testvérek közötti öröklés


vica13 # 2007.05.16. 07:34

kössz az eligazítást,de az öröklés lerendezéséhez szerintem jogi tanács szükséges a járatlanoknak.
Részben ezt kértem(szerintem)

Goodwitch # 2007.05.15. 21:20

Életvezetési tanácsokat nem szokás itt adni, csak jogiakat.

A lakás közösköltség-tartozása hagyatéki teher, tehát nem csak a fiú tartozása, hanem mindkét örökösé.


Goodwitch

vica13 # 2007.05.15. 19:58

Három testvér örökölte édesanyjuk lakását.A fiú állandóan az édesanyával lakott,gondozta,ápolta(időközben odaköltözött az élettársa és annak a fia is)
A hagyatéki tárgyaláson az egyik testvér lemondott a részéről a fiú javára.A másik testvér nem akar lemondani,mert szerinte ezzel tud a legjobban "segíteni"a testvérén.
A fiúnak elég sok tartozása van(a lakáshoz kapcsolódó közös ksg) és hitelt szeretne felvenni,de a fentiek alapján jelzálogot nem tud bejegyeztetni.Állandó jövedelme nincs(talán nemsokára lesz nyugdíja).
Milyen megoldást tudnának javasolni az öröklési ügy megoldására(a testvér ne mondon le az öröklési részéről,kérje annak kifizetését,vagy az 1/3 résznek a nevére való bejegyzését és tényleg igy menti meg a lakást a testvérének)illetve a fiú hogy tudna a tartozásból "kimászni".A közös költségtartozás megfizetésére mindkét örökös kötelezhető vagy ráterhelik a lakásra?
Elnézést,hogy két ügyet kapcsoltam össze,a segítő válaszokat ,megoldási javaslatokat előre is köszönöm.