Gyermek külföldre vitele


wers # 2012.10.09. 12:34

http://www.rechtsanwaelte.at

ez az oszták jogászok honlapja, ha felmész rá, bal oldalon lehet keresni.
Olyanokkal, hogy "Name", "Ort" ne foglalkozz, a "Fremdsprache"-nél válaszd ki: Ungarisch, ki fog hozni magyarul beszélő ügyvédeket. Azt írja, hogy összesen 30, de csak tizet jelenít meg elsőre, ha ráklikkelsz a "Gesamte Liste"-re, kiadja az összeset.

Vidék # 2012.10.09. 12:25

Wers! Köszönöm a tanácsot.

Ma kaptunk egy osztrák-német nyelvű levelet az osztrák bíróságtól. Amennyire le tudtuk fordítani, ez a másolata annak, amit a menyem a bíróságon leadott.
Várunk.
Én még reménykedem, hogy az osztrák bíróság átutalja a magyarokhoz, hiszen a válást és minden egyéb ügyet itt hozott meg a bíróság, itt döntött a gyámhivatal. A magyar törvények szerint még nem is nyílott meg a lehetőség az ügy újra bírálására.

wers # 2012.10.09. 12:20

keresni kellenetek
jujj
kellene keresnetek

wers # 2012.10.09. 12:05

keresni kellenetek egy oszták ügyvédet, lehetőleg némi magyar nyelvtudással.
Nem tudom, ilyen esetben kérhetnek-e hivatalos szaktolmácsot.

Vidék # 2012.10.09. 09:52

Pontosítok:

A láthatás, kapcsolattartás a gyermek joga. Ezt mindkét szülőnek be kell tartani. A szülőknek ez kötelességük, nem joguk.

Vidék # 2012.10.09. 07:10

Egyenes Ági!

A válás az nem végleges és elváltunk stb.

A gyermek nem válik. A gyermeknek marad édesanyja és édesapja is. Ugyanúgy szereti mindkettőt és nem is érti, hogy mi és miért történik vele. Az, hogy a szülők nem tudtak egymással élni nem jelenti azt, hogy a gyermeknek is válni kell az apától.
Az lenne az ideális, ha az édesanyák is félretennék a dacosságukat és lehetővé tennék az apa-gyermek kapcsolattartását.

Tudja Ágika a gyermek joga a láthatás! Az apa köteles betartani!

Vidék # 2012.10.09. 07:02

Köszönöm!

Tehát, ha jól értem Ausztriába kell utaznunk a tárgyalásra. Minden nyelvtudás nélkül, ott ül a fiam és azt döntenek, amit akarnak a fejünk felett?
A magyarországi ügyvédek felkészültek lehetnek az ilyen tárgyalásokra?
Tanulmányoztam az osztrák családjogi törvényt, amennyire az interneten keresztül lehet tájékozódni. Ott például közös szülői felügyelet van.

Egyenes Áginak még annyit írnék - a menyem az édesanyjához indult ki. A többi így alakult.

ObudaFan # 2012.10.08. 16:53

A joghatóság a Brüsszel II. rendelet alapján, ezért írtam, hogy a külföldi bíróság dönt. De az alkalmazandó jog tekintetében a Brüsszel II. nem mond semmit.

Vidék # 2012.10.08. 16:32

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Bocsánatot kérek, de valamit elrontok az elküldéssel.

Ausztriában élnek 1 éve és 3 hónapja.

Fél útig hozta a lányokat a menyem onnan utaztattuk mi haza, hozzánk őket.Vissza ugyanígy történt.

Ha előző írásaim nem jelnnek meg "Egyenes Áginak" holnap válaszolok.
Köszönöm.

Ügyvédbank # 2012.10.08. 14:43

Ismétlem az alkalmazandó jogra kapcsolóelvek érvényesülnek. És a joghatóság szerinted mi alapján kerül meghatározásra?

Egyébként direkt hozzátettem, hogy amennyiben Uniós államról van szó.

www.ugyvedbank.hu

Ügyvédbank # 2012.10.08. 14:42

Ismétlem az alkalmazandó jogra kapcsolóelvek érvényesülnek. És a joghatóság szerinted mi alapján kerül meghatározásra?

Egyébként direkt hozzátettem, hogy amennyiben Uniós államról van szó.

www.ugyvedbank.hu

Vidék # 2012.10.08. 13:50

A Jogász Uraknak köszöm a válaszokat, sajnos nem sokat értek belőle.
Ausztriában élnek az unokáim 1 éve és 3 hónapja költöztek ki. Magyar állampolgárok, az édesanyjuk is az. Nem kötött házasságot a jelenlegi élettársával.

Kedves Egyenes Ági!

Hozzászólásán meghökkentem, szinte emberölő gyilkosnak állítja be az elvált apákat.
Szürnyűség amiket leír.

Tájékoztatásul: A Gyámhivatal döntése szerint nem az unokáim volt lakóhelyére, tehát NEM a MI VÁROSUNKBA kellett hozni a gyermekeket, hanem FÉLÚTIG. Mi is utaztunk értük, nem keveset.

Tudja kedves nagyon örültünk volna, ha már a váláskor mi kaphattuk volna meg a gyermekek. Annál is inkább, mert idősebb unokámat én neveltem. Nem anyagi megfontolásból, ő itt érezte jól magát. Sajnos a magyar gyakorlat az, ha az anya nem alkoholista és még egy-két kivétel, akkor az apa nem kaphatja meg a gyermeket.
Öt éve váltak el, azóta a volt menyem 3. férfival élt együtt. Jelenleg egy 66 éves osztrák férfival.
Nem hiszem, hogy a 12 éves és 7 éves lányokra ez jó hatással lenne.
Mondanom sem kell, hogy az öt év alatt ez már a sokadik hely ahol laknak és iskolába járnak.
Nem az anyós ördögi gonoszsága mondatja ezt velem, hiszen szerettem és most is szeretem a volt menyemet. Egyszerüen ő ezt a családképet örökölte a szüleitől.
Azt hittem nálunk majd mást lát, akkor ezt a példát is magáévá tudja tenni, de tévedtem.
Tudja Kedves Ági egy apa és az apai nagyszülők is tiszta szívből szerethetik a gyerekeiket.
Lehet, hogy a fiam jobban tudná nevelni őket, de még lehetőségünk sincs a visszaszerzésükre.
A kölcsönös megállapodás (fiam-menyem) alapján, fiam azért írta alá a megállapodást, hogy esetleg egy könnyebb világban élhetnek a gyerekek.A magyarországi gazdasági, inflációs nehézségek mindenki előtt ismeretesek. Nyelvet tanulhatnak, előnyükre válhat. Számítottunk a rendszeres kapcsolattartásra.
Láthatásokkor mindent megkaptak az édesapjuktól. Külföldi nyaralást, hazai kirándulásokat, horgászatot, mindent. Nem sorolom! Mindezt közalkalmazotti, nem magas jövedelemből.
Sajnálom, hogy Ön Ági csak gonosz apákban és szerencsétlen tönkretett anyákban tud gondolkodni.
"valoapa" is erre figyelmeztetett itt nem régen.

ObudaFan # 2012.10.08. 11:13

Nem tudjuk, hogy uniós tagállamról van-e szó. A Brüsszel II. rendelet pedig kizárólag a joghatóság kérdését rendezi, de az alkalmazandó jogét nem, így az alkalmazandó jog tekintetében még az EU-n belül is az eljáró bíróság államának saját nemzetközi magánjogi szabályait kell alkalmazni.

Ügyvédbank # 2012.10.08. 11:08

ObudaFan

Valóban, ha Európai Uniós országról van szó a Brüsszel II. rendelet vonatkozik az esetre. A Brüsszel II. rendeletet pedig minden Uniós bíróságnak alkalmaznia kell. Ebből kifolyólag szintén a gyermek személyes joga az irányadó. Azonban még felmerül egy olyan joghatósági megállapítás is, hogy a gyermek érdekében lehetőség van arra, hogy a szokásos tartózkodási hely alapján döntsenek.

Egyebek mellett pedig megjegyezném, hogy általánosan, minden uniós tagállamban irányadó a személyes jog, mint alkalmazandó kapcsolóelv.

www.ugyvedbank.hu

ObudaFan # 2012.10.08. 10:27

ObudaFan, az apa nem vonhatja vissza a beleegyezését ilyen esetben?

Nem.

ObudaFan # 2012.10.08. 10:26

A személyes jog pedig nyílván az állampolgárságától függ.

A magyar nemzetközi magánjog szerint. De egyelőre azt sem tudjuk, hogy melyik ország bírósága fog dönteni, így azt sem tudjuk, milyen nemzetközi magánjogot kell alkalmazni, és abból melyik jog következik.

Vidék # 2012.10.08. 09:51

Köszönöm!

A gyermekek magyar állampolgárok.

Szívesen visszavonánk az engedélyünket, de úy tudom, lehet hogy rosszúl, hogy az anyát mi nem kötelezhetjük visszaköltözésre.

wers # 2012.10.08. 09:24

ObudaFan, az apa nem vonhatja vissza a beleegyezését ilyen esetben?

Ügyvédbank # 2012.10.08. 09:09

Tisztelt Vidék!

Attól függ, hogy mi a gyermek személyes joga, ui. a gyermek személyes joga alapján derül ki a joghatóság kérdése. A személyes jog pedig nyílván az állampolgárságától függ.

www.ugyvedbank.hu

ObudaFan # 2012.10.08. 08:47

A külföldi bíróság tárgyalhatja ezt, mégpedig a saját, külföldi joga alapján.

Vidék # 2012.10.07. 14:06

Szeretnék segítséget kapni.

Volt menyem két unokámmal véglegesen külföldre költözött.

Fiam belegyezését adta azzal a feltétellel, hogy a volt feleségnek kell láthatásra hozni a gyermekeket.

A helyi Gyámhivatal a láthatás időpontjainak változatlanul hagyása mellett kötelezte a volt menyemet, hogy Magyarországon a Határozatban foglalt településen adja át az apának láthatásra a gyermekeket.

Egy darabig működött, de most a volt menyem a jelenlegi tartózkodási helyükön a bírósághoz fordult, hogy változtassa meg a külföldi bíróság az átadás - átvétel helyét a gyermekek jelenlegi tarózkodási helyére.

Kérdésem a külföldi bíróság tárgyalhatja ezt?

Kötelezhetnek bennünket, hogy több ezer km-t utazzunk?

Szeretném a jogszabályt megtudni, amely rendelkezik a láthatásra átadás költségeiről.

A menyem költözött el, nem mi.
Egyébként is úgy használja a szülői felügyeleti jogát, mintha az apának és nekünk az apai nagyszülőknek semmi küzünk nem lenne a gyerekekhez.

Milánorsi # 2012.09.21. 15:36

Érdeklődni szeretnék, hogy 2 hónapos kisbabámat személyigazolvánnyal vihetem Romániába? Kel közjegyző által aláírt papír az apától ,hogy kivihessem Romániába. Az apa a férjem , belegyezik, hogy vigyem. Kel csináltassak papírt? Én és a férjem Román Magyar állampolgár , kisfiam csak Magyar állampolgár.
Köszönettel

oli21 # 2012.09.20. 16:02

lassan 8 hónapja mentünk szét az előző párommal! van egy közös 4 éves fiúnk!megvolt a bírósági végzés és közös megegyezés lett a vége.nálam maradt a fiam,de a közös szülői felügyeletet gyakoroljuk! van egy új párom,aki Hollandiában dolgozik és szeretnék többször is kimenni hozzá a fiammal együtt és ha úgy alakulnak a dolgok,a költözés is szóba jött már.nem nagyon tudunk megegyezni semmiben a fiam apjával...van rá esélyem,hogy kikerüljek az ő beleegyezése nélkül??ha nem is kiköltözni,egyenlőre csak pl. egy vakációra.ha valaki tud ebben segíteni azt megköszönném!

valoapa # 2012.09.07. 11:03

alapigazság, hogy azért tart ott az emberiség, ahol, mert "bárkinek" lehet gyereke...


  • laikus fórumlátogató
ObudaFan # 2012.09.07. 10:13

banduko

Azért gyámhatósági hozzájárulást kérjetek.