Gyermek külföldre vitele


ObudaFan # 2012.04.17. 11:48

Annak a gyermeknek a vonatkozásában, ahol az apuka beleegyezik, a gyámhatóság, annak a gyermeknek a vonatkozásában, ahol nem egyezik bele, a bíróság jóváhagyása szükséges.

sznékrisztina # 2012.04.17. 09:53

Tisztel Fórumozók!

Az én kérésem az lenne, hogy két fiammal külföldre szándékozom költözni a nyáron. A két fiamnak két különböző apja van. A nagyobbiknak az apja beleegyezett, sőt támogat, de nem tudjuk milyen papírt kell írni, hogy kivihessem. A kisebbik apjával nem vagyunk beszélőviszonyban, nála az lenne a kérdésem, hogy bírósági úton lehet csak ezt megoldani, vagy mivel félévente hazajárnánk és közben webkamerán keresztül menne a "láthatás" és telefonon, ez megoldható-e vagy mindenképp a bírósághoz kell fordulnom? Ha ő a bíróság előtt nem megy bele, akkor nem vihetem külföldre? Ha nem megyek bíróságra csak egyszerűen kiviszem és félévente hazahozom?
Válaszaikat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2012.04.16. 10:24

A válasz is arra irányult, hogy visszavihesd.

Nono0408 # 2012.04.14. 15:53

Koszonom ,de a kerdes arra iranyult,hogy visszahozhatom-e a lanyomat ha eletviitel szeruen elunk itt vagy sem.

ObudaFan # 2012.04.11. 19:58

Nem ártana elindítani a gyermekelhelyezés és gyermektartás iránti pert.

Nono0408 # 2012.04.11. 10:28

Sziasztok.Hat nekem bonyolult a tortenetem nem igazan tudom merre induljak ezert kerem a segitsegeteket.
2011 szeptembereben a parommal es a kozos akkor 3 eves lanyunkkal indultunk Angliaba uj eletet kezdeni.Munkat vallaltunk a gyerek ovodaba jar.Az apa decemberben mondvan otthoni ugyeket intez hazament egy hetre de nem jott vissza.Most majusban mennenk haza par napra a lanyommal de nem tudom vissza tudunk-e jonni.Gyerektartast termeszetesen nem fizet a gyamhatosaggal fenyeget.En dolgozom kinn hivatalosan a gyerek ovodaba jar.
Elore is koszonom ha tud valaki tanacsot adni.

ObudaFan # 2012.02.09. 10:08

Ha ő nem egyezik bele, akkor bírósághoz fordulhatsz, és a vitában a bíróság fog dönteni.

Hajni2010 # 2012.02.09. 08:54

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Élettársi kapcsolatból van két gyermekem, már több mint 3 éve külön vagyunk.Amikor szétváltunk az apa elvette a kicsi útlevelét az óta nála van, pár hónap múlva lejár. Van egy barátom és azt terveztük, hogy összeházasodunk,Ő Canadai- magyar állampolgár. Nyáron szeretnék kimenni Angliába és ott pár hónap után még az idén átmenni Canadába. Az édesapjuk fizet gyermektartást, de nagyon ritkán viszi el őket 1 napra, volt olyan, amikor hónapokig nem jelentkezett,nem szokta megkérdezni,hogy vannak, nincs türelme hozzájuk. Az apjuk 69 éves. A bíróságon a szülői felügyeleti jogot én kaptam meg, ő nem is akarta. Milyen papírokat kel beszereznem, hogy kivihessem őket? Mit tehetek akkor, ha ő nem egyezik bele? Meg tudom-e csináltatni az útlevelet nekik egyedül,ha a felügyeleti jog az enyém? Személyi ig. van nekik. Ha itthon elindítom a dolgokat és eljön a nyár és addig nem jutok megegyezésre,akkor elindulhatok a gyerekekkel ki? ((volt egy olyan eset, amikor elvitte őket és törőt kézzel adta vissza,nem vitte orvoshoz. És őt nem érdekelte fáj a gyereknek valami...))

Era7 # 2012.01.27. 17:32

Sziasztok!
Tanacsot szeretnek kerni toletek,ami szamomra es valoszinu masnak is aki ilyen helyzetben van-nagyon fontos!! Roviden es tomoren irom!!!
Kozel egy eve kiszalltam egy 8 eves kapcsolatbol ami mar nagyon nem mukodott! Ebbol a kapcsolatbol van egy 6 eves kisfiam,akit birosagilag is nalam helyeztek el! Jelenleg kulfoldon vagyok,persze ez sem veletlen,mert elhataroztam,hogy uj eletet kezdek mivel folyamat zaklatott es meg most is zaklat az exem! Ki akarom hozni a fiam,amit o egyaltalan nem enged! Azt mondja,hogy amig el addig nem is fogja.....persze az iskolat a jobb megelhetesi lehetoseget es mindent biztositani tudok a fiamnak vagyis tudnek,a lathatast is- a jovojere nezve is sokkal jobb lenne,mint otthon videken- de o bosszubol sem engedi! a kisfiam pedig nem szeret vele lenni mert sokszor fel tole,de sajnos ezt nem tudom bebizonyitani es o meg meg csak 6 eves nem dontheti el kivel szeretne egyutt elni! Persze eddig egyaltalan nem erdekelte az apjat mi van a fiaval,most hogy en kijottem rajta keresztul probal meg kiszurni velem.......legyetek szivesek adjatok tanacsot mit tegyek birosagilag vagy akarhogy!!!! Tanacstalan vagyok es a fiamat nem akarom elvesziteni!!!!!! Koszonom elore is!!!

sagit # 2011.10.28. 08:43

zsebikém
Igen kell az apa hozzájárulása, ha te mégsem fogadod azt el akkor a bíróság engedélyével viheted... persze onnan is kell a láthatást biztosítanod...

zsebikém # 2011.10.28. 07:14

Üdvözlet minden fórumozónak!
Én is hasonló helyzetben vagyok, mint oly sokan.
Mi is szeretnénk külföldre költözni és nálunk is az apukával van gond.Először nem akart hallani sem arról, hogy kiköltözzünk,eltelt kb. egy év, most azt mondja, hogy beleegyezik.Megjegyzem, hogy én nem hiszek neki.
Az én gyermekem, viszont már 15 éves, 4 éves kora óta nevelem az élettársammal, azóta mióta elhagytam az exem. A párom munkát kapott kint, és szeretnénk menni.
Ebben az esetben is kell apuka részéről nyilatkozat?
Vagy elég ha egy kinti iskolába beiratom és erre hivatkozunk. Vagy mit tegyek?
Persze a láthatást biztositom.
Mindenkinek sok sikert és kitartást! :-)

hz78 # 2011.10.18. 05:37

KLöszönöm a választ.

Értelmet én már nem is probálok ennek keresni, de a volt páromnál sem. :(

A gyerek utónevét együtt választottuk ezt kapta születéskor. A vezeték neve az enyém mert elismertem és a nevemre vettem /még a szülés előtt nyilatkoztunk/

Viszont meggondolta magát - állitolag -, és igy az ő vezeték neve és más utónév van a kicsinek a papirjain.

Az anyakönyi kivonat kivételével, mert azon a valós neve van a picinek. /szülésnél állították ki,ezt gondolom nélkülem nem tudja megváltoztatni - legalábbis törvényesen nem, szerintem/

HZ

ObudaFan # 2011.10.17. 20:43

Nem világos, hogy ennek mégis mi célja lenne, de ezt tényleg érdemes bejelenteni.

hz78 # 2011.10.17. 10:52

Ha csak a lakcím nem lenne át íratva az hagyján, de a NEVE az ami nem egyezik, teljesen eltér a pici valós nevétől.
Értsd
A picineve H..... Kr.....
A papirkon R.. P.... van de a pici többi adata jó.

Azt tudom hogy kiviheti, de hamis,ill. érvénytelen igazolvánnyal is?
Egyébként köszönöm.

HZ

ObudaFan # 2011.10.17. 10:39

A hozzájárulásod nélkül kiviheti külföldre ilyen rövid időtartamokra, amíg a kapcsolattartást biztosítani tudja. Hogy nem íratta át a lakcímet, az persze szabálysértés, és a jegyzőhöz fordulhatsz.

hz78 # 2011.10.17. 09:50

Üdvözletem minden forumozonak!

A következőbben kérnék segítséget ha tud valaki:

Tegnap a tudomásomra jutott /bízonyíthatóan/, hogy a volt párom akinél a 8 hónapos gyerekünk van bíróság előtt kötött egyezség alapján, még mindig nem írata át sehol a gyerek nevét a pici igazolványain. (nem valós névre van kiállítva az igazolvány -személyi, utlevél,tb-, adókártya a picinek)
Vásárolt a pici adó számára, orvosságokat írat fel a pici tb-jére, és a legfontosabb többször rövidebb-hosszabb időre külföldre ment-megy vele/ 2 nap- 1,5 hét idő tartalomra havonta 2-8 alkalommal/.
Nekem nem szól, nem kér engedélyt. Az anya könyvi kivonaton jó név van. Bár neki van egy anyakönyvi kivonata amin a rossz név van apa nélkül feltüntetve.
/állitolag ugy vette valahol de ezt nem tudom bizonyitani -de gyanús/

Hová lehet fordulni, milyen szervhez,hatósághoz és érdemes-e, egyeltalán?

Köszönettel HZ

ObudaFan # 2011.10.13. 20:30

Ha még nem vagytok kint egy éve, akkor ezért nem kell hazaköltözni.

Manyi14 # 2011.10.13. 17:23

Köszönöm szépen,még annyit hogy én ezt találtam:

Végül jogellenes a gyermek végleges letelepedés szándékával történő külföldre vitele, ha a másik szülő ehhez hozzájárult ugyan, de a hozzájáruló nyilatkozatot a gyámhatóság nem hagyta jóvá.

Tehát akkor most ha kimegyek és teszem fel 3hónap után azt mondom,hogy véglegesen letelepedünk haza kell jönnünk,mégsem intézhetem kintről az ügyet?Az rendben hogy nem ezzel a céllal megyek ki de ha már kint megszületik bennem a döntés a gyermekkel haza kell jönnünk?És nem is mehetünk vissza amíg ez a nyilatkozat meg nem születik?

ObudaFan # 2011.10.13. 12:07

Azért ez nem tart egy évig a gyámhivatalnak. Nyilván ha csak kicsit akadsz meg, akkor a gyámhivatalhoz tudsz fordulni, ha nagyon, akkor ügyvédhez. De ha tényleg kintről akarod intézni amit lehet, akkor valószínűleg nem ártana meghatalmazni egy ügyvédet.

Manyi14 # 2011.10.13. 11:50

Sziasztok!
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna válaszolni a kérdéseimre.
A férjemmel válófélben vagyunk nincs vita köztünk mindenben megegyeztünk.Van egy két éves lányunk is.A probléma ott kezdődik,hogy a párom Cypruson él.Az apa beleegyezik bármibe,kivihetem a lányom hozzá.Előre láthatólag nem tudom mennyi időre mennénk ki,de úgy tudom,ha egy évnél több időre akkor ahhoz a gyámhatóság engedélye szükséges.A kérdésem az lenne,ha kimennénk hozzá és úgy döntünk 3hónap múlva hogy szeretnénk végleg letelepedni kintről lehet intézni ezt a folyamatot?Ez mennyi időt vesz igénybe,míg elbírálják a letelepedést?Mi történik ha az egy év letelik és még mindig nem dönt a gyámhivatal haza kell költöznünk a gyerekkel,vagy kint sem maradhatunk?És ez idő alatt én férjhez mehetek és szülhetek kint gyereket vagy ez még jobban bonyolítaná a helyzetünket?A láthatásban is megegyeztünk a volt férjemmel tudnám biztosítani neki kintről.
A gyámhivatal ha jól tudom kér majd környezettanulmányt,keresetet néz és hogy biztosítani tudom az iskoláztatást odakint,de az én lányom csak 2 éves ilyenkor mit néznek,hogy óvodába járatom-e?
Nagyon kérlek segítsetek,hogy minden kérdésemre választ kapjak:)
És kihez forduljak ha személyesen szeretném megbeszélni ezeket a dolgokat vagy menet közben felmerülne még jó pár kérdés,ügyvédhez vagy a gyámhivatal is a rendelkezésemre áll?
Köszönöm.

B.M. # 2011.10.09. 13:28

Köszönöm a választ!
Mennyi idő alatt van meg gyámhatósági engedély?

ObudaFan # 2011.10.09. 12:06

Ha egy éven túl mentek ki, a gyámhatóság hozzájárulása az apa beleegyezése esetében is szükséges. Emellett a saját érdekedben kérd, hogy kössetek a gyámhatóság előtt egyezséget a kapcsolattartás módosításáról, mert ki tudja, meddig ilyen együttműködő az apuka.

B.M. # 2011.10.08. 20:15

Sziasztok!

Több éve elváltam. Külföldre költözöm a gyerekeimmel.Ha az apuka szóban elfogadja, hogy a gyerekeit nem 2 hetente látja, hanem 3-4 havonta csak, akkor nem kell gyámhatósági vagy bírósági papír? Azt, hogy 1 évnél tovább leszünk-e kint, még nem tudom. Egyáltalán, mi az ügyintézés menete, és meddig tarthat?

Osi23 # 2011.07.26. 17:23

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni mit lehet tenni ha az apuka nem hajlandó fizetni a gyerektartást?Kértem Tőle szépen mert szeptembertől megy oviba,de semmi válasz.Végrehajtóhoz nem fordulok,mert egyszer már ráfáztam ugyanis 99,98%-os haszonnal dolgozik.6 hónapos tartozásbol 2000ft-ot kaptam a tbbi a végrehajtóé volt.

marta1955 # 2011.07.26. 16:21

Sziasztok !
A nővérem kis unokáját aki 6 éves, szeretném Londonba vinni augusztus közepén 3-4 napra .Milyen engedélyek
szükségesek az útlevélen kívül.
A választ előre is köszönöm