Elkésett gépjárműátírás


böbe28 # 2010.03.30. 08:43

Sziasztok!Tudna valaki segiteni?Elég nagy problémánk egy 2009 dec 23-án vásárolt használt megane,kereskedötöl.Az elado zerint beszámitotta az elözö tulajnak,adás-vételit irtak,okmányirodában állitolag ellenörizte az autot,nevére nem iratta a kereskedö mert állitolag nekik ezt szabad,mint kereskedö....minket ezzel etetett.Mi megvettük 23-án a kocsit,jan4én átiratás nem sikerült,mert az elözö tulajtol önkormányzat felé tartozás miatt lefoglalták,majd végrehajtoknak lett kiadva a behajtása az autonak..csak ugye elötte eladta a tulaj a kereskedönek.ezt jeleztük a kereskedönek aki azt mondta keresi az elözö tulajt,a végrehajtot stb,febrban állitolag igényperes eljárást kezdeményezett..a mai napig nem történt semmi változás ,a kereskedö fel sem veszi a telefont,emilekre levélre nem reagál.Mivel a szerzödésben per és tehermentes autot árult mi el akarunk állni az adásvételtöl,de nem reagál,vagy amikor még szoba állt velünk akkor azt mondta nincs pénze.ptk szerint mi bármikor elállhatunk ,ez öt nem érdekli.Jogász tanácsa jelentsük fel.mit tegyünk?Sajna amikor az autot megvettük sokmindenben hibáztunk mi is mivel nem ismertük a szabályos adás-vétel menetét...eredetvizsgálat nem volt az auton-megcsináltattuk,mivel ugye dec 23-án du történt az adásvétel igy nem firtattuk miért nincs eredetvizsgálat,ezt sem nekünk kellett vna megcsináltatni,az elado a párom apját tanunak nem engedte aláirni,hanem bélyegzövel "nyomta" oda az ö szüleinek nevét adatait a papirra vmint aláhamisitotta a nevüket stb...tehát nagyon johiszemü...mondhatni balekok voltunk.Mit tehetünk hogy rövid idön belül megoldodjon a problémánk?Vidéken élünk,kisbabával akit cipelni kell ide-oda.Szeretnénk a pénzünket visszakapni,és mionnél hamarabb használhato,jogtiszta autot venni.Az autot nem merjük használni,mert idöközben a megkötött kötelezönket is visszamondták mivel a tulajdonunkba hivatalosan átiratva nem került az auto.Mire számithatunk?Végrehajto elviheti ,ha megtalálja?Apeh birságolhat ?Elöre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.03.25. 21:02

Ha vennéd a fáradságot és az elejéig visszaolvasnád a topicot, vélhetően találsz választ a problémádra.

atttillla # 2010.03.24. 05:40

Nem tudom melyik forumra kéne váltanom mert ez nagyon gagyi semmi válasz senki se figyeli hogy miket irnak ide semmi...... 0

atttillla # 2010.03.23. 12:07

Cső!

Van egy elkésett gépjármü átirásom már leadtam a forgalmit a rendszámtáblát mindent és az apeh is kiküldte nekem a szép kis büntetést: (60 ezer). Na most az autot átirni nem lehet mert motorhibás és mennie kell kötelezö müszaki vizsgára mielött átiratnám. Azt mondták az okmányirodába hogy bontoba vele!

Na de ha én irok egy adás vételit a spanommal ö megveszi onnantol rolam hárul minden kivéve az apeh bünti nem de bár?????
Nekem onnantol kezdve semmi közöm az autohoz ha leadom az adásvételit nem de bár???????

Válaszokat elöre is köszönöm! atttillla

motoroska # 2010.03.20. 16:24

Üdv. honeybear45!
Most vásároltam ebben az évben február 8.án, de a biztosítóstól segítséget kértem és mondtam neki hogy a régi a legelső adásvételit adom oda, amint át lesz íratva az autó. Ő csak azért mondta hogy próbáljak íratni másikat, mert minden nap 200ft késedelmi díjat fog kiküldeni a biztosító, ami 30napnál 6e ft.
A másik kérdésem, hogy ha nincs meg az eredeti példány a adásvételiről (nem tudom hova lett) akkor egy másolatot is elfogadnak, vagy próbáljak íratni egy ugyanolyat újból?
És valaki megmondaná, hogy ha eredetiségvizsga meg a biztosítás megvan akkor még az átíratás mennyibe fog nekem fájni?? 1.8i az autó
Köszönöm

monalisa1 # 2010.03.16. 16:15

Fordulj ügyvédhez., lehet hogy elég ha ír egy levelet a rokonnak az eredeti állapot visszaállítására, de nagy a valószínűsége hogy per lesz a dologból.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Bence4 # 2010.03.16. 12:25

Üdv!
Szeretnék segítséget kérni.2006-ban vásároltam egy gépjárművet.Aminek az adásvételi szerződésében nem volt külön fel tünttetve,hogy a gépjármű bűncselekményes.2006-ban rá beszélt a tulaj,hogy üzembetartóival vegyem a nevemre.(mivel,hogy családban van,unokatestvérem).2009-ben a nevemre akartam íratni és törzskönyvet akartam csináltatni és akkor derült ki,hogy a gépjármű bűncselekményes.A mai napig nem tudom,hogy miért.Becsapva érzem magam mivel nem közölte velem hogy bűncselekményes az autó.Az szeretném kérdezni,mivel hogy el titkolta hogy bűncselekményes a gépjármű.A vétel árat vissza kérhetem-e?Nagyon meg romlott a kapcsolatunk 2009-óta folyamatosan kérdeztem,miért bűncselekményes az autó és nem adott választ rá. Azóta szóba se áll velem.( be húzott)Mit tegyek?Előre is köszönöm a választ.

honeybear45 # 2010.03.15. 12:39

Kedves Motoroska!

Kissé zavaros, amit írtál, de azért megpróbálok segíteni.
1: Melyik évben vásároltad az autót?
2: Olyan nincs, hogy a biztosító új adásvételiszerződést kérne, ezt nem is értem itt már valami bűzlik...
3:Az a tény, hogy 5 vevő volt aki elmulasztotta az átírást az téged nem befolyásol, attól te át tudod íratni, legfeljebb az okmir üi nem fog örülni a sok munkának az anyagoddal kapcsolatosan.
A két különböző dátumú adásvételi szerződéssel kapcsolatosan a rendőrség fogja vizsgálni és nem az okmányiroda a hogyan továbbot, a tulajdonszerzés dátuma egy elég fontos momentum egy gépjármű tulajdonos életében, tehát nem mindegy, hogy mikor is keletkezett valójában a tulajdonjog.
A biztosító nem küldi meg az okmányirodának az adásvételi szerződést, miért küldené el, ő elvégzi a dolgát, amihez szüksége van okmányokra, de azokat nem küldi tovább más hatóságnak, csak kiállítja az igazolás a kgfb-ról és kész.
Ha te az első adásvételi szerződést viszed az okmányirodába akkor beszéld meg a tulajjal, hogy le ne adja a másik adásvételi szerződést, mert akkor kellemetlen lesz mindkettőtöknek a rendőrségi eljárás, amit hivatalból megindítunk ilyen esetben.
Üdv!

motoroska # 2010.03.15. 10:15

Üdv.!

Február 8.án vásároltam egy személygépkocsit, február 11.én megcsináltattam az eredetiségvizsgálatot, biztosítást megkötöttem március 3.án, de a biztosító kért egy másik adás vételit, mert lejárt a 15 nap, az eladóval írtunk egy másik adásvételit, és ezt leadta a biztosító ami március 3.án keletkezett!
Az autót úgy vettem hogy 5 adásvételi van, senki se íratta át, elméletileg így átlehet íratni, de aki a forgalmiba van tulajdonos az 2009.márciusba adta el.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy már 1 év eltelt, ez idő alatt az okmányiroda nem vonhatta ki a forgalomból a személygépkocsit? és ha igen akkor én mit csinálhatok?
A másik kérdésem az lenne, hogy mivel az eredetiségvizsgálaton a legelső adás vételit lefényképezték és elküldték, de a biztosító kért egy másikat azon megint másik dátum van (nem tudom hogy a biztosító az elküldi e ilyenkor az adás-vételit) most lenne átíratva jövő héten az autó, de a régi legelső adás vételivel (tudom hogy 15 nap már rég letelt, csak nem lesz olyan sok a büntetés amit utána állapítanak meg)
Az okmányirodába a legelső adásvételi lesz víve.
Milyen bajok merülhetnek fel ebben az ügyben, és a biztosító elküldi az adásvételit a okmányirodához??

Előre is köszönöm!

honeybear45 # 2010.03.12. 08:23

nem gyenge okirat hamisítás...
Hiába köztük jött létre az adásvételi, ha az előző tulajnak van olyan okirata, amin te megveszed és ha ő ezt leadja az okmányirodába téged köteleznek majd az átírásra mellesleg az apeh felé megleleteznek,ez azt jelenti, hogy az átírási illetéket az apeh fogja behajtani rajtad. Te mentenéd a bőrőd, de nem tudod, hogy kinél van az autó itt a kör bezárult egy ideig, neked ketyeg a teljesítményadó is addig míg hivatalból ki nem vonják a forgalomból. Az új tulaj flangál az autóval igazoltatják, kideróül, hogy hoppá nincs is a nevén esetleg lejárt a műszakija is vagy az is lehet hogy tovább adja egy harmadik személynek, aki végül szeretné átíratni és leadja az adásvételi szerződést, na itt szokott kibukni minden innentől kezdve kiderül az okirathamisítás és felkeres a rendőrség...
Egy esetben úsznád meg, ha az új tulaj a nevére venné az autót, addig míg az előző le nem adja az adásvételi szerződést, mert ha ő leadja akkor neked...

Tibor1986 # 2010.03.03. 11:28

Vettem egy autót 2009. júliusban. Nem irattam át. Ezt a kocsit eladtam 2009. novemberben. De ugy hogy a régi tulajjal aláirattam egy üres adásvételit amit az uj vevővel kitöltettem. Magyarul az adásvétel köztük jött létre.
Papirom már nincs arrol kinek adtam el.
De a régi tulajnak van egy olyan papirja amiben az van benne hogy nekem adta el. A kocsit az uj vevő használja.
A régi tulaj engem keres hogy miért nem iratta át a második vevő.
Tartozok e én átirási dijjal?

bandijoe # 2010.02.27. 17:26

Üdv!
Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy anyagi okok miatt a megadott határídőben nem tudtam átíratni a gépjárművet,van-e anyagi és jogi következménye?

Elöre is köszönöm

briell # 2010.02.27. 10:56

Ja és az autó 2550 cm3, valamint 172 lóerős, igaz 13 éves.

briell # 2010.02.27. 10:55

Sajnos már nemhogy 15 nap, hanem 3 hónap telt el... és nem tudom átíratni az autót.
A bíróságon hiába mondtam, hogy nekem ezzel a felperes sok kárt okozott- mármint a nov 30-ai dátummal kiállított adásvételi szerződéssel.

monalisa1 # 2010.02.23. 20:08

1890 ccm-ig 18 Ft az átírási illeték, azon felül 24 Ft/ccm.

A második átíratás már a vevőnek lesz fájó.

És el ne felejtd a vagyonmegosztás után 15 napod a nevedre íratni az okmányirodán mert a késedelmi pótlék meg neked fog fájni...

Valamint a kötelező és a súlyadó - muszáj.

"Mona"
laikus hozzászóló

briell # 2010.02.23. 19:49

Kaptam a válás során vagyonmegosztás során egy autót, 90 e ft lenne az átíratás (adásvételi szerződés az van) de nem tudtam átíratni. . . akkor igaz az, hogy ha el akarom adni akkor előbb mégis át kell íratni az én nevemre és csak utána a vevő nevére? Szóval kétszer kell 90 ezret kifizetni? De én nem szeretném, mert így nem nagyon veszik meg az autót, és rosszul járok én és a vevő is. . .

bandijoe # 2010.02.18. 07:45

Üdv!
Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy anyagi okok miatt a megadott határídőben nem tudtam átíratni a gépjárművet,van-e anyagi és jogi következménye?

Elöre is köszönöm

ibpeti # 2010.02.10. 20:18

Hello! Kérem szives segitségüket egy ügyben. Egy elég problémás gépjármű átvételen estem át. Egy "kereskedő"-töl vásároltam egy gépjármüvet, elmondása szerint egy beszámitótt autó volt egy autószalonba. Megirtuk az adásvételit a szalonba beadó tulaj nevére, a forgalmin törzskönyven is ez a tulaj nevén volt. Elmentem átiratni az autót, és közölték velem hogy 2 köztes személy van a tulajdonosok listáján, és nem irathatom át, mert illeték kötelesek. Volt rendörségi ügy a dologbol, nem jutottak semmire. Mit tudnák csinálni az ügy lerendezése érdekében? Köszönöm a segitséget!

palee # 2010.02.10. 07:44

Hello!
Egy olyan problémám lenne,hogy nem irattam időben át az autómat,ez pontosabban vagy 8 hónap késést jelent eddig!
Papírt tudomásom szerint nem küldtek az okmányirodából!
Szeretném átiratni az autót és az a kérdésem lenne,hogy ha most iratom át annak milyen jogi illetve anyagi következményei lesznek?

Crash # 2010.02.09. 22:01

Mona!

Akkor a kereskedőnek nem kell leadnia az adásvételit az okmányirodába amit velem kötött?

Köszi Crash.

monalisa1 # 2010.02.09. 16:35

A tulajdonodba került gépkocsit annak és akkor adod kölcsön amikor arról megállapodtok.

A kereskedő csak közvetít, saját névre (= cégnévre) történő átíratási kötelezettsége nincs.

Vidd be az okmányírodába a kereskedéssel kötött adásvételit és írasd a nevedre az autót - a többi nem a te gondod. (A biztosítást azonnal, a súlyadót is mielőbb rendeni kell.)

Nálunk az én nevemen van az autó és az üzembentartói is, ennek ellenére a párom jár vele - kölcsönadási megállapodásunk alapján. (Valamilyen ok miatt nekünk ez ekként megfelelő.)

"Mona"
laikus hozzászóló

Crash # 2010.02.08. 23:43

Kedves Mona!

Akkor is tudok kölcsönadásit írni ha használtautó kereskedésből vettem?

Úgy volt hogy ahol vettem egy bácsi adta be 09.12.27.-én 11:30 perckor Én pedig ugyanezen a napon 14:55-kor. vettem meg.
A bácsi szerintem leadta az adásvételit de a kereskedő akitől vettem azt nem tudom.(amúgy én megkaptam a bácsi/kereskedő, kereskedő illetékmentessége, kereskedő/Én féle adásvételiket)

A kereskedőknek le kell adni az adásvételit ha eladnak egy kocsit?

monalisa1 # 2010.02.07. 22:15

Kár lenne azért a kocsiért, ha rendbeteszed sok km jövő nézhet még eléje!...

monalisa1 # 2010.02.07. 22:12

Próbálj egy kölcsönadási szerződést kötni mely december ... tól - március 31-ig szól vagyis hogy ez időszak alatt még xy tulajdonában marad és ő fizeti a biztosítást és a súlyadót, DE közben használhatod azt az autót. (Persze te fizeted be helyette a csekkeket hiszen a kocsi már nálad van.)

Levizsgáztatja - a te pénzedből, aztán ha ez megvan akkor uj adásvételi szerződés készül - onnantól 15 napod van az átíratásra. Ekként az okmányírodás átírási büntetést megúszod...

Ha bárki kérdezné hogy miért ez a visszatánc, egyrészt semmi köze hozzá, másrészt neked úgy a biztonságos ha a műszaki vizsgát még az előző tulajdonos végezteti el - nehogy utóbb valami galibára derüljön fény a kocsival kapcsolatban.

Ami sajnos egy használt autónál mindentől függetlenűl előfordulhat - ez benne van a pakliban.

Jobb nem jut az eszembe.

Vagy, másfél hónapig még nem mész vele ki a közuti forgalomba!...

Crash # 2010.02.07. 21:05

Kedves Mona
Ha nincs biztosításom nem lehet átiratni.
És ha pár komit visszamész látod hogy az átírás csak márciusban tudom megtenni a büntivel eggyütt.

Akkor most mi legyen.

Melyik a jobb ha leadom a MÉH-be, vagy ha bontóba?