Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

ObudaFan # e-mail 2011.01.31. 17:10

Bármelyik körben lehet vevő. A bíróság állapítja meg perben, és attól lefelé csak az összes tulajdonostárs hozzájárulásával lehet menni.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

tarkarongy # e-mail 2011.01.31. 16:49

Tisztelt válaszadók!
Ha vagyonmegosztáskor árverésre kerül a sor akkor az első körben lehet-e vevő a tulajdonosok közül az egyik fél?
Sikertelen első kör után árveréskor a második körben lehet-e vevő a tulajdonosok közül az egyik fél?
Vagyonmegosztás során történő árveréskor hogy állapítják meg az eladási árat és a kikiáltási ártól lehet-e lefele licitálni?

kaméleon # e-mail 2011.01.30. 10:28

Nem tudom, van-e olyan ügyvéd, aki vonal paramétereivel is vállal ügyfelet. Tartok tőle, hogy nem nagyon. :(
Vonal, nem reménytelen kiszámítani, de valóban nem is egyszerű. Mivel nagyon laikus vagyok, nem merem itt levezetgetni neked, hogy szerintem mi jogos, mi nem, de ha pénzed most nincs is rá, ajánlom, legalább menj el a lakóhelyed szerinti családsegítőhöz, és kérj tőle segítséget. Ha szerencséd van, működik mellettük ingyenes jogi tanácsadás is. Talán segít a tisztább látásban, és a helyes úton indulásban (meg másban is).

vonal # e-mail 2011.01.30. 10:24

Értem amit írsz és köszönöm is.Igen,szeretnék ügyvédet keresi a váláshoz.Csak amíg erre nem kerül sor addig információkat akarok gyűjteni,hogy mire számíthatok váláskor.
Még midig nem tiszta előttem,hogy melyik helyzet lenne a jobb ha eladnánk vagy ha beleegyeznék,hogy övé legyen a lakás.Hogyan törölné a bank a nevemről a fele hitelt amikor elidegenítési is terhelési tilalom van rajta?
Amire szeretnék konkrét választ kapni,hogy jogilag a törlesztőrészletek fele megillett e?Ha ő megtartaná a lakást?
Ha viszont eladásra kerül a sor akkor hogyan osztanánk el a semmit?És ő hogyan követelhetné a 2 millióját? Amit nagy valószínűséggel nem tud kivenni ha eladjuk a lakást.
Arra kérek választ,hogy melyik megoldásban lenne jobb gondolkodni??
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.30. 09:52
  • A vagyonjog tisztán matematika, a tulajdoni arányokat a tulajdonostársak közötti érzelmi viszony, egymással szembeni viselkedésük nem befolyásolhatja.
  • Így a többi kérdés értelmetlen.

( - Ha az az ingatlan különvagyon, akkor nincs jelentősége.)

www.kbs-ugyved.hu

ekrisztika # e-mail 2011.01.30. 09:44

Kedves Kovács Béla Sándor és Grád András!

Pár hete már írtam már ide az ügyem kapcsán....
Még egy kicsit össze is vitatkoztak a számoláson-lakáshányadrészen...
Ezt írta KBS.
"A vételár 14 millió, ezt egyértelműen közölte a kérdező. Ebből 9 milliót a férj különvagyonából fizettek, az a férj különvagyona maradt. Ez eddig 9/14 oda. A maradék 5 milliót kölcsönből fedezték, ennek fele szintén a férjet illeti, az plusz 2,5/14; összesen 11,5/14. Hogy a természetes tört számlálójában ne legyen tizedes tört, kettővel felszoroztam a nevezőt és a számlálót (ez a tört értékén nem változtat), tehát a férjet 23/28-ad illeti meg. Mivel rajtuk kívül nincs más tulajdonos, a feleségé értelemszerűen 5/25. Vagyis a tulajdoni hányadaik aránya 28:5"

Az egyik kérdésem az lenne, hogy
- mivel van két gyerek (2 és fél, 4 éves) mik az esélyek, kinek ítélhetik a lakást? (a férjem bántalmazó, így neki gondolom nem ítélhetik a gy-ket)
(családon belüli erőszakot bele lehet számítani a vagyonelosztásnál...vagyannak semmi köze?)
- Ha nekem, akkor mire számíthatok, mennyit kéne neki kb. kifizetnie nekem?
- Ha neki, akkor nekem mennyit kéne kb.?
- A nevemen van egy lepusztult lakás,(nincs rendesen meleg víz bevezetve, és egyik szobában fűtés sincs.. számít ez valamit?) amiben anyukám él, ő tartja fent már évek óta. Ő haszonélvezője az ingatlannak.

Nagyon köszönöm ismét válaszukat!!!!!!!

Üdvözlettel: Erdélyi Krisztina

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.30. 09:38

Már mondtam: az a különvagyon nem összegszerűen értelmezendő, hanem arányaiban.
Rémlik, hogy azt is mondtam, keress egy ügyvédet, látszik, hogy nem fogsz egyedül boldogulni.

www.kbs-ugyved.hu

vonal # e-mail 2011.01.30. 08:36

Az ingatlan bejegyzés szerint 1/2-1/2 tulajdonban van.Terhelési és elidegenítési tilalom van rajta.Felmerült,hogy váláskor az övé marad az ingatlan.Kérdésem,hogy a négy évi törlesztésnek a felére igényt tarthatok e?
Amennyiben mégis eladásra kerülne a sor,hogyan érvényesíthetné a saját különvagyonként belefizetett 2 millió forintját,ha eladás után és a banknak visszafizetés után csak tegyük fel 1 millió maradna?Ebben az esetbe a különvagyona csupán fele lenne meg.És a négy év befizetése is elveszne.Ekkor én hogyan kérhetném a törlesztések felét?Vagy esetleg mindketten nincstelenül jönnénk ki a válásból?
Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.29. 14:27

ha sikerülne eladni,akkor a volt feleség kérhet belőle valamit?

Gondolom, ez a folyamatban lévő per tárgya. Akkor pedig honnan tudhatnám?

www.kbs-ugyved.hu

Andrea1 # e-mail 2011.01.29. 12:54

Vagy esetleg ha sikerül eladni,akkor a bíróság felé kell fizetni??mert ha jól gondoljuk akkor a tulajdonjogi per megszűnik.

Andrea1 # e-mail 2011.01.29. 12:46

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Igen,a férjem édesapja már régen elhunyt,és éppen ezért ő az egyedüli örökös édesanyja halála után is.Az hogy perfeljegyzés alatt áll akkor ha jól értelmezem férjem eladhatja az ingatlant.Kérdésem még az lenne,ha sikerülne eladni,akkor a volt feleség kérhet belőle valamit?

lindi823 # e-mail 2011.01.29. 12:27

Sziasztok!
Hogy ajándékozás vagy adásvétel volt-e azt pontosan nem tudom, de jó hogy írtatok, legalább tudjuk merre induljunk.
Köszönöm a hozzászólásokat!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.29. 12:13

Ez így egészen más. Eladhatja, ha talál rá vevőt, ami nem lesz könnyű úgy, hogy perfeljegyzés van rajta.

Bár az előbb "szülei házáról" volt szó. Vagy az apja is elhunyt, csak azt sem mondtad?

www.kbs-ugyved.hu

Andrea1 # e-mail 2011.01.29. 10:28

Kedves Kovács Béla Sándor!!
Köszönöm a hozzászólásodat,de lehet hogy félreérthető voltam.Férjemnek az édesanyja tavaly sajnos elhunyt,és mára már ő a tulajdonos.Kérdésem az,hogy jelen pillanatban is folyik a volt felesége és ő közötte a tulajdonjogi per,és hogy így eladhatja e a házat????

hajnika86 # e-mail 2011.01.29. 10:24

Tisztelt Szakértő!
Érdeklődni szeretnék önöktöl,párom 6 éve elvált van 3 gyermeke.volt feleségével vettek egy házat otp-re.2004 februárjáig volt fizetve a ház amíg a párom ott lakott,melette vettek fel hitelt a párom szülei házaára,ez is addig volt fizetve.ezt az ingatlant a párom kiváltotta mert elvitték volna.(volt feleség nevén volt a hitel)ezt mi fizetjük.A másik ház amibe laktak,azt is a páromtól vonták egy jó darabig.Ügyvéd elött irtak egy megállapodást hogy lemond a párom a házról,Et benn van a válási papírba ia)nemfizet gyermektartást a másik hitel fejében.ezután mégis fizetett gyerektartást.3-4 évig.Az ügyvéd akinél ezt irták betette ezt a papírt a fiókba és ott is felejtődött.(neki kelett volna hitelesítettni)párom akkoriba volt benn a földhivatalnál hogy lemenjen a házról a neve,de volt rajt már víz,villany,,,tartozás ezért nem engedélyezték.most árverezik a gázat felment 13 millióra atartozás.6.5milliót vettek fel.A kérdés:ha olcsóbban viszik el a házat kell e fizetni a páromnak,nekünk kell- e fizetni a szülők házát is?már sok ügyvédnél voltunk,aki csinálta ezt a papírt ő híbázott de viszont senki nem meri támadni.az otp meg már nem áll szóba velük.megpróbálták a volt feleséggel hogy az ő nevére irják át de nem mentek bele.mit lehetne csinálni?segítségüket előre is köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.29. 10:19

Nem tudom, hogy virágkötő ért-e hozzá, de a lényeget illetően igaza van: nemo plus iruis... A férjed sem adhatja el azt az ingatlant, amely nem az övé. (Egészen pontosan eladhatná, de akkor meg is kellene szereznie ahhoz, hogy a vevőnek teljesíteni tudjon.)

OFF
Ez egy nyílt fórum, nemigen határozhatod meg, hogy ki válaszoljon, ki ne. Az egy másik kategória, amikor ügyvédet választasz - az viszont többnyire fizetős.
ON

www.kbs-ugyved.hu

Andrea1 # e-mail 2011.01.29. 10:11

Kedves virágkötő!
Kikérem magamnak ezt a hangot,és ha lehetséges olyanhoz ne szólj hozzá amit nem értesz.Nem én akarom eladni a házat,nekem is van sajátom hanem a férjem,mert megakar szabadulni a volt feleségétől,és persze a sok illetéktől ami a tárgyalások során felmerül.Kérem hogy csak olyanok szóljanak hozzá akik tényleges átlátják a helyzetünket,és nem lekezelő módon nyújtanak segítséget.Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.29. 09:48

Vonal, az kevés, hogy "szerinted" marad az ingatlan a férjednek. Az kellene, hogy "szerinte" is maradjon. Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor az az ingatlan közös vagyon; igaz, nem 1/2-1/2, hanem 5/8-3/8. A kölcsön viszont 1/2-1/2 arányban terhel benneteket, a bankkal szemben ráadásul egyetemlegesen.

Hogy az esetleges eladáskor hogyan történne a kölcsön visszafizetése, az attól függ, biztosítja-e a kölcsönt elidegenítési tilalom, és hogy ti mit akartok. Nem jogi kérdés, de nehéz elhinni, hogy a nemrég 8 millióért vásárolt ingatlan most ne érne 5-5,5 milliót.

www.kbs-ugyved.hu

virágkötő # e-mail 2011.01.29. 09:41

Kedves Andrea 1!!!

Ne akard a férjed szüleinek a lakását eladni, hiszen ahhoz semmi közöd nincs. Ne akarj férjhezmenéssel vagyont szerezni! Ez butaság!!
Azt adhatod el, ami a földhivatalnál a neveden van! Az a tied, és azzal rendelkezzél kisszivem!!

virágkötő # e-mail 2011.01.29. 09:39

000

Andrea1 # e-mail 2011.01.29. 09:19

Jó napot kívánok!!!
Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől.
Mostani férjem a volt feleségével tulajdonjogi perben van már2 éve.A lakást nem közösen vásárolták csak szívességi használók voltak mivel ez a férj szüleié.Szeretném megkérdezni hogy ezt a lakást eladhatjuk e,és a volt feleségnek van e beleszólása??Vennénk helyette egy másikat aminek a fele az enyém/mostani feleség/másik fele pedig a közös gyermeküké lenne,és a vásárolt házból kérhet e a volt feleség valamit???
Válaszokat előlre köszönöm

vonal # e-mail 2011.01.29. 06:31

Az előző kérdéshez kapcsolódóan lenne kérdésem.
Amennyiben négy évvel ezelőtt vásároltunk egy lakást közösen,Férjem saját vagyonként bele fizetett 2 milliót,a többire hitelt vettünk fel,6 millió összegben.Ezt közösen fizetjük a mai napig.Most úgy néz ki,hogy válunk.
A lakás szerintem marad férjemnek mert én nem tudom vállalni a törlesztéseket,lehet ő sem.Ebben az esetben kérhetem e a négy év alatt befizetett törlesztő részlet felét??Illetve amennyiben eladásra kerülne sor akkor hogyan működne a visszafizetés?Mert jelenleg lehet annyit nem kapnánk az ingatlanért amennyi a banknak jár,ebben az esetben mi lenne az ő 2 millió különvagyonával?Arra már nem tarthatna igényt tőlem ugye?
Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.29. 01:52

Épp meg akartalak dicsérni, mert az első bekezdés korrekt. Csak aztán sikerült ugyanazzal a lendülettel tönkre is vágnod:

A fentiektől függetlenül, a visszafizetett hiteltartozás fele mindenképp megilleti – kamatával, mert azt a házastársi közösből teljesítették.

Ez ugyanis nem igaz. Szó sincs róla, hogy mindenképpen megilletné. Ha közös vagyon az ingatlan, akkor a kölcsön is közös volt. Csak akkor követelheti vissza a törlesztett összegek felét, ha az ingatlan a férj különvagyona.

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2011.01.28. 20:33

Anno ajándékozás történt vagy adásvétel?! Amennyiben az előbbi akkor az ingatlan a férj különvagyona, ellenben ha adásvétel akkor azt a házaspár közösen vásárolta, azaz közös tulajdon attól függetlenül, hogy mi van a földhivatali bejegyzésen. (A tulajdoni lapon pontosan szerepel a szerzés jogcíme.)

A fentiektől függetlenül, a visszafizetett hiteltartozás fele mindenképp megilleti - kamatával, mert azt a házastársi közösből teljesítették.

monaLuis
laikus hozzászóló

lindi823 # e-mail 2011.01.28. 19:42

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Testvérem 1987 júliusában ment férjhez. 1987 októberében az apósa nevéről férje nevére került a ház amiben élnek. Így tudtak hitelt felvenni amit együtt fizettek vissza.Úgy néz ki hogy most válásra kerül a sor. Az lenne a kérdésem hogy lehet-e bármiféle követelése közel 24 év után abból a házból? A tulajdoni lapon 1/1 tulajdonosként a férje szerepel. Van 1 nagykorú gyermekük, de gondolom ez a válás szempontjából lényegtelen, mert nem tanul már, hanem dolgozik.
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv:
Linda