésben akarsz forgalmit.
De azért húzz bele, főleg ha már felszólítottak.

shyntax # 2007.02.21. 12:37

Sziasztok!

Tavaly novemberben eladtam az autómat, amit az új tulajdonos rendörségi bejelentése szerint, a vásárlást követően majdnem 1 hónappal feltörtek, és pár müszaki cikkel együtt a törzskönyvet is ellopták! Az autót addig nem iratta a nevére! Mindez csak a rendörségi határozatból derült ki számomra, vmint az okmányirodától kapott levélböl. Ezek alapján kezdtem el érdeklődni az okmányirodában, ahol számomra elég érdekesen reagáltak a kérdéseimre. Tisztán látszik hogy túl volt a 15 napos határidön, de pár telefon után még arról is kioktattak hogy mikor adtam el az autóm, és biztosan volt bent az uj tulajdonos, csak sokan voltak, meg hát jelenleg a törzskönyv körözés alatt, igy nem is lehet átiratni. Mi folyik itt? Mit tehetek hogy ne kerüljek esetleg kellemtlen helyzetbe?

Traffic # 2007.02.23. 16:06

T. shytax!

Õrizgesd nagy biztonsággal az adásvételi szerződést! Ki ne add a kezedből, csak addig, míg fénymásolatot készítenek róla.
A többi az Okmányiroda és az új tulajdonos dolga.

Ha még nem tetted meg, mutasd be az adásvételit a biztosítódnál és a lakhelyed szerinti Polgármesteri Hivatal adós részlegén.

shyntax # 2007.02.26. 23:42

Köszönöm a válaszod Traffic! Részemről elintéztem mindent, bejelentettem időben. Csak ez a reakció volt érdekes számomra, mivel úgy tűnt, mintha azt védenék aki szabálytalanul jár el.

csepanyi # 2007.02.28. 11:22

Sziasztok!

Láttam olyan tanácsokat amiben azt javasolják hogy "a régi szerződést el kell tépni és helyette újat írni". Ez engem azért érdekelne, mert egy büntető eljárásban, az ügyészség arra helyezi a közokirathamisítás vádját, hogy egy bizonyos gépjármű hamarabb cserélt gazdát és a szerződést hónapokkal később írták és adták le.
Az autót nyáron adták el (oda), de csak novemberben írtak adás-vételit. Szerintük ez közokirathamisítás mert nem akkor történt a tranzakció mint a szerződés aláírása. De adás-vétel csak szerződéssel jöhet létre nem?

CSéPé # 2007.03.21. 18:49

Hi!

Az a dolog esett meg velem, hogy eladtam a kocsimat mivel sürgőssen kellett a pénz. A gond csak az, hogy még nem volt az én nevemre iratva mivel még "csak" két hónapja vettem (persze tudom, hogy a határidő 15 nap), és ezt persze elfelejtettem a vevővel is közölni. Szóval csak megírtuk vele az adásvételit és útjára engedtem.
A kérdésem az lenne milyen és mekkora büntetésre számíthatok a közellyövőben?

Csakazértis # 2007.04.11. 20:56

Kedves fórumozók!
Egy kis velem megtörtént mese.
Néhány évvel / 7 /ezelőtt eladtam az akkori autómat. Tavaly az ügy miatt 8-szor voltam a rendőrségen, és háromszor az okmányirodán változó sorrendben, mert az autó 5.-ik tulajdonosa szerette volna végre legálisan az eredeti tulajtól megvenni - azaz tőlem - aki már régen eladta.
Lehet, véleményt robbantok, de bízom benne,
hogy mind a négy - általam ismeretlen - tróger szemétládát, aki nem íratta át , és 5 év után nekem kellett szaladgálnom miatta, tisztességesen megbüntették.
Ennyit a meséről.