Elkésett gépjárműátírás


Optika # 2009.11.19. 17:22

Üdv!

Segitséget szeretnék kérni.Szeretnék vásárolni egy személyautót,egy barátomtól.Az a baj hogy 15napon belül nem fogom tudni átiratni az autót:(A srácnak le kell adni az adásvételit,mert átakarja vinni a bónuszát az uj autójára.Az autó amit vennék motorhibás,nem működik.A kérdésem az lenne hogy,mit lehet ilyenkor csinálni?Még aznap mennyek be az okmányirodába,és adjam le a forgalmit rendszámot?Sumákolni nem akarok,az autót át fogom iratni de csak jövőre tudom.És addig biztos nem közlekedek vele,(mivel nem megy). Köszönöm!

lamess # 2009.11.04. 18:32

Hali simán át kell hogy írják, ha nincs az autó valamilyen tartozás miatt végrehajtás alatt. Persze 15 napon belül kell kötnöd biztosítást ,eredetvizsga és érvényes müszaki kell hogy legyen.azért hogy az eladód nem írta át őt büntetik.

picuryeti # 2009.11.03. 21:25

Üdv!

Vásároltam egy gékocsit, amit az előző tulajdonos nem iratott át a saját nevére. a kocsihoz megkaptam az eredeti törzskönyvet, forgaltmit, zöldkártyát, forgalmiban szereplő által kiálított adásvételit annak a nevére akitől a kocsit vettem, valamint egy adásvételit az én nevemre attól, aki nem iratta át.

mi a teeendő iylen esetben? hogyn tudom rendezni a kocsi papírjait? vagy buktam a pénzem és a kocsit is?

carolinaherrera # 2009.11.03. 17:37

A volt férjemmel közösen vásárolt személygépkocsink a nevemen van.Két hete volt a válóperünk,közös megegyezés alapján a személygépkocsi a volt férjem tulajdona lesz.A következő lenne a kérdésem:a férjem nem akarja átíratni a nevére.Mi lenne a módja annak,hogy a az autó az én nevemről az ő nevére kerüljön?Nekem mit kell ez ügyben tennem,hova kell forduljak?Van -e esetleg határideje az átíratásnak?Milyen dokumentumok kellenek hozzá?

atttillla # 2009.10.30. 20:30

Na hát a következő a helyzet, amire én nem kaptam eddig választ azt már tudom és mindenkinek aki a ugyanebben a helyzetben van közlöm.

Ha 15 napon belül nem iratod át az autód, akkor a városi önkormányzat küld egy határozatot hogy 3 napon belül jelenj meg átiratni az autót, ha ebben az esetben sem sikerül mert nincs pénzed vagy egyéb gondjaid vannak az átírással kapcsolatban, nem kapsz halasztást nem kapsz semmi féle esélyt vagy hasonlót, az önkormányzati ügyintéző azt mondja nincs módukban semmit mérlegelni ha tudtál venni autót akkor tudd is átiratni ha nem akkor pedig kapsz majd idővel egy határozatot (pár napon belül) hogy add le a forgalmit és a rendszámot mert kivonják az autót a forgalomból és továbbítják az ügyiratot az APEH-nek és ők döntenek majd a büntetésedről illetve az autó további sorsáról.

ULTRACINK

Üdv: ATTTILLLA

atttillla # 2009.10.29. 09:16

köszi! Hát Januárig biztos nincs pénzem erre a dologra.. majd jön egy késedelmi birság. Király.

ronix # 2009.10.28. 19:38

A motorcserével kapcsolatban nem tudok érdemben hozzászólni, de a vagyonszerzés (vétel) miatti átírási kötelezettséggel kapcsolatban megosztom Veled az alábbi történetet.

Adott egy magánszemély, aki 2007-ben megvette saját cégétől a cég -hitellel terhelt- használt személyautóját, mert a cég bevételek nélkül nem tudta törleszteni a részleteket.
Korrekt szerződéssel, piaci áron, és ténylegesen is kifizette.
Azonban elfelejtette átíratni. (Egyébként addig is, mint a cég üzletkötője, csak ő járt az autóval.)
Csak 2009. év elején szembesült vele, hogy nem íratta át, mert akkor akarta eladni.

Elintézte (két év késéssel) az átíratást, majd megkapta az illetékhivatal határozatát a +28eFt-os mulasztási bírságról is.
Telefonálgatott az APEH-hez, a határozaton feltüntetett ügyintézőhöz, és ott azt tanácsolták neki, hogy írjon egy kérelmet, s írja le, hogy elfelejtette, miért felejthette el, s hogy szeretné ha méltányosságból elengednék a bírságot, vagy ha részletekben fizethetné be, mert a jelenlegi anyagi helyzete mellett jelentősen megterhelné családja kasszáját, ha egy összegben kellene kifizetnie a bírságot.

A bírságot nem az az osztály veti ki, aki a kérelmeket elbírálja!

Nem fizette be a bírságot és várta kérelmére a választ.
Jött is a válasz ~30 napra, miután újra telefonálgatott az APEH-nek.

Rendesen megdorgálták, hogy a méltányosság intézményét nem erre találták ki. Ha vállalkozása van és kocsira volt pénze, akkor az illetékre is legyen.
Sőt, ha 5 napon belül nem fizeti be a mulasztási bírságot, akkor további késedelmi kamatot is fizetnie kell.
Megjegyzem az átírási illetéket megfizette, hiszen az az átírási eljárási folyamat szükséges része. A méltányossági kérelme a mulasztási bírságra vonatkozott.

Természetesen befizette a bírságot. Néhány nap múlva ajándékként megkapta a késedelmi pótlékra vonatkozó csekkjét is.

A tanmesém lényege, hogy a lehető legrövidebb időn belül intézd el az átíratást!!!

Üdv': ronix

atttillla # 2009.10.28. 18:55

Tisztelt Forumozok!

A kérdésem a következö, október 4.én vettem egy 1995 cm3-es gépjármüvet az a helyzet hogy családi okok miatt nem tudom most átiratni mivel nem maradt erre az összegre pénzem.. tegnap kaptam a városi önkorményzattól egy papirt hogy 3 napon belül jelennyek meg hogy átirassam az autót, amiben valószinü hogy motort kell majd cseréltessek a szerelömmel.

Mit tegyek? Az önkormányzatnál mit mondhatok halasztást kérhetek? Durván Januárban lenne pénzem az autot átiratni késö már?

A motor cserét mikor javasoljátok átirás elött vagy után? hogy lehet ezt könnyebben regisztrálni??? Vagy lehet e ezt átiráskor intézni?

Minden tanácsotokat válaszaitokat örömmel és elüre is köszönettel várom! Üdv: Atttillla :)

lamess # 2009.10.27. 20:31

Köszönöm szépen a gyors választ, így teszük.

végrehajtó1 # 2009.10.27. 19:45

Nem átiratni kell a feleséged nevére hanem az ő nevére kell mindjárt meg venni.
Így a te tartozásod miatt nem viszi el a végrehajtó.
Sőt még célszerű házassági vagyon nyilatkozatott is írni hogy az az asszony külön vagyona.

lamess # 2009.10.27. 19:40

Üdvözlök mindenkit, új tag vagyok nem tudom megfelelő helyre irok -e, segitségre lenne szükségem ,feleségemel autót szeretnénk vásárolni, de a problémám a következő, sok adóságom van, amivel elvagyok maradva, az adóságot még házaságunk előtt szereztem, amitől félünk, ha az autót megvásároljuk és az ő nevére iratjuk át ,akkor elvihetik- e az autót az én tartozásom nem fizetése miattm én jelenleg munkanélküli vagyok, feleségem dolgozik.

gallon # 2009.10.27. 07:49

szűkíteném a kört...
autóról lenne szó:)
köszönöm egyébként monalisa

monalisa1 # 2009.10.24. 17:34

Bármely ingatlannal kapcsolatos adásvétel-, öröklés - vagy ajándékozás esetén ügyvédi és/vagy közjegyzői közreműködés jogszabályilag kötelező, tehát ha volt ill. van a neveden lakás/családiház/nyaraló/termőföld/erdő stb. akkor arról "a" papirosnak bírtokodban kell lennie - ha csak el nem hánytad valahová...

gallon

Van az országban x számú földhivatal, fogalmazz meg egy érdeklődő "körlevelet" aztán irány a posta azokat mind feladni...

DE kéne tudni a feltételezett ingatlan pontos helyrajzi számát, mert ők honnan is tudnák hol és mit keressenek?! (A helyetted történő keresgélés amúgy nincs ingyen!)

Ami az ingóságok dolgát illeti, nos "ingóság" lehet autó, motor, csónak, festmény stb. stb., tehát nagyon széles a skálája annak hogy valakinek milye is lehet... És nem minden ingóság tulajdonos-cseréjénél szükséges írásbeli megállapodás.

Vagyis, bocs, de pongyola volt a kérdésed, és ezért jogász nem is választ rá...

"Lisa"
laikus hozzászóló

gallon # 2009.10.24. 16:46

Várom a válaszokat, és segítségeket:)

kiskeve # 2009.10.19. 10:21

Sziasztok! Ki tudna nekem segíteni? 6-7-8 éve volt egy skodám amit eldatam. A vevő szerintem át is írta, mivel aóta sem hallottam róluk. Kb 5 éve más városba költöztem, (Bp. VI.) és most! kaptam egy csekket, hogya nevemen levő skoda után fizessek súlyadót ezévtől.
sok-sok év és költözés után már nincsnek meg a papírjaim, és már az autóra sem emlékszem. Azt hiszem azért szerencséltetnek,mert egy kolléganőjükkel összetűzésbe keveredtem.
Van jogukennyi év után előásni egy ügyet? És paprok híján mit tehetek én?
Előre is köszönöm szépen!

gallon # 2009.10.16. 09:55

sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, h hol tudok pontosan utánajárni, hogy milyen ingatlanok, illetve ingóságok vannak a nevemen, mert sajna nem vagyok ezekkel tisztában:S:S
Előre is köszönöm a segítséget
Üdv!

honeybear45 # 2009.10.16. 05:14

Molnkd!

Nem fognak neked örülni az okmányirodában, de megoldható abban az esetben, ha nincs lefoglalva a gépjármű tartozás fejében, mert hát ugye ki tudja, az ilyen grízes autóknál jobban előfordulnak.

Igaza van Monalisának abban, hogy nem érdemes megvenni így gépjárművet. Fontos tanács, mindig attól vegyük meg ,aki a forgalmi engedélyben és a törzskönyvön tulajdonosként szerepel!

A harmadik fél beviszi az okmányirodába a három adásvételi szerződéstí: egy ami a te eladód adásvételi szerződése, egy ami te és az eladód között történt meg, és egy amin te eladod. Legyen nála biztosítás, vigye el eredetiségvizsgálatra, legyen rajta műszaki és vigye a gépjármű okmányait és a saját okmányait.
Te és az eladód, pedig később fog kapni az APEH-től mulasztási bírságot, a te esetedben nem kell túl nagyra számítani, ha először fordult elő és nem sok idő telt el a mulasztás óta.
Üdv.

monalisa1 # 2009.10.15. 14:57

Az hogy hogyan kapod vissza az illetőtől a vételárat az legyen a te fejfájásod...

monalisa1 # 2009.10.15. 14:54

Javasolnám: add vissza az előző tulajdonosnak az autót aki fulladjon bele (...) a nevére történő átíratás elmaradása miatti összegyült tetemes költségekbe. (Bizonyára a kötelező felelősségbiztosítással és súlyadóval is adós mindmáig, tehát "a" fuldoklás többszörös lehet...)

Mert hát ami járgányt te eladnál most az még a te tulajdonodban sincs...

Megtanulandó: jogtiszta papírok nélkül nem adunk-veszünk semmit!

"Lisa"
laikus hozzászóló

molnkd # 2009.10.14. 22:30

Tisztelt Fórum! Problémám egyszerű, az eddigiből mégsem tudtam dűlőre jutni.

Adásvételivel vásároltam egy autót, viszont egy harmadik személy megvenné tőlem 15 napon belül. Elég, ha a leendő tulaj fizet illetéket, és jelenti be a változást?

A helyzet bonyolódik: Utólag kiderült, akitől vettem, nem íratta át több éve a saját nevére. A szerződésünkben elvállalta az összes fennmaradó terhet és illetéket. A harmadik fél át tudja így íratni a saját nevére, vagy rendezni kell az eredeti tulaj restanciáit először?

Előre is köszönöm!

Egyjogász # 2009.10.03. 15:06

Onnan, hogy a jogszabály kb. két oldalon keresztül sorolja azokat az eseteket, amikor a törvényes képviselőnek (általában a kedves szülőknek) a kiskorú vagyonával való rendelkezéshez a gyámhivatal engedélyét kell kérni.

Ezek közé tartozik a kiskorú - ha jól emlékszem 100.000 Ft összeget meghaladó - ingóvagyonával (pl. gépkocsi) kapcsolatos jogügyletek megkötése is.

Azaz a kikorú tulajdonában lévő gépkocsi elidegenítéséhez a gyámhivatal hozzájárulása szükséges, és a gyámhivatal ilyen esetben kizárólag a kiskorú érdekeit nézi. (PL. lehet, hogy hozzájárul az elidegenítéshez, de a vételárat gyámhivatali letétbe kell helyezni, stb.)

De a kiskorú tulajdonában lévő gépkocsi használata is érdekes kérdés, ha jól emlékszem, hallottam már olyan esetről, hogy a kekecebb gyámhivatal elővette kedves papát, hogy a kiskorú tulajdonát milyen alapon használja (és amortizálja le) az ő hozzájrulásuk nélkül. A gyámhivatalnak ugyanis elsődleges kötelessége, hogy a kiskorút védje, ha kell a saját szüleivel szemben is.

honeybear45 # 2009.10.03. 11:19

Ha kiskoru nevére kerül netán akkor a későbbi eladás kész Canossajárás.

Végrehajtó1 Ezt mire alapozod?

végrehajtó1 # 2009.10.03. 11:09

moncsi30:

nem tudjuk,hogy kinek a nevére lehet a gépjárművet íratni.A saját nevünkre nem akarjuk mivel van banki tartozásunk és tartunk tőle hogy lefoglalják,esetleg kiskorú gyereknek a nevére lehet-e.Jó lenne ha tudna valaki ebben az ügyben segíteni

Ha kiskoru nevére kerül netán akkor a későbbi eladás kész Canossajárás.

Az én nevemre lehet venni:)

honeybear45 # 2009.10.03. 10:41

Moncsi30 meg lehet venni, csak aláírásnál 18 éves kor alatt kell a gyermek törvényes képviselőjének az aláírása.

Sziszi77
Az emberek 99%-a ismeretlentől veszi a gépjárművet ehhez nem kell nagy bátorság.

Zsuzska60

Meg kell nézni a forgalmi engedélyt mielőtt megveszed, ha új típusú azaz nem két lapos illetve kiskönyves forgalmi engedély, akkor kell hogy legyen törzskönyv, ha mindezek ellenére nincs akkor gyanús, hogy banki opcióval terhelt a gépjármű, így az elidegenítési tilalom miatt a bank magánál tartja a törzskönyvet mindaddig míg a hitelt ki nem fizette az adós.

moncsi30 # 2009.10.03. 10:22

üdvözlet!

Lehet hogy nem jó helyre írok,de nézzék el nekem nem nagyon szoktam fórumokba írni.Nekem olyan problémám lenne hogy szeretnénk autót vásárolni csak annyi a gond hogy nem tudjuk,hogy kinek a nevére lehet a gépjárművet íratni.A saját nevünkre nem akarjuk mivel van banki tartozásunk és tartunk tőle hogy lefoglalják,esetleg kiskorú gyereknek a nevére lehet-e.Jó lenne ha tudna valaki ebben az ügyben segíteni előre is köszönöm!