Válás, vagyonmegosztás


ObudaFan # 2011.12.17. 10:56

Misi85

Szabályszerű keresetlevelet, házassági anyakönyvi kivonatot és a kiskorú gyerekek születési anyakönyvi kivonatát kell benyújtani.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.17. 10:55

a válás beadásához milyen dokumentumokra van szükség
Házassági anyakönyvi kivonat, közös kiskorú gyermekek születési anyakönyvi kivonata. Ha nincs meg, az illetékes anyakönyvvezetőtől kell kérni.

A vagyonjogi vitához - ha van - később is be lehet adni az okirati bizonyítékokat.

A gyerektartásról nem is fognak ebben a perben dönteni, ha már van ítélet (vagy végzéssel jóváhagyott egyezség).

Dr.Attika # 2011.12.17. 10:29

Kedves "meske67"!
Jelen ügyben az ügyvédje a "legfőbb szakértő". Tőle kérdezzen.

Misi85 # 2011.12.17. 10:27

Üdvözlöm ismét!

Azt szeretném kérdezni, hogy a válás beadásához milyen dokumentumokra van szükség és azokat hol tudom kikérni? Mert a megcsalása után még ő kirakott a közös albérletünkből és nincs semmiféle papír nálam! Ha van olyan közös tartozásunk amiről nincs papír de lepapíroztatom akkor azt is beadhatom a váláskor? A többiről van papír, ha nincs is akkor is van nyoma! Sajnos nincs sok időm, jövőhéten be kellene adnom a papírt de addig nem biztos hogy találok ügyvédet aki részletre elvállal! Ezért kérdezem önöket, hogy mit hogy kellene! Jövőre sajnos sokkal drágább! Ha már volt gyerektartási perünk és van egy határozata, akkor az abban szereplő összeget kell fizetnem míg a válás folyik?
Nagyon köszönöm az eddigi segítségüket is! Lehet lesz még kérdésem ha feltehetem?!

meske67 # 2011.12.17. 09:48

A gyermeknevelési, háztartási munkát 20-80%-ban jelöltem meg, de a munkám értékét nem tudom mi alapján számolhatnánk ki havi bontásban. Egy TÁRKI tanulmány a segítségemre van, de az Ügyvédem szerint csak részben lehet erre támaszkodni, azt kéri számoljam ki órában. Ezért érdekelne, hogy a szakértők mi alapján számolnak.

meske67 # 2011.12.17. 09:41

Igen. 20 év 3 gyerek, kezdetektől fogva 100%-os rokkant Apa.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.17. 09:38

Élettársi viszony?

meske67 # 2011.12.17. 09:16

Az ügyvédem arra kért írjam le neki, hogy mennyi időbe és munkába került a gyermekeim nevelése, a háztartási munkám, 20 évre visszamenőleg. Havi bontásban. Ez számomra szinte megoldhatatlan feladat. Vagyonmegosztási perben állok. A kérdésem sz lenne, hogy a szakértők mi alapján számolnak? Nem szeretnék túlzásokba esni, de azt sem szeretném, ha túl alacsony értéket jelölnénk meg.

ObudaFan # 2011.12.17. 08:59

Mi a kérdés?

bébi54 # 2011.12.16. 17:29

kérdésem ha a gyereket az anya 4 hónapos korában beadta csecsemő otthonba nem látogatta ott sem én mint nagymama lettem a gyámja 2hetenként látogathatta volna ,de ezzel nem élt a felülvizsgálatra se jött el a Gyámhivatal most már idéglenes elhelyezést indít de az anya minden problémát ki talál ő a bíróságra adhat bármit hogy a Gyámhivatalt kikerülje másfél éve semmilyen kapcsolatba nincs a kicsivel gyerektartást nem fizet
kérem a segítségüket várom a válaszukat


Tanácsát kérném én vagyok a kis gyerek gyámja ha az anya gyesen van kérhetem e a gyerektartást és mi a menete

ObudaFan # 2011.12.16. 12:55

Akkor viszont célszerű a kezdetektől ügyvéddel eljárni. Miért ne tudnál?

Misi85 # 2011.12.16. 12:05

Köszönöm szépen az infot! A beadáskor jobban járok ha ügyvéddel íratom meg vagy egyszerűen az irattárból hozzáigazítok egy kész dokumentumot? De valószínű majd kell egy ügyvéd mert a kedves ex nagyon "harcias"! Csak azt nem tudom tudok e majd olyan ügyvédet keresni aki el tudja úgy vállalni hogy részletekben fizetek neki!
Előre is köszönöm segítségét!

ObudaFan # 2011.12.16. 11:47

Januártól meg 30.000.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.16. 07:11

Az illeték 12 ezer (az idén). Az alperes lakóhelye szerinti bíróság az illetékes (vagy az utolsó közös lakóhely szerinti). El lehet küldeni postán is a keresetlevelet.

Misi85 # 2011.12.15. 22:15

Üdvözlöm ObudaFan!

Olyan kérdéssel szeretnék fordulni önhöz hogy ha be szeretném adni a válást akkor csak a címhez tartozó bíróságon lehet beadni vagy bármelyik bíróságon lehet?
Mondjuk épp ahol dolgozom, ott is be lehet adni a legközelebbi bíróságon? Mennyibe kerül most?
Válaszát előre is köszönöm!

mb33 # 2011.12.15. 09:56

Értem, akkor csak per útján lehet egyezségre bírni.Én nem vitatkozom az értéken, hiszen én nem csak kevesebbet fizetnék, hanem kevesebbet is kérek, ha ő fizet. Én 5 millát kérek vagy adok, ő viszont 7,5 millét kér.és abba meg nem igazán akar belemenni, hogy ő fizessen nekem. És ezen az egyhelyben topogáson akarok gyorsítani.De látom perre kell menni, más megoldás nincs.

kapusi # 2011.12.14. 20:17

Értem és köszönöm!
Nincs különvagyonunk, mindenünk közös.De elrontotta és megkeserítette az életünket.Ha csak egy lakást kérek, akkor nála marad minden, amiért 25 éve együtt gürcöltünk és harcoltunk meg.Sokkal többet hagyok nála, mint amennyit kérek.Gondoltam, hogy ez így van, hogy a tartozás is feleződik,és ő ezt a válást nem is kezdeményezi, mert mindenét félti.Én meg így nem akarom tovább folytatni.A gyerekekről mondott le először.Úgy érzem örül annak, hogy csak ennyit kértem, és alig várja, hogy lépjek lefele.


kapusiedit

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.14. 17:32

De az is csak előzetes bizonyításnak jó, ha utána sem jön létre egyezség.

ObudaFan # 2011.12.14. 14:07

Ha pusztán az érték vitás, akár közjegyzőtől is lehet kérni igazságügyi szakértő kirendelését.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.14. 13:57

Lehet perelni.

mb33 # 2011.12.14. 13:48

Válás után hogyan lehet kötelezni a másik felet, hogy rendezzük le a lakáskérdést.Ő 15 millióra tartja a lakást (volt valami értékbecslő is vele a lakásban) és ez alapján kéri, hogy fizessem ki neki a felét.Nekem 10 milliót ér,akár én fizetem ki őt, akár ő engem.De nem akar tovább lépni és egyhelyben topogunk.Mit lehet tenni az ügy felgyorsítása érdekében?

ObudaFan # 2011.12.13. 15:03

Egyrészt ebből aztán nem derül ki, hogy van-e ebben különvagyona bárkinek. Másrészt meg természetesen a hitelek téged is terhelnek. Nem kérheted, hogy csak a bruttó aktívum felét kapd meg, ő meg fizetgesse tovább a hiteleket.

kapusi # 2011.12.13. 14:18

Tisztelt szakértők!
A férjemről kiderült, hogy 19 éve csal engem.Szeretnék elválni tőle. Kértem egy lakást, a kocsimat és a gyerekeknek(két fiú, az egyik 19, a másik 11 éves)rendes gyerektartást.De van egy kb.35 milliós csalási házunk,amin hitel van, egy vidéki házunk, amin hitel van, egy cégünk, amit Szédhenyi kártya hitel terhel, benne egy céges autó amin szintén hitel van.Ezek, a hitelek nélkül, igencsak nagy vagyont alkotnak. Kérhetem-e én ennek a vagyonnak a felét, úgy, hogy hitelt ne kelljen fizetnem,mert jelenleg munkanélküli vagyok. El akarok válni, de nem akarom,hogy miatta mi hárman bármiben is hiányt szenvedjünk. Legszivesebben mindenét elvenném, hogy bűnhődjön, azért a megaláztatásért. Kb.2 hónapja már voltunk ügyvédnél, de ígért fűt fát, és hittem neki. De azóta is csal, most már döntöttem, válok.Az igazolt jövedelme 134 ezer forint.Ebből nagyon kevés a gyerektartás. Mit tehetek, segítsenek kérem!( Az ügyvédünk szerint, aki volt, azt mondta, hogy ha kérem a vagyon felét, a tartozás fele is engem illet.) Mihamarabb szeretnék már lépni, mert a gyerekeimnek is elegük van az apjukből. Tanui mindennek.
Előre is nagyon köszönöm!


kapusiedit

ObudaFan # 2011.12.12. 22:01

Nincs mit.

Bombi # 2011.12.12. 20:47

Nagyon köszönöm tanácsokat,most már tudom milyen irányba mozdulok.

Még egyszer köszönöm!