Válás, vagyonmegosztás


NaivE # 2009.09.03. 16:25

Kedves Ügyvéd Úr/Nő,

A kérdésem az lenne, hogy jelenleg válnánk a férjemmel, de van egy közös ingatlanunk.
Kivásárolnának a házból de nem tudják mikorra gyűlne össze a szükséges összeg. Ha megállapodunk a vagyonban de a kifizetés ideje nincs meg, ettől függetlenül be lehet adni a válópert?
Illetve, jogilag lehetséges, hogy én mivel a férjemé lesz az ingatlan, ne fizessem tovább a házhoz kapcsolódó hitelt?

Válaszát várom,

Köszönettel
NaivE

_Wasp_ # 2009.09.03. 13:26

nem kell a másik félnek belemennie a válásba, a bíróság kimondja anélkül is.

A tulajdonost, ha önként nem távozik, önhatalmúlag nem lehet kirakni a lakásból, ezért csak a vagyonmegosztás megvárása marad, vagy az, hogy ön költözik addig el.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Bánat # 2009.09.03. 13:17

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, bár kicsit elkeseredtem. Mert amíg nem megy bele a válásba, és nincs vagyonmegosztás, kénytelen leszek tűrni a dolgait :-(

ObudaFan # 2009.09.03. 13:16

Nem.

petra39- # 2009.09.03. 12:57

A Férjemmel még mindig egy fedél alatt lakunk, de gondolom, ha a terveit sikerül megvalósítani, elköltözik még a válás beadása elött. Ebben az estben sem lesz közöm az új vállalkozásához?

Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a segítséget. Petra

ObudaFan # 2009.09.03. 12:53

Ha már megszakadt a házastársi együttélés, akkor válás nélkül sem számít bele semmi ebből.

petra39- # 2009.09.03. 12:45

Még egy dologban szeretném a véleményét kérni.
A férjem egy céget készül hitelre megvásárolni. Válás esetén ez bele számít a közösbe? Vagy ha esetleg beadja a válást, de még a per nem zajlott le, de közben már sikerült megszerezni a céget? Vagy esetleg a hitel számít a válásba?

ObudaFan # 2009.09.03. 12:40

Mindennek a felét.

petra39- # 2009.09.03. 12:37

Tisztelt Obudafan!

A férjem és köztem nagyon rossz a viszony, azthiszem válás lóg a levegőben, de még egyikőnk sem határozta el magát a lépésre. A legnagyobb probléma közöttünk a vagyonmegosztás. 23 éve vagyunk házasok, ezalatt némi félretett pénzünk is van a bankban és egy családi házunk, amit már feltettünk az internetre eladásra. Néhány évvel ezelőtt bizonyos problémák miatt minden az én nevemre került, a ház és a bankszámla. Ha a férjem beadja a válópert, részesül a vagyonból, vagy ha közben ezt a pénzt elköltöm, mit követelhet?

Köszönettel: Petra

ObudaFan # 2009.09.03. 11:32

Nincs mit.

Aki kérdez # 2009.09.03. 10:21

Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2009.09.03. 09:43

Felperesnek kell előlegeznie, de a végén a felek közösen viselik. Bíróság által kirendelt szakértő.

Aki kérdez # 2009.09.03. 08:52

Kedves ÓbudaFan!

Köszönöm.

  • A szakértő a bíróság által kirendelt szakértő lenne, vagy a felperes kell, hogy felfogadja azt?
  • Illetve ezzel kapcsolatban még: a szakértők kifizetése a válótársak közös terhe, vagy a felperesnek kell fizetnie teljes egészében?
ObudaFan # 2009.09.03. 08:26

Járulékos költség lehet az esetlegesen meghatalmazott ügyvéd munkadíja, és a szakértő díja. Hogy mennyire húzódik el, az nagyban függ attól, hogy melyik bíróságon van az ügy, és attól is, hogy mik lesznek a vitás kérdések.

Aki kérdez # 2009.09.03. 08:18

Újabb kérdés (bár igyekszem összeszedni egyszerre, de sajnos nem mindig sikrült).
Amennyiben a bíróság dönt, úgy kb. mennyi idő alatt zajlik ez le? Tehát kb. mikorra történik meg végül maga a válás?

Aki kérdez # 2009.09.03. 07:30

Tisztelt Ügyvédek!

Pár héttel ezelőtt jártam a fórumon, ezúton is köszönöm az akkor adott válaszokat. Azóta felmerült még néhány kérdés:
Amennyiben a válási procedúra közben kiderül, hogy mégsem sikerül közös megegyezésre jutni (mint ahogy előtte tervben volt), akkor a bíróság dönt. Írták múltkor, hogy ezesetben X illetéket kellene befizetni a későbbi megosztás arányában, de ezzel kapcsolatban felmerült, hogy ha a bíróság dönt, akkor azt nyilván értékbecslő, stb. bevonásával teszi.
Az illetéken kívül pontosan milyen ilyen egyéb "járulékos" költségei vannak a dolognak, már amennyiben vannak? Vagy ezek (az ingatlan és az ingóságok felbecsültetése) a költségek "benne vannak" a határozat után fizetendő illetékben?
Előre is köszönöm.

derill # 2009.09.02. 17:06

Bánat: fordulhatsz az ottani családsegítő központhoz segítségért, ők ugyanis az ilyen dolgokban elég hatékonyak tudnak lenni, tudnak segíteni a válókereset beadásában is. Megkeresheted a gyermekjóléti szolgálatot és a gyámhatóságot is, mondd el a problémád, kérd, hogy készítsenek környezettanulmányt, és indíthatsz válópert, ahogy Óbudafan írta. Ha agresszív, tehetsz feljelentést, ha a gyerekek előtt bánt, akkor kiskorú veszélyeztetéséért is eljárás indul ellene, de a bántalmazást bizonyítanod kell és azt is, hogy a gyerekek előtt bántalmazott. Nem számít, ha nem akar válni, a bíróság el fog választani, mert erőszakkal nem lehet házasságot fenntartani. 34 éves vagy, tehát még kb. 66 éved van hátra, gondold át, hogy így akarod-e leélni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2009.09.02. 14:55

Ez nem jogi probléma. Nem köteles takarítani rá,de akkor disznóól lesz a lakása.
Jogi probléma akkor lesz, ha eldönti, hogy a továbbiakban nem kíván egy fedél alatt élni vele, és megindítja a bontópert.

Bánat # 2009.09.02. 13:11

Tisztelt Cím!

34 éves nő vagyok, 13 éve élek házasságban.
Viszonyunk mostanra teljesen megromlott. Férjem állandó kocsma vendég, minden idejét ott tölti, minden pénzt odavisz.
Közös házunkból elmenni nem akar, kitenni nem tudom, válni nem akar.Beszélni nem lehet vele,mert sosem józan.
Ittasan agresszív, 2 gyermekünk fél tőle, mert nem ritkán tettlegességbe csap át agressziója.
Nyugalmat szeretnénk a gyerekekkel.
Kérem adjon tanácsot, mit tehetünk?
Kell e nekem takarítani utána, mert közös lakásunkat teljesen leamortizálja, koszosan fekszik le, bűzlik a szesztől, a cigitől.
Köteles vagyok ezt türni?
És azt is, hogy nem csinál semmit, de elvárja hogy mossak, főzzekrá, miközben féltékenykedik, és ócsárol a gyerekek előt?

Várom válaszát.Köszönettel.

vera11 # 2009.09.02. 12:29

Köszi szépen. Akkor van időm...

ObudaFan # 2009.09.02. 12:05

3 év.

vera11 # 2009.09.02. 11:53

Azt meg tudnád mondani, hogy hány hónap(év) a jogvesztő határidő, amin belül lépnem kell? Akárkivel szemben is?

ObudaFan # 2009.09.02. 11:41

Szerintem lehet vele szemben.

vera11 # 2009.09.02. 11:38

Hát kivel? A házat 7 éve vásároltuk, felújítottuk. A férj az ÖSSZES felújítást elszámolta a kft.-jében. Eztán ezt a kft-t eladta. Hová menjek és kivel rúgjam össze a port, ha nem vele. Nincs a kezemben semmi bizonyíték!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.02. 11:34

Ugye, nem úgy érted, hogy a volt férjeddel szemben?