Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

monalisa1 #   2010.06.16. 21:34

A válás kimondása után 9 hónapig még a férj nevére anyakönyvezik a gyermeket - hát amikor még el sem váltak...

Az élettárs a gyermek megszületését követő egy éven belül forduljon bírósághoz az apaság vélelmének megállapítása iránt.

"Mona"
laikus hozzászóló

Grád András # e-mail 2010.06.16. 21:29

Kedves Godiwa!

Nem értette félre. A házasság vélelmet teremt a férj apasága mellett, amit csak apasági perben lehet megdönteni. Váljanak el minél előbb! Üdv:

dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

godiwa # e-mail 2010.06.16. 21:20

Most nem a saját esetemről szeretnék kérdezn,csak nem hagy nyugodni azóta, mióta hallottam..

Egy kolléganőm elköltözött a férjétől és összeköltözött a szeretőjével, de még nem mondták ki a válást. A kolléganőm terhes lett... valaki azt mondta neki, hogy a férje nevére fogják anyakönyvezni a gyereket, hiába ismeri el a mostani élettársa, a gyerek apja a gyereket magáénak, mert még nincsenek elválva. Ez nekem olyan hihetetlennek tűnik, hogy pusztán ezért olyan nevére kerüljön egy gyerek, aki nem is akarja, és egy olyan ne vehesse a nevére, aki akarja?!! Vagy valamit félreértettem?

ObudaFan # e-mail 2010.06.15. 23:16

Érdemes a gyermekelhelyezés, gyermektartás kérdésében ideiglenes intézkedést kérni a kereset benyújtásával egyidejűleg.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

monalisa1 #   2010.06.15. 20:06

Ani41

Már az ideiglenes elköltözéssel is kölcsönösen sok gőz megy ki a fejekből, tehát a válással várni kellene - hátra rendeződnek a dolgok...

A "súgókat" kellene háttérbe szorítani, vagyis a férjnek nem hallgatni rájuk.

ml.

godiwa # e-mail 2010.06.15. 14:50

Nem, még nem...:-(

sziszi77 # e-mail 2010.06.15. 10:45

gondiwa.És nem járt le az öt év?

Ani41 # e-mail 2010.06.15. 10:40

Nagyon köszönöm a segítséget!

godiwa # e-mail 2010.06.15. 09:56

köszönöm, így már értem.... használtan vettük a házat, fel kellett újítani.

monalisa1 #   2010.06.15. 09:48

Ha a barátnődnek van hová mennie akkor cuccoljon és menjen. A 15 éves fiu lényegében már maga dönti el hogy melyik szülővel akar a továbbiakban élni.

A válást a bíróság akkor is kimondja ha csak az egyik fél akar válni, de ebben az esetben nem un. közös megegyezéses válás lesz hanem un. tényfeltárásos, ergo a bíróság vizsgálni fogja a váláshoz vezető útat. (Az itéletben az fog szerepelni hogy a házasság tartósan, helyrehozhatatlanul megromlott, vagyis nem nevezik néven azt aki miatt...)

A közös tulajdon megszüntetése végett bírósághoz lehet fordulni és kérni a vagyonközösség megszüntetését., ha a felek nem tudnak megegyezni akkor valószínűleg a bíróság elrendeli a kényszerárverezést - de egy bizonyos reális ár alatt nem lehet a vevőé. Egy ilyen eljárás elhuzódó és elég költséges.

Az lenne a legjobb ha a férj magához tudná váltani a feleség tulajdonrészét - akár hitelfelvétellel is...

A válást addig nem mondják ki ameddig a gyermekelhelyezés, a t.díj, és a láthatás/kapcsolattartás dolga nincs rendezve. Szóval az ingatlan és az ingóságok megosztása az mehet külön perben is - akár...

Javasolt ügyvédhez fordulni, ha semmi más de egy konzultációt mindenképp megér.

"Mona"
laikus hozzászóló

Ani41 # e-mail 2010.06.15. 09:02

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Az egyik Barátnőmnek nagy problémája van. 20 év házasság után el szeretne válni, mert már régóta elromlott a dolog. Van egy 15 éves fiuk, és családi házban laknak. Sajnos mindenki, a férj egész családja ellene van, és nem sok emberre számíthat. A férjnek vannak ismerősei, akik szintén mellette állnak, és felbújtóként viselkednek. Szóval teljesen kikészítik......már reménytelen a helyzet.

Barátnőm elköltözne a házból a gyerekkel, de biztos nem tudja kifizetni a férj a ház felét. A férj nem akar elválni, és zsarolja a feleséget, lelkileg, e miatt már a válást sem meri beadni.Mit lehet ebben a helyzetben tenni, hogy lehet kilépni ebből? A bíróság tudná a férjet kötelezni kifizetésre, vagy lakáseladásra? Hol tudna lelki, és jogi segítségre találni? SEGÍTSETEK!!!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

sziszi77 # e-mail 2010.06.15. 04:54

MajorDomus.Az új házra vagy lakásra 10 év.A használtra 5 év.

sziszi77 # e-mail 2010.06.15. 04:52

godiwa.A házon adja neked az egészet ,mivel anyukád pénze is benne van.Igy a szocpolnak csak a felét kell visszafizetni.Amugy a házat ugy vettétek?Mikor?Mertha használtan vettétek csak öt évig van rajta a szocpol.

godiwa # e-mail 2010.06.15. 00:16

Sziszi, ezt nem értem. Miről kellene megegyeznem a férjemmel, hogy csak a felét kelljen visszafizetni?

MajorDomus # e-mail 2010.06.14. 22:58

Tudomásom szerint minden lakásra 5 év az elidegenitési tilalom.

sziszi77 # e-mail 2010.06.14. 21:47

JA nekem meg öt év után törlik.A szocpolt mivel használt lakásra lett eredetileg felvével,és épikeztem erre hozztam át-Nemsokára törlik ,most jár le az ötödik év.

monalisa1 #   2010.06.14. 18:49

Szoc.pol. esetében a 10 év elidegenítési tilalmat követően az ingatlan szabadon értékesíthető, az abból befolyó vételár bármely célra felhasználható.

sziszi77 # e-mail 2010.06.14. 17:17

godiwa.A szocpolnak csakis a felét kell visszafizetni,ha mondjuk te megtudnál egyezni a férjeddel és a tied lenne mivel az anyukád adott bele pénzt.Sajnos azt mindenképpen vissza kell fizetni nincs rá méltányosság.Nekem sem volt,pedig több kiskorú gyermekem van.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.14. 15:50

A költségfeljegyzési jog azt jelenti, hogy nem kell előlegeznie, de nem mentesül, ha veszít. (Ha nyer, értelemszerűen úgyis a másik fél fizet.)

www.kbs-ugyved.hu

fokker70 # e-mail 2010.06.14. 15:47

Teljes mértékben igaza van KBS, csak hát én is az az ember vagyok aki amikor kijön a tárgyalásról meg kell mindent emésszen.

Amikor a másik irodába bementem a csekkért természetesen láttam rajta a 10 ezer Ft több összeget, és azon morfondíroztam, hogy talán nem hallottam jól a bíró által mondottakat.

A költségfeljegyzési jog azt jelenti magyarul, hogy feljegyezték de nem biztos, hogy megkapja?

A többi válaszát is nagyon szépen köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.06.14. 15:33

1-3. felperes valószínűleg megkapta a költségmentességet. (De legalább a költségfeljegyzési jogot.)
2. A fel nem használt díjelőleget a szakértő kifizetése után visszakapod. Amit be kell fizetni, az amúgy is mindig egy becsült összeg. (Megjegyzem, kérhettél volna másik csekket, és magad is kitölthetted volna.)

www.kbs-ugyved.hu

fokker70 # e-mail 2010.06.14. 15:15

Tisztelt Szakértők!

Folyamatban van a vagyonmegosztási perem. Én lennék az alperes.
Szakértői véleményre várunk lassan fél éve mert nem tudtunk megállapodni valós határokon belül.
Felperes az ügy élindításakor már költségmentességet kért.

Kérdéseim a következők.

1. Vissza olvastam minden jegyzőkönyvet de egyikben sem találom azt, hogy a költségmentességet a felperesnek megítélte volna a bíró. Jó helyen keresgélek vagy ez majd a per végén derül ki?
  2. A szakértői díjat be kellett fizetni, meg is tettem. A jegyzőkönyve az áll, hogy az alperes fizessen be 15 napon belül x forintot. Anno amikor a tárgyalásról kijöttünk az ügyintéző szobából kaptam egy csekket y forintról , a kettő közötti eltérés 10 ezer Ft. Ennyivel fizettem többet a szakértői díjért. Ilyenkor mi történik a többlettel?
  3. A felperes neve a szakártői díj befizetésére sehol nem szerepel - akkor neki nem is kellett volna befizetni?

Köszönettel,
Fokker

godiwa # e-mail 2010.06.14. 13:02

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

monalisa1 #   2010.06.14. 10:51

godiwa

A gyerekek életkora alapján nem valószínű hogy a szoc.polt. vissza kell még fizetni - tessék átbogarászni a pénz felvételekor íródott Szerződést. De legjobb bemenni és személyesen megkérdezni, illetve tértis levelet küldeni - 2-3 hét alatt megválaszolják.

A földhivatali bejegyzés nem minden esetben a valós helyzetet mutatja egy ingatlan tulajdoni viszonyáról - a szerződő felek akkori akarata okán...

Valamint esetleg szóba jöhet az ajándékozás visszaigénylése is, lévén azzal hogy "kisétál" a házaaágból meghíusul az a feltevés hogy ásó-kapa...

Szóval javasolt ügyvédhez elmenni.

"Mona"
laikus hozzászóló

MajorDomus # e-mail 2010.06.13. 23:32

Ha valami szerencse folytán arra szalad valaki 30 millióval akkkor kifizeted a hitelt és a szocpolt, a maradékból ( 18 millio) a férjedé 6 millió ti 2 db 1,5 szobás panellakást tudtok venni, vagy egy nagyobbat közösen, de fenn is kell tartani, a fűtése 40 ezer havonta.