Válás, vagyonmegosztás


monalisa1 # 2009.10.11. 18:00

hope55

Magyar bíróság egész biztosan felbontja a házasságot. Ugyanakkor mivel elég sok magyar él Nagy-Britanniában - és válhatott el időközben, javaslom érdeklődj angliai magyar honlapokon az ottani válás lehetőségéről - különösen az angliai ingatlan és a jelzálogkölcsön okán.

"Lisa"
laikus hozzászóló

ObudaFan # 2009.10.11. 15:45

Hogy reális-e, az azért nem csak ettől függ.

Secret* # 2009.10.11. 11:36

Sziasztok,

Szeretném beadni váláshoz a keresetlevelet.

  1. Honnan tudnék mintát letölteni?
  2. Melyik jobb: ha megállapodunk a tartásdíjban, vagy ha a bíróság dönt? /Férjemnek nincs bejelentett állása/ Kb. 30.000.- forint a két gyerekre reális?

Köszi

hope55 # 2009.10.10. 16:04

Tisztelt Forum!

Ferjemmel 15 eve ismerjuk egymast, 7 eve elunk hazassagban. 5 eve Angliaba koltoztunk. 2,5 eve vettunk egy hazat jelzalogkolcsonre. Szinte semmink sincs csak adossagunk. A ferjem most valni akar, indoklasa szerint mar 10 eve meg kellett volna tennie. Kerdesem az lenne, hogy Angliaban felbonthato-e a hazassagunk, es tudja-e valaki hol kell segitseget kernem? Igazsag szerint meg nem neztem semminek utana, friss az "elmeny", 3 napos. Most kezdek csak magamhoz terni.

Mindenki segitseget elore is koszonom!

monalisa1 # 2009.10.08. 17:02

Legtisztább dolog lenne ha a vevő a közös vagyontárgy után a fele vételárat ill. az abból még visszalévő részt közvetlenül a te kezdedbe fizetné, de legalábbis az adásvételt lebonyolító ügyvédnél nevedre letétbe helyezné. Így elmaradna a felesleges vita a pénzen...

Mert a férj a nevedben is értékesítette az ingatlant.

"Lisa"
laikus hozzászóló

galina # 2009.10.08. 16:34

Üdvözletem!
A férjem válás előtt eladott egy ingatlant, ami ugyan az ő nevén volt, de közös vagyonnak számított. A vevővel részletfizetésben állapodtak meg. A megkötött szerződésben a vevő fenntartotta az előtörlesztés jogát. A vagyonmegosztásban rögzítettük, hogy az eztán befolyó összeg felét, hónapról hónapra megkapom. A kérdésem az lenne, hogy ha történik előtörlesztés, illetve a vevő a kitűzött határidő előtt megfizeti a teljes vételárat, azt a volt férem magánál tarthatja-e, vagy köteles nekem is idő előtt odaadni az énrám eső összeget? (Sajnos a vagyonjogi szerződésben erre nem tértünk ki.)
Köszönöm.

Annie_L # 2009.10.08. 12:56

Kedves Sly2009!

Nagyon köszönöm a gyors segítséget!

Annie

Sly2009 # 2009.10.08. 12:30

Pécsi ügyvédet keresőnek:

Dr. Marján István
Pécs, Mária u. 43.

Annie_L # 2009.10.08. 11:13

Üdv,
Pécsett szeretnék jó ügyvédet találni váláshoz. Amennyiben valakinek van tapasztalata / ismer / ajánlana valakit, sokat segítene.
Előre is köszönöm

fokker70 # 2009.10.08. 07:58

Kisokos nagyon szépen köszönöm!

kisokos # 2009.10.08. 07:40

egy regényt vagy inkább összeszedettem és érthetően egy pár mondatot a lényeges dolgokról?
Utóbbit.

Egy jól megfogalmazott kereset sokat nyom a latban?
Akár... mindenképpen jobban szolgál, mint egy rosszul megfogalmazott.

fokker70 # 2009.10.08. 07:29

Tisztelt Ügyvéd Urak, Kedves Fórumozók!

Kérdésem a következő lenne!

A Viszont keresetnek van formai követelménye?
Mit tartalmazzon? Értem ez alatt, hogy egy regényt vagy inkább összeszedettem és érthetően egy pár mondatot a lényeges dolgokról?

Egy jól megfogalmazott kereset sokat nyom a latban?

Előre is köszönöm a segítségüket.

Üdv,
Fokker

ObudaFan # 2009.09.29. 18:17

Persze, bár némileg költségesebb lesz, mint egyébként lenne, mert hirdetményi idézést és ügygondnokot kell fizetni.

jpeti # 2009.09.29. 17:33

Üdv!

Egy ismerősöm problémájára keresem itt a megoldást. Házasságban él papíron, de a férje évekkel ezelőtt letöltendő börtönbüntetést kapott, ami elől elbújkált, ez azóta el is évült, jelenleg új néven és nyilvánvalóan hamis személyazonossággaléli életét. A kérdés az, van e valamilyen lehetőség egy ilyen "fantomtól" elválni törvényes úton.
Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.

ObudaFan # 2009.09.29. 16:01

Ebben az esetben teljesen mindegy lesz, hogy az egyéni vállalkozás keretében tett szert erre a pénzre.

alinax # 2009.09.29. 15:57

Házasságunkba férjem egy autót hozott én meg pénzt.Ezek a közös házba mentek bele.Más vagyonunk nem volt csak amit együtt szereztünk. Köszi a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 20:42

Úgy értem, ha nem a különvagyonából indította a vállalkozást. De a haszna még akkor is közös vagyon lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 20:41

Ha a házassági életközösség alatt indított vállakozást, akkor az is közös vagyon. Annál is inkább, mert az egyéni vállalkozó vállakozási vagyona és magánvagyona nem válik szét.

alinax # 2009.09.28. 20:15

Tisztelt Fórum!
Első tárgyalásunk előtt férjem eladott egy jármúvet amit ő vett házasságunk alatt.Most azzal érvel hogy egyéni vállalkozásából vette ki a pénzt rá. Ennyi pénz sosem volt a vállalkozásában.
Ha házzasságunk alatt lett vállalkozó akkor ennek a vállalkozásnak az eszközei gépei, a saját vagyona? A jármű nem volt a vállalkozás része, és ilyen indokkal bármire mondhatja hogy a vállalkozásból kivett összegből vette.

ObudaFan # 2009.09.27. 16:45

Nincs mit.

szothisz # 2009.09.27. 13:06

Köszönöm szépen a válaszát.

ObudaFan # 2009.09.27. 12:39

Ha senki sem fellebbezett, akkor a fellebbezési határidő leteltét követő napon jogerős. A fellebbezési határidő a kézbesítéstől számított 15 nap. Kézbesíteni apedig a jogi képviselődnek kellett, ha volt.

szothisz # 2009.09.27. 11:01

2009. március elején a bíróság válóperemben részítéletet hírdetett, melyben kimondta a válást. A járulékos kérdésekben (tartásdíj és vagyonmegosztás) még nem hozott döntést. Én , az alperes, ezekről csak 2009. június végén értesültem, mivel ágyhoz kötött beteg vagyok,kijelölt pártfogó ügyvédem sem értesített időben.

A részítélettel kaptam egy levelet,melyben elhalasztották a tárgyalást 6 hónapra,mivel sem én,sem a felperes nem jelentünk meg a tárgyaláson.

Kérdésem az lenne,hogy a részítélet mikor válik jogerőssé ez esetben?

ObudaFan # 2009.09.26. 10:51

1.) Az hogy a közös cég építőanyagokkal hozzájárult az építkezéshez így kiváltva a bérleti díjat keletkeztethetett-e közös tulajdont (amúgy házasságkötéskor írtunk vagyonjogi szerződést miszerint ez az ingatlan az én kizárólagosom, a másik kettő az övé)?

Tulajdoni hányadot biztosan nem. De van-e valami a házassági vagyonjogi szerződésben a különvagyoni ingatlanok hasznáról? Mert ha nincs, akkor annak a haszna közös vagyon, márpedig a bérleti díj, illetve az e helyett adott természetbeni juttatás az a különvagyon haszna.

2.)Ha ő követelődzik, én is felléphetek vele szemben hogy akkor az ő lakásai is közös vagyonból lettek felújítva? Ő mondjuk kapott havi 15e bérleti díjat, nem tudom mit csinált vele, de nyilván azt mondja, hogy az bement a közösbe.

Igen.

3.) Az apja adott a házasságunk alatt másfél millió Ft-ot. Most visszakéri, amit én vissza is adnék, de ha nem tudunk megegyezni a fizetési ütemben (havi 100 e Ft-os részleteket szeretne), és perre megyünk, akkor mi a szokásos módszer? Megállapíthat ekkora összegő törlesztő részletet a bíróság? Mondhatja azt, hogy ott a házam vegyek fel hitelt és fizessem ki egy összegben, vagy megállapít havi szinten pár tízezres nagyságrendű törlesztőt?

A bíróság nem azt mondja, hogy miből fizesd ki, csak azt, hogy fizesd ki, és ha nem teszed meg, akkor a jogosult végrehajthat. Egyébként kb. 6-8 havi részlet lenne reális egy per végén. A per persze eltart vagy másfél évig, de kamattal, perköltséggel a követelése is több lesz.

joyo # 2009.09.26. 09:50

Sziasztok!

Nekem is egy lui-hoz hasonló kérdésem lenne.
A tények: válófélben vagyok, van egy közös cégünk, én vagyok az ügyvezető a volt feleségem tulajdonos társ (50%). A cég saját 1/1-es ingatlanomba volt/van bejelentve, ezért papíron járt nekem bérleti díj, azonban a szerződésben azt írtuk a bérleti díjat nem pénzben fizeti hanem építkezéshez szükséges anyagokban. Akkoriban építkeztem, új tető félig felújítva+egy kétbeállásos félkész garázs, de ennyi. Feleségem a cégünk megalakulása óta folyamatosan gyed/gyesen volt. Közben neki is volt 2 lakása Szegeden, amin az édesapja volt a haszonélvező. Ez bérbe volt adva, majd felújították. Nem régiben eladták mindkettőt és vettek egy nagyobbat, most ott élnek, apuka szintén haszonélvező. A feleségem követel az én házamból, nem tudom jogos-e? 2001-ben házasodtunk össze. Papíron a cégnek nem volt bevétele, én főállásban egész jó jövedelemmel dolgoztam végig.

1.) Az hogy a közös cég építőanyagokkal hozzájárult az építkezéshez így kiváltva a bérleti díjat keletkeztethetett-e közös tulajdont (amúgy házasságkötéskor írtunk vagyonjogi szerződést miszerint ez az ingatlan az én kizárólagosom, a másik kettő az övé)?

2.)Ha ő követelődzik, én is felléphetek vele szemben hogy akkor az ő lakásai is közös vagyonból lettek felújítva? Ő mondjuk kapott havi 15e bérleti díjat, nem tudom mit csinált vele, de nyilván azt mondja, hogy az bement a közösbe.

3.) Az apja adott a házasságunk alatt másfél millió Ft-ot. Most visszakéri, amit én vissza is adnék, de ha nem tudunk megegyezni a fizetési ütemben (havi 100 e Ft-os részleteket szeretne), és perre megyünk, akkor mi a szokásos módszer? Megállapíthat ekkora összegő törlesztő részletet a bíróság? Mondhatja azt, hogy ott a házam vegyek fel hitelt és fizessem ki egy összegben, vagy megállapít havi szinten pár tízezres nagyságrendű törlesztőt?

Köszi