Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

monalisa1 #   2011.02.07. 17:20

A közös lakáshitel további sorsát is tisztázni kell a bankkal.

monalisa1 #   2011.02.07. 17:17

fincsi

Egy évekkel ezelőtt beépített konyhagép az amortizáció miatt 30-35%-nál többet nem ér, tehát a valamikor árat tessék elfelejteni. (És hasonlóan bármi más ingósági dolgoknál.)

A csoc.polt valószínűleg vissza kell fizetni mert "a" szétmenés 5 éven belüli - a szerződésben minden le van írva.

ObudaFan # e-mail 2011.02.07. 15:13

Ilyesmit általában tanúkkal lehet bizonyítani.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

fincsi # e-mail 2011.02.07. 15:08

Tisztelt Fórumozók!
Sajnos válságba jutott a házasságunk 4 év után, van egy közös 3 éves gyermekünk, közös lakáshitel és szocpol. A férjem mindenből ki akar forgatni. Hogyan tudom bizonyítani, hogy vittem én is ugyanannyi pénzt ebbe a házasságba a szüleim és nagyszüleim által is mint ő. Nagyon úgy néz ki, hogy a közös megegyezés nem fog menni, én elakarok onnan jönni minél előbb! de mi van akkor ha én hagyom el az ingatlant persze a gyerekemmel! Mi lesz az általam oda vitt vagyontárgyakkal pl egy beépített konyhagépet nem tudok kiszedni?!stb, hitellel, szocpollal

ObudaFan # e-mail 2011.02.07. 14:12

Attól még, hogy a bentmaradó házastárs jövedelmi viszonyai nem teszik lehetővé a lakáshasználati jog ellenértékének megfizetését, a kiköltöző házastársnak jogos az igénye. Végrehajtva meg abból lesz, amiből lehet, például magából a lakásból.

tarczayaron@freemail.hu

ekrisztika # e-mail 2011.02.07. 14:11

Jelenleg önkormányzati segélyekből,GYES, CSP, és a férjem alkalmi munkáiból élünk, de azt nem lehet nyomon követni... (két gyermek van)

ekrisztika # e-mail 2011.02.07. 14:08

Kedves hozzáértők!
Érdeklődni szeretnék,hogy lakáshasználat megváltása jövedelem nélkül hogyan vihető véghez?
Mivel egyikünknek sincs pénze, se munkája (egyenlőre) nem tudjuk egymást kifizetni, akkor ilyenkor mi van?
A férjemé a lakás, de ő nem akarja eladni sem.... hogy dönthet a bíróság? És hasonló cipőben járok, mint Lina8181, hogy jelzáloghitel van rajta, és szintén adóstársa vagyok....(csak nálunk mindkettőnknek gond a hitelfizetése-és nincs új partnerem aki bevállalná...)

Nagyon köszi!!!!
Kriszti

ObudaFan # e-mail 2011.02.05. 10:05

Nem lehetetlen, de pontosabban kellene ismerni a körülményeket. (Miért mentetek el, milyen körülmények közt laktok, stb.)

tarczayaron@freemail.hu

meske67 # e-mail 2011.02.04. 20:02

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy ha jelenleg nem lakom a kiskorú nálam elhelyezett gyermekkel a közös ingatlanban kérhetek-e kizárólagos lakáshasználatot? /monalisa! köszi az előző választ,de másról van szó!/

monalisa1 #   2011.02.04. 18:38

Dátum szerint meg kell nézni tól-ig mely időszakra illette meg ezen járadék -még ha utóbb egyösszegben is fizették azt ki-, valamint hogy ez idő alatt még közös háztartásban voltatok netán már külön.

Lehet hogy részben-egészében még közös pénz, de lehet hogy már egyáltalán se.

Tehát van a jövedelem - mint kifejezés, ezzel szemben a különvagyon az mást jelent.

meske67 # e-mail 2011.02.04. 18:20

Monalisa, ha a válaszod nekem szól, akkor nem jól tettem fel a kérdést! Lényeg: jövedelempótló járadék egyösszegű kifizetése címén nagyobb összeget kapott a volt párom, amit most különvagyonként próbál elszámoltatni, nem jövedelemként.

monalisa1 #   2011.02.04. 18:15

Nem olvasok vissza, de ha már nem élnek közös háztartásban akkor mindenikőjük bejövő havi pénze már "príváti".

Ha az apának netán t.díjat kell fizetnie akkor ezen munkanélküliből (= jövedelméből) is kötelessége a havi összeget befizetnie/átutalnia., az hogy ezek után miből él meg az az ő gondja, DE a gyermek nem maradhat ellátatlanul.

meske67 # e-mail 2011.02.04. 18:00

Szerintetek jövedelempótló járadék lehet különvagyon?

monalisa1 #   2011.02.04. 17:17

Lina8181:

monalisa1 #   2011.02.04. 17:16

Valószínűleg nagyobb a hitel a házon mint amennyit ér, tehát ne akard bebukni mert a visszamaradó hiteltkülönbözetet sok évig fizednetek kell még, miközben az egész ház már rég másé. (A bank annyiért árverez amennyiért talál rá vevő, vagyis nem ritka, hogy a valós érték töredékéért valaki megveszi - a hitelkülönbözet megmarad nektek...)

A közös tulajdon megszüntetés iránti pert mielőbb indítsd el, a követelt érték 6%-át kell pertárgy-érték illetékként befizetni, valamint az ügyvéd költsége.)

Ha sehogy sem tudtok megegyezni akkor a bíróság hivatalosan felbecsülteti az ingatlant, majd annak alapján elrendeli az árverezést - általában 80-85%-os áron megveheti bárki is.

Tehát akár te váltod magadhoz a másik 1/2-ed tulajdonrészt, akár az új kapcsolatod, majd akkor megbeszélitek.

Lehet hogy nem is lesz árverezés, mert ha a bírósági által megjelölt eladási összegre ajánlat érkezik a végrehajtónak (tőled vagy az uj párodtól) akkor ő a nyerő.

A vételárból előszőr a végrehajtó "elégiti ki" magát, a többi pénz megy a bankba., a hitelből nagy valószínűséggel még mindig marad vissza...

Amúgy "bebukás" esetén a bank bármelyik adóstól követelheti a tartozást - ahonnan előbb remélhet pénzt, azták az adósok külön követelhetik a másiktól a túlfizetést...

meske67 # e-mail 2011.02.04. 17:15

Bocs, hogy kétszer kattingatok, de valamiért lassú a netem:)

meske67 # e-mail 2011.02.04. 17:13

Jelzem: nem vagyok jogász! De a jelenlegi párodnak semmi köze a dologhoz,/legfeljebb biztosíthatja részedre a megváltási fedezetet/ A bankot nem érdekli a személyes problémátok, örülj, hogy a volt párod fizeti a fele törlesztőrészletet.Ajánlom, fordulj mielőbb bírósághoz, mert az időveszteség nagyon sokba kerülhet!A bíróságon kérheted a tulajdonostársad /volt párod/ tulajdonrészének a megváltását. A te estedben hitel átvállalással,amibe még a bank is beleszólhat. Ha nem fizetsz a banknak, vihetik a házat, de BAR-listás leszel, és még mindig maradhat rajta adósság, amit bevasalnak rajtad.

meske67 # e-mail 2011.02.04. 17:13

Jelzem: nem vagyok jogász! De a jelenlegi párodnak semmi köze a dologhoz,/legfeljebb biztosíthatja részedre a megváltási fedezetet/ A bankot nem érdekli a személyes problémátok, örülj, hogy a volt párod fizeti a fele törlesztőrészletet.Ajánlom, fordulj mielőbb bírósághoz, mert az időveszteség nagyon sokba kerülhet!A bíróságon kérheted a tulajdonostársad /volt párod/ tulajdonrészének a megváltását. A te estedben hitel átvállalással,amibe még a bank is beleszólhat. Ha nem fizetsz a banknak, vihetik a házat, de BAR-listás leszel, és még mindig maradhat rajta adósság, amit bevasalnak rajtad.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.02.04. 17:11

nem lehet, hogy akkor is jobban járok,

Nem valószínű. Ez esetben ugyanis a bank felmondja a kölcsönt, és egyösszegben követeli. Ha nem tudod kifizetni, végrehajtanak: letiltják a fizetésedet, lefoglalják az ingó- és ingatlan vagyon tárgyaidat, követeléseidet.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.02.04. 17:09

Amennyiben kérném a közös vagyon megszűntetését, nem kötelezheti a bíróság az ő felének az eladására?

De igen. Neked.

(Az adóstárs az nem "csak", az pont ugyanolyan adós, mint a másik.)

www.kbs-ugyved.hu

Lina8181 # e-mail 2011.02.04. 16:33

És én vagyok az fő adós, ő csak az adóstárs.

Lina8181 # e-mail 2011.02.04. 16:31

És ha mégis úgy döntök, hogy nem fizetem a hitelt, mert nem törlesztek a popója alá, akkor a bank viszi a házat, nem lehet, hogy akkor is jobban járok, mintha csak így törlesztgetek?

Lina8181 # e-mail 2011.02.04. 16:28

Tehát a bíróság megszűnteti a közös vagyont. Mi beadjuk az igényt a jelenlegi párommal, hogy megvásároljuk az ő részét és így hozzájuthatunk az ingatlanhoz?

meske67 # e-mail 2011.02.04. 16:25

Kedves Lina8181! Ha új kapcsolatod van, ne számíts békés megegyezésre, várhatsz évekig, míg aztán milliókat veszítesz. Irány a bíróság! Sok idő és pénz, de mégis kevesebb mint ha a volt párod jobb belátására számítasz!/Saját tapasztalat./ Egyébként a bíróság megszünteti a közös tulajdont. Ha te tudsz neki fizetni, ő pedig nem neked, akkor tied lehet az ingatlan.

meske67 # e-mail 2011.02.04. 16:12

Kedves Andi80! Nem vagyok jogász, csak elvált szülők gyermekeinek az anyja. Nem akarlak oktatni, de egy dolgot a figyelmedbe ajánlanék: a gyerekeknek semmi közük az anyagiakhoz, de joguk van a szüleikhez, ezért soha semmilyen körülmények között ne vonj párhuzamot a kapcsolattartás és a gyerekeknek nyújtott anyagi támogatás között. Ha nem így teszed, magad ellen dolgozol.../ A bíróság majd elintézi neked az anyagiakat is, addig kitartás!!!/