Válás, vagyonmegosztás


ObudaFan # 2009.08.26. 18:42
  1. Ha bizonyíthatóan a felvett diákhitel felét az ő különvagyoni lakása törlesztőrészleteinek fizetésére fordítottátok, akkor a ráfordítás felét követelheted pénzben.
  2. Indítsd el a pert és kérd,hogy a bíróság ideiglenes intézkedéssel helyezze el nálad a gyermekeket és biztosítsa részedre a lakáshasználatot.
nonomano # 2009.08.26. 16:32

Kedves segítők!

A történetem a következő:
A férjem még a megismerkedésünk előtt hitelre lakást vásárolt, tehát ez csakis az Ő vagyona. Egy évre megismerkedésünk után házasságot kötöttünk,NEM írtunk vagyoni szerződést, és egy - jelenleg 3 éves - kisfiunk született.

Kérdések:

  1. Én végig csak alanyi Gyes-t kaptam. A kisbabám mellett államis(tehát nem fizetős) helyre vettek fel egyetemre, így egyedül a Diákhitelt tettem be, 800.000 Ft-ot. Anyósom és férjem állítása szerint ide egy fillért nem tettem be, és közöm nincs a lakáshoz. Így van-e?
  2. A férjemet uszítja anyósom, hogy ADJA EL A LAKÁST. Még nem indítottam meg a válást, megtehetik-e, hogy kitesznek innen a gyerekkel? Jövedelmem nincs, aug.22-én járt le a gyes, ill. diplomázom az egyetemen, a pici óvodás lesz, esélyem sincs munkát találni. Maradhatok-e a lakásba? Nincs hova mennünk!

3.Az összes fizetése külön számlán van megismerkedésünk óta (onnan vonják a rezsit, és a lakáshitelt,így azok viszonylag rendben vannak), a fennmaradó fizetéséből, családi pótlékból egy fillért nem láttam ezidő alatt.Mostmár ételt sem vásárol sem nekem, sem a gyereknek.Napokig nem jön haza, az édesanyjánál van.
4.Feljelentést tettem kiskorú bántalmazása, és veszélyeztetése miatt,látlelettel igazolva(4 alkalomból most az egyszer VÉGRE fel mertem jelenteni), amely a Városí Bíróságon van(férjem hivatásos katona!)Gyermekelhelyezésben ugye maradhat nálam akkor is a gyermek, ha neki van lakása, állása?5.Kérhetek egy házastási tartást? Vagy albérlet fizetését a férjemtől? Köszönöm.

_Wasp_ # 2009.08.25. 16:57

a hitelt ezzel párhuzamosan átvállalná gondolom, ezért felteszem, hogy a hitel fele a te fél tulajdonrészed értékét csökkentené.

amúgy meg el kéne felezni a lakás (vételárát) is, és a hitelt is.

annyi megjegyzés, hogy az 50%-os bejegyzésű tulajdonjog nem biztos hogy 50%-os vagyoni hányadot is jelent. és a birtoklásnak most nincs nagy jelentősége.

amúgy ez egy megegyezés, tehát mindenkinek annyi jár, mint amennyit ki tud alkudni


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

árnika # 2009.08.25. 16:25

Tisztelt ügyvéd urak!

Férjemmel 4 évi házasság után válunk - közös megegyezéssel, vagyonmegosztást is próbáljuk magunk közt elrendezni.
Van egy lakásunk, melyet 50-50%-ban birtoklunk. A vásárlást részben saját pénzből, részben hitelből oldottuk meg.
Közös döntés alapján a férjem tartaná meg a lakást, és kifizetné a részem.
Kérdésem a következő:

  • Mekkora összeg illet meg jogosan?
  • A hitel ilyenkor hogyan befolyásolja az osztozkodást?

Válaszukat előre is köszönöm:
arnika82@citromail.hu

fokker70 # 2009.08.25. 07:52

Tisztelt ObudaFan!

Nagyon köszönöm, igaza van.

Már csak abban reménykedem, hogy a bíróság észreveszi a turpisságot, hogy enyhén fejezzem ki magam.

Remélem, hogy az igazság " NEM ODA ÁT VAN"

Üdv,
Fokker

ObudaFan # 2009.08.24. 17:17

Ez a tárgyalás során fog kiderülni. Én innen nem tudom megmondani, hogy kinek a tanúvallomása lesz értékelhető, és kié nem.

fokker70 # 2009.08.24. 13:38

Kedves ObudaFan,

Lehet,hogy naivnak tart a következő kérdés miatt.

Az egész község tudja, hogy hogyan élt a volt párom, miket csinált, és hogyan költözött el és miért, sőt azt is, hogy miként akart visszajönni csak azért hogy bosszút álljon. De az egész községet még sem idéztethetem be tanúnak.

A szomszédok természetesen eljönnek, a kérdés csak az, hogy elegendőnek bizonyul?
Sőt én akkor kihívtam a rendőrséget is és kiutasította az ingatlanból, illetve felszólította távozásra Őket, mindhármukat. Erről Jegyzőkönyv is született.

Ezek vajon elég bizonyítékok, hogy a használati díjat ne keljen neki kifizetni?
Ön mit tanácsol?

ObudaFan # 2009.08.24. 13:28

Nyilván főleg tanúkkal.

fokker70 # 2009.08.24. 13:20

OnbudaFan köszönöm!

Olyan dolgokat állít, hogy a hajam szála az égnek áll.

6 éve elköltözött a közös gyermekünkkel mert terhes volt egy másik férfitól. Vele él 6 éve.
Én 5 évig egyedül éltem és amint lett ( még nincs egy éve sem) egy barátnőm akivel össze is költöztünk azóta mintha nem lenne normális holott Ő neki már régen más családja van.
Az ingatlan amit elhagyott 1/2 részben az Ővé is ezt nem is vitatom.
Önszántából költözött el és mivel gyorsan másik gyermek is született nem kívánt vissza költözni. Amint lett egy barátnőm a mostani élettársa hozta vissza a volt közös lakásba, hogy vissza költözik de csak a mi gyermekünket hozta.
Most használati díjal fenyeget, azt akar kéni.

Nem akart Ő vissza költözni csak rám akart ijeszteni, hiszen semmit nem hozott magával és az ingatlan nem is megosztható 1 szoba, konyha, mellék helyiség.

Ki kell neki fizetnem? még akkor is ha önszántából költözött el?
Mai napig együtt él a férfival a visszaköltözés csak trükk volt.
Hogyan tudom én ez bizonyítani?

Köszönöm

ObudaFan # 2009.08.24. 13:08

Elfogadni elfogadja, de csak a bíróság és ti ismeritek a teljes periratot, ne várd, hogy ennyi információ alapján bárk imeg tudja mondani, hogy a bíróság bizonyítva is látja-e.

fokker70 # 2009.08.24. 12:50

Tisztelt ügyvéd urak!

Kérdésem a következő lenne.

Volt élettársam aki már 6 éve elköltözött azt állítja, hogy elköltözése előtt már megszűnt a gazdasági életközösség közöttünk, ami nem igaz.

Hivatalos banki iratokkal és számlákkal tudom bizonyítani, hogy 1997- től 2002-ig együtt vettünk fel különböző kölcsönöket és együtt is fizettük vissza. Mindkettőnk neve szerepel az iratokon, sőt a bankszámla kívonat is kettőnk nevén szerepelt mindaddig amig el nem költözött.

A bíróság ezt elfogadja bizonyítéknak???

Köszönöm válaszát/válaszukat

További szép napot kívánok mindnyájuknak!!!

fokker70 # 2009.08.24. 12:46

t

Grád András # 2009.08.21. 10:22

Kedves Pipijoe!

Ha a pénzt kapták ajándékba, és abból lett az ingatlan, akkor nem kellett hozzá papír, szóban is érvényes. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

pipijoe # 2009.08.21. 10:12

Tisztelt Grád András!
Köszönöm.
Bár az ajándékozásról semmi szerződés nincs, ez nem tudom mennyiben befolyásol.
Üdv.

Grád András # 2009.08.21. 09:13

Kedves Alexa76!

A házastársi közös vagyon megosztása lényegében matek, de ahhoz, hogy tudjuk, mit kell kiszámolnunk, sok egyéb információra is szükség van, úgyhogy ezt nem igazán fogja tudni "levelező tagozaton" lebonyolítani. Célszerű lenne ügyvédet keresnie. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2009.08.21. 07:02

Kedves Pipijoe!

KBS érdemben helyes válaszát kicsit kiegészítve: A házasság előtti együttélés hozzászámít a házassági életközösséghez, de mivel az ingatlant ekkor ajándékba kapta, az a különvagyona lesz. Ugyanakkor amennyiben arra az együttélés alatt költöttek (pl. felújították stb.) annak a közös befektetésnek a fele jár a házastársának, vagyis az ő kötelmi jogi igénye erre áll fenn. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2009.08.21. 06:55

Kedves Sisti!

Semmi akadálya a házasság egyező akaratnyilvánítással felbontásának (köznapi nevén: közös megegyezés). Keresetlevelet kell beadni a lakhelyük szerinti bírósághoz 3 pld-ban, csatolni a házassági anyakönyvi kivonatot és a gyerekek születésijét eredetikben, az ingatlna 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapját, és leróni 12.000 forint illetéket. Aztán majd a 2. tárgyaláson szépen egyezséget fognak kötni mindarról, amiket leírt, a lakás használatát is beleértve. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 19:40

Amit az egyik házasfél kap ajándékba, az különvagyon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 19:39

Mindamellett a vételárra a kötelmi igény mindenképpen fennáll. Hiszen van egy érvényes szerződés.

pipijoe # 2009.08.20. 16:21

Üdvözletem.
Tanácsra lenne szükségem. A történet a következő:
Párommal 97-ben ismerkedtem meg, egy rokon lakásában következett egy vad együttélés.Én nem voltam bejelentve, de ha jól emlékszem ő sem. 98- ban szülőm vett egy házat,csak az én nevemre,de szülői haszonélvezettel.98 ban megszületett első gyermekünk,2000- ben összeházasodtunk.
Párom most kitalálta, hogy válni akar.
Kérdésem az lenne, hogy a ház közös vagyonnak minősül-e, kérheti-e a felét, attól, hogy az én nevemen van és házasság előtt szereztem?
Köszönettel, üdv.

ObudaFan # 2009.08.20. 11:23

Erről az okiratszerkesztő ügyvéddel kellene egyeztetni, hiszen a földhivatal a tulajdonosnak a hozzájáruló nyilatkozata nélkül nem törölhet tulajdonjogot. Hacsaknem történt okirathamisítás, akkor azokiratszerkesztő ügyvédnél van a megoldás kulcsa.

szeged # 2009.08.20. 11:10

Köszönöm válaszát Ügyvéd Úr! A tulajdonlapon azonban nem szerepelek már. És "törlő határozat"-ként ugyanaz az a szám szerepel - az ügyvéd előtt általunk aláírt szerződés - amellyel rájegyezték azt. Ha nem fizetett ki, akkor miként törölhették a tulajdonjog fenntartást?

Grád András # 2009.08.20. 06:38

Kedves Szeged!

Ha jól értem, eladta tulajdonjog fenntartással az ingatlanrészét a különélő volt feleségének, aki nem fizette ki 6 hónapon belül. Ekként törölték a fenti bejegyzést, vagyis visszaállt az eredeti állapot, Öné a fél ingatlan. Ő ettől még a saját felét megterhelhette, minthogy megszakaadt a vagyonközösségük, ez már csak az ő hányadát terheli, az Önét nem. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

szeged # 2009.08.20. 05:49

Segítségüket szeretném kérni. Válásunk előtt házasságból kivásárló szerződést kötöttem volt feleségemmel a közös ingatlanunkra vonatkozóan. Tulajdonjogom fenntartásával jegyeztethette be a földhivatalban a tulajdonjogát, viszont a tavaly decemberi határidőig nem fizetett ki. Időközben felvett 20 miliós kölcsönt egy banktól az ingatlanra. Ezt megtehette? Úgy tudom nem terheltetheti meg az ingatlant, míg ki nem fizet. Közölte, hogy nem fog kifizetni. Ja, és a tulajdonjog fenntartás lekerült az ingatlanról. Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.19. 18:35

Ha a volt férj a felét követeléi a lakásnak, az kifejezetten méltányos. Ugyanis nagyon úgy fest, hogy valójában az 1/2 eleve a különvagyona, és a másik 1/2 a közös.