Gyermek külföldre vitele


Varga11 # 2012.09.07. 07:58

Valoapának!!!
Olvassa el még egyszer mit írt "Dooka" részletes, ha kérhetem....és mondjuk, majd utána kéne mást kritizálni!!!
Elhiszem, hogy fájó dolgok ezek, de ez tényleg így van!!!!
Bejártam mindent ezzel kapcsolatba, higgye el, Én is ilyen "cipőben" vagyok. Ez van, ez a tény.
Dooka ki fogja tudni vinni a gyerekeket, ha tetszik, ha nem!!!

banduko # 2012.09.07. 02:14

Októberben születik a kisbabánk Budapesten, párom (nem férjem osztrák).
Ausztriában lesz az otthonunk, ahová minnél előbb szeretnénk kiköltözni a gyermekkel.

A gyermek anyakönyvi kivonatával utazhatunk-e Ausztriába?

valoapa # 2012.09.06. 12:52

Elnézést, offtopic és személyeskedés következik Varga11 hozzászólása kapcsán.

"Ha lányok az apjuk nevét viselik..sajnos kell a beleegyezése!!!"

Sajnos? Az általad elképzelt ideális világban az apának csak a megtermékenyítésre és a gyermektartásdíj fizetésére korlátozódik a szerepe?

"De 1 évre kiviheted őket bűntetlenül, ha érted miről írok!!!!!"

Hadd tanuljon a gyerek mielőbb erkölcsről, becsületről, tisztességről, ugye?

"De, ha nagyon ágaskodik apuka,akkor bíróság, és gyözől persze!!!"

Ez az, bíztassuk az anyukát, hadd higyje el, hogy a bíróságon atomaták dolgoznak, akiknek az a dolga, hogy mindig az anyának adjon igazat! Az apa meg szégyellje magát, ha nem akarja, hogy a saját gyerekeit a világ végére elvigyék.

"Sok sikert!!!!"

Nem ismered se az anyát, se az apát, se a gyerekeket, de azért megvan, hogy kinek drukkolsz. Szakember biztos tudna segíteni abban, hogy ne ilyen szélsőségekben lásd a világot.

--------------------------------
Ami a kérdezőt illeti: Dooka, szerintem kérd ki egy olyan szakember véleményét (itt gyermekpszichológusra gondolok), aki ismeri mind a gyerekeket, mind a gyermek-apa kapcsolatot, és aki fel tudja mérni, hogy milyen hatással lehet a gyermekek fejlődésére egy ilyen lépés, illetve a későbbi anya-gyermek kapcsolatra. E mellett vedd számításba, hogy a gyerekek apját hogy érintené egy ilyen váltás, a neki esetleg okozott gond, kár, szomorúság milyen viszonyban áll az általad elért nyereséggel.

Ha ezen túl vagy és a költözés mellett döntesz, akkor már a gyámhatóság előtt sem leszel gondban, mikor meg kell indokolnod, hogy miért kéred a beleegyezést a távozáshoz. Ott pedig remélhetőleg egy objektív személy olyan döntést hoz, ami elsősorban a gyerekek érdekét képviseli.


  • laikus fórumlátogató
Dr.Attika # 2012.09.05. 17:27
misso # 2012.09.05. 17:17

Köszönjük!

Dr.Attika # 2012.09.05. 16:33

Kedves misso!
Nyugodtan kimehet a férjével a kislány, ha van személyi igazolványa vagy útlevele. ( Attól függ, hogy mi a célország.) Nem kell az édesapja hozzájárulása.

misso # 2012.09.05. 15:49

Kedves Fórumozok!

Elváltam és új házasságban élek, immár 4 éve. Előző házasságomból származó lányomat (10 éves) mi neveljük, az apjával nem beszélünk, csak emailben egyeztetünk, de amúgy a láthatás kéthetente, szünetek fele stb normálisan működik. Kérdésem az, hogy a páromnak lesz egy üzleti jellegű útja, reggel megy este jön, repülővel és a kislányom nagyon szeretne vele menni (persze a repülés miatt). Vajon a férjem elviheti magával vagy ahhoz hogy mehessen vele a kislány, nekem is velük kéne tartani? Tudom persze, hogy az apját kéne kérdezni, de előre tudni szeretném, hogy egyáltalán megtehetnénk-e vagy meg sem kérdezem az apját, hogy kiengedné-e mert teljesen felesleges? Köszönöm!

villampor # 2012.09.05. 15:02

Tisztelt Forumozok!
Egy eleg bonyolult ugyben kerek segitseget,tanacsot!
Anyagi problemak miatt angliaba jottem dolgozni!Eloszor ugy gondolta csak rovid idore jovok ki hogy anyagi helyzetemem segitsek!Ket gyermekem melyek 7 ev egyutteles alatt egy szlovak apatol szulettek az apai nagymamahoz kerultek arra az idore amig kint vagyok!A gyerekek apja nehany hete bejelentette hogy van baratnoje!En ezutan ugy dontottem kint maradok,mert itt kint van munka es lakas!Szeretnem a ket gyermekemet kihozni magammal,de az apa csak a 1,5eves kisfiut engedi ki a 7eves lanyomat nem!A lanyt most beiratta egy szlovak iskolaba es a nagymamanal lakna mig az apa magyarorszagon dolgozik!Kell az apattol bele egyezes hogy a lanyom is kihozzam?Es ha birosaghoz fordulok milyen eselyeim vannak hogy nekem iteli a lanyt!Az apanak az egyuttelesunk alatt bejelentett munkahelye nem volt!Kerem adjatok tanacsot!Koszonom szepen!

beatrix0305 # 2012.09.05. 13:41

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azzal a kérdéssel fordulnék önhöz, hogy még kiskorú vagyok és babát várok decemberre. Tájékoztattak arról, hogy gyámot kell választanom a gyermekemnek, érdeklődnék, hogy külföldön élő, dolgozó magyar nemzetiségű gyámja lehet-e? Illetve, hogy akkor a támogatásokat honnan tudjuk igénybe venni?! Köszönöm!!!

Varga11 # 2012.09.03. 17:01

Kedves Dooka!!!

Ha lányok az apjuk nevét viselik..sajnos kell a beleegyezése!!! De 1 évre kiviheted őket bűntetlenül, ha érted miről írok!!!!!
És addig van időd mindent beszerezni nekik a kinmaradásra...hivatalos okmányokra gondolok, hogy tudod igazolni, hogy miért is jobb nekik kint...!!!
De, ha nagyon ágaskodik apuka,akkor bíróság, és gyözől persze!!!

Sok sikert!!!!

Dooka # 2012.09.01. 19:51

Üdv mindenkinek!

Elég nagy gondban vagyok.3 lányom van az első kettő az előző élettársamtól,a harmadik a jelenlegi férjemtől van.A két nagyobbik miatt fordulok önökhöz.A helyzetem röviden a következő. A bíróság nálam helyezte el a gyerekeket. tartásdíjat állam által kapom,a láthatásuk csak az ünnepekkor,és nyári szünetben van.telefonon beszélnek minden második hétvégén.Nos férjemmel azt tervezzük,hogy kiköltözünk Németországba(jobb életkörülményeket szeretnénk biztosítani a lányoknak,stb...)Már minden egyéb kérdésben megkaptuk a választ,mivel keresztszüleim is kintlaknak,így tölük sok mindent megtudtunk.Viszont ebben az egyben nem tudok elörébb jutni.Megakadályozhatja-e a nagylányok apja,hogy külföldre költözzek velük?Kell e valamilyen beleegyezö nyilatkozat töle?Nem szeretném,ha a tervünket kersztül húzná,már nagyon beleéltem magam,és a gyerekeknek se akarok rosszat.Én biztos nem tudnám hazahozni őket a láthatási idejére ezt hogyan lehet megoldani?újrakell szabályoztatni?Azt olvastam hogy a gyámügynek is engedélyeznie kell a végleges kiköltözést.Vagy ilyesmi...Ha jól értelmeztem.

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekünk ebben segíteni!

Előre is köszönöm

pazs # 2012.08.31. 11:11

Nem ettől függ, hanem hogy mikor szakad(t) meg az élet- és vagyonközösség. Feltételezem, már megszakadt, mert különben nem akarnátok válni...

Tristan # 2012.08.31. 11:07

Tisztelt ügyvéd úr,
most fogjuk beadni a válópert. A kérdésem az, hogy a válóper benyújtása és a bírósági döntés jogerőre emelkedése közötti bevételeink (fizetés) közös vagyonnak számítanak-e, vagy már különvagyonnak?
Köszönettel,
Trisztán

ObudaFan # 2012.08.27. 07:48

Ha beleegyezik, gyámhatóság, ha nem, bíróság. Ha mégis visszajöttök egy éven belül, az nem probléma.

junetty # 2012.08.26. 16:39

Tisztelt Forumozok!

olyanban szeretnék kis segitséget kérni, h lassan 1 éve mentünk szét férjemmel, a birosági válás már majdnem befejezödött, közös megegyezés alapján, semmi vita nem volt 1X sem köztünk, minden rendben elég jo a kapcsolatunk. neki már menyasszonya van, nekem pedig egy párom aki olaszországban él. már mindenki találkozott mindenkivel. van egy 2 éves fiunk. most szeptember elején 10 napra kimegyünk nyaralni páromhoz. ex jol fogadta, persze, jo szorakozást... nagyon normálisan állunk egymás dolgaihoz. jelenlegi párommal persze már szoba került h kimegyünk. de még férjemnek nem szoltam, mert még semmi sem biztos. nekem kint munkahelyem egyenlöre nem lenne, és hát a 2 éves gyermeknek sem ovi, bölcsi (itthon dolgozok, és bölcsibe is jár). volt olyanrol is szo, h párom jön magyarba, de kinn anyagilag is és mindenhogy jobban járunk. igy h nem tudom azt sem mennyi idöre mennénk, apa szerintem beleegyezik, mert a láthatást természetesen biztositom számára. ha mondjuk idén még kimegyünk és pl 8 honap mulva akkor ugy döntünk h még maradunk 1 évnél ugye tovább, akkor kell a gyámhivatal (addigra munkát... minden meglenne, és jöhet a környezet tanulmány....). de persze az is lehet h visszajövünk. hisz ezt elöre nem tudjuk.igy mit kell tennem, apátol irásos engedély, h beleegyezik, h kivihetem. és akkor majd látjuk hogy alakul tovább. és ha esetleg mégsem egyezne bele? akkor mit tegyek? biróság?

köszönöm szépen a segitséget!

Zotyika # 2012.08.26. 14:01

Brigi0626

Nem kell hozzájárulás senkitől. Értesíted az apát a kapcsolattartás akadályba ütközéséről és az ítéletben előírt módon pótolod az időközben elmaradt kapcsolattartásokat.

Egyébiránt személyi igazolvánnyal bármikor utazhat a gyermek Olaszországba. Egyébként a az EU-n belül mindenkit megillet a szabad mozgás joga. A gyermeket is.

Zotyika # 2012.08.26. 13:59

Varga11

15 napon belül. De ezért nem fognak ideiglenes intézkedést hozni. Szerintem.

Inkább a gyámhivatallal vagy a bírósággal kellett volna az apa hozzájáruló nyilatkozatát pótoltatni.

ObudaFan # 2012.08.26. 09:20

Aki tud segítsen légyszi.4,5 éve váltam el egy 9 éves fiam van abból a házasságból,jelenlegi páromtól is van közös gyerek,párom külföldön dolgozik jövő nyárra kiszeretnénk menni 7,8 hétre,ennyi időre is kell apától beleegyezés?

Nem, de a kapcsolattartással valamit kezdeni kell.

.Illetve ha ki szeretnénk költözni akkor 12 éves kora után a gyerek dönt avgy akkor is beleszólhat még az apa?

Akkor is.

Aranyesőő # 2012.08.25. 20:02

Sziasztok!
Aki tud segítsen légyszi.4,5 éve váltam el egy 9 éves fiam van abból a házasságból,jelenlegi páromtól is van közös gyerek,párom külföldön dolgozik jövő nyárra kiszeretnénk menni 7,8 hétre,ennyi időre is kell apától beleegyezés?.Illetve ha ki szeretnénk költözni akkor 12 éves kora után a gyerek dönt avgy akkor is beleszólhat még az apa?Gyermek nálam van elhelyezve,apuka jó ha 6,7 hetente látogatja:(
Előre is köszi a válaszokat!

Varga11 # 2012.08.17. 16:31

Segítséget szeretnék kérni!!!!!!

A helyzet a következő:::
3 éves Kislányomat már több, mint két éve egyedül nevelem. Határozat nincs a gyermek elhelyezésről, sem a gyerektartásról. A Kislányomat az apának oda adom láthatásra el is viheti, gyerektartást nem fizet.jelszóval nincs pénze. 1 éve lett egy KFT-je..gyerektartás még mindig semmi.
Idén nyáron, férjhez mentem és a férjem külföldön dolgozik és kiszeretnénk menni mi is vele a Kislányommal, de az apa nem akarja és nem is akar aláírni semmit.
A kérdésem a következő:
Gyermekelhelyezési pert kértem..idéglenes intézkedéssel..milyen gyorsan kell döntés hozniuk?

  • ha 1 évre kiviszem, akkor utána véglegesen haza kell hoznom?

Válaszukat Előre is Köszönöm!

Brigi0626 # 2012.07.30. 15:31

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Októberben lesz 2 éve, hogy a bíróság nálam helyezte el a kisfiamat. Ez idő alatt az édesapja hol elvitte a láthatási időre hol nem. (A láthatás minden hónap első hétvégéje péntektől vasárnapig) Szeptember-október környékén szeretnénk menni Olaszországba, ahol a testvérem él. Az édesapa nem akar beleegyezni, hogy a közös gyermekünkkel, kit a bíróság nálam helyezett el, kb 10 napra meglátogassuk a külföldön élő testvéremet. Ilyen rövid időre is kell az édesapa beleegyezése, hogy külföldre mehessünk? Vagy elég egy igazolás a gyámügytől?

azert # 2012.07.22. 14:45

Tisztelt Forumozok!

Egy elég bonyolult kérdést intézek önökhöz. èn külföldön élek és dolgozom a csalàdom pedig Magyarorszàgon tartozkodik a feleségem elözö hàzassàgàbol egy iskolàs korù gyermekünk van rajta kivül pedig 2 közös gyermekünk. Szeretném a csalàdomat kiköltöztetni , viszont a feleségem vàlòperes papirjaiban szerepel egy kitétel a volt férj részéröl, melyszerint nem jàrul hozzà a közös gyermekük külföldön valò letelepedéséhez. Hogyan tudnàm kiköltöztetni a csaalàdomat ilyen korlàtozàs melett? Föleg, hogy a volt férj nem hajlandò semminemü egyezkedésre a témàval kapcsolatban.

drkr # 2012.07.15. 21:23

Köszönöm a válaszokat - csak még egy kérdés. Közös szülői felügyelet esetén (nálunk ez van) az anyuka nem változtatgathatja a gyerek iskoláit az én beleegyezésem nélkül - úgy tudom. Szegény gyerek a magyar iskolarendszer szerint hatodikos lenne és anyuka most készül az 5-ik féle iskolába iratni, mert minden költözésénél elvitte másik helyre, most azért akarja máshova vinni, mert nem tudja fizetni az eddigi iskolát... Nem hiszem el, hogy nincs valami megoldás, hogy ne kelljen 3000 km-re élnem a lányomtól...

ObudaFan # 2012.07.15. 20:21

Ráadásul a Hágai Egyezmény szerint a gyereknek most már ott van a szokásos tartózkodási helye.

Zotyika # 2012.07.15. 19:04

Még az jutott eszembe, hogy akkor lehet esélyed ha a lányod haza akar jönni.
Gyermekelhelyezés megváltoztatása...