Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

AnnaP # e-mail 2010.11.17. 08:07

Ki állapítja meg, hogy "fedezetelvonás" történt? Ha a válás után hónapokkal lesz csak szó végrehajtásról (eddig fel sem merült), akkor már nem lesz a nevén az ingatlan. Meg fogja azt valaki vizsgálni, hogy mi volt a nevére íratva régebben? És bármikor elveszik a családom feje fölül a házat, ha a volt férjem nem tudja törleszteni a tartozását?

mb33 # e-mail 2010.11.17. 08:06

Sziasztok,

Házasság elött kb. fél évvel vásároltunk kettőnk nevére lakást.Közösen is vettük fel a vételár felének megfelelő kölcsönt az én bankomtól, az én számlám terhére,de a az egészet én fizettem ( az 50%-os vételárat is illetve végig a törlesztőket is). Válás esetén mekkora rész illet engem illetve a párom a közös tulajdonú lakásból? A vételár nagy részének átutalása is illetve a törlesztők is végig az én számlámról lettek utalva.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 16:44

Igen, a tiédre válasz.
Nem kell ahhoz a feleknek "családtagnak" lenni, hogy egy ügylet fedezetelvonónak minősüljön.

www.kbs-ugyved.hu

AnnaP # e-mail 2010.11.16. 15:59

Nem.
Elnézést, de ez az én kérdésemre a válasz? Ha igen, akkor miért nem? Onnantól már nem leszek családtag!

ObudaFan # e-mail 2010.11.16. 14:51
AnnaP # e-mail 2010.11.16. 14:33

Az ügyvéd jól mondta.

Ha lezajlik a válás és a bíróság jogerősen kimondja, és eközben úgy osztozunk közös megegyezéssel, hogy férjem átiratja az 50% tulajdonrészét a nevemre, akkor védve vagyok a végrehajtás ellen?

laka13 # e-mail 2010.11.16. 13:34

hát nem az egy kívülállónak, de sajnos ez van.

Szóval ilyen előzményekkel sem lehetne azt elérni, hogy ne kelljen egyszerre jelen lenni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 12:44

nem akar válni és ezt fenyegetéssel és a gyerek elvadításával igyekszik elérni.

Logkus...

www.kbs-ugyved.hu

laka13 # e-mail 2010.11.16. 11:41

igen sajnos, az alperes, nem akar válni és ezt fenyegetéssel és a gyerek elvadításával igyekszik elérni. emellett folyamtabn van két büntetőeljárás ellene. az egyik súlyos testi sértés, amit a felperes ellen követett el. (ez mondjuk valószínűleg nem lesz eredményes, mivel anno a felperes a korházban nem merte bevallani a történéseket, és a feljelentést végül a sokadik fenyegetésre tette meg kb. 4-5 hónap múlva, így a zárójelentésen kívül nem igazán van kézzelfogható dolog.) A másik eljárás pedig fenyegetés, zaklatás ügyében indult. az pedig harmadik személlyel szemben követte el, aki a felperesnek segített az elköltözésben a testi sértés után, illetve albérlet keresésben. Itt vannak bizonyítékok: sms, telefonok, tanúk. Bár összességében nyilván nem lesz ennek sem súlyos következménye.
A lényeg, hogy most az alperes a büntető eljárás lezárltáig el akarja tolni a bontást - mivel nyilván így azért nem jó a helyzete - ,és utána meg, ha vége a büntető eljárás, jönne tovább a megfélemlítés, hogy ne legyen válás.
Igazából a gond, hogy az ügyvéd kicsit lassan reagál, és kb 3 hónap alatt sikerült a keresetlevelet eljuttatnia a bíróságra, így az idő múlása a felperes helyzetét nehezíti.
És hát fentiek miatt a felperes szeretné, ha nem kellene egyszerre megjelennie, mivel a hónapok óta tartó fenyegetettség miatt elég nagy rettegéssel van minden alkalommal, ha csak telefonon kell a gyerek miatt az alperessel beszélnie.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 11:23

Viszont a személyes meghallgatás aligha lesz elkerülhető. Szóval a felperesnek is meg kell majd jelennie valószínűleg megint. Legalább egyszer.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 11:22

Félreértitek ti a bontópert. Rövidesen több tapasztalatod lesz. Nincs itt különösebb jelentősége a "verzióknak". Vagy az egyik fél nem akar válni?

www.kbs-ugyved.hu

laka13 # e-mail 2010.11.16. 11:21

Talán nem vol egyértelmű, így visszaolvasva.

Szóval a felperesnek elegendő-e így az első tárgyaláson megjelennie?

laka13 # e-mail 2010.11.16. 11:20

Köszönöm!

vagyis a felperes nem fogja elmondani a saját verzióját???

Ezen kívül neki meg kell még jelennie következő alkalommal, vagy mivel az elsőn ott volt, elég lesz a későbbiek során az ügyvéd általi képviselet?

Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 11:05

Megtartják, de érdemi cselekmény nem lesz. Azonnal szüneteltetik is a pert. Mondjuk, ha mindkét fél megjelenne, akkor is ezt tennék.

www.kbs-ugyved.hu

laka13 # e-mail 2010.11.16. 10:59

Üdvözlet!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha házasság felbontására irányuló perben az első tárgyalás előtt az alperes ha valami beadvány féleséget nyújt be a bíróságra, hogy nem fog tudni megjelenni a munkája miatt, de szeretne elmenni az első tárgyalásra, akkor a bíróság elhalasztja-e a tárgyalást, vagy megtartják a tárgyalást a kitűzött időpontban?

A felperes mit tehet, hogy ne halasszák el?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.16. 08:51

Az ügyvéd jól mondta.

OFF
Veszteséges vállalkozást csinálni nem bűn, még csak nem is erkölcsileg megvetendő dolog. Megesik.
ON

www.kbs-ugyved.hu

bukki # e-mail 2010.11.16. 06:05

.

AnnaP # e-mail 2010.11.16. 00:07

Üdvözlet a fórumozóknak. Komoly problémával fordulnék a szakértőkhöz. Nemrég jutott a tudomásomra, hogy férjem vállalkozása csőd szélére került. Nem elég, hogy évek óta szinte egy fillért sem keresett vele, komoly tartozást, adótartozást hozott össze. Mivel a cég betéti társaság, ezért a saját vagyonával (vagyonunkkal) felel. Nincs a nevén semmilyen ingóság, csak a családi házunk 50% tulajdona, amit 3 éve vásároltunk jelzáloghitellel. A legszebb a dologban, hogy a hitelösszegen felüli részt az én szüleim adták egy másik ingatlan eladásából (erről ügyvéd által aláírt irat készült), de a ház 50%-a az ő nevére lett íratva. Itt élünk szüleimmel és gyerekeinkkel. Ha behajtásra kerül a sor, az ő baklövése miatt állítólag elárverezhetik a családom feje fölül a házat, de ha a bank megszünteti a hitelszerződést, akkor is az utcára kerülhetünk. Már régebben is megromlott a kapcsolatunk, de ezzel az üggyel betelt a pohár, beadtam a válókeresetet. Nem tudom, hogy ez megvéd-e minket a kisemmizéstől? Ha nem zajlik le a válás, figyelembe veszi-e a bíróság, hogy nem tudtam, hogy áll a férjem vállalkozása, és főleg azt, hogy az én családom pénzéből vásároltuk a házat? Ügyvéd szerint már hiába íratja rám a tulajdonrészét, azt a bíróság semmissé teheti, igaz ez? (Még nincs végrehajtás, csak várható, hogy 1-2 hónap múlva lesz.) Előre is köszönöm a segítséget. Anna.

ObudaFan # e-mail 2010.11.13. 10:14

Különvagyon a házastársi együttélés előtt már megvolt vagyon, valamint az örökölt és főszabály szerint az ajándékba kapott vagyon, illetve a fentiek értékén szerzett vagyon.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

marha # e-mail 2010.11.13. 07:39

Valaki tudna segíteni, hogy akkor nagyjából mire számíthat a férj, ha nem tudnak megállapodni? Hogyan alakul a tulajdoni hányad, és kinek mennyi járna?

marha # e-mail 2010.11.12. 15:05

És mi számít akkor különvagyonnak? Hogy lehetne bizonyítani pl., hogy saját pénzéből vásárolta?

sagit # e-mail 2010.11.12. 15:02

Akkor az közös vagyon annak fele jár a nejnek

marha # e-mail 2010.11.12. 14:37

Ejha, jó kérdés, attól függ, mi számít külön vagyonnak... A feleség csak pár hónapig dolgozott, majd szült 2 gyereket, gyesen van azóta is, és egyetlen fillért sem tett bele sem a felújításba, sem a hitelbe, és semmi másba.... A férj a saját fizetéséből fizette és fizeti a mai napig is a törlesztőrészleteket.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.11.12. 12:22

A különvagyonából fizette?

www.kbs-ugyved.hu

marha # e-mail 2010.11.12. 12:21

És annak az összegnek a felére, amit eddig fizetett vissza a férj (mert eddig is csak ő fizette....), arra igényt tarthat a feleség?