Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.01. 14:53

Az elég baj neked, benedek. Tudniillik ez esetben szerintem a közös tulajdon kényszerértékesítéssel történő megszüntetése csak úgy lehetséges - a használati jog miatt - ha lakottan árvereznek. Úgy meg vagy nincs rá vevő, vagy csak nagyon alacsony áron.

www.kbs-ugyved.hu

Reka773 # e-mail 2010.06.01. 14:47

Jó Napot Kívánok!

Egy olyan kérdésben szeretném a fórumot látogatók segítségét kérni és egyben választ kapni a kérdéseimre ami velem most történik. Házasságom megromlását követően beadtam a válóper indítványozását a bírósságra ahol el is kezdődött a válás tavaly évszeptemberében Az első tárgyalást ki is tűzték még januárra ezután levelet kaptam hogy ezt átrakják májusba bizonyos technikai okok miatt. Amikor is mindketten megjelentünk a váláson de nem történt meg mivel kormányrendeletre hivatkozva nem volt lehetséges. Ezek után megkaptam nem régiben a második tárgyalásról szóló iratot ami júniusra volt kitűzve mind addig amíg a napokban kaptam egy másikat miszerint törlik a tárgyalásom és okrober elejére kaptam új tárgyalási időpontot (elvileg már csak az van hátra hogy kimondják a válást) Pont ezen okból nem szeretném tovább húzni és szeretném a mihamarabb elrendezni magam körül a dolgokat. És a kérdésem hogy lehetséges hogy lassan egy év után nem tudok elválni a férjemtől??? Köszönöm szépen a válaszokat remélem sokat tudnak nekem segíteni!

Üdvözlettel Reka773

benedek70 # e-mail 2010.06.01. 13:07

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Köszönöm a gyors válaszát!
Még egy kérdésem volna:ha nem tudja megváltani a részemet,akkor mit fog ítélni a Bíróság?Igazából ő azért is ennyire érdektelen és nemtörődöm,mert azt mondja nincs pénze és hitelt sem kaphat.Ilyenkor mi történik?
Köszönöm!
T.B.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.01. 12:57

A vagyonmegosztás már megtörtént. A közös tulajdon megszüntetését kérheted oly módon, hogy váltsa magához a részedet.

www.kbs-ugyved.hu

benedek70 # e-mail 2010.06.01. 12:48

Tisztelt Szakértők!
Olvasgattam az oldalt,hátha választ kapok a kérdésemre,maradt egy kis homályos pont,erre szeretnék választ kapni Önöktől.
3,5 éve váltam el,a volt feleségem kizárólagos használati jogot kapott az ingatlanban(sajnos ügyvéd nélkül váltam,nem tudtam ez mit jelent,beleegyeztem)Lakáshasználati díjat nem kapok.A válóperes végzésben az szerepel,hogy a közös ingatlan sorsát később rendezzük.A volt feleségemnek szándékában sincs ezt megtenni,próbáltam eladni,de ezt ő lehetetlenné tette.Az ingatlan csak az én nevemen van,neki a házasság után szerzett vagyon alapján jár az 50 %.Egy közös kiskorú gyermekünk van.A kérdésem a következő:nekem mi jár az ingatlanból?Az érték fele vagy a lakáshasználati jog ellenértéke(ez úgy tudom jóval kevesebb összeg)Van-e értelme pereskednem?Úgy tudom ez rengeteg pénzt visz el(illeték stb)Hozhat-e valamilyen pozitív eredményt rám nézve ha beperelem a vagyonmegosztás miatt?
Válaszukat köszönöm!
T.Benedek

ObudaFan # e-mail 2010.06.01. 11:50

A különvagyoni részét mindenki maga kell, hogy bizonyítsa, így, ha megállapodni nem sikerül, az lesz a kérdés, mi bizonyítható. Házasságban a jövedelmek aránya egyébként lényegtelen.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

napnyugta # e-mail 2010.06.01. 10:15

Tisztelt obudafan.Kerdesem lenne.Az ex ferjem ororkolt a nagymamajatol egy ingatlant,aminek ´1,4 et anyumek fizettek ki egy masik orokosnek de errol papir nincs.Ebbol az ingatlanbol csaladi aron,mivel beleszamoltuk az en oroksegemet ,nincs kulon papirt hogy igy csinaltuk megvettuk az anyukam hazat es kifizettuk a noveremet ezutan eladtuk a hazat es vettunk egy masikat,de a hazat tobbert adtuk el majdnem a duplajaert mint amiert vettuk.ez kozos neven szerepel.Ha beadom a vagyonmegosztast mijen esejei vannak hogy az o orokolt hazabol indult el az egesz.nem csinaltunk papirt hogy ki menyit tett bele az uj hazba.A butorokat es minden ami a hazba volt az ex elvitte hogy o vette az o cegere es az az ove.17 ev hazassag utan minden az ove akkor is ha en nem dolgoztam az utolso 7 evben,otthon voltam gyesen meg a gyerekekkel es semmi nem jar a butorokbol nekem?Kerem segitsen nem szeretnek egy csomo penzt kiadni vagyonmegosztasra potyara ,es menyibe kerul egy vagyonmegosztas ,koszonettel.napkelte

Jocóka # e-mail 2010.06.01. 09:26

Hogyan lehet ezt bizonyítani, mert én annak idején a pénz kétharmadát ügyvéd előtt - a szerződés aláírásakor - a többit számlára utalással fizettem ki?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.01. 09:04

Nem egészen úgy. A házasság felbontását nem fogják visszacsinálni. De az valóban szóba jöhet, hogy a vagyonmegosztásra vonatkozó egyezség fedezetelvonó jellegű volt.

www.kbs-ugyved.hu

Jocóka # e-mail 2010.06.01. 08:18

Tisztelt Fórumozók!

Öt éve elváltam. A vagyonmegosztás szerint enyém lett a ház, a feleségemé a pénz és az autó. Ekkor már folyamatban volt egy peres eljárás (pénzkövetelés) a feleségemmel szemben, de ítélet még nem született. 2008-ban lett jogerős ítélet. Nemrég megtudtam, a pernyertes meg akarja támadni a válásunkat, mert úgy gondolja, hogy az csak a vagyon eltüntetését szolgálta. Ugyanis a volt nejemtől nem tudja behajtani követelését. Tényleg van rá lehetőség, hogy ily módon érvénytelenítsenek egy válást és tőlem hajtsák be a követelést?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.05.31. 23:00

Nem ugyanarról beszéltek, te meg az ügyvéd.
A lakás használatáért - pontosabban épp azért, mert nem engedi neked használni - attól az időponttól jár neked (az idő hosszától függő összegű) díj, amikortól akadályoz a használatban.
Ha viszont kizárólagos használatot kap, akkor azért egy egyösszegű, egyszer díjat, úgynevezett lakáshasználat megváltását kell fizetnie. Attól kezdve viszont a használati díj már nem jár.

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2010.05.31. 19:15

Szerintem nem lehet tudni hogy az időpont kérdésében a bíróság miként is dönt.

Ami a pénz remélt mielőbbi kifizetését illeti túl nagy reményeid ne legyenek hogy "elkapkodja" azt, sőt lehet hogy külön bírósági végrehajtást leszel kénytelen kezdeményezni ellene.

Próbálj alacsonyabb rezsiterhet jelentő bérleménybe költözni, annál is inkább mert a fenti remélt pénz valószínűleg hamar el fog fogyni...

"Mona"
laikus hozzászóló

jozsef1967 # e-mail 2010.05.31. 18:52

tisztelt fórumozók!
szeretnék választ kapni az alábbi kérdésemre.
tavaly októberben el kellett költöznöm a közös tulajdonú házunkból, mert a feleségem megveretett a jelenlegi élettársával.most zajlik a válóperünk. az ügyvédem szerint októberig visszamenőleg jár nekem a lakáshasználati díj, az ő ügyvéde szerint csak akkortól jár, amikortól a bíróság megadja neki a kizárólagos lakáshasználatot.a pénzre nagy szükségem lenne, mert azóta albérletben élek és elég magas a rezsi.melyik változat igaz? van reményem arra, hogy megkapom ezt a pénzt? előre is köszönöm válaszukat!

szasza266 #   2010.05.31. 12:37

ObudaFan köszönöm!

Az első napon akkor remélem dönteni is fog hiszen amit csak tudok viszek!remélem nekem kedveznek mellette az szól hogy a féltestvére a fiunknak nála van!más nem nagyon és ide is adta a gyereket lassan két hete pedig tudta hogy lesz a tárgyalás!meg a házat is elhagyta pedig maradhatott volna!csak hát a szégyen és lebukás a falu előtt az az ami!ezért lépett le!

ObudaFan # e-mail 2010.05.31. 12:22

Egyetlen lényeges szabály van: ideiglenes intézkedés meghozatala előtt a bíróság mindkét felet meghallgatja. Viszont akár az első tárgyaláson is meghozhatja a végzést a bíróság, ha sikerül erről meggyőzni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

szasza266 #   2010.05.31. 11:43

Megnéztem:családi állapot megváltoztatása,visszaélés okirattal,és csalás!Ezeket be tudom bizonyítani de most az a kérdés hogy feljelentsem vagy hétfőn a bíróságon mondjam ezt előbb el?A barátnőjének azt mondta ha nem muszáj nem küzd a gyerekért!de ha amig nincs határozat nem vagyok köteles odaadni akkor nem is adom!persze a láthatást már most megírtam hogy szeretném,azt muszáj lesz elfogadnia!Nincs olyan hogy azonnali hatályú ideiglenes elhelyezés?Az egy kis biztonságot adna és a gyerek is mehetne az anyjához!Mert ez a gyereknek a legrosszabb bár ha muszáj akkor sajnos az!És gondolom mivel nálam van és megfelelően ellátom és gondozom ez nekem is előny!És egyébként ha pl elmegy otthonról vagy egy srác vagy egy nő figyel a gyerekekre nem a saját mamájuk!Ez is számíthat hiszen az anyja is nyugdíjas csak iszik kocsmázik!

apalányai #   2010.05.31. 10:30

Ahogy tudom az ideiglenes elhelyezés is sokáig tart,de azért add be,amíg meg nem születik a végleges döntés addig közös szülői felügyelet alatt vannak mind a ketten,így Te is Ö is jogosan tartja magánál a gyereket,gyerekeket.
Ha odaadta neked a saját gyerekedet,ez jó neked,vissza is vághatsz vele,hogy Ö lemondott arról a gyerekről.
Nyújts minél több bizonyítékot ellene,vegyél fel mindent,ments el mindent,de az nem biztos hogy majd mindent megnéz a bíróság.
Pl az nem érdekli a bírót hogy mit csinál a húga,vagy hogy mennyien laknak egy szobában.
A gyerekek érdekében fog dönteni,ha az anya megfelelően ellátja,gondozza a gyerekeket,akkor nehéz lesz.
A büntetőtőrvénykönyv gyermekekről szóló részt olvasd el.
Abból keres,használj fel ellene mindent.Ami rá vonatkozik mentsd is ki így tudni fogod Te mivel is vádolhatod törvényesen a gyerekekkel kapcsolatban.

szasza266 #   2010.05.31. 09:23

apalányai!

A legfontosabb az hogy ideadta a gyereket három hete és a tárgyalás napján is nálam lesz!Ez azért van mert ő élni akar!Amugy az ő lánya és a fiam csak féltestvérek tehát ez nem ok!Az óvodából a tudtom nélkül íratta ki pedig már be volt adva a bíróságra a papír!az óvodavezető ma ad nekem erről és a lány nem rendezett papírjairól is egy nyilatkozatot!Volt biztos munkahelye de 04.16-án leszámolt amit ugy tudtam meg hogy visszajött!összevesztünk majd elment a fiammal a lányért az oviba de nem jött vissza!amugy majdnem minden beszélgetésünk felvettem a myvipen irt levelezés is megvan!A barátnője felhívott hogy mikor náluk volt az anyja hullarészeg volt az élettársa is és még rajtuk kívül két idegen(csöves)iws lakik ott valamint a huga szintén két gyerek két apa de egyedül tehát kilencen két szobában!a huga netem hapsizik a gyerekei3-6havonta uj pasit ismernek meg a majdnem hároméves kisfiu mindenkit apának hiv!és ezeket a barátnője hajlandó a bíróságon is elmondani!Az anyjáék meg a polg.hivatallal szemben isznak mindig meg ismerik is őket!Tehát én nem a multat akarom bizonygatni az nem jó meg ezzel szerintem nem lehet kérdés ez a dolog remélem!

apalányai #   2010.05.31. 08:57

Szasza266.

Látom Te is abban a cipőben jársz amiben Én.
A testvéreket nem jó ha szétválasszátok ugye ezt tudod,és a bíróság sem arra fog törekedni hogy ezt a lépést megtegye.
Amúgy milyen dolgok vannak az anya ellen hogy az ügyvéd is mondta hogy nagy valószínűleg nálad marad a gyerek?
Engem kegyetlenül el akar intézni a volt párom,de a bizonyítékok ellent mondanak neki.
Nekem van ügyvédem,igaz a gatyám is rámegy,de nem érdekel,mert a gyerekeimért megharcolok.
Megkérdem ügyvédemet veled kapcsolatban is,de ahhoz tudnom kéne,ki mit követett el?
Igy egy ügyvéd akár kettő félnek nekem és neked is segíthet.
Msn címet cserélhetnénk azt ott sűrűbben beszélhetnénk,mert Én nem csak a saját gyerekeimért harcolok,de akár megvédem más gyermekeit is ha tudom az ilyen anyáktól.

szasza266 #   2010.05.30. 19:26

Valóban csak élettársak voltunk!A vagyonmegosztás pedig annyi hogy van a nevemen még egy személyi kölcsön és a közüzemi számlák amiből csak a gáz 350ezer!Én nem is tudtam hogy nem fizeti sőt az is csak ugy derült ki hogy felvette az emelt családi potlékot és gyest hogy mikor másfél éve vettük a házat akkor újból kellet nyilatkozni hogy együtt élünk!munkája nincs mert a faluban ahol laktunk felmondott mert kiderült hogy megcsalt és az anyjához költözött!Nekem biztos munkahelyem van!az anyja és az élettársa alkoholista lakik még ott két idegen és a volt párom huga két gyerekkel két apától!abban a házban csak az anyja élettársa a tulajdonos tehát bármikor kirakhatja őket! Már az első tárgyaláson kérd a bíróságot hogy ideiglenes intézkedéssel a kisfiut már most nálad helyezze el – és röviden indokold is meg., a kérdésben a bíróság külön végzésben dönt majd.

ha csatolom hozzá a bérpapirom és a munkaszerződést valamint az ovódavezető nyilatkozatát hogy a gyerekeket jogtalanul kiiratta és nem biztos hogy a lány oviba jár pedig öt éves!valamint a védőnőtől hogy az ötéves státuszvizsgálatot sem csináltatta meg már március óta!Megkaphatom a gyereket ideiglenesen?Van formanyomtatványa az ideiglenes elhelyezésnek?mit irjak bele?Válaszokat köszönöm!

ObudaFan # e-mail 2010.05.30. 11:57

Ha a „párom“ élettársat jeent, akkor nem lehet egyesíteni a gyermekelhelyezés és a vagyonmegosztás irámti pert. Külön keresetet kell benyújtani.

Valószínű a leírtak alapján, hogy jelzáloghitel van az ingatlanon, akkor meg házastársi kapcsolat esetén is külön per kell.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

monalisa1 #   2010.05.30. 10:04

szasza266, azt a kifejezést használtad hogy "váltok", nos válás csak házastársak közt lehetséges, az élettársak csak szétmennek... Szóval egyáltalán nem mindegy hogy végül is miként a kapcsolat köztetek. (Én a leírásból a házastársi viszonyt vélelmezem.)

monalisa1 #   2010.05.30. 09:58

Ha nem fizeti a hitelből őrá eső részt külön követelheted tőle, illetőleg a vagyoni részéből majd levonásba helyezhető.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.05.30. 09:55

Ha a "párom" élettársat jeent, akkor nem lehet egyesíteni a gyermekelhelyezés és a vagyonmegosztás irámti pert. Külön keresetet kell benyújtani.

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2010.05.30. 09:55

Az első tárgyalástól ne várj sokat, az adatok egyeztetése és a felek rövid meghallgatása - nagyjából ennyi. Aztán 3 hónap gondolkodási idő -hátha közben kibékülnek-, de ha ez idő alatt bármelyikük írásban kéri a per folytatását akkor a bíróság hivatalból uj időpontot tűz ki - belefut az őszbe majd.

Legjobb lenne ha a válóper során meg tudnátok egyezni a vagyonmegosztásról is mert akkor ez benne van a 12 ezer forint perköltségben, ellenkező esetben külön per mely elhuzódó és költséges.

A vagyonmegosztási igényedet a megoldási javaslattal röviden írd le 3 példányban add át a tárgyaláson a bírónak., jegyzőkönyvezni fogják az átvételét vagyis ekként csatolva lesz a peranyaghoz.

De mind mindenben ennek megoldásánál is a kettőtök közös akarata- egyezsége szükséges, aztán majd meglátjátok...

Már az első tárgyaláson kérd a bíróságot hogy ideiglenes intézkedéssel a kisfiut már most nálad helyezze el - és röviden indokold is meg., a kérdésben a bíróság külön végzésben dönt majd.

A tárgyalásig, javaslom olvassad vissza ezt a topikot mert mások esetéből és a válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.

Külön annyit még: a válást addig nem mondják ki amíg a gyermekelhelyezés-, a tartásdíj- és a kapcsolattartás nincs rendezve - van akik évek óta járnak emiatt a bíróságra...

"Mona"
laikus hozzászóló