Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

bitike # e-mail 2010.10.14. 05:22

Üdv mindenkinek!Szeretném megkérdezni,hogy a válást kimondja a bíróság akkor is,ha a vagyonmegosztásban egyelőre nincs megegyezés?Köszönöm.

MajorDomus # e-mail 2010.10.13. 23:51

Mit jelent az anyagi beruhazas ?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.10.13. 15:49

Az élettársak a jogviszony fennállása alatt a szerzéshez való hozzájárulásuk arányában szereznek közös tulajdont, azzal, hogy a háztartásban végzett munka értéke is hozzájárulásnak minősül.

Ha valaki más tulajdonában lévő olyan ingatlanon épít, amelyen már épület áll, vagy az ilyen épületet kibővíti, a szerkezetét is érintően átalakítja, akkor közös tulajdon keletkezik. (A felújításnak, tatarozásnak nincs ilyen joghatása.)

www.kbs-ugyved.hu

2000 # e-mail 2010.10.13. 15:16

Tisztelt jogi szakértők!
11 éves élettársi kapcsolat felbontásakor milyen jogok illetnek meg a vagyonmegosztáskor?Az ingatlan amiben élünk élettársam szülei nevén van.Viszont az ingatlanba anyagi beruházást mi is végeztünk.Segítséget előre is köszönöm.

eidnaid # e-mail 2010.10.13. 14:14

Tisztelt Szakértők!

A kérdésem a következő lenne:
12 év után elválnak útjaink az élettársammal.
Jelenleg közösen vásárolt házban lakunk két kiskorú gyerekkel.
Kötelezhetnek-e a ház eladására, hogyha annak másik felét nem tudom kifizetni a volt páromnak?

Válaszukat előre is köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2010.10.12. 00:24

Nem a reszletet fizeti csak a felet..
azert mert ,kozosen vettek fel. A tulajdonjog is kozos.
vsgy te ugy gondolod hogy ax ex fizesse az egesz torlesztot, mett o hasznalja a lakaśt, eladas
kor meg fele-fele ?
kezdemenyezni kell a kozos tulajdon megszunteteset. A lakast el kell adni a felebol az ex vegyen egy kisebbet.

monalisa1 #   2010.10.11. 18:29

Ancsapancsa60

A tulajdonostársak közül bármelyik bírósághoz fordulhat és kérheti a közös tulajdon megszüntetését, egy ilyen per fele időt sem tart mint amennyi ideig a hitelt fizetni kellene még.

Aztán ha megtörtént a közös tulajdon értékesítése és/vagy a másik tulajdonostárs bíróságilag kötelezett kifizetése, valamint a bankhitel lerendezése, onnantól nincs mit zsarolni a másiktól.

Ha kell a párod forduljon ügyvédhez.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 #   2010.10.11. 18:23

kukacmo

Figyelemmel a közös tulajdonra -mégha az nem is egyenlő arányú-, a férjed nem tehet ki a házból. (Ha sehogy sem tudtok megegyezni a vagyoni dolgokon bírósághoz kell fordulni.)

T.díjat már válás előtt is lehet kérni, azaz attól az időpontól amikor tényleges az "ágytól-asztaltól" különmenés.

A két pici gyermekre tekintettel vélelmezhető hogy te maradhatsz a házban azok 18 éves korokig - amennyiben a lakáshasználat válás esetén nem osztható meg, ergo az apát a válóperes bíróság távozásra szólíthatja fel.

Javaslom olvassad vissza ezt a topicok és a gyermekelhelyezés- t.díj támájukat, mert mások esetéből és az azokra kapott válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.

monaLuis
laikus hozzászóló

Ancsapancsa60 # e-mail 2010.10.11. 17:47

Tisztelt Szakértők!
Élettársam 2 éve elköltözött a közös otthonukból. Azóta már hivatalosan is elváltak. Fele-fele részben tulajdonosok az ex-szel, de a bíróság nem osztotta meg a házat pedig az kb 100m/2-es és megosztható. A volt feleség nem akarja kifizetni a páromat, akinek mindent berendezést is otthagyott. Sőt még 7 évig akarja, hogy fizesse a közösen felvett hitel felét. Szóval ő élvezi a ház kényelmét, és a másik fizesse a törlesztőrészleteket????
Hol itt az igazság??? Ez kizsákmányolás!!! Így ítélkezett a bíróság. Röhej!!!!!

kukacmo # e-mail 2010.10.11. 16:16

Tisztelt Fórumozók!

A férjemtől két év házasság után válni szeretnék, van két közös gyermekünk (2 éves, illetve 4hónapos), a ház amiben lakunk a férjem tulajdonában van, pontosabban 1/6 rész van az én nevemen a papírok szerint. Mióta bejelentettem a férjemnek, hogy válni szeretnék, azóta folyamatosan azt hajtogatja, hogy azonnal költözzek ki a házából vagy ő tesz ki.
Kérdésem az lenne, hogy ezt megteheti, kitehet az utcára a két kisgyerekkel?
Illetve azzal sem vagyok tisztába, hogy tartásdíjat csak a válás kimondása után köteles nekem fizetni?
Segítségüket előre is Köszönöm!

Hawaii # e-mail 2010.10.09. 15:22

Tisztelt Dr Grád András! Köszönöm szépen a gyors válaszát,elintézem a hiteles forditást és jelentkezem önnél. Köszönettel Hawaii.

ObudaFan # e-mail 2010.10.09. 13:26

Ha nem jelenik meg, elválasztanak?

Előbb-utóbb igen.

Ha nem jelenik meg, megállapítanak gyermektartást?

Igen.

Hazatérése esetén a gyermektartás behajtható?

Ha van miből, igen.

A kiskorú gyermek oly módú magára hagyása, hogy engem, mint apát nem értesít szándékáról, büntethető?

Ha veszélybe került emiatt a gyermek, mert senki nem látta el, igen.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

unknownuser # e-mail 2010.10.09. 12:06

Tisztelt Fórumozók!

Ez év januárjában határozott a bíróság arról, hogy a feleségemmel közös gyermekünk a feleségemnél van elhelyezve és nekem pedig X összeget kell fizetnem havonta gyermektartásként. Az elválasztásunkról a kérvény áprilisban lett beadva a bíróságra. Addigra sikerült közösen megegyeznünk. A kérvényt mindketten aláírtuk.
Történt, hogy májusban fogta magát a feleségem és külföldre távozott. A kiskorú gyereket egyszerűen egyedül hagyta (az addig általuk lakott közös lakásban) a szükséges életfeltételek nélkül. Még aznap, hogy elköltözött a gyereket magamhoz vettem. A bíróságon pedig kértem a gyermekelhelyezés megváltoztatását. Ennek már 5 hónapja. A bíróságtól annyi információt kaptam, hogy a válást és a gyermekelhelyezést összevonták és majd együtt tárgyalják.

Kérdéseim:

Ha nem jelenik meg, elválasztanak?
Ha nem jelenik meg, megállapítanak gyermektartást?
Hazatérése esetén a gyermektartás behajtható?
A kiskorú gyermek oly módú magára hagyása, hogy engem, mint apát nem értesít szándékáról, büntethető?

Köszönöm válaszukat,

unknownuser

Grád András # e-mail 2010.10.07. 22:18

A házasság felbontásához pontosan úgy nem kell semmiféle egyezmény vagy viszonosság, mint a megkötéséhez.

dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

ObudaFan # e-mail 2010.10.07. 21:30

A nagyobb kérdés, hogy az USA-ban hogyan lesz az hivatalos, mert szerintem sem egyezményünk nincs, sem viszonosság. Ezt viszont vagy a kinti magyar konzullal, vagy egy kinti jogásszal érdemes megvitatni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Grád András # e-mail 2010.10.07. 21:22

Kedves Hawaii!

Ha mindketten magyar állampolgárok, semmi akadálya, hogy itthon váljanak el, az alperes lakhelye szerint illetékes bíróságnál be kell adni a keresetlevelet. Vannak persze játékszabályok, a házassági anyakönyvi kivonat hiteles fordítása kell majd, meg még pár dolog, de igazából semmi probléma. Ha kérik, akár én is megcsinálom, de bárki más is, nem egy nagy kaland. Üdv:

dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Hawaii # e-mail 2010.10.07. 21:03

Tisztelt Ügyvédek és fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni,2003-ban az Usa-ban(Las Vegas) házasodtam törvényesen, a férjem és én is magyar állampolgárok vagyunk,itthon nem lett honosítva,és most szeretnék elválni,a vagyonmegosztás már megtörtént, viszont válni nem Amerikában szeretnék. Olyan ügyvédet keresek, aki tudna segíteni abban hogy itthon hogyan lehetne elválni a legegyszerűbben és leggyorsabban és az hogyan lesz hivatalos az Usa-ban. Elöre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.10.06. 09:14

Miért lenne akadálya a bizonyításnak, hogy az egyik fél külföldön van?
Bármi lehet bizonyíték, ami alkalmas rá, hogy a bíróságot meggyőzze a bizonyítani kívánt tény valóságosságáról. Ilyen esetekben nyilván elsősorban tanúk jöhetnek szóba, de olyan okiratok is, amelyek az életközösség megszakadását igazolják.

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2010.10.05. 22:22

Kulfoldrol, hogyan ?

ObudaFan # e-mail 2010.10.05. 18:00

Ha nem leszel személyesen jelen, akkor tényállásos bontás lesz, vagyis bizonyítani kell a házaséletetek helyrehozhatatlan megromlását.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

emberbarát # e-mail 2010.10.05. 15:21

Tisztelt Forum

Kulfoldon elek, a ferjem Magyarorszagon.
Valni szeretnenk.
A valokeresetet a ferjem es en is alairtuk, a jarulekos kerdesekben megegyeztunk

En nem tudok a birosagon jelen lenni, mert nem kivanok hazautazni.

A kerdesem: ha a keresetlevel kozos megegyezesrol szol kotelezo nekem is jelen lenni a birosagi meghallgatason, vagy kepviselhet e engem ugyved?
Ha ez az ut nem jarhato, akkor a bontas melyik formajat valasszuk, hogy minel hamarabb valhassunk

Elore is koszonom a valaszokat

MajorDomus # e-mail 2010.10.05. 00:07

Az elettarsi kapcsolat alatt is van kozos szerzemeny es kulonvagyon.

Grád András # e-mail 2010.10.04. 23:57

Kedves Ramirezi!

Sajnos több hibát is elkövetett, ezek most már elég nehezen hozhatók helyre. Ha a férje elköltözött, utána viszont bántalmazta, a látlelet után feljelentést kellett volna tennie, majd a lakásból történő kényszerkijelentésével párhuzamosan lecserélnie a zárat. Szintén rossz ötlet volt az elköltözés, mert így most ő van birtokon belül, viszont oda tud költözni a gyermekek nevén lévő lakásába, ha jól értem, onnan a férje kiköltözött. Egyszerre két helyen nem lakhat. Kérhet többlethasználati díjat az ő kizárólagos használata miatt, a bíróságon szükség esetén ideiglenes intézkedést a lakáshasználat tekintetében stb. Ezeket az ügyvédjével kellene megbeszélnie, kicsit hosszú és bonyolult algoritmus ez, de a lényeg, hogy minden játszmának van ellenjátéka, mint a sakkban, és az nyer, aki egy lépéssel előrébb tud a másiknál gondolkodni! :-) Üdv:

Grád András # e-mail 2010.10.04. 23:48

Kedves Rooster!

Ha ilyen szinten nem kooperál a kedves felesége, akkor a legzseniálisabb tanács sem sokat ér a gyakorlatban: maradni fog a per. Peren kívül (de akár egyezség keretében még perben is) megállapodhatnak abban, hogy az Ön ingatlanhányada fejében nem fizet tartásdíjat a felségének, ezzel mindkét fél jól járhat. Amúgy ha közösen eladják, és a pénzt megfelezi, ez sem rossz, csak éppen borítékolható, hogy a birtokon belül lévő házastárs ehhez nem járul hozzá. Marad tehát a per, amelyben valószínűleg egyikük sem fogja tudni magához váltani a másik tulajdoni hányadát, ezért a bíróság árvereztetni fog. Ez esetben az igen csekély vételárból kifizetik a hitelt meg a szocpolt, Önök pedig egyenlő arányban megosztoznak a két kiló érett túró árán, ami a leütési árból megmarad. Így egyiküknek sem lesz se lakása, se pénze, de vigasztaló bársonyos érzés, hogy a másiknak sem. Üdv:

erzsó55 # e-mail 2010.10.04. 23:48

Köszönöm a gyors választ.
A fiatalok nem házasok csak élettársak akkor ugy tudom más a helyzet.