Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

szaniko85 # e-mail 2010.06.17. 14:22

Az a helyzet, hogy másfél évig, a feleség lakcímén éltek,(nem volt bejelentve a férj állandó lakcímre) majd onnan hazaköltözött a férj, és azóta (12 éve) úgy élnek, hogy csak hétvégén találkoznak, ha tudnak. Ezért van az, hogy valamikor csak havi 1 hétvégén találkoznak a feleség lakcímén. Az elmúlt években közösen nem vettek semmit, külön kasszán élnek. A feleség semmit sem tett az itteni lakásért, és soha sem töltött el 2 napnál több időtt ebben a lakásban.

Mindezek ellenére az örökölt háznak a felét igényelheti a felesége? A ház jelenleg a két testvér nevén van.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.17. 14:12

A különvagyonba tartozó ingatlanra nézve ennek semmi jelentősége. Abban viszont lehet, hogy tévedsz, hogy egyébként nem szereztek közös tulajdont. Bár ha mindketten így gondolják, akkor így is van.

www.kbs-ugyved.hu

szaniko85 # e-mail 2010.06.17. 14:08

Igen az ingatlan miatt kérdezem, de az ingatlan sem közös, mivel az örökölte a férj. Az elmúlt 12 éve semmi közös tulajdonnal nem rendelkeznek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.17. 14:01

Gondolom, a vagyonközösség miatt kérdezed.

www.kbs-ugyved.hu

szaniko85 # e-mail 2010.06.17. 13:54

Tisztelt Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni!
Egy válás kapcsán, ha mindkét házastárs más más állandó lakcímmel rendelkezik (ott is élnek), csak havi 1 hétvégét töltenek együtt, akkor ez minek számít? Együttélés vagy különélés?
Mindkét házastárs saját háztartást tart fenn, az állandó lakcímén, de a férj havi juttatásba részesíti a feleségét.

fokker70 # e-mail 2010.06.17. 12:13

Köszönöm Pazs.

Akkor talán fellélegezhetek egy kicsit. Ezt nem tudtam.
Na ezért jó ez az oldal.

És köszönet minden kedves szakértőnek és laikusnak aki időt szán arra, hogy ingyen és bérmentve tájékoztatást adjon olyan ismeretlen személyeknek akik ilyen zöld fülűek a jogot illetően.

pazs #   2010.06.17. 11:48

fokker70: ha ő költségmentes, az nem azt jelenti, hogy te állod a per költségeit, hanem csak azt, hogy amennyiben neki kellene állnia, helyette az állam fizet.

fokker70 # e-mail 2010.06.17. 11:34

Tisztelt KBS!

Azért harcolnék ha van értelme, mert elegem van a hülyeségeiből és a hazugságából, és persze én is pénzből élek.

A kapcsolatunk alatt már viszonya volt a mostani társával. Azt végig hazudta nekem is meg a gyermekünknek is.
2003 december 24-én nem kímélve senkit bejelentette, hogy terhes egy másik férfitól és 4 napra rá lelépett a gyerekünkkel együtt, vitt mindent ami mozdítható volt.

Soha a 7 év alatt nem tett semmit a saját házának az állagmegóvásáért, még azt sem fizette amit neki kellett volna.
Visszaköltözés szándéka nélkül költözött el és mégis nekem kell fizetni lakáshasználati díjat. ( ha ez a törvény lenyelem).
Fizetem a gyerektartást rendesen de addig rágta a fülét a lányunknak, hogy 2008 november óta nem láttam és nem is áll velem szóba. Most tartunk a gyámhatóságnál.

A lány ahelyett, hogy tanulna a kicsire vigyáz mert ő soha nincs otthon. A ballagásáról is elkésett mert éppen bugyit árul a piacon és hát a pénz az fontos, a ballagás az nem.

És még sorolhatnám.

Az Ő hülyeségeit is én nekem kell megfizetni?
A külön beruházásokat sem akarja kifizetni ami 1.6 M Ft/ ebből az ő része 800.000 Ft.
Szerinte egy tető szigetelés 20.000 ezerből kijön és ..... nem lenne elég a mai nap, hogy mindet leírjak.

Ezek után lehet, hogy Ön is fel lenne háborodva. Hazudik mint a vízfolyás, kiabál vele a bíró már állandóan belepofázik a bíró mondataiba.
Tiszta cirkusz a tárgyalásunk és ami a legnagyobb baj, hogy nem Ingyen cirkusz.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.17. 11:12

Miért fáj neked az ő költségmentessége? Dögöljön meg a szomszéd tehene is?

www.kbs-ugyved.hu

fokker70 # e-mail 2010.06.17. 10:35

Tisztelt Szakértők!

Vagyonmegosztási perben állok. A volt élettársam a felperes( nő). Úgy adta be a vagyonmegosztást, hogy költségmentességet kért. Hogy megkapta vagy sem azt nem tudom, sajnos.

Azt állította a beadványában, hogy egyéni vállalkozó, van két gyermeke és ezért csak 3 napot tud dolgozni az 1 hétből mert a gyermekeit kell felügyelje. A jelenlegi élettársa pedig nem dolgozik. ( mindez tavaly áprilisban volt).

Ami az igazság.

Igen egyéni vállalkozó. Van 2 gyermeke, az egyik a mi közös gyermekünk aki 16 éves, a másik gyerek 6 éves de nekem ahhoz semmi közöm. Az egyik iskolába jár a másik óvodába.

Minden áldott szent nap dolgozik még hétvégén is, a környék piacait járja. Hogy az élettársa nem dolgozik ahhoz nekem semmi közöm.
Decemberben szüneteltette a vállalkozását vagy visszaadta azt nem tudom pontosan csak azt, hogy december 25-én kiment Ausztriába dolgozni feketén és húsvétra jött haza.

Mire kapna költségmentességet? Eltart 4 főt, egy családi házat ami az élettárs különvagyona, fenntart helyet a környékbeli piacokon, és még két autó is van a családban? Erre jár a költségmentesség?

Hogyan lehetne, hogy fele-fele arányban fizessük meg a perköltségeket?
Arról nem is beszélve, hogy amit ígért a bíróság előtt nem teljesítette, amit állított azt én tanúval igazoltam, hogy nem igaz ( a bíró ki volt kelve magából)a jelenlegi élettársát pedig rábírta hamis tanúzásra csak annyira megijedt a bíró előtt, hogy színt vallt, így derültek ki a turpisságai a felperesnek.

Van esélyem hogy ne én keljen fizessem a perköltséget?

Köszönöm válaszukat,

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.17. 08:55

Godiwa, majd ha egy kicsit mélyebben elgondolkodsz a szabály értelmén, és a gyermek illetve a férj érdekeit is figyelembe veszed, már nem is lesz olyan megdöbbentő.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.17. 08:52

Nincs mód arra, hogy pert indítson az, aki magát egy gyermek apjának tartja, ha az apai státusz be van töltve.
Az apaság vélelme megdöntése iránti pert a vélelmezett apa és a gyermek indíthatja.

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2010.06.16. 22:25

Godiwa

Nem értetted félre.
A -kolleganőd szimpla házasságtörést követett el, nem jó esélyekkel indul a válóperes tárgyaláson.

godiwa # e-mail 2010.06.16. 22:09

köszönöm szépen a válaszokat, bár nem mondanám, hogy nem megdöbbentő számomra.

monalisa1 #   2010.06.16. 21:42

godíwa

Itt balra az "Adattár" rovat keresőjébe kell beírni az "apaság vélelmének megdöntése" kifejezést, és jónéhány találat jelenik meg a kérdéssel kapcsolatban - haszos olvasmányként.

ml.

monalisa1 #   2010.06.16. 21:39

Kedves Tanár Úr!
Köszönet a segítő- bölcs kiegészítésért.
ml.

Grád András # e-mail 2010.06.16. 21:36

Kedves Ani41!

Monalisa csaknem mindenben tökéletes választ adott laikus létére. Az egyetlen, amit megfontolásra javaslok, a közös tulajdon árverés útjáni értékesítésének kikényszerítése. A végrehajtó eleve alulértékelten fogja árverezni, és a 2. sikertelen kísérlet után a becsértéknek már nem a 70, de az 50%-ára is lemehet. Vannak erre szakosodott csapatok, biztosíthatom, hogy a végén 2 kiló érett túró áráért fog elmenni az ingatlan. Vagyis abból igazából pénzt a barátnője sem fog látni, viszont garantáltan elherdálják a gyermek örökségét. Szóval én azért ezt meggondolnám. Az ügyvéd felkeresése valóban indokoltnak tűnik, mert lehetnek más aknák is a mezőn, amikről még nem tudunk. :-) Üdv:

dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 #   2010.06.16. 21:34

A válás kimondása után 9 hónapig még a férj nevére anyakönyvezik a gyermeket - hát amikor még el sem váltak...

Az élettárs a gyermek megszületését követő egy éven belül forduljon bírósághoz az apaság vélelmének megállapítása iránt.

"Mona"
laikus hozzászóló

Grád András # e-mail 2010.06.16. 21:29

Kedves Godiwa!

Nem értette félre. A házasság vélelmet teremt a férj apasága mellett, amit csak apasági perben lehet megdönteni. Váljanak el minél előbb! Üdv:

dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

godiwa # e-mail 2010.06.16. 21:20

Most nem a saját esetemről szeretnék kérdezn,csak nem hagy nyugodni azóta, mióta hallottam..

Egy kolléganőm elköltözött a férjétől és összeköltözött a szeretőjével, de még nem mondták ki a válást. A kolléganőm terhes lett... valaki azt mondta neki, hogy a férje nevére fogják anyakönyvezni a gyereket, hiába ismeri el a mostani élettársa, a gyerek apja a gyereket magáénak, mert még nincsenek elválva. Ez nekem olyan hihetetlennek tűnik, hogy pusztán ezért olyan nevére kerüljön egy gyerek, aki nem is akarja, és egy olyan ne vehesse a nevére, aki akarja?!! Vagy valamit félreértettem?

ObudaFan # e-mail 2010.06.15. 23:16

Érdemes a gyermekelhelyezés, gyermektartás kérdésében ideiglenes intézkedést kérni a kereset benyújtásával egyidejűleg.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

monalisa1 #   2010.06.15. 20:06

Ani41

Már az ideiglenes elköltözéssel is kölcsönösen sok gőz megy ki a fejekből, tehát a válással várni kellene - hátra rendeződnek a dolgok...

A "súgókat" kellene háttérbe szorítani, vagyis a férjnek nem hallgatni rájuk.

ml.

godiwa # e-mail 2010.06.15. 14:50

Nem, még nem...:-(

sziszi77 # e-mail 2010.06.15. 10:45

gondiwa.És nem járt le az öt év?

Ani41 # e-mail 2010.06.15. 10:40

Nagyon köszönöm a segítséget!